PDA

Επιστροφή στο Forum : Απόψεις για τη Cyta [Δίκτυο-Υπηρεσίες-Εξυπηρέτηση]



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 [65] 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118

Godian
07-09-15, 19:19
αν δεν το ζητησεις εγγραφως σε καταστημα cyta τ'ι περιμενεις;;; τρόπο χρειαζεται οχι κόπο.ασε με ρε godian.

Άμα δεν είχες μυαλό έτσι είναι φίλε μου

Thodoris92
09-09-15, 13:44
Και εγώ είμαι υπερευχαριστημένος με την cyta.Ήμουν παλιά οτε με 92 ευρω το δίμηνο και τώρα δίνω 36.'Ασε που όποτε έβρεχε με οτε είχα 3-4 αποσυνδέσεις κάθε φορά και τώρα άμα δεν κάνω εγώ restart το router η γραμμή δεν πέφτει ποτέ.Τους έχω πάρει τηλ ~5 φορές,μόνο την μία χρειάστηκε να περιμενω κανα 5λεπτο,όλες τις άλλες το σήκωναν με την μία...Δεν ξαναγυρνάω στον οτε με καμία δύναμη...

mike_871
09-09-15, 14:17
Και εγώ είμαι υπερευχαριστημένος με την cyta.Ήμουν παλιά οτε με 92 ευρω το δίμηνο και τώρα δίνω 36.'Ασε που όποτε έβρεχε με οτε είχα 3-4 αποσυνδέσεις κάθε φορά και τώρα άμα δεν κάνω εγώ restart το router η γραμμή δεν πέφτει ποτέ.Τους έχω πάρει τηλ ~5 φορές,μόνο την μία χρειάστηκε να περιμενω κανα 5λεπτο,όλες τις άλλες το σήκωναν με την μία...Δεν ξαναγυρνάω στον οτε με καμία δύναμη...

ποσα σου εδοσε η cyta να τα πεις αυτα?Kappa

Thodoris92
09-09-15, 15:58
Πόσα μου πήρε ο οτε να λές :rolleyes:

yiannis010
09-09-15, 21:00
Πόσα μου πήρε ο οτε να λές :rolleyes:

γιατι να φυγεις απο τον οτε....;;;;θα μπορουσες να κανεις γραπτο αιτημα σε καταστημα του οτε και να λυθει το προβλημα οπως εκανε και ο αδερφος του godian.θελει κοπο οχι τροπο.το λεει και ο godian:p

Thodoris92
09-09-15, 21:11
γιατι να φυγεις απο τον οτε....;;;;θα μπορουσες να κανεις γραπτο αιτημα σε καταστημα του οτε και να λυθει το προβλημα οπως εκανε και ο αδερφος του godian.θελει κοπο οχι τροπο.το λεει και ο godian:p

Πάντως αν θυμάμαι καλά δεν με είχαν πάρει τηλ για αντιπροσφορά από οτε...ήταν εκείνες οι εποχές προ κρίσης, που υπήρχε το χρήμα και δεν τους ένοιαζαν και πολύ οι πελάτες...

yiannis010
09-09-15, 21:36
Πάντως αν θυμάμαι καλά δεν με είχαν πάρει τηλ για αντιπροσφορά από οτε...ήταν εκείνες οι εποχές προ κρίσης, που υπήρχε το χρήμα και δεν τους ένοιαζαν και πολύ οι πελάτες...
ετσι οπως τα λες ειναι.και μενα που με πηραν τι καταλαβα;φαγωθηκανε με την δωροεπιταγη στα καταστηματα γερμανος.ουτε την αναγνωριση κλησεων δεν αφαιρουσαν απο τον λογαριασμο αν θυμαμαι καλα ηταν στο 2ευρω.αν και νομιζω πως τωρα κατι πρεπει να χαμηλωσε στον οτε σε οτι αφορα καινουργιους πελατες.

darkmoon
14-09-15, 13:35
Παιδιά η cyta βάζει κόφτες πλέον;
Ενώ κλειδώνω στα 12 Mbps είναι σα να υπάρχει κόφτης στα 900mb/sec.

