PDA

Επιστροφή στο Forum : Απόψεις για τη Cyta [Δίκτυο-Υπηρεσίες-Εξυπηρέτηση]



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 [64] 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118

Godian
30-08-15, 19:59
Ειναι αλλα πραγματα απο πισω που το καθυστερουν.
Οι πληρωμες εμφανιζονται εντος 3 εργασιμων ημερων. Οχι μονο στη Cyta, σε ολους.
Και στη ΔΕΗ που δουλευα, οι παγιες εντολες εμφανιζονται σε 3 εργασιμες μερες.
Και το OTE TV που πληρωνω με παγια εντολη σε 2 μερες εμφανιζεται, το ιδιο κι η Forthnet.
Ας μην τα ισοπεδωνουμε ολα.

Οι μεταφορες απο λογαριασμο σε λογαριασμο της ιδιας τραπεζης εμφανιζονται την ιδια στιγμη αλλα δεν ειναι αυτη η περιπτωση.

Και για ποιο λογο πηραν τα λεφτα 2 μερες πριν ενω πρεπει να τα παιρνουν καθε τελος του μηνα?

jimdem582
31-08-15, 16:24
Και για ποιο λογο πηραν τα λεφτα 2 μερες πριν ενω πρεπει να τα παιρνουν καθε τελος του μηνα?

Αργεί μερικές φορές. Πχ εγώ πλήρωσα την Παρασκευή μέσω ebanking και στην πύλη λέει οτι ακόμα χρωστάω.

Anyway έφυγα απο cyta πήγα στον ΟΤΕ πλέον με 20.90ε το μήνα. Ήμουν απο τους πρώτους στην Ελλάδα που έβαλαν cyta και πλήρωνα 19ε το μήνα. Μετά αυξήθηκε στα 23 μετά στα 25 μετά στα 28.5 και τώρα στα 29.5.

dimangelid
31-08-15, 18:31
Και για ποιο λογο πηραν τα λεφτα 2 μερες πριν ενω πρεπει να τα παιρνουν καθε τελος του μηνα?

Κολλάς και εσύ για τις +- 2 μέρες; Εφόσον υπάρχουν τα χρήματα στον λογαριασμό δεν βρίσκω λόγο να παραπονιέσαι.

Godian
31-08-15, 20:05
Κολλάς και εσύ για τις +- 2 μέρες; Εφόσον υπάρχουν τα χρήματα στον λογαριασμό δεν βρίσκω λόγο να παραπονιέσαι.

Δε κολλαω. Εφοσων θελω να τα παιρνουν καθε τελος του μηνα και ετσι υπεγραψα τοτε θελω να τα παιρνουν. μπορει να τα χρειαζομουν για αλλου και να εβαζα τελευταια στιγμη αλλα μεσα. δε μπορει να τα παιρνουν οποτε θελουνε

KeyMaKeR
31-08-15, 20:31
Godian Κάθε 30 του μηνός τραβάνε τα χρήματα. Τώρα επειδή έτυχε να είναι Κυριακή τραβήχτηκαν λίγες μέρες πιο νωρίς.

Manolis_karas
31-08-15, 21:07
Ήρθε σε κανέναν άλλο μήνυμα στο κινητό, ότι λέει στον προηγούμενο λογαριασμό αναγραφόταν λάθος υπόλοιπο και θα διορθωθεί στον επόμενο; Πάντως λάθος δεν ήταν ο λογαριασμός....


Edit:Το ίδιο μήνυμα ήρθε και σε μία κυρία που με άκουσε να το λέω σε φίλο μου και μουείπε ότι της ήρθε και αυτής
Το έχω γράψει πιό πανω και σε μένα έχει έρθει αυτό το μήνυμα.

NexTiN
01-09-15, 13:40
Δε κολλαω. Εφοσων θελω να τα παιρνουν καθε τελος του μηνα και ετσι υπεγραψα τοτε θελω να τα παιρνουν. μπορει να τα χρειαζομουν για αλλου και να εβαζα τελευταια στιγμη αλλα μεσα. δε μπορει να τα παιρνουν οποτε θελουνε

Ρε 'συ Godian αποφάσισε επιτέλους.Μια η Cyta είναι μια χαρά, μια την κράζεις.Μια συγχρονίζεις χαμηλά, μια είσαι εντάξει για την περιοχή σου...

dimangelid
01-09-15, 13:54
Δε κολλαω. Εφοσων θελω να τα παιρνουν καθε τελος του μηνα και ετσι υπεγραψα τοτε θελω να τα παιρνουν. μπορει να τα χρειαζομουν για αλλου και να εβαζα τελευταια στιγμη αλλα μεσα. δε μπορει να τα παιρνουν οποτε θελουνε

Τα πήραν 2 μέρες πριν το τέλος του μήνα, άρα είναι τέλος του μήνα. Στα πήραν μια φορά 2 μέρες νωρίτερα και κάτι έγινε...

Godian
02-09-15, 18:09
Ρε 'συ Godian αποφάσισε επιτέλους.Μια η Cyta είναι μια χαρά, μια την κράζεις.Μια συγχρονίζεις χαμηλά, μια είσαι εντάξει για την περιοχή σου...

Ναι τι;;; υπάρχει πρόβλημα;;

LikeABoss
04-09-15, 13:29
Ναι τι;;; υπάρχει πρόβλημα;;

GODIAN - IΡΑΝ - ΚΑΜΠΟΤΖΗ - ΒΙΕΤΝΑΜ

Shinigami
04-09-15, 14:31
Σήμερα με κάλεσαν απο την Cyta για να μου κανουν προσφορά επειδη σήμερα έφτασε το αίτημα αλλαγης παρόχου. Η προσφορά ήταν 1 ευρώ φτηνότερη απο το ποσό που θα πληρώνω στον ΟΤΕ δηλαδη στα 19 ευρώ. Δεν το αποδέχτηκα και προχωράω κανονικά για αλλαγή.

