PDA

Επιστροφή στο Forum : Απόψεις για τη Cyta [Δίκτυο-Υπηρεσίες-Εξυπηρέτηση]



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 [82] 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118

Godian
02-02-17, 12:47
Σήμερα με πήραν τηλέφωνο από το τεχνικό τμήμα για προβλήματα που είχα με τη γραμμή.
Πέφτει το ίντερνετ αραιά και που, και ενώ συγχρονίζει δε δίνει ip, για αρκετή ώρα περίπου 20 λεπτά. Δε νομίζω να φταίει η γραμμή εεε παιδιά;;
Κλασικά μου είπαν ότι δε βλέπει τίποτα ο τεχνικός εφόσον πιστεύω εγώ φταίει το ρούτερ. Τώρα είπε είναι σε παρακολούθηση η γραμμή μου

- - - Updated - - -

Αυτά είναι τα στατιστικά της γραμμής μου 179511

MitsosDaBest13
02-02-17, 15:32
Περίμενα 16 μέρες μετά την αίτηση, για να με πάρει τελικά η Cyta σήμερα και να μου πει πως στην περιοχή μου δεν υπάρχουν διαθέσιμες πόρτες και δε μπορεί να γίνει η φορητότητα!!! Μου λένε να περιμένω λίγο καιρό (χρόνια μάλλον).

Το ωραίο είναι πως αρνήθηκα κάθε προσφορά από τη WIND, για να μείνω! :mad: Αλλά δεν υπάρχει καλύτερη τιμή για VDSL, η WIND δε δίνει στην περιοχή μου ακόμα VDSL για να πάρω τουλάχιστον προσφορά από εκείνη, οπότε βρίσκομαι σε αδιέξοδο... Να ακυρώσω τη Cyta ή όχι; Έχουν περάσει οι 14 μέρες που δικαιούμαι υπαναχώρηση. Μπορώ ακόμα να την ακυρώσω; :hmm:

dimangelid
02-02-17, 18:32
Περίμενα 16 μέρες μετά την αίτηση, για να με πάρει τελικά η Cyta σήμερα και να μου πει πως στην περιοχή μου δεν υπάρχουν διαθέσιμες πόρτες και δε μπορεί να γίνει η φορητότητα!!! Μου λένε να περιμένω λίγο καιρό (χρόνια μάλλον).

Το ωραίο είναι πως αρνήθηκα κάθε προσφορά από τη WIND, για να μείνω! :mad: Αλλά δεν υπάρχει καλύτερη τιμή για VDSL, η WIND δε δίνει στην περιοχή μου ακόμα VDSL για να πάρω τουλάχιστον προσφορά από εκείνη, οπότε βρίσκομαι σε αδιέξοδο... Να ακυρώσω τη Cyta ή όχι; Έχουν περάσει οι 14 μέρες που δικαιούμαι υπαναχώρηση. Μπορώ ακόμα να την ακυρώσω; :hmm:

Από όσο διαβάζω μπορείς να κάνεις αίτηση υπαναχώρησης μέχρι και 3 μέρες πρίν από την ημερομηνία ενεργοποίησης. Αν δεν σου έχουν δώσει ημερομηνία, πιστεύω ότι μπορείς να κάνεις όποτε θέλεις.

kostakislarisa
02-02-17, 18:35
Αίτηση υπαναχώρησης μπορείς να κάνεις 14 μέρες μετά την αίτηση. Τώρα εφόσον δεν υπάρχουν διαθέσιμες πόρτες είναι άλλο θέμα, λογικά μπορείς να διακόψεις χωρίς πρόβλημα.

MitsosDaBest13
02-02-17, 19:48
Εντάξει, θα δω τι θα κάνω.

ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ: Υπάρχει εδώ κάποιος συνδρομητής Cyta, στο Αστικό Κέντρο "Γηροκομείο" (Αθήνα), που έχει σκοπό να φύγει σύντομα από την εταιρία;; :lol: :rofl: Για να ξέρω, μήπως αδειάσει καμιά "πόρτα" και με συνδέσουν εμένα εκεί... :rolleyes:



Υ.Γ. Καλά, βλέπει η Cyta ότι η καμπίνα της είναι "μπουκωμένη" από συνδρομητές, δε μπορεί να της κάνει μια αναβάθμιση, για να μη χάνει/ταλαιπωρεί πελάτες; :blink:

MitsosDaBest13
04-02-17, 16:20
Περίμενα 16 μέρες μετά την αίτηση, για να με πάρει τελικά η Cyta σήμερα και να μου πει πως στην περιοχή μου δεν υπάρχουν διαθέσιμες πόρτες και δε μπορεί να γίνει η φορητότητα!!! Μου λένε να περιμένω λίγο καιρό (χρόνια μάλλον).