Godian
14-09-15, 13:45
Παιδιά η cyta βάζει κόφτες πλέον;
Ενώ κλειδώνω στα 12 Mbps είναι σα να υπάρχει κόφτης στα 900mb/sec.

Δε νομίζω φίλε μου. Εγώ στα 11 κλειδωνω και κατεβάζω με 1,1μβ παίζουν πολλά ρόλο όταν κατεβάζεις. Όχι μόνο πόσο τραβάς αλλα και πόσα σου δίνουν

darkmoon
14-09-15, 14:14
Ποιος είναι ο ασφαλέστερος τρόπος να το τσεκάρω αυτό;
Με κάποιο μεγάλο αρχείο από το ntua.gr ας πούμε;

sweet dreams
14-09-15, 15:58
Ποιος είναι ο ασφαλέστερος τρόπος να το τσεκάρω αυτό;
Με κάποιο μεγάλο αρχείο από το ntua.gr ας πούμε;

Έλεγχος ταχύτητας και σταθερότητας του downloading

Έλεγχος ταχύτητας και σταθερότητας του downloading

Κάνουμε επανεκκίνηση του modem/router από το ρεύμα, το βγάζουμε, περιμένουμε 2~3 λεπτά και μετά το συνδέουμε πάλι. Mπαίνουμε στο μενού και σημειώνουμε την ταχύτητα που έχουμε στο Down.

ΠΡΟΣΟΧΗ!!!!!!
Ο έλεγχος θα πρέπει να γίνει με τον υπολογιστή να είναι ενσύρματα συνδεδεμένος με το ρούτερ και χωρίς να υπάρχει άλλη ενεργή σύνδεση στο Internet.

Mπαίνουμε σε έναν FTP server (http://speedtest.ftp.otenet.gr/)και επιλέγουμε να κατεβάσουμε ένα μεγάλο αρχείο(π.χ.5GB). Παρακολουθούμε για μερικά λεπτά την ταχύτητα που κατεβάζουμε και την διακύμανση που έχει.
H ταχύτητα κατά την διάρκεια του downloading θα πρέπει να είναι περίπου στο 1/10 της πραγματικής μας ταχύτητας, έτσι όπως την βλέπουμε μέσα από
το μενού του ρούτερ.
Επίσης αν η γραμμή μας είναι σταθερή, δεν θα πρέπει να έχουμε σημαντική διακύμανση η οποία να υπερβαίνει τα 100~200 KB/sec.

Godian
14-09-15, 16:47
Ποιος είναι ο ασφαλέστερος τρόπος να το τσεκάρω αυτό;
Με κάποιο μεγάλο αρχείο από το ntua.gr ας πούμε;
Δε ξέρω φίλε μου..... Παίζουν πολλά ρόλο πάντως

yiannis010
14-09-15, 19:55
Παιδιά η cyta βάζει κόφτες πλέον;
Ενώ κλειδώνω στα 12 Mbps είναι σα να υπάρχει κόφτης στα 900mb/sec.

μηπως θα έπρεπενα ανεβασεις και κανενα στατιστικο απο τα στοιχεια του ρουτερ?σε οτι αφορα για τον σωστο τροπο ο sweet dream πιο πανω εχει απολυτο δικιο σε οτι αφορα τον ελεγχο για τον ftp σερβερ

- - - Updated - - -


Δε ξέρω φίλε μου..... Παίζουν πολλά ρόλο πάντως
απαντηση με βαθος και πλατος!:p

Atheros
14-09-15, 23:15
Είχα και έχω ένα θεματάκι με τον συγχρονισμό και την ταχύτητα από τις 4 Σεπτεμβρίου μέχρι τούδε, όπου η σύνδεση έπεφτε και η γραμμή τερμάτιζε στα 8 Mbps, ενώ πρίν κανονικά στα 14Mbps με δυνατότητα εώς 16. Ήρθε τεχνικός CYTA και το ελέγχει 2 φορές, στην δε δεύτερη σήμερα 14-9-2015 άλλαξε το modem( επιτέλους έχω καινούριο modem ZXHN H208N
!!!) Παρ όλο που στο θέμα του συγχρονισμού βελτιώθηκε με την αντικατάσταση, η ταχύτητα της γραμμής παραμμένει χαμηλότερη από ότι πρίν ακόμη και στο upload που είναι 100Kbps χαμηλότερο. Περιμένω τώρα αύριο μεθαύριο τι θα μου πούνε καθώς η καρτέλα στις βλάβες είναι ανοιχτή....Πάντως από εξυπηρέτηση μέχρι στιγμής δεν έχω παράπονο. Πήγε δυο φορές ο τεχνικός στο κέντρο και στο σπίτι σήμερα για να πάρει μετρήσεις και το ψάχνουν το θέμα πραγματικά όσο καλύτερα μπορούν.

