PDA

Επιστροφή στο Forum : Απόψεις για τη Cyta [Δίκτυο-Υπηρεσίες-Εξυπηρέτηση]



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 [74] 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118

odim
22-04-16, 23:58
ανανεωσα σε cyta 21€ με 24αρι ιντερνετ απεριοριστα σταθερα 300 λεπτα προς κινητα για 2 χρονια,σταθερα λοιπον στη cyta και ελπιζω να μην πουληθει..

dimitri_ns
23-04-16, 06:58
ανανεωσα σε cyta 21€ με 24αρι ιντερνετ απεριοριστα σταθερα 300 λεπτα προς κινητα για 2 χρονια,σταθερα λοιπον στη cyta και ελπιζω να μην πουληθει..

Ομοίως

ανανέωση για 2 χρόνια (επειδή αρχίζει να δίνει vdsl από καμπίνα)
35/3, 300 προς κινητά, απεριόριστα αστικά/υπεραστικά, δωρεάν cyta4U (να δούμε αν αυτή τη φορά δουλεύει και δεν τρώει την μπαταρία κινητού) στα 26,5 €

Δίκτυο μια χαρά, ταχύτητες μια χαρά (παρά το άθλιο καλώδιο του ΟΤΕ που πιάνει max 40 στα 220μ από ΑΚ) και κυρίως τεχνική εξυπηρέτηση (αχρείαστη νάναι) που νοιάζεται.

stelakis1914
29-04-16, 20:25
Μετά από αρκετούς μήνες χρειάστηκε να χρησιμοποιήσω έναν κοινόχρηστο φάκελο που είχα δημιουργήσει παλαιότερα μεταξύ του mac (10.11) και του mini PC (windows 10) που έχω. Το PC πλέον δεν τον έβλεπε όσο και αν προσπάθησα να τον ξαναρυθμίσω πάλι από την αρχή.

Πιθανότερος υπαίτιος για αυτό θεωρώ ότι είναι η CYTA που ήρθα σχετικά πρόσφατα και μου δημιούργησε αυτό το πρόβλημα μάλλον με τις κλειστές θύρες που έχει στο router της. Προσπάθησα να ανοίξω κάποιες από αυτές που χρησιμοποιούνται συνήθως για αυτήν την δουλειά (137, 138, 139 & 445) αλλά δεν κατάφερα τίποτα.

Αν κάποιος έχει αντιμετωπίσει με επιτυχία το συγκεκριμένο πρόβλημα, θα του ήμουν υπόχρεος.

dimangelid
30-04-16, 00:11
Μετά από αρκετούς μήνες χρειάστηκε να χρησιμοποιήσω έναν κοινόχρηστο φάκελο που είχα δημιουργήσει παλαιότερα μεταξύ του mac (10.11) και του mini PC (windows 10) που έχω. Το PC πλέον δεν τον έβλεπε όσο και αν προσπάθησα να τον ξαναρυθμίσω πάλι από την αρχή.

Πιθανότερος υπαίτιος για αυτό θεωρώ ότι είναι η CYTA που ήρθα σχετικά πρόσφατα και μου δημιούργησε αυτό το πρόβλημα μάλλον με τις κλειστές θύρες που έχει στο router της. Προσπάθησα να ανοίξω κάποιες από αυτές που χρησιμοποιούνται συνήθως για αυτήν την δουλειά (137, 138, 139 & 445) αλλά δεν κατάφερα τίποτα.

Αν κάποιος έχει αντιμετωπίσει με επιτυχία το συγκεκριμένο πρόβλημα, θα του ήμουν υπόχρεος.