Hetfield
04-09-15, 16:13
Σήμερα με κάλεσαν απο την Cyta για να μου κανουν προσφορά επειδη σήμερα έφτασε το αίτημα αλλαγης παρόχου. Η προσφορά ήταν 1 ευρώ φτηνότερη απο το ποσό που θα πληρώνω στον ΟΤΕ δηλαδη στα 19 ευρώ. Δεν το αποδέχτηκα και προχωράω κανονικά για αλλαγή.
Ο ΟΤΕ τι σου παρεχει αν επιτρεπεται;

ethnik471
04-09-15, 17:04
Σήμερα με κάλεσαν απο την Cyta για να μου κανουν προσφορά επειδη σήμερα έφτασε το αίτημα αλλαγης παρόχου. Η προσφορά ήταν 1 ευρώ φτηνότερη απο το ποσό που θα πληρώνω στον ΟΤΕ δηλαδη στα 19 ευρώ. Δεν το αποδέχτηκα και προχωράω κανονικά για αλλαγή.

1 ευρώ? χαχαχα καλά δεν ντράπηκαν να πάρουν για προσφορά? Έλεος !
Προσωπικά και 6 ευρώ κάτω να ήταν δεν θα υπήρχε περίπτωση να αφήσω τον ΟΤΕ , πόσο μάλλον για την cyta. Αν έπαιζε προσφορά κανένα 8ευρω κάτω θα ήταν ανταγωνιστική.
Σορρυ αν υπερβάλω αλλα προσωπικά για εμένα αυτό ισχύει.

anthip09
04-09-15, 18:04
Εμένα πάλι μου πρότειναν να μείνω στο ίδιο πακέτο που είμαι με τα ίδια ακριβώς χρήματα. Ούτε 1 cent έκπτωσης. :whistle:

jimdem582
04-09-15, 18:49
Εμένα πάλι μου πρότειναν να μείνω στο ίδιο πακέτο που είμαι με τα ίδια ακριβώς χρήματα. Ούτε 1 cent έκπτωσης. :whistle:

Τρομερό :p Περιμένω κι εγώ με τη σειρά μου την "προσφορά" μιας που χθες υπέβαλα εγγράφως την αίτησή μου για μεταφορά στον οτε. Όπως και να έχει η προσφορά, δεν μένω, είμαι αποφασισμένος να φύγω. Κάλεσα στο 13877 για ανανέωση συμβολαίου (τι προσφορά έχουν για εμένα) πριν πω το "ναι" στον οτε, περίμενα κάμποσα λεπτά, δεν απάντησαν, πάτησα να με καλέσουν αυτοί "βάσει σειράς προτεραιότητας" και με έγραψαν κανονικότατα.

Όταν έληξε η δέσμευσή μου τον Ιούνιο, κάλεσα για προσφορά να ανανεώσω και μου είπαν δεν έχουμε κάτι καλύτερο για εσάς είναι πολύ καλό το πρόγραμμά σας.

LikeABoss
04-09-15, 20:04
1 ευρώ? χαχαχα καλά δεν ντράπηκαν να πάρουν για προσφορά? Έλεος !
Προσωπικά και 6 ευρώ κάτω να ήταν δεν θα υπήρχε περίπτωση να αφήσω τον ΟΤΕ , πόσο μάλλον για την cyta. Αν έπαιζε προσφορά κανένα 8ευρω κάτω θα ήταν ανταγωνιστική.
Σορρυ αν υπερβάλω αλλα προσωπικά για εμένα αυτό ισχύει.

Σε έβαλε ο ΟΤΕ να κράζεις ε;

MitsosDaBest13
04-09-15, 21:38
1 ευρώ? χαχαχα καλά δεν ντράπηκαν να πάρουν για προσφορά? Έλεος !
Προσωπικά και 6 ευρώ κάτω να ήταν δεν θα υπήρχε περίπτωση να αφήσω τον ΟΤΕ , πόσο μάλλον για την cyta. Αν έπαιζε προσφορά κανένα 8ευρω κάτω θα ήταν ανταγωνιστική.
Σορρυ αν υπερβάλω αλλα προσωπικά για εμένα αυτό ισχύει.

Συνήθως όταν το πάγιο είναι χαμηλό, οι προσφορές για να παραμείνεις, είναι 1€ μικρότερες σε τιμή από αυτές του νέου παρόχου... Απλά σκέψου, ότι από τα 19€ το μήνα της Cyta, τα 10+€ τα έχει καπαρωμένα σε κάθε περίπτωση ο ΟΤΕ, για την ενοικίαση της γραμμής... :worthy: Πόσο πιο χαμηλά να ρίξουν την τιμή οι εναλλακτικοί... :what:

Shinigami
04-09-15, 23:49
Ο ΟΤΕ τι σου παρεχει αν επιτρεπεται;
250 λεπτα αστικα/υπεραστικα
30 λεπτα σε κινητα
24 MBPS



Τρομερό :p Περιμένω κι εγώ με τη σειρά μου την "προσφορά" μιας που χθες υπέβαλα εγγράφως την αίτησή μου για μεταφορά στον οτε. Όπως και να έχει η προσφορά, δεν μένω, είμαι αποφασισμένος να φύγω. Κάλεσα στο 13877 για ανανέωση συμβολαίου (τι προσφορά έχουν για εμένα) πριν πω το "ναι" στον οτε, περίμενα κάμποσα λεπτά, δεν απάντησαν, πάτησα να με καλέσουν αυτοί "βάσει σειράς προτεραιότητας" και με έγραψαν κανονικότατα.

Όταν έληξε η δέσμευσή μου τον Ιούνιο, κάλεσα για προσφορά να ανανεώσω και μου είπαν δεν έχουμε κάτι καλύτερο για εσάς είναι πολύ καλό το πρόγραμμά σας.