darkmoon
15-09-15, 00:35
Θα ανεβάσω στατιστικά μεθαύριο βράδυ.Ευχαριστώ πολύ.

drspiros
16-09-15, 20:01
Μακράν οι πιο άχρηστοι, για να μην πω τίποτα χειρότερο! Σήμερα μου έκαναν φραγή για "απλήρωτο" λογαριασμό που έχει εξοφληθεί από τις 7 Αυγούστου, όπως φυσικά και ο επόμενος!! Με υποχρέωσαν να τους στείλω ό,τι αποδεικτικό είχα (μέχρι και κίνηση πιστωτικής κάρτας) και αποφάνθηκαν ότι δεν τους κάνει και πρέπει να τρέχω στις τράπεζες. Με την πρώτη ευκαιρία, έφυγα!

yiannis010
16-09-15, 21:52
Μακράν οι πιο άχρηστοι, για να μην πω τίποτα χειρότερο! Σήμερα μου έκαναν φραγή για "απλήρωτο" λογαριασμό που έχει εξοφληθεί από τις 7 Αυγούστου, όπως φυσικά και ο επόμενος!! Με υποχρέωσαν να τους στείλω ό,τι αποδεικτικό είχα (μέχρι και κίνηση πιστωτικής κάρτας) και αποφάνθηκαν ότι δεν τους κάνει και πρέπει να τρέχω στις τράπεζες. Με την πρώτη ευκαιρία, έφυγα!
μισο λεπτο για να καταλαβω. τους εστειλες το αποδεικτικο του πληρωμενου λογαριασμου και δεν το αναγνωρισαν;

drspiros
17-09-15, 03:44
Τους προώθησα και το απαντητικό email που έλαβα όταν ολοκληρώθηκε η συναλλαγή και το αποδεικτικό κίνησης της κάρτας μέσω της οποίας έγινε η πληρωμή, αλλά δεν τους έκανε. Θα πάω και στην τράπεζα να δω τι άλλο θέλουν, αλλά πραγματικά τώρα θέλω να το χοντρύνω όσο δεν πάει.

Godian
17-09-15, 12:20
Με τι τρόπο το πληρωσες φίλε μου;;; εννοώ με πάγια εντολή;; η μέσα από το site της Cyta;

dimangelid
17-09-15, 13:51
Τους προώθησα και το απαντητικό email που έλαβα όταν ολοκληρώθηκε η συναλλαγή και το αποδεικτικό κίνησης της κάρτας μέσω της οποίας έγινε η πληρωμή, αλλά δεν τους έκανε. Θα πάω και στην τράπεζα να δω τι άλλο θέλουν, αλλά πραγματικά τώρα θέλω να το χοντρύνω όσο δεν πάει.

Νομίζω ότι δεν ξέρουν τι τους γίνεται. Άκου λέει δεν τους κάνουν τα αποδεικτικά κίνησης και το e-mail. Να κάτσουν να βρουν οι ίδιοι μέσα από την τράπεζά τους την συναλλαγή σου. Απίστευτοι!!!

ethnik471
17-09-15, 13:59
CYTA :rocker

anthip09
17-09-15, 15:48
Το λογιστήριο τους όσο πάει γίνεται και χειρότερο...απλά τραγικό..

drspiros
17-09-15, 20:14
H πληρωμή έγινε από το site της Cyta. Πάντως, μετά το δημόσιο ξ3χ3σ1μ0 στο fb αποδείχτηκαν πολύ γρήγοροι και αποτελεσματικοί (εν αντιθέσει με την ανεκδιήγητη υπάλληλο του τμήματος εξυπηρέτησης) και η γραμμή επανενεργοποιήθηκε σήμερα.