Για επικοινωνία μεταξύ συσκευών που βρίσκονται στο ίδιο τοπικό δίκτυο δεν χρειάζεται να ανοίξεις πόρτες. Μπορεί όμως να έχει καποιο firewall το router και να κόβει από λάθος κάποια πράγματα. Επίσης μπορεί να άλλαξε κάτι στο firewall των Windows 10 και να σε κόβει. Εγώ π.χ. έχω 2 laptop με Windows 7 Ultimate στημένα με τον ίδιο τρόπο. Στο ένα παίζουν κανονικά οι κοινόχρηστοι φάκελοι, στο άλλο με τίποτα, δεν μπορεί να συνδεθεί κανένας υπολογιστής πάνω του. Και όχι μονο μέσα στο σπίτι μου, και στο σπίτι της κοπέλας μου το ίδιο πράγμα ενώ το άλλο laptop κομπλέ. Άντε να βγάλεις άκρη!!!

sweet dreams
30-04-16, 10:52
Μετά από αρκετούς μήνες χρειάστηκε να χρησιμοποιήσω έναν κοινόχρηστο φάκελο που είχα δημιουργήσει παλαιότερα μεταξύ του mac (10.11) και του mini PC (windows 10) που έχω. Το PC πλέον δεν τον έβλεπε όσο και αν προσπάθησα να τον ξαναρυθμίσω πάλι από την αρχή.

Πιθανότερος υπαίτιος για αυτό θεωρώ ότι είναι η CYTA που ήρθα σχετικά πρόσφατα και μου δημιούργησε αυτό το πρόβλημα μάλλον με τις κλειστές θύρες που έχει στο router της. Προσπάθησα να ανοίξω κάποιες από αυτές που χρησιμοποιούνται συνήθως για αυτήν την δουλειά (137, 138, 139 & 445) αλλά δεν κατάφερα τίποτα.

Αν κάποιος έχει αντιμετωπίσει με επιτυχία το συγκεκριμένο πρόβλημα, θα του ήμουν υπόχρεος.

Tι ειδοποίηση ακριβώς σου βγάζει;;; έχεις κωδικό εισόδου στους χρήστες;;; Στα Windows 10 θα πρέπει να προστεθεί οπωσδήποτε και το "Εveryone" στην ασφάλεια για να δεις τον κοινόχρηστο φάκελο, η διαδικασία πως θα το κάνεις είναι εδώ (http://www.adslgr.com/forum/threads/888376-Koινόχρηστοι-φάκελοι-Ενεργοποίηση-Κλείδωμα-Ακύρωση)(Μεμονωμένος κοινόχρηστος φάκελος/partition/δίσκος).

170116

stelakis1914
30-04-16, 20:09
Για επικοινωνία μεταξύ συσκευών που βρίσκονται στο ίδιο τοπικό δίκτυο δεν χρειάζεται να ανοίξεις πόρτες. Μπορεί όμως να έχει καποιο firewall το router και να κόβει από λάθος κάποια πράγματα. Επίσης μπορεί να άλλαξε κάτι στο firewall των Windows 10 και να σε κόβει. Εγώ π.χ. έχω 2 laptop με Windows 7 Ultimate στημένα με τον ίδιο τρόπο. Στο ένα παίζουν κανονικά οι κοινόχρηστοι φάκελοι, στο άλλο με τίποτα, δεν μπορεί να συνδεθεί κανένας υπολογιστής πάνω του. Και όχι μονο μέσα στο σπίτι μου, και στο σπίτι της κοπέλας μου το ίδιο πράγμα ενώ το άλλο laptop κομπλέ. Άντε να βγάλεις άκρη!!!

Μπορεί το πρόβλημα να προκύπτει και από τα windows γιατί και στο παρελθόν μου είχε δημιουργήσει κάποιο πρόβλημα μετά από update αλλά το είχα λύσει. Βλέπει για παράδειγμα την βιβλιοθήκη του Plex που είναι στο mac σαν media server αλλά όχι το ίδιο το mac σαν υπολογιστή.


Tι ειδοποίηση ακριβώς σου βγάζει;;; έχεις κωδικό εισόδου στους χρήστες;;; Στα Windows 10 θα πρέπει να προστεθεί οπωσδήποτε και το "Εveryone" στην ασφάλεια για να δεις τον κοινόχρηστο φάκελο, η διαδικασία πως θα το κάνεις είναι εδώ (http://www.adslgr.com/forum/threads/888376-Koινόχρηστοι-φάκελοι-Ενεργοποίηση-Κλείδωμα-Ακύρωση)(Μεμονωμένος κοινόχρηστος φάκελος/partition/δίσκος).