έτσι μου ειπαν κι εμενα, σημερα που εφτασε το αιτημα με θυμηθηκαν, αλλα ήταν πολύ αργα

ethnik471
05-09-15, 11:49
Σε έβαλε ο ΟΤΕ να κράζεις ε;

Ναι ρε φίλε, είσαι πολύ έξυπνος! Respect !!
Όχι οτι μας π****ξε η CYTA και μας λύτρωσε ο ΟΤΕ (αναφέρω πιο πίσω προσωπική εμπειρία) , αλλα ναι... έχω προσληφθεί απο την Deutsche Telekom για να "κράζω" την τόσο καλή CYTA που εδώ και 100 σελίδες 1 καλή κουβέντα απο συνδρομητή της δεν διάβασα και ΟΛΟΙ κοιτάνε να την κάνουν για τον ΟΤΕ....

άστα :rofl:

NexTiN
05-09-15, 12:49
Ναι ρε φίλε, είσαι πολύ έξυπνος! Respect !!
Όχι οτι μας π****ξε η CYTA και μας λύτρωσε ο ΟΤΕ (αναφέρω πιο πίσω προσωπική εμπειρία) , αλλα ναι... έχω προσληφθεί απο την Deutsche Telekom για να "κράζω" την τόσο καλή CYTA που εδώ και 100 σελίδες 1 καλή κουβέντα απο συνδρομητή της δεν διάβασα και ΟΛΟΙ κοιτάνε να την κάνουν για τον ΟΤΕ....

άστα :rofl:

Γέλασα πολύ με το προηγούμενο ποστ σου.8 ευρώ κάτω.Βασικά πως και δεν σου είπαν να σε πληρώνουν για να μείνεις??
Ας είμαστε λογικοί σε κάποια πράγματα.Δεν μπορεί να πουλάει κάτω του κόστους.Η 4net π.χ. που το έκανε με την προσφορά του 3Play, ενώ μάζεψε συνδρομητές παρουσίασε και πάλι ζημιές και μείωση κερδών.

Όσο για τις 100 σελίδες (212 σύνολο και σιγά μην τις διάβασες όλες) που λές ότι κράζουν, αν δεις τα πιο πολλά ποστ είναι του Godian... :p :p :p

Shinigami
05-09-15, 14:26
Γέλασα πολύ με το προηγούμενο ποστ σου.8 ευρώ κάτω.Βασικά πως και δεν σου είπαν να σε πληρώνουν για να μείνεις??
Ας είμαστε λογικοί σε κάποια πράγματα.Δεν μπορεί να πουλάει κάτω του κόστους.Η 4net π.χ. που το έκανε με την προσφορά του 3Play, ενώ μάζεψε συνδρομητές παρουσίασε και πάλι ζημιές και μείωση κερδών.

Όσο για τις 100 σελίδες (212 σύνολο και σιγά μην τις διάβασες όλες) που λές ότι κράζουν, αν δεις τα πιο πολλά ποστ είναι του Godian... :p :p :p

η 4νετ έχει ζημίες επειδη αγόρασε την NOVA

uncle_nontas
05-09-15, 14:28
η 4νετ έχει ζημίες επειδη αγόρασε την NOVA

Ναι ενώ πριν πετούσε στα οικονομικά...

Shinigami
05-09-15, 16:10
Ναι ενώ πριν πετούσε στα οικονομικά...

ήταν σε καλύτερη μοιρα, πλεον ολες καταγραφουν ζημιες

utp
05-09-15, 17:16
Πηγαιντε στον ΟΤΕ ρε παιδια να πλερωνετε. Δικο του ειναι το τμημα δικτυου οπου αντιμετωπιζει προβλημα συνηθως ενας συνδρομητης, οποτε παιζει μπαλα οπως τον συμφερει. Οσοι ειστε σε εναλλακτικο και εχετε προβληματα διχως λυση πηγαιντε ΟΤΕ να σας δωσει καλο χαλκο με το αζημιωτο.

anthip09
05-09-15, 18:20
Με τις τιμές τιμοκαταλόγου που έχει σε σχέση με τους εναλλακτικούς δεν πας. είναι απλά πανάκριβος. Σε περίπτωση προσφοράς τότε το εξετάζεις. Από κει και πέρα και σύμφωνα με τα στατιστικά σου που βλέπω είσαι από τους τυχερούς και έχεις την τέλεια γραμμή.

Shinigami
05-09-15, 18:25
Πηγαιντε στον ΟΤΕ ρε παιδια να πλερωνετε. Δικο του ειναι το τμημα δικτυου οπου αντιμετωπιζει προβλημα συνηθως ενας συνδρομητης, οποτε παιζει μπαλα οπως τον συμφερει. Οσοι ειστε σε εναλλακτικο και εχετε προβληματα διχως λυση πηγαιντε ΟΤΕ να σας δωσει καλο χαλκο με το αζημιωτο.

Ας τα πάρουμε απο την αρχη για να μην λεμε οτι ναναι
Cyta προσφορά: 23 ευρώ.
ΟΤΕ προσφορά: 20 ευρώ

Όταν παει το αιτημα αλλαγης παρόχου νεα ανανεωμένη προσφορά CYTA 19 ευρώ

Γκεγκε;
Ο χαλκός που λες δεν ξέρω και δεν καταλαβαίνω τι ενοεις. Θες να μου πεις οτι οταν αλλάζω πάροχο μου αλλάζουν και την θέση; Κάνεις λάθος λοιπών. Από τη στιγμή που κούμπωσες εκει πάει πάπαλα, δικιά σου η θέση, εκτός κι αν κόψεις τελείως το ιντερνετ.