Hetfield
17-09-15, 20:16
H πληρωμή έγινε από το site της Cyta. Πάντως, μετά το δημόσιο ξ3χ3σ1μ0 στο fb αποδείχτηκαν πολύ γρήγοροι και αποτελεσματικοί (εν αντιθέσει με την ανεκδιήγητη υπάλληλο του τμήματος εξυπηρέτησης) και η γραμμή επανενεργοποιήθηκε σήμερα.
Δεν φταιει η υπαλληλος.
Η διαδικασια τους φταιει και το λογιστηριο τους, η υπαλληλος δεν μπορει να σε ενημερωσει για κατι που δεν βλεπει.

Δυστυχως παρατηρω οτι το λογιστηριο τους καταρρεει.

umay
17-09-15, 23:24
Το λογιστήριο της CYTA, έχει ήδη καταρρεύσει. Πολλοί έχουν διακόψει τις πάγιες εντολές διότι συνεχώς έρχονται λανθασμένοι λογαριασμοί. Εδώ και 4 μήνες μου έρχεται κάθε φορά διαφορετικός λογαριασμός αναίτια, ενώ σε τηλεφωνήματα στην εταιρεία λαμβάνω την υπόσχεση ότι στον επόμενο λογαριασμό θα τακτοποιηθεί το θέμα...
Η εικόνα των οικονομικών υπηρεσιών του παρόχου, δεν δείχνει σοβαρότητα και προβάλλει ένα πρόσωπο εταιρείας που βρίσκεται σε παρακμή. Αυτό δυστυχώς δημιουργεί πολύ αρνητικές προϋποθέσεις για την ανάπτυξη της εταιρείας, ακόμα και για τη διατήρηση του πελατολογίου. Σκέτη αγανάκτηση είναι !!! :rtfm:

Godian
18-09-15, 13:25
Link Status Connected
Rate (Up/Down) 1023/11506 kbps
Noise Margin (Up/Down) 8.6/7.9 dB
Modulation Type ADSL_2plus
Line Attenuation (Up/Down) 12.4/17.7 dB
Output Power (Up/Down) 12.4/19.9 dBm
Data Path (Up/Down) Interleaved/Interleaved
Max Rate(Up/Down) 1052/12420 kbps
Interleave depth 4
Annex Type AnnexA
CRC errors 0

τι παιζει ρε παιδια? πριν ημουν με 6 SNR και τωρα με 8 αλλα ακομα ειναι στα ιδια απλα ανεβηκε 300 παραπανω πριν κλειδωνα στα 11200. ειναι καλο ευτο που εγινε δε λεω.....
αρα για να πηγε 8 και να μην επεσε η ταχυτητα αρα εχουν κοφτες

τωρα που το κοιταω επεσε στα 7.7 το SNR αρα δεν ειναι σταθερη η γραμμη?

Hetfield
18-09-15, 13:42
Crosstalk ονομαζεται. Για αυτο μπορει καθε φορα να βλεπεις και διαφορετικα στατιστικα.
Μαλλον μειωθηκε στη γραμμη σου οποτε αυτο ειναι θετικο

Godian
18-09-15, 13:54
Crosstalk ονομαζεται. Για αυτο μπορει καθε φορα να βλεπεις και διαφορετικα στατιστικα.
Μαλλον μειωθηκε στη γραμμη σου οποτε αυτο ειναι θετικο

ναι ομως το SNR δε θα επρεπε να αλλαζει γιατι ειχα παρει τοτε και εγω ειπα να το βαλουν 6. Λες να το αλλαξαν απο μονοι τους?

Hetfield
18-09-15, 14:34
Οχι. Αλλαζει απο μονο του. Πολλες φορες δε γινεται να ειναι παντα σταθερο.

Godian
18-09-15, 14:39
Οχι. Αλλαζει απο μονο του. Πολλες φορες δε γινεται να ειναι παντα σταθερο.