Δεν μου βγάζει κάποια ειδοποίηση. Απλά ο φάκελος και ο υπολογιστής είναι αόρατος από τα windows. Ευχαριστώ για τον κόπο που έκανες να γράψεις όλα αυτά αλλά στην περίπτωση μου ο κοινόχρηστος φάκελος έχει δημιουργηθεί σε mac και όχι σε windows. Υποπτεύθηκα τo router της CYTA γιατί μέχρι να αλλάξω πάροχο ο κοινόχρηστος δίσκος λειτουργούσε χωρίς προβλήματα. Παιδεύτηκα χθες για αρκετές ώρες αλλά δεν μπόρεσα να βρω από τι προέρχεται το πρόβλημα και απογοητεύτηκα. Αν μπορούσα να αποκλείσω έναν από τους δυο παράγοντες (CYTA ή windows) θα ήταν μια καλή αρχή.

sweet dreams
30-04-16, 20:33
Δεν μου βγάζει κάποια ειδοποίηση. Απλά ο φάκελος και ο υπολογιστής είναι αόρατος από τα windows. Ευχαριστώ για τον κόπο που έκανες να γράψεις όλα αυτά αλλά στην περίπτωση μου ο κοινόχρηστος φάκελος έχει δημιουργηθεί σε mac και όχι σε windows. Υποπτεύθηκα τo router της CYTA γιατί μέχρι να αλλάξω πάροχο ο κοινόχρηστος δίσκος λειτουργούσε χωρίς προβλήματα. Παιδεύτηκα χθες για αρκετές ώρες αλλά δεν μπόρεσα να βρω από τι προέρχεται το πρόβλημα και απογοητεύτηκα. Αν μπορούσα να αποκλείσω έναν από τους δυο παράγοντες (CYTA ή windows) θα ήταν μια καλή αρχή.

Φαντάζομαι ότι έχεις στατικές IP στους υπολογιστές;;; ping δοκίμασες να κάνεις από τον έναν στον άλλον;; να κλείσεις προσωρινά το Firewall των Windows;; να κάνεις δοκιμή προσωρινά με άλλο ρούτερ;;; ο mac είναι σταθερός;;; δοκίμασες να τον συνδέσεις για δοκιμή κατευθείαν με τον άλλον με καλώδιο LAN;; θα πρέπει να βάλεις Gateway και DNS στις κάρτες τους την IP του άλλου αντίστοιχα.

stelakis1914
30-04-16, 21:17
-Έχω στατικές ΙΡ και στους δυο υπολογιστές
-PING test με επιτυχία
-Ο mac είναι σταθερός (imac)
-Έκλεισα το Firewall των Windows
-Δοκίμασα σύνδεση μέσω καλωδίου ethernet

Τα υπόλοιπα για την ώρα δεν τα δοκίμασα αλλά το σκέφτομαι. Ειδικά η αλλαγή router θα δείξει αν φταίει η CYTA ή όχι.

sweet dreams
30-04-16, 21:28
-Έχω στατικές ΙΡ και στους δυο υπολογιστές
-PING test με επιτυχία
-Ο mac είναι σταθερός (imac)
-Έκλεισα το Firewall των Windows
-Δοκίμασα σύνδεση μέσω καλωδίου ethernet

Τα υπόλοιπα για την ώρα δεν τα δοκίμασα αλλά το σκέφτομαι. Ειδικά η αλλαγή router θα δείξει αν φταίει η CYTA ή όχι.

Είναι περίεργο πάντως αφού μπορείς και κάνεις ping να μην εμφανίζεται ο υπολογιστής στο δίκτυο. Κάνε το παρακάτω για να δούμε τι θα σου δείξει.