mike_871
05-09-15, 19:54
και σε ενναλακτικους αλλαζουν χαλκο μου το προτειναν στην wind βεβαια μιλησα με τον τεχνικο του ΟΤΕ που ετυχε να τον δω οταν ηρθε

utp
05-09-15, 20:39
Ας τα πάρουμε απο την αρχη για να μην λεμε οτι ναναι
Cyta προσφορά: 23 ευρώ.
ΟΤΕ προσφορά: 20 ευρώ

Όταν παει το αιτημα αλλαγης παρόχου νεα ανανεωμένη προσφορά CYTA 19 ευρώ

Γκεγκε;
Ο χαλκός που λες δεν ξέρω και δεν καταλαβαίνω τι ενοεις. Θες να μου πεις οτι οταν αλλάζω πάροχο μου αλλάζουν και την θέση; Κάνεις λάθος λοιπών. Από τη στιγμή που κούμπωσες εκει πάει πάπαλα, δικιά σου η θέση, εκτός κι αν κόψεις τελείως το ιντερνετ.

Καταρχην αυτα τα ''γκεγκε'' αλλου.

Δευτερον οι προσφορες του ΟΤΕ που αναφερεις δεν ειναι μονιμες, ειναι προσωρινες, συνηθως εξαμηνου οπως βλεπω στο site τους. Ετσι πολυ απλα με 19 ευρω δες τι σου προσφερει η cyta μονιμα και κοιτα τι σου προσφερει ο ΟΤΕ: 250 λεπτα αστικα/υπεραστικα, 30 λεπτα σε κινητ, εναντι free αστικα/υπεραστικα, 300 λεπτα σε κινητα.

Τριτον στο κυριο και στο απερχομενο δικτυο της γραμμης σου παιζει μπαλα ο ΟΤΕ, σου δινει οτι χαλκο γουσταρει, σαβουρες στους ενναλακτικους και καβατζα για τους δικους του. Ποιος στα εχει πει εσενα οτι οπου σε κουμπωσουν τελειωσε? Και φυσικα αν κοψεις εντελως το ιντερνετ χανεις τον βρογχο σου.

anthip09
05-09-15, 21:34
Καταρχην αυτα τα ''γκεγκε'' αλλου.

Δευτερον οι προσφορες του ΟΤΕ που αναφερεις δεν ειναι μονιμες, ειναι προσωρινες, συνηθως εξαμηνου οπως βλεπω στο site τους. Ετσι πολυ απλα με 19 ευρω δες τι σου προσφερει η cyta μονιμα και κοιτα τι σου προσφερει ο ΟΤΕ: 250 λεπτα αστικα/υπεραστικα, 30 λεπτα σε κινητ, εναντι free αστικα/υπεραστικα, 300 λεπτα σε κινητα.

Τριτον στο κυριο και στο απερχομενο δικτυο της γραμμης σου παιζει μπαλα ο ΟΤΕ, σου δινει οτι χαλκο γουσταρει, σαβουρες στους ενναλακτικους και καβατζα για τους δικους του. Ποιος στα εχει πει εσενα οτι οπου σε κουμπωσουν τελειωσε? Και φυσικα αν κοψεις εντελως το ιντερνετ χανεις τον βρογχο σου.

Ο φίλος αναφέρεται σε προσφορές απο τα κεντρικά του ΟΤΕ, που συνήθως αφορούν σε 24 μηνα και όχι απο το site τους. Όσον αφορά τις παροχές που αναφέρεις σαφώς και ειναι καλύτερες απο αυτές που παρέχει ο ΟΤΕ. Στην δίκη μου περίπτωση όμως τα απεριόριστα σταθερά και τα 300 προς κινητά μου ειναι αδιάφορα καθώς με καλύπτει το προγράμματος του κινητού μου και συνυπολογίζοντας οτι στο 12 μηνο περίπου που είμαι στη cyta έχω δηλώσει 2 φορές σοβαρή βλάβη με τρελούς αποσυγχρονισμους και ταχύτητες του 1 Mbps.
Έχουν έρθει 5-6 φορές τεχνικοί, διαπιστώνουν όλοι βραχυκύκλωμα πιθανότατα στο box του ΟΤΕ αλλά δεν γίνεται απολύτως τπτ για να διορθωθεί η βλάβη. Το μόνο που μπορω να κανω λοιπόν ειναι να πάω στον ΟΤΕ μήπως και δω άσπρη μέρα και απο τη στιγμή που μου δίνουν την προσφορά στα 20€ νομίζω δε χρειάζεται και ιδιαίτερη σκέψη.

utp
06-09-15, 01:24
Ο φίλος αναφέρεται σε προσφορές απο τα κεντρικά του ΟΤΕ, που συνήθως αφορούν σε 24 μηνα και όχι απο το site τους. Όσον αφορά τις παροχές που αναφέρεις σαφώς και ειναι καλύτερες απο αυτές που παρέχει ο ΟΤΕ. Στην δίκη μου περίπτωση όμως τα απεριόριστα σταθερά και τα 300 προς κινητά μου ειναι αδιάφορα καθώς με καλύπτει το προγράμματος του κινητού μου και συνυπολογίζοντας οτι στο 12 μηνο περίπου που είμαι στη cyta έχω δηλώσει 2 φορές σοβαρή βλάβη με τρελούς αποσυγχρονισμους και ταχύτητες του 1 Mbps.
Έχουν έρθει 5-6 φορές τεχνικοί, διαπιστώνουν όλοι βραχυκύκλωμα πιθανότατα στο box του ΟΤΕ αλλά δεν γίνεται απολύτως τπτ για να διορθωθεί η βλάβη. Το μόνο που μπορω να κανω λοιπόν ειναι να πάω στον ΟΤΕ μήπως και δω άσπρη μέρα και απο τη στιγμή που μου δίνουν την προσφορά στα 20€ νομίζω δε χρειάζεται και ιδιαίτερη σκέψη.