δηλαδη αμα τους πω τωρα να το βαλουν στα θα παει πιο πανω?

ethnik471
18-09-15, 18:32
Δεν ξέρω για τους κόφτες, αυτό που ξέρω είναι οτι στο σπίτι της γιαγιάς μου με ΟΤΕ έπιανε 18mbps περίπου και τώρα με CYTA και με χίλια ζόρια αφου έριξαν το SNR πιάνουμε 15 απο τα 14 !
Είπαμε, CYTA :rocker

Hetfield
18-09-15, 20:57
δηλαδη αμα τους πω τωρα να το βαλουν στα θα παει πιο πανω?
Δεν εχει νοημα. Καλως ή κακως το adsl προτυπο ειναι φτιαγμενο για να φτασει το χαλκινο καλωδιο στα ορια του, ακομα και μια μικρη μεταβολη μπορει να επηρεασει τη γραμμη σου (αρα και τον λογο θορυβου, aka noise margin).
Ο παροχος σου μπορει να σου κανει τις καταλληλες ρυθμισεις για να ειναι στα 6db με τα δεδομενα που επικρατουν εκεινη την στιγμη, αλλα πολλες φορες αυτα τα δεδομενα αλλαζουν.
Καθε φορα θα τους παιρνεις τηλεφωνο για να το αλλαζουν; Ειναι μη πρακτικο.

Γνωμη μου ειναι καλυτερα να εισαι και 1Mbps κατω αλλα να εχεις σταθερη γραμμη (με λογο θορυβου στα 8). Γιατι αν εχεις μια γραμμη που παραγει σφαλματα, τοτε κι αυτο το 1Mbps το χανεις, κι αρκετες φορες το χανεις πολλαπλασια.

Godian
18-09-15, 21:01
Πάλι μαζεύω καμία φορά crc errors όμως. Σήμερα μάζεψα 6

Godian
24-09-15, 11:01
Παιδιά 45 crc errors στο download είναι ανεκτο;; την ημέρα καμία φορά τα μαζεύει

prodromosfan
24-09-15, 11:15
τωρα με τις βροχες νομιζω ειναι φυσιολογικο να παρατηρουμε αυξημενο αριθμο αποσυνδεσεων, λαθων κλπ
ειναι γνωστή η κατασταση του δικτύου στη χωρα μας


να πω κι εγω με τη σειρά μου οτι
οντως το λογιστηριο τους ειναι επιεικως απαραδεκτο τον τελευταιο καιρο (κανα χρονο και ) οσον αφορα τη λειτουργια του

Hetfield
24-09-15, 15:58
Παιδιά 45 crc errors στο download είναι ανεκτο;; την ημέρα καμία φορά τα μαζεύει
45 crc errors στα δεκαδες εκατομμυρια πακετα που μπορει να εχουν διακινηθει απ' την στιγμη του κλειδωματος σου, ειναι μια απειροελαχιστη (σχεδον μιδαμινη) τιμη.
Το εχουμε αναφερει και παλαιοτερα.

Προβλημα θα υπηρχε αν π.χ. μεσα σε δυο/τρεις μερες εβλεπες 10.000-100.000 crc errors

ethnik471
24-09-15, 16:18
τωρα με τις βροχες νομιζω ειναι φυσιολογικο να παρατηρουμε αυξημενο αριθμο αποσυνδεσεων, λαθων κλπ
ειναι γνωστή η κατασταση του δικτύου στη χωρα μας


να πω κι εγω με τη σειρά μου οτι
οντως το λογιστηριο τους ειναι επιεικως απαραδεκτο τον τελευταιο καιρο (κανα χρονο και ) οσον αφορα τη λειτουργια του