Ανοίγουμε την εκτέλεση και γράφουμε: \\IP \C (ΠΡΟΣΟΧΗ!!! ανάμεσα στην IP και την δεξιά πλάγια κάθετο που είναι στο όνομα του δίσκου είναι κενό).
Στο IP βάζουμε την IP του υπολογιστή που θέλουμε να μπούμε και στο C βάζουμε το γράμμα που έχει ο δίσκος που είναι κοινόχρηστος ή τον δίσκο που περιέχει τον κοινόχρηστο φάκελο.

stelakis1914
30-04-16, 22:20
Λοιπόν άλλαξα router και οι κοινόχρηστοι φάκελοι εμφανίστηκαν κανονικά. Συμπέρανα λοιπόν ότι το πρόβλημα προέκυπτε από το router της CYTA και έπρεπε να ψάξω εκεί. Αφού σύνδεσα το ΖΤΕ και δεν είδα αποτελέσματα δοκίμασα να αφαιρέσω τις στατικές IP και οι φάκελοι εμφανίστηκαν! Προφανώς κάτι κολλούσε εκεί χωρίς να μπορώ για την ώρα να δώσω λογική εξήγηση.

Μέσα σε όλα προέκυψε και μια μικρή χαρά βλέποντας το router μετά την σύνδεση του να επιτυγχάνει να συγχρονίζει 2 mbps πάνω σε σχέση με πριν, κάτι που αποτελεί ρεκόρ στους 4 μήνες που είμαι στην εταιρεία!

170122

sweet dreams
30-04-16, 22:24
Έχουν πάει όλοι στην Ανάσταση και ανέβηκε η ταχύτητα με την επανεκκίνηση. :)

stelakis1914
30-04-16, 22:40
Γίνανε πολλά θαύματα μέσα στην προηγούμενη ώρα (τουλάχιστον σε εμένα) και δεν μπορώ να δώσω λογική εξήγηση. Οι στατικές διευθύνσεις δεν βλέπω να είναι πρόβλημα και το μόνο που μπορώ να πω ότι λειτούργησε ήταν η αλλαγή router που μετά από αυτήν ότι αλλαγή κι αν έκανα όλα δουλεύουν απροβλημάτιστα! Δοκιμάζω να αναιρέσω μια-μια ότι αλλαγές έκανα μήπως και βρω τι ευθυνόταν αν και δεν το βλέπω γιατί η λύση φαίνεται ότι ήρθε με το αεροπλάνο μαζί με το άγιο φως...

Σε ευχαριστώ για τον χρόνο που αφιέρωσες σε εμένα στις δύσκολες αυτές ώρες. Ναι είσαι καλά!

sweet dreams
30-04-16, 22:50
............... γιατί η λύση φαίνεται ότι ήρθε με το αεροπλάνο μαζί με το άγιο φως...


Παίξε και τζόκερ, ποτέ δεν ξέρεις......... :)

Καλή Ανάσταση!!!

stelakis1914
30-04-16, 22:51
Θα το σκεφτώ κι αυτό, καλή ανάσταση και σε εσένα!

Hetfield
01-05-16, 07:47
Λοιπόν άλλαξα router και οι κοινόχρηστοι φάκελοι εμφανίστηκαν κανονικά. Συμπέρανα λοιπόν ότι το πρόβλημα προέκυπτε από το router της CYTA και έπρεπε να ψάξω εκεί. Αφού σύνδεσα το ΖΤΕ και δεν είδα αποτελέσματα δοκίμασα να αφαιρέσω τις στατικές IP και οι φάκελοι εμφανίστηκαν! Προφανώς κάτι κολλούσε εκεί χωρίς να μπορώ για την ώρα να δώσω λογική εξήγηση.

Μέσα σε όλα προέκυψε και μια μικρή χαρά βλέποντας το router μετά την σύνδεση του να επιτυγχάνει να συγχρονίζει 2 mbps πάνω σε σχέση με πριν, κάτι που αποτελεί ρεκόρ στους 4 μήνες που είμαι στην εταιρεία!

170122

Το ιδιο ακριβως ειχα παθει κι εγω. Κλειδωνα 2Mbps παραπανω τα οποια ομως τα εχανα σε overhead και σφαλματα.