Ναι ισχυει οτι αυτη ειναι η λυση να φτιαχτει η βλαβη σου. Οχι γιατι δεν θελει να στην λυσει η cyta και η καθε cyta, αλλα επειδη δεν μπορει να το κανει αφου δεν εχει προσβαση στο σημειο που υπαρχει η βλαβη σου.

ethnik471
06-09-15, 03:00
Καταρχην αυτα τα ''γκεγκε'' αλλου.

Δευτερον οι προσφορες του ΟΤΕ που αναφερεις δεν ειναι μονιμες, ειναι προσωρινες, συνηθως εξαμηνου οπως βλεπω στο site τους. Ετσι πολυ απλα με 19 ευρω δες τι σου προσφερει η cyta μονιμα και κοιτα τι σου προσφερει ο ΟΤΕ: 250 λεπτα αστικα/υπεραστικα, 30 λεπτα σε κινητ, εναντι free αστικα/υπεραστικα, 300 λεπτα σε κινητα.

Τριτον στο κυριο και στο απερχομενο δικτυο της γραμμης σου παιζει μπαλα ο ΟΤΕ, σου δινει οτι χαλκο γουσταρει, σαβουρες στους ενναλακτικους και καβατζα για τους δικους του. Ποιος στα εχει πει εσενα οτι οπου σε κουμπωσουν τελειωσε? Και φυσικα αν κοψεις εντελως το ιντερνετ χανεις τον βρογχο σου.


Τι κάθεστε ρε παιδιά και χάνετε χρόνο απορώ..Για 1 και 2 ευρώ...και 3 εγώ σου λέω...Τουλάχιστον με τον ΟΤΕ έχεις το κεφάλι σου ήσυχο.Και κατα την γνώμη μου, αν ισχύει αυτό που λες για τις καβάτζες στον χαλκό πολύ καλά κάνει.Μόνο αυτός επενδύει στο δίκτυο αυτής της έρμης χώρας, μόνο αυτός επενδύει, μόνο αυτός βάζει καμπίνες και ΟΛΟΙ περιμένουν απο τον ΟΤΕ.
Ας κάνουν δικιές τους επενδύσεις να είναι ανεξάρτητοι και αυτόνομοι να τους παραδεχτώ και μετά συζητάμε.

MitsosDaBest13
06-09-15, 03:23
Τι κάθεστε ρε παιδιά και χάνετε χρόνο απορώ..Για 1 και 2 ευρώ...και 3 εγώ σου λέω...Τουλάχιστον με τον ΟΤΕ έχεις το κεφάλι σου ήσυχο.Και κατα την γνώμη μου, αν ισχύει αυτό που λες για τις καβάτζες στον χαλκό πολύ καλά κάνει.Μόνο αυτός επενδύει στο δίκτυο αυτής της έρμης χώρας, μόνο αυτός επενδύει, μόνο αυτός βάζει καμπίνες και ΟΛΟΙ περιμένουν απο τον ΟΤΕ.
Ας κάνουν δικιές τους επενδύσεις να είναι ανεξάρτητοι και αυτόνομοι να τους παραδεχτώ και μετά συζητάμε.

Ναι καλά, νομίζεις ότι δεν παίρνει επιδοτήσεις... Ότι μόνος του πάει ο "Γερμανός" και τα φτιάχνει όλα και οι υπόλοιποι τον περιμένουν με σταυρωμένα τα χέρια... Και όχι το ότι μετά, οι εναλλακτικοί πάροχοι τον χρυσοπληρώνουν για να νοικιάσουν γραμμές... Θέλει κι άλλη "πρασινάδα" ο "Γερμανός", έχει λίγη λέμε. :rofl:

dimangelid
06-09-15, 03:58
Ήδη πουλάνε όλοι οι εναλλακτικοί κάτω του κόστους. Πόσο παρακάτω από τα 19 ευρώ να το δώσουν;;; Δεν γίνεται double play με 10 ευρώ/μήνα, θα κλείσει όποιος το κάνει... Όταν τα 8-9 ευρώ πάνε στον ΟΤΕ για τον βρόχο, στον πάροχο μένουν 10-11 ευρώ με τα οποία πρέπει να καλύψει μισθοδοσία, έξοδα λειτουργίας, συντηρήσεις, επενδύσεις και δεν ξέρω και εγώ τι άλλο!!!! Από που θα βγάλει τα λεφτά του; Μετά λέμε "Γιατί έκλεισε ο ΤΑΔΕ πάροχος;", "Γιατί περιμένω 30 λεπτά στην τεχνική υποστήριξη;" , "Γιατί χρεώνουν την τεχνική υποστήριξη;" , "Γιατί έχω αποσυνδέσεις;" κ.λ.π. ...

ethnik471
06-09-15, 15:08
Αυτό ακριβώς λέω !
Ας επενδύσουν να μην έχουν αναγκη τον ΟΤΕ. Και η χώρα θα ωφεληθεί και οι εταιρίες και οι καταναλωτές ! Αλλά περιμένουν απο τον ΟΤΕ.
Όπως είπα ας κάνουν δικές τους επενδύσεις....Ας πάρουν και αυτοί επιδοτήσεις (που σίγουρα θα παίρνουν, αλλα.....) και ας κάνουν οτι θέλουν....να ειναι ωραίοι, ανεξάρτητοι και αυτόνομοι. Να μην έχουν τα 8-9 ευρώ για τον βρόγχο του ΟΤΕ και άλλα πολλά.
Όταν υπάρχει μονοπώλιο και ΜΗ ανταγωνισμός αυτά γίνονται.

utp
06-09-15, 16:55
Δεν γινεται με τον υπαρχων συστημα να γινει καποιος εναλλακτικος 100% ανεξαρτητος. Ελπιζω με το FTTH στον μελλον να γινει αυτο που λες. Ηδη πιλοτικα το τρεχει η forthnet στη Νεα Σμυρνη.