Μια χαρά είναι το δίκτυο της χώρας μας, ειδικά με τα δεδομένα που έχουμε.Απλά υπάρχουν όντως περιοχές με προβληματικό δίκτυο (για πολλούς λόγους).Πολλές πόλεις της Δυτικής Ευρώπης θα θελαν να είναι στην δική μας κατάσταση, πίστεψέ με....
Βέβαια η κατάσταση πάντα επιδινόνεται όταν έχουμε CYTA :twisted:

dimangelid
24-09-15, 17:44
Μια και αναφέρθηκε το δίκτυο της χώρας μας: έχει αναρωτηθεί κανείς σε τι κατάσταση μπορεί να είναι το δίκτυο χαλκού στην Αγγλία π.χ. που έχει και πολύ περισσότερη υγρασία από εμάς; Εγώ πάντως προτιμώ χίλιες φορές να έχω τα 14-15 μου mbps και να μπορώ να κατεβάσω και τα torrent μου και ότι μου έρθει στο μυαλό, παρά τα 50-80-100mbps και να μην μπορώ να κατεβάσω ότι πραγματικά θέλω ;)

ethnik471
24-09-15, 19:09
Μια και αναφέρθηκε το δίκτυο της χώρας μας: έχει αναρωτηθεί κανείς σε τι κατάσταση μπορεί να είναι το δίκτυο χαλκού στην Αγγλία π.χ. που έχει και πολύ περισσότερη υγρασία από εμάς; Εγώ πάντως προτιμώ χίλιες φορές να έχω τα 14-15 μου mbps και να μπορώ να κατεβάσω και τα torrent μου και ότι μου έρθει στο μυαλό, παρά τα 50-80-100mbps και να μην μπορώ να κατεβάσω ότι πραγματικά θέλω ;)

Και αυτό ισχύει.Χαρακτηριστικά μου έλεγε φιλαράκι που το ρώτησα τι ίντερνετ έχει στην Γερμανία, 50mbps αλλα τι να τα κάνω αφου δεν μπορώ να κατεβάσω "τίποτα" ?

Όσο για την Αγγλία,υπάρχουν στο διαδίκτυο πολλές αναφορές για περιπτώσεις χειρότερες απο τις δικές μας λόγω του χαλκού τους.Και απο μέλη εδω μεσα που έχουν ζήσει στην Αγγλία λένε πως τα πράγματα είναι χειρότερα απ'οτι εδώ (που μια χαρα είναι, εκτός κάποιων περιπτώσεων).

Anyway καλύτερα να μη ξεφύγουμε απο το θέμα...

dimangelid
24-09-15, 21:00
Και αυτό ισχύει.Χαρακτηριστικά μου έλεγε φιλαράκι που το ρώτησα τι ίντερνετ έχει στην Γερμανία, 50mbps αλλα τι να τα κάνω αφου δεν μπορώ να κατεβάσω "τίποτα" ?

Όσο για την Αγγλία,υπάρχουν στο διαδίκτυο πολλές αναφορές για περιπτώσεις χειρότερες απο τις δικές μας λόγω του χαλκού τους.Και απο μέλη εδω μεσα που έχουν ζήσει στην Αγγλία λένε πως τα πράγματα είναι χειρότερα απ'οτι εδώ (που μια χαρα είναι, εκτός κάποιων περιπτώσεων).

Anyway καλύτερα να μη ξεφύγουμε απο το θέμα...

Για την Γερμανία έχω εμπειρία και προσωπικά και από φίλο που μένει αρκετά χρόνια εκεί ;) Είναι ακριβώς όπως τα λες, τα πρόστιμα σκάνε στο σπίτι του καθενός που θα κατεβάσει torrent και πολλά τραγούδια στο youtube είναι κλειδωμένα για "πνευματικά δικαιώματα" ...

Valder
25-09-15, 12:47
Αρχίσανε και σε μένα οι ιστορίες με τα λογιστήρια. Οτι να ναι ήρθε ο λογαριασμός Σεπτεμβρίου.:closed:

stelios120
26-09-15, 07:52
εάν δεν φάνε καταγγελίες δεν βλέπω φως.

Godian
26-09-15, 10:09
Εμένα δε βγήκε ακόμα το pdf

Hetfield
26-09-15, 11:43
εάν δεν φάνε καταγγελίες δεν βλέπω φως.
Γιατι να μπλεξεις;
Υπαρχουν πολλες αξιοπιστες επιλογες.