KostasvR21
08-05-16, 11:07
Καλημέρα
Θα ήθελα να ρωτήσω εαν γνωρίζει κάποιος τις χρεώσεις της cyta για σταθερη και ιντερνετ μετα απο κανονική ληξη του συμβολαίου και χωρίς τη σύναψη νέου (για λίγους μηνες δηλαδή). Υπάρχει κάποιος τιμοκατάλογος?

deuterium
08-05-16, 11:45
Είναι κανείς από Κέρκυρα που να έχει Cyta αν ήθελε να μου πει εντυπώσεις, ποιότητα υπηρεσιών και πως είναι η εξυπηρέτηση πελατών στη Κέρκυρα (δηλαδή ο αντιπρόσωπος της Cyta στην Κέρκυρα κατά πόσο είναι καλός) ?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

dimangelid
08-05-16, 12:29
Είναι κανείς από Κέρκυρα που να έχει Cyta αν ήθελε να μου πει εντυπώσεις, ποιότητα υπηρεσιών και πως είναι η εξυπηρέτηση πελατών στη Κέρκυρα (δηλαδή ο αντιπρόσωπος της Cyta στην Κέρκυρα κατά πόσο είναι καλός) ?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Ο αντιπρόσωπος έχει νόημα σίγουρα για την εξυπηρέτησή σου σε θέμα πωλήσεων! Σε τεχνικά θέματα και εξυπηρέτηση πελατών πρέπει να σε ενδιαφέρει η ίδια η Cyta! Μέσα στο forum υπάρχουν πολύ αμφιλεγόμενες απόψεις, δεν μπορώ να βγάλω καθαρό συμπέρασμα. Τώρα σε θέμα ποιότητας υπηρεσιών, εσύ από ότι βλέπω εδώ (http://www.adslgr.com/forum/threads/930835-%CE%91%CE%BB%CE%BB%CE%B1%CE%B3%CE%AE-router-%CE%BB%CE%BF%CE%B3%CF%89-%CE%B2%CE%BB%CE%AC%CE%B2%CE%B7%CF%82-%CE%BA%CE%B1%CE%B9-%CE%B5%CF%85%CF%81%CF%85%CE%B6%CF%89%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CE%AE-%CF%84%CE%B7%CE%BB%CE%B5%CF%86%CF%89%CE%BD%CE%B9%CE%B1?p=5929034#post5929034) παίρνεις internet από καμπίνα με τον ΟΤΕ και έχεις ADSL με VoIP τηλεφωνία. Η Cyta παρέχει μόνο VoIP και σχεδόν σίγουρα δεν δίνει ADSL από καμπίνες, οπότε αν είσαι τόσο μακρυά από το κέντρο του ΟΤΕ θα έχεις πολύ χαμηλότερες ταχύτητες συγχρονισμού από ότι έχεις τώρα. Πάρε στον ΟΤΕ να σου πουν αυτή την λεπτομέρεια (απόσταση από το αστικό κέντρο και όχι από την καμπίνα) που είναι πολύ βασική για την δικιά σου περίπτωση (μην τους πεις για ποιον λόγο το ψάχνεις :p ) .

dimitris.taxideytis
09-05-16, 12:37
http://www.inbusinessnews.com/inbusiness/news/business/ict918/o-kyvos-errifthh-h-cyta-ellados-poleitai

sweet dreams
09-05-16, 16:41
170306 :cry: :mrgreen:

stelakis1914
09-05-16, 17:54
Σκοτεινό το τοπίο... Ξεκινήστε να σκέφτεστε την επόμενη μέρα, όσοι είστε συνδρομητές.

dimitris.taxideytis
09-05-16, 18:03
Σε 2 μηνες ληγει το συμβολαιο μου....Εαν συζητανε με wind(http://www.inbusinessnews.com/inbusiness/news/business/ict918/entono-%C2%ABflert%C2%BB-wind-gia-th-cyta-ellados), δεν το ανανεωνω...
Με βλεπω προς vodafone ....

aek1000
09-05-16, 20:16
Ελπίζω να μην επαληθευτεί. Είναι πολύ άσχημο για τον ανταγωνισμό. Είναι μια σοβαρή εταιρεία που σκέφτομαι να κάνω φορητότητα από wind.