dimitri_ns
06-09-15, 17:16
Αυτό ακριβώς λέω !
Ας επενδύσουν να μην έχουν αναγκη τον ΟΤΕ. Και η χώρα θα ωφεληθεί και οι εταιρίες και οι καταναλωτές ! Αλλά περιμένουν απο τον ΟΤΕ.
Όπως είπα ας κάνουν δικές τους επενδύσεις....Ας πάρουν και αυτοί επιδοτήσεις (που σίγουρα θα παίρνουν, αλλα.....) και ας κάνουν οτι θέλουν....να ειναι ωραίοι, ανεξάρτητοι και αυτόνομοι. Να μην έχουν τα 8-9 ευρώ για τον βρόγχο του ΟΤΕ και άλλα πολλά.
Όταν υπάρχει μονοπώλιο και ΜΗ ανταγωνισμός αυτά γίνονται.


Εχει γραφτεί πάμπολλες φορές.
Αυτά που γράφεις μπορούν να γίνουν ΜΟΝΟ αν το δίκτυο διαχωριστεί από τον ΟΤΕ και έχουν σε αυτό πρόσβαση ΟΛΟΙ (ΟΤΕ και εναλλακτικοί) με τους ίδιους όρους και τιμές. Οσο το δίκτυο (και κυρίως το τελευταίο μίλι) ανήκει στον ΟΤΕ, ΟΥΔΕΙΣ άλλος πλήν ΟΤΕ πρόκειται να επενδύσει εκτός κι αν είναι τρελλός

ethnik471
06-09-15, 17:26
Καταλαβαίνω τα εμπόδια που υπάρχουν.Αλλα τα εμπόδια είναι για να ξεπερνιούνται. Ήδη το FTTH αναφέρθηκε σαν λύση...Και άλλες εταιρίες πιο μικρές έχουν ξεκινήσει να παρέχουν υπηρεσίες FTTH με τιμές καλύτερες απο των μεγάλων παρόχων!

Hetfield
06-09-15, 17:36
Δεν γινεται με τον υπαρχων συστημα να γινει καποιος εναλλακτικος 100% ανεξαρτητος. Ελπιζω με το FTTH στον μελλον να γινει αυτο που λες. Ηδη πιλοτικα το τρεχει η forthnet στη Νεα Σμυρνη.
Το FTTH θελει επενδυσεις στο δικτυο προσβασης.
Θα μπορουσαν να οργανωσουν μητροπολιτικα δικτυα συστεινοντας μια εταιρια για αυτον τον σκοπο οπως γινεται και στο εξωτερικο σε συνεργασια με τους δημους.
Αλλα αυτα τα κανουν οι σοβαρες εταιριες, οχι οι αρπακτικες εταιριες.
Μοναδικη εξαιρεση η HCN

utp
06-09-15, 17:37
Καταλαβαίνω τα εμπόδια που υπάρχουν.Αλλα τα εμπόδια είναι για να ξεπερνιούνται. Ήδη το FTTH αναφέρθηκε σαν λύση...Και άλλες εταιρίες πιο μικρές έχουν ξεκινήσει να παρέχουν υπηρεσίες FTTH με τιμές καλύτερες απο των μεγάλων παρόχων!

Αμα γινει επενδυση για καλυψη νομών με FTTH οι τιμες των υπηρεσιων δεν θα ειναι χωμα οπως τωρα αλλα στα υψη. Ειναι πολυ δυσκολο να μαζεψει πελατες ετσι και να κανει αποσβεση. Εντωμεταξυ ο μεσος χρηστης ιντερνετ ειναι υπερκαλυμενος ακομη και με ταχυτητες 10mbps του adsl

Godian
06-09-15, 17:48
Επενδυσεις κανεις για να βγαλεις πολλα λεφτα μακροπροθεσμα . Στην Ελλαδα δε θα γινει ποτε

Gio Alex
06-09-15, 22:04
Τι κάθεστε ρε παιδιά και χάνετε χρόνο απορώ..Για 1 και 2 ευρώ...και 3 εγώ σου λέω...Τουλάχιστον με τον ΟΤΕ έχεις το κεφάλι σου ήσυχο.Και κατα την γνώμη μου, αν ισχύει αυτό που λες για τις καβάτζες στον χαλκό πολύ καλά κάνει.Μόνο αυτός επενδύει στο δίκτυο αυτής της έρμης χώρας, μόνο αυτός επενδύει, μόνο αυτός βάζει καμπίνες και ΟΛΟΙ περιμένουν απο τον ΟΤΕ.
Ας κάνουν δικιές τους επενδύσεις να είναι ανεξάρτητοι και αυτόνομοι να τους παραδεχτώ και μετά συζητάμε.

To δίκτυο δεν το έφτιαξε ο ΟΤΕ με δικά του λεφτά. Το έφτιαξε με τα ΔΙΚΑ μου και ΔΙΚΑ σου λεφτά, που μέσω του παγίου πλήρωνες εσύ, εγώ, ο δίπλα μου, ο παραδίπλα σου τοοοοοσα χρόνια που ο ΟΤΕ ήταν μονοπώλιο και χρέωνε όσο ήθελε. Ας συσταθεί ένας ανεξάρτητος αυτόνομος οργανισμός που θα διαχειρίζεται το δίκτυο, στο οποίο θα πληρώνειο κάθε πάροχος ανάλογα με την χρήση των πελατών του και μετά βλέπουμε τι επενδύσεις θα κάνει ο ΟΤΕ