3lbereth
26-09-15, 13:33
Τί στην ευχή κάνουνε πάλι; Ενώ εξόφλησα κανονικά κι έγκαιρα το λογαριασμό του Αυγούστου (μου είχαν στείλει και sms με το σωστό ποσό) τώρα μου βγάζει 8 λεπτά απλήρωτα απο στρογγυλοποίηση προηγούμενου λογαριασμού! Αφού δεν το 'χουν κι οι περισσότεροι πληρώνουμε με ebanking ή κάρτα γιατί στην ευχή στρογγυλοποιούν τους λογαριασμούς;

[εδιτ]
...και για να τιμωρήσει, με το που πάτησα Υποβολή, έπεσε το 'ντερνέτι!

manospcistas
26-09-15, 14:28
Μάλλον πάει για κλείσιμο το μαγαζάκι.

Χτες 25/09 γίνεται μετάβαση από ADSL σε VDSL και ενώ μου είχαν πει ότι δεν θα μείνω καθόλου χωρίς ιντερνετ και τηλέφωνο, στις 14:30 κόπηκαν όλα.
30 λεπτά από το κινητό μου στο 13811, δεν απαντάει κανείς. Στο Facebook, δεν απαντάει κανείς. Στο call back δεν με πήραν ποτέ τηλέφωνο. Για email ας μην το συζητήσουμε.

Τελικά αναγκάστηκα και πήγα σε φίλο μου με Cyta για να πάρω τηλέφωνο στο 13811 και φτιάχτηκε σήμερα το μεσημέρι, αφού είχαν ξεχάσει να περάσουν στο σύστημα το VDSL modem...

utp
26-09-15, 22:44
Το μαγαζακι ειναι σε ανοδο, και φυσικα δεν μπορει να ανταπεξελθει στην αυξανομενη πελατεια. Σιγα σιγα!:p

lak100
27-09-15, 00:25
Μάλλον πάει για κλείσιμο το μαγαζάκι.

Χτες 25/09 γίνεται μετάβαση από ADSL σε VDSL και ενώ μου είχαν πει ότι δεν θα μείνω καθόλου χωρίς ιντερνετ και τηλέφωνο, στις 14:30 κόπηκαν όλα.
30 λεπτά από το κινητό μου στο 13811, δεν απαντάει κανείς. Στο Facebook, δεν απαντάει κανείς. Στο call back δεν με πήραν ποτέ τηλέφωνο. Για email ας μην το συζητήσουμε.

Τελικά αναγκάστηκα και πήγα σε φίλο μου με Cyta για να πάρω τηλέφωνο στο 13811 και φτιάχτηκε σήμερα το μεσημέρι, αφού είχαν ξεχάσει να περάσουν στο σύστημα το VDSL modem...για αληλ φορα να ξερεις οτι παιρνεις 2155013877 για εξυπηρετηση πελατων και 2155013811 για τεχνικη υποστηριξη και τα 2 ειναι με αστικη χρεωση η δωρεαν εαν εχεις καποιο πακετο με χρονο ομιλιας στο κινητο

Godian
01-10-15, 12:59
Σήμερα πήρα τηλέφωνο για προσφορά στη cyta το συμβόλαιο μου λήγει 1 Νοεμβρίου.
Από 16.10€ το μήνα που δίνω μου έκαναν προσφορά στα 18€ αλλά δε μου άρεσε. Και λέω από το να δίνω 18€ στη cyta γιατί να μη πάω forthnet που είναι καλύτερη στη περιοχή μου;;;

Άσε που μπορεί να με πάρουν και για καλύτερη προσφορά.

dimangelid
01-10-15, 16:03
Σήμερα πήρα τηλέφωνο για προσφορά στη cyta το συμβόλαιο μου λήγει 1 Νοεμβρίου.
Από 16.10€ το μήνα που δίνω μου έκαναν προσφορά στα 18€ αλλά δε μου άρεσε. Και λέω από το να δίνω 18€ στη cyta γιατί να μη πάω forthnet που είναι καλύτερη στη περιοχή μου;;;

Άσε που μπορεί να με πάρουν και για καλύτερη προσφορά.

Πόσο καλύτερα από τα 16,10; Θες με 10 ευρώ;

@ ADSLgr.com All rights reserved.