Συγκέντρωση σε 3 εταιρείες θα πάθουμε τα ίδια που παθαμε στην κινητή!

dimitri_ns
09-05-16, 20:47
Ελπίζω να μην επαληθευτεί. Είναι πολύ άσχημο για τον ανταγωνισμό. Είναι μια σοβαρή εταιρεία που σκέφτομαι να κάνω φορητότητα από wind.

Συγκέντρωση σε 3 εταιρείες θα πάθουμε τα ίδια που παθαμε στην κινητή!

Κι αν δεν επαληθευτεί τώρα, θα συμβεί αργότερα
Μόλις ανανέωσα συμβόλαιο διετές
Ευχαριστημένος και από την εξυπηρέτηση και από το δίκτυο

Δυστυχώς οι κινητοί έχουν μαζέψει όλο το χρήμα και δεν αφήνουν χώρο για άλλους, ούτε στη σταθερή

Αν πάντως πουληθεί, wind δεν ξαναπάω, μάλλον για ΟΤΕ

Atheros
09-05-16, 22:30
Άν συγχωνευθεί με τη Wind θα μείνω στο νέο σχήμα ανεπιφύλακτα.Ἀν πουληθεί αλλού την έκανα....

guzel
09-05-16, 23:00
τόσους μήνες απ ότι φαίνεται δεν κατάφεραν να την πουλήσουν, θα τα καταφέρουν τώρα ? Ποιος θα ενδιαφερθεί για την Cyta; Μάλλον κανείς...

deuterium
10-05-16, 00:38
Η Cyta παρέχει μόνο VoIP

Γιατι ο ΟΤΕ τι δινει πλεον POTS? ή παντου ακουγεται οτι ολες οι γραμμες μεχρι το 2018 θα γινουν voip με ολους τους παροχους.

dimangelid
10-05-16, 02:23
Γιατι ο ΟΤΕ τι δινει πλεον POTS? ή παντου ακουγεται οτι ολες οι γραμμες μεχρι το 2018 θα γινουν voip με ολους τους παροχους.

Δίνει και τα δύο.

graal
10-05-16, 09:17
τόσους μήνες απ ότι φαίνεται δεν κατάφεραν να την πουλήσουν, θα τα καταφέρουν τώρα ? Ποιος θα ενδιαφερθεί για την Cyta; Μάλλον κανείς...

Για το πελατολόγιό της όμως?? ποτέ κανείς δεν λέει όχι για κάτι (χρήματα) επιπλέον... :rolleyes:

Atheros
10-05-16, 13:49
τόσους μήνες απ ότι φαίνεται δεν κατάφεραν να την πουλήσουν, θα τα καταφέρουν τώρα ? Ποιος θα ενδιαφερθεί για την Cyta; Μάλλον κανείς...

Δεν ήθελαν να την πουλήσουν! Άν πραγματικά αποφασίσει η μητρική εταιρεία την πώληση, το πολύ σε 2 μήνες θα υπάρξει αποτέλεσμα.Ενδιαφέρον πάντως υπάρχει από την αγορά.

Hetfield
10-05-16, 17:45
Δίνει και τα δύο.
Ειναι στους σχεδιασμους του να δινει μονο VoIP.

dimangelid
10-05-16, 18:09
Ειναι στους σχεδιασμους του να δινει μονο VoIP.

Δεν είπα ποτέ το αντίθετο! Είπα ότι τώρα δίνει και τα δύο ;)

odim
11-05-16, 03:00
ειτε πουληθει στη vodafone ειτε στη wind εγω θα παραμεινω συνδρομητης,δεν εχω προβλημα με καμια απο τις δυο,η wind ειναι λιγο ρισκο να την αγορασει,η vodafone πρεπει να παρει εγκριση απο τα κεντρικα στη μεγαλη βρετανια,νομιζω ομως οτι πιο πολυ προς vodafone παει το πραγμα..εχει αυτη τη στιγμη καποιο μεριδιο απο το συνολο των μετοχων στη cyta..εχει την οικονομικη ανεση να την αποκτησει σε σχεση με τη wind..