NexTiN
06-09-15, 22:26
To δίκτυο δεν το έφτιαξε ο ΟΤΕ με δικά του λεφτά. Το έφτιαξε με τα ΔΙΚΑ μου και ΔΙΚΑ σου λεφτά, που μέσω του παγίου πλήρωνες εσύ, εγώ, ο δίπλα μου, ο παραδίπλα σου τοοοοοσα χρόνια που ο ΟΤΕ ήταν μονοπώλιο και χρέωνε όσο ήθελε. Ας συσταθεί ένας ανεξάρτητος αυτόνομος οργανισμός που θα διαχειρίζεται το δίκτυο, στο οποίο θα πληρώνειο κάθε πάροχος ανάλογα με την χρήση των πελατών του και μετά βλέπουμε τι επενδύσεις θα κάνει ο ΟΤΕ

Ειδικά τώρα, που ο ΟΤΕ ανήκει στην DT και οι κυβερνήσεις μας είναι ανδρείκελα της Γερμανίας και του συναφιού της, θα αφήσουν ΣΙΓΟΥΡΑ να φύγει το δίκτυο από τα χέρια τους...

ethnik471
06-09-15, 23:57
To δίκτυο δεν το έφτιαξε ο ΟΤΕ με δικά του λεφτά. Το έφτιαξε με τα ΔΙΚΑ μου και ΔΙΚΑ σου λεφτά, που μέσω του παγίου πλήρωνες εσύ, εγώ, ο δίπλα μου, ο παραδίπλα σου τοοοοοσα χρόνια που ο ΟΤΕ ήταν μονοπώλιο και χρέωνε όσο ήθελε. Ας συσταθεί ένας ανεξάρτητος αυτόνομος οργανισμός που θα διαχειρίζεται το δίκτυο, στο οποίο θα πληρώνειο κάθε πάροχος ανάλογα με την χρήση των πελατών του και μετά βλέπουμε τι επενδύσεις θα κάνει ο ΟΤΕ

Ακριβώς!Το φτιάξαμε το δίκτυο και για τον χ-ψ λόγο που δεν θα αναλύσουμε τώρα ο ΟΤΕ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΟ ΔΙΚΤΥΟ ΤΟΥ πουλήθηκε.Τον αγόρασε ο Χ και μαζί και το δίκτυο.Έσκασε λεφτά, το αγόρασε και του ανήκει!

utp
07-09-15, 00:54
Που καταληγουμε? Οτι η επιλογη παροχου ειναι λαχειο. Οι εχοντες προβληματικη γραμμη να πατε ΟΤΕ, εχει περισσοτερες πιθανοτητες να αποκατασταθει(οχι παντα και παλι). Οι αλλοι απολαμβανουν φουλ υπηρεσιες απο εναλλακτικους με χαμηλες τιμες. Ετσι ειναι αυτα. Και μην κραζετε τους εναλλακτικους παλι καλα που ηρθαν και αυτοι για τον ανταγωνισμο, ας λειτουργουν οπως λειτουργουν κουτσα στραβα. Με το μονοπωλιο του ΟΤΕ σημερα αν υπηρχε θα διναμε 50 ευρω το μηνα για adsl + παγιο και κλησεις με χρονοχρεωση....

MitsosDaBest13
07-09-15, 01:29
Που καταληγουμε? Οτι η επιλογη παροχου ειναι λαχειο. Οι εχοντες προβληματικη γραμμη να πατε ΟΤΕ, εχει περισσοτερες πιθανοτητες να αποκατασταθει(οχι παντα και παλι). Οι αλλοι απολαμβανουν φουλ υπηρεσιες απο εναλλακτικους με χαμηλες τιμες. Ετσι ειναι αυτα. Και μην κραζετε τους εναλλακτικους παλι καλα που ηρθαν και αυτοι για τον ανταγωνισμο, ας λειτουργουν οπως λειτουργουν κουτσα στραβα. Με το μονοπωλιο του ΟΤΕ σημερα αν υπηρχε θα διναμε 50 ευρω το μηνα για adsl + παγιο και κλησεις με χρονοχρεωση....

Συμφωνώ 100%. Αν δεν υπήρχε π.χ. η WIND με τόσο φθηνά πάγια, για να κάνουμε φορητότητα εκεί και μετά ο ήδη υπάρχων πάροχος να μας κάνει φοβερή προσφορά για να μείνουμε, θα ήμασταν χαμένοι από χέρι... :p

Π.χ. εμένα η γραμμή μου είναι πολύ καλή και τώρα με HOL δίνοντας 24€ το μήνα, έχω 50άρι VDSL (μέχρι 45 Mbps πιάνω από Αστικό Κέντρο), Απεριόριστα Σταθερά, 300' προς κινητά και έχω 2 αριθμούς κινητού Vodafone με 120' προς όλους κάθε μήνα... 24€ σταθερά για 2 χρόνια (25 είναι κανονικά, αλλά γλιτώνω 1€ πληρώνοντας online με κάρτα).

Το ίδιο πακέτο η Deutsche Telekom, ουπς, ο ΟΤΕ ήθελα να πω (:p), το έχει 50€ και αν δεν υπήρχαν οι εναλλακτικοί να το πουλάνε τόσο φθηνά, θα ήταν πάνω από 100€, για πλάκα... :rofl: Έχουμε βγει εντελώς εκτός θέματος, αλλά καλό είναι κάποιοι να μάθετε μερικά πράγματα, πριν να τα ισοπεδώσετε όλα... Υπάρχουν αρκετοί ευχαριστημένοι πελάτες της Cyta και με μικρό πάγιο.

yiannis010
07-09-15, 11:57
Συμφωνώ 100%. Αν δεν υπήρχε π.χ. η WIND με τόσο φθηνά πάγια, για να κάνουμε φορητότητα εκεί και μετά ο ήδη υπάρχων πάροχος να μας κάνει φοβερή προσφορά για να μείνουμε, θα ήμασταν χαμένοι από χέρι... :p

Π.χ. εμένα η γραμμή μου είναι πολύ καλή και τώρα με HOL δίνοντας 24€ το μήνα, έχω 50άρι VDSL (μέχρι 45 Mbps πιάνω από Αστικό Κέντρο), Απεριόριστα Σταθερά, 300' προς κινητά και έχω 2 αριθμούς κινητού Vodafone με 120' προς όλους κάθε μήνα... 24€ σταθερά για 2 χρόνια (25 είναι κανονικά, αλλά γλιτώνω 1€ πληρώνοντας online με κάρτα).

Το ίδιο πακέτο η Deutsche Telekom, ουπς, ο ΟΤΕ ήθελα να πω (:p), το έχει 50€ και αν δεν υπήρχαν οι εναλλακτικοί να το πουλάνε τόσο φθηνά, θα ήταν πάνω από 100€, για πλάκα... :rofl: Έχουμε βγει εντελώς εκτός θέματος, αλλά καλό είναι κάποιοι να μάθετε μερικά πράγματα, πριν να τα ισοπεδώσετε όλα... Υπάρχουν αρκετοί ευχαριστημένοι πελάτες της Cyta και με μικρό πάγιο.

μια που ανφερθηκε το θεμα.να πω εδω πως ειμαι ενας απο τους ευχαριστημενους της cyta.ημουν πολλα χρονια στον οτε.ο λογαριασμος μου ερχοταν περιπου 110 την διμηνια.24 αρι ιντερνετ περιοερισμενα τα λεπτα των αστικων και 30 λεπτα στα κινητα.ειχα σοβαρα προβληματα αποσυνδεσεων που δεν μπορουσαν να λυθουν και ειχα τους τεχνικους σπιτι 2-3 φορες τον μηνα.πηρα την αποφαση εφυγα απο τον οτε μεταφερθηκα cyta και ησυχασα.μπορει να επεσε η συνδεση μου 1 μοναδα αλλα σταματησαν οι αποσυνδεσεις και βρεξει χιονισει θα πληρωσω 23 ευρω.μετα απο 2 μιση χρονια λοιπον στην cyta ειμαι υπερευχαριστημενος απο οικονομικης και τεχνικης αποψης.μπορει να ημουν απο τους τυχερους δεν ξερω αλλα πλεον θεωρω το γεγονος πως ο οτε παρεχει καλυτερη εξυπηρετηση μυθο.

Godian
07-09-15, 12:04
μια που ανφερθηκε το θεμα.να πω εδω πως ειμαι ενας απο τους ευχαριστημενους της cyta.ημουν πολλα χρονια στον οτε.ο λογαριασμος μου ερχοταν περιπου 110 την διμηνια.24 αρι ιντερνετ περιοερισμενα τα λεπτα των αστικων και 30 λεπτα στα κινητα.ειχα σοβαρα προβληματα αποσυνδεσεων που δεν μπορουσαν να λυθουν και ειχα τους τεχνικους σπιτι 2-3 φορες τον μηνα.πηρα την αποφαση εφυγα απο τον οτε μεταφερθηκα cyta και ησυχασα.μπορει να επεσε η συνδεση μου 1 μοναδα αλλα σταματησαν οι αποσυνδεσεις και βρεξει χιονισει θα πληρωσω 23 ευρω.μετα απο 2 μιση χρονια λοιπον στην cyta ειμαι υπερευχαριστημενος απο οικονομικης και τεχνικης αποψης.μπορει να ημουν απο τους τυχερους δεν ξερω αλλα πλεον θεωρω το γεγονος πως ο οτε παρεχει καλυτερη εξυπηρετηση μυθο.πηγες ποτέ σε κανένα κατάστημα ΟΤΕ να δηλώσεις τη βλάβη γραπτά;;
Ο αδερφός μου έτσι έκανε. Είχε πρόβλημα με τη ταχύτητα και λάθη στη γραμμή και δεν έκαναν τίποτα. Μόλις την έκανε τη δήλωση γραπτά του άλλαξαν το ζεύγος και η γραμμή από 12 πήγε στα 16 και σταμάτησαν όλα.

Δε θέλει κόπο θέλει τρόπο

yiannis010
07-09-15, 12:25
πηγες ποτέ σε κανένα κατάστημα ΟΤΕ να δηλώσεις τη βλάβη γραπτά;;
Ο αδερφός μου έτσι έκανε. Είχε πρόβλημα με τη ταχύτητα και λάθη στη γραμμή και δεν έκαναν τίποτα. Μόλις την έκανε τη δήλωση γραπτά του άλλαξαν το ζεύγος και η γραμμή από 12 πήγε στα 16 και σταμάτησαν όλα.

Δε θέλει κόπο θέλει τρόπο
ας μην απαντησω καλυτερα σε καποιον που η καλυτερη συμβουλη που εχει δωσει μεχρι τωρα σε καποιον που ειχε προβλημα ηταν να κανει 10 επανεκκινησεις καθημερινα στο ρουτερ και να πει στον παροχο πως κανει αποσυνδεσεις η γραμμη μονη της..ελεος .!!!

Godian
07-09-15, 14:19
ας μην απαντησω καλυτερα σε καποιον που η καλυτερη συμβουλη που εχει δωσει μεχρι τωρα σε καποιον που ειχε προβλημα ηταν να κανει 10 επανεκκινησεις καθημερινα στο ρουτερ και να πει στον παροχο πως κανει αποσυνδεσεις η γραμμη μονη της..ελεος .!!!
Αν δε μου αλλάζουν το ρουτερ και με γράφουν τι να κάνω;; πάντα
Θα υπάρχει λύση στο γράψιμο

yiannis010
07-09-15, 14:24
Αν δε μου αλλάζουν το ρουτερ και με γράφουν τι να κάνω;; πάντα
Θα υπάρχει λύση στο γράψιμο
αν δεν το ζητησεις εγγραφως σε καταστημα cyta τ'ι περιμενεις;;; τρόπο χρειαζεται οχι κόπο.ασε με ρε godian.

@ ADSLgr.com All rights reserved.