athenaum
12-05-16, 09:03
Όπως και με την Tellas, με κρατικό χρήμα και ρίσκο ,χτίζεται μια μεγάλη εταιρεια με μεγάλη υλικοτεχνική υποδομή και πελατολόγιο
και μόλις μπει σε τροχιά κερδοφορίας πωλείται, κάνοντας πλούσιους τους εμπλεκόμενους που την "δημιούργησαν "
προμελετημένα, για το σκοπό αυτό και φτωχότερο το κράτος - πολίτες και μάγκες τους αγοραστές
Στην προκείμενη περίπτωση η Wind ίσως να παίζει το ρόλο του λαγού για να ξεπουληθεί καλύτερα το αντίπαλο δέος του ΟΤΕ στην Ελλάδα στην Vodafone
η οποία έχει εξαιρετικά συμφέροντα να κρατησει κοντά της τη Cyta σε Ελλάδα και Κύπρο
κατέχοντας εκτός των άλλων ένα δίκτυο κορμού που να στέκεται δυνατά, απεναντι στην Γερμανική Deutschen Telekom AG

MitsosDaBest13
13-05-16, 10:36
τόσους μήνες απ ότι φαίνεται δεν κατάφεραν να την πουλήσουν, θα τα καταφέρουν τώρα ? Ποιος θα ενδιαφερθεί για την Cyta; Μάλλον κανείς...

Δε λες και κανείς... :) Η WIND από λεφτά, δεν έχει μαντίλι να κλάψει, οπότε μάλλον η Vodafone βλέπω να αγοράζει το πελατολόγιο της Cyta... Το να κλείνει μία εταιρία είναι πάντα άσχημο για τον ανταγωνισμό, γιατί στο τέλος θα μείνουν μόνο 3 (OTE-Voda-WIND) και θα μας πάρουν τα σώβρακα από τις αυξήσεις... :cry:

http://www.capital.gr/story/3125177

manospcistas
13-05-16, 13:42
«Μονομαχία» Vodafone και Wind για τη Cyta Hellas (http://www.kathimerini.gr/859433/article/oikonomia/epixeirhseis/monomaxia-vodafone-kai-wind-gia-th-cyta-hellas)

Gio Alex
13-05-16, 20:27
Δεν ήξερα ότι είμαστε τέτοιο φιλέτο!!!

dimitri_ns
13-05-16, 21:34
«Μονομαχία» Vodafone και Wind για τη Cyta Hellas (http://www.kathimerini.gr/859433/article/oikonomia/epixeirhseis/monomaxia-vodafone-kai-wind-gia-th-cyta-hellas)

Μήπως να την αγοράσει η netone ?

villager
18-05-16, 09:14
....πολλά σενάρια και πάλι για την cyta :hmm::whistle:

Παντός η cyta Κύπρου έστειλε αυτό =
http://www.cyta.gr/el/PressCenterSection/pressReleases/160517_Cyta_ellados_prosthetei_dinami_sthn_axia_tou_omilou_Cyta

Επίσης κάτι πολύ ενδιαφέρον, που δεν το έχω δει αναρτημένο κάπου, είναι για την υποθαλάσσια οπτική ίνα Κύπρου-Ελλάδας-Ευρώπης-Ανατολής =
http://www.cyta.gr/el/PressCenterSection/pressReleases/151102_kimonas
:oneup::oneup::oneup::oneup:

terko
18-05-16, 18:33
Οτι και αν συμβεί, εγώ πάντως ανανέωσα για 2 χρόνια από 1η Ιουνίου : 2play, 24Mbps, απεριόριστα σταθερά, 300' προς κινητά, πληρωμή με πάγια εντολή πιστωτικής κάρτας, έκδοση ηλεκτρονικού λογαριασμού και δωρεάν Cyta 4U με 20 ευρώ το μήνα.

gboy
23-05-16, 16:27
αν ειναι να βελτιωθει τουλαχιστον ας πουληθει να δουμε ασπρη μερα!

vazelo
25-05-16, 09:58
Υπάρχει ζωή στον πλανήτη Άρη!!

https://play.google.com/store/apps/details?id=cytamobileapps.android

dimangelid
25-05-16, 12:05
Υπάρχει ζωή στον πλανήτη Άρη!!

https://play.google.com/store/apps/details?id=cytamobileapps.android

Ωραία φαίνεται. Και βλέπω δυνατότητα για ενεργοποίηση φραγών, εκτροπών και την εμφάνιση του κωδικού PUK που νομίζω δεν τα δίνει άλλη εταιρία κινητής στην Ελλάδα ;) Για την σταθερή πρέπει να βγάλουν κάτι...

stelakis1914
25-05-16, 16:33
Αν βάλουν και τους χρόνους της σταθερής τηλεφωνίας μέσα στην εφαρμογή, θα έχουν ένα προβάδισμα σε σχέση με τον ανταγωνισμό. Αν μας διαβάζουν, ας το σκεφτούν σοβαρά.

manospcistas
26-05-16, 18:23
Για όσους θέλουν να κατεβάσουν το SNR στη Cyta από 8 στα 6, καλή υπομονή. Κάλεσα στο 13811, ζήτησα το SNR στο 6, το παλικάρι μου απάντησε "SNR; Δηλαδή; Συγγνώμη, δεν σας καταλαβαίνω, για τι πράγμα μιλάτε;" Του εξηγώ ότι έχω ήδη άλλη γραμμή στο ίδιο DSLAM με SNR 6 και ξαφνικά θυμήθηκε τι είναι SNR και μου είπε ότι αποκλείεται γιατί το SNR δεν αλλάζει και η γραμμή μου πιάνει τα μέγιστα με 8 και μπλα μπλα μπλα. Πείστηκε όταν μπήκε στην άλλη γραμμή με το 6 και το είδε, και είπε ότι θα το δηλώσει στο τμήμα δικτύου μπας και γίνεται να αλλάξει τελικά...

djuan1988
26-05-16, 22:59
Για όσους θέλουν να κατεβάσουν το SNR στη Cyta από 8 στα 6, καλή υπομονή. Κάλεσα στο 13811, ζήτησα το SNR στο 6, το παλικάρι μου απάντησε "SNR; Δηλαδή; Συγγνώμη, δεν σας καταλαβαίνω, για τι πράγμα μιλάτε;" Του εξηγώ ότι έχω ήδη άλλη γραμμή στο ίδιο DSLAM με SNR 6 και ξαφνικά θυμήθηκε τι είναι SNR και μου είπε ότι αποκλείεται γιατί το SNR δεν αλλάζει και η γραμμή μου πιάνει τα μέγιστα με 8 και μπλα μπλα μπλα. Πείστηκε όταν μπήκε στην άλλη γραμμή με το 6 και το είδε, και είπε ότι θα το δηλώσει στο τμήμα δικτύου μπας και γίνεται να αλλάξει τελικά...

10 sec υπόθεση είναι για αυτούς. Έχουν έτοιμα προφίλ.

manospcistas
26-05-16, 23:25
Για κάποιο λόγο όμως, κάνουν σαν να μην ξέρουν, και γενικά προσπαθούν να σε αποτρέψουν.

terko
27-05-16, 01:34
Πολύ φοβάμαι μην σου ανεβάσουν και σε αυτή τη γραμμή το SNR και πας για μαλλί και βγεις κουρεμένος.

Thodoris92
27-05-16, 15:03
Εγώ πάντως τους είχα στείλει μήνυμα απο το site, που έχουν ενα contact box, μου το κατέβασαν με την μία.Έκανε ενα restart το router,μόλις μπήκα το είχαν κατεβάσει και με πήραν τηλ μετά να μου πούν οκ και αν έχω αποσυνδέσεις να τους πώ να το πάνε 8 πάλι

kchristidis
27-05-16, 15:58
Παιδιά από την εμπειρία σας, πόσο καιρό παίρνει η φορητότητα από άλλο πάροχο στη cyta (χαλάνδρι - αθήνα) και μηπως γνωρίζει κάποιος ποιο router δίνει; (για adsl)

@ ADSLgr.com All rights reserved.