Το ωραίο είναι πως αρνήθηκα κάθε προσφορά από τη WIND, για να μείνω! :mad: Αλλά δεν υπάρχει καλύτερη τιμή για VDSL, η WIND δε δίνει στην περιοχή μου ακόμα VDSL για να πάρω τουλάχιστον προσφορά από εκείνη, οπότε βρίσκομαι σε αδιέξοδο... Να ακυρώσω τη Cyta ή όχι; Έχουν περάσει οι 14 μέρες που δικαιούμαι υπαναχώρηση. Μπορώ ακόμα να την ακυρώσω; :hmm:

Όταν έκανα αίτηση στη Cyta, είχα κάνει καταγγελία σύμβασης στη WIND, ώστε να φύγω δωρεάν. Τώρα που η φορητότητα θ' αργήσει, μπορεί να έχω προβλήματα με τη WIND; Το χρονικό περιθώριο του 1 μήνα είναι μόνο για την καταγγελία ή πρέπει να έχω φύγει μέσα σε αυτό το διάστημα;; :rtfm:

bill27
04-02-17, 22:00
Όταν έκανα αίτηση στη Cyta, είχα κάνει καταγγελία σύμβασης στη WIND, ώστε να φύγω δωρεάν. Τώρα που η φορητότητα θ' αργήσει, μπορεί να έχω προβλήματα με τη WIND; Το χρονικό περιθώριο του 1 μήνα είναι μόνο για την καταγγελία ή πρέπει να έχω φύγει μέσα σε αυτό το διάστημα;; :rtfm:

Αυτο με ενδιαφερει και εμενα,τωρα που διαβασα για τις αυξησεις της vodafone....Μαλλον και εγω προς cyta με βλεπω

MitsosDaBest13
06-02-17, 13:28
Sorry για τα πολλά μηνύματα, απλά ενημερώνω για την "εξέλιξη". Πήρα σήμερα ξανά το 13877 και αυτή τη φορά μου λένε ότι μπορεί να μην υπάρχουν διαθέσιμες πόρτες, αλλά η Αίτηση προχωρά κανονικά και απλά περιμένουν από τον ΟΤΕ να δώσει ημερομηνία ενεργοποίησης. Έχουν περάσει 3 εβδομάδες από την αίτηση...

Μήπως ο υπάλληλος μου είπε ψέματα; Είχα σκοπό να ακυρώσω την αίτηση και να πάρω προσφορά για να μείνω στη WIND (με ADSL). Διαβάζω στο Facebook που κράζουν τη Cyta, ότι περίμεναν κάποιοι 3-4 μήνες μετά την αίτηση και τελικά τους είπαν ότι ακυρώνεται, γιατί δε μπορούν να τους δώσουν υπηρεσία, ενώ οι γείτονες είχαν κανονικά Cyta. Δεν ξέρω όμως αν είχαν το ίδιο θέμα μ' εμένα... :hmm: Αν είναι να περιμένω μέχρι το Πάσχα για τη φορητότητα και τελικά να ακυρωθεί, χαιρετίσματα... :(

Godian
06-02-17, 17:49
Sorry για τα πολλά μηνύματα, απλά ενημερώνω για την "εξέλιξη". Πήρα σήμερα ξανά το 13877 και αυτή τη φορά μου λένε ότι μπορεί να μην υπάρχουν διαθέσιμες πόρτες, αλλά η Αίτηση προχωρά κανονικά και απλά περιμένουν από τον ΟΤΕ να δώσει ημερομηνία ενεργοποίησης. Έχουν περάσει 3 εβδομάδες από την αίτηση...

Μήπως ο υπάλληλος μου είπε ψέματα; Είχα σκοπό να ακυρώσω την αίτηση και να πάρω προσφορά για να μείνω στη WIND (με ADSL). Διαβάζω στο Facebook που κράζουν τη Cyta, ότι περίμεναν κάποιοι 3-4 μήνες μετά την αίτηση και τελικά τους είπαν ότι ακυρώνεται, γιατί δε μπορούν να τους δώσουν υπηρεσία, ενώ οι γείτονες είχαν κανονικά Cyta. Δεν ξέρω όμως αν είχαν το ίδιο θέμα μ' εμένα... :hmm: Αν είναι να περιμένω μέχρι το Πάσχα για τη φορητότητα και τελικά να ακυρωθεί, χαιρετίσματα... :(
Άλλοι στον ΟΤΕ ήθελαν να πάνε και δε είχαν πόρτες.
Αν δεν είναι πολλά άτομα μαζί δε προχωρούν σε αναβάθμιση με τίποτα

Valder
07-02-17, 19:12
Εμένα παρέδωσε πνεύμα ο Πιρέλλης και μου δωσανε τον Θωμσον. Τώρα όμως έχω μια μικρή βοή στο ακουστικό μου σα τον ήχο που κάνουν εκείνα τα μεγάλα τα ηχεία στις συναυλίες όταν τα βάζουν δυνατά πριν καν μιλήσει κάποιος ή τραγουδήσει.

Τι είναι και τι μπορώ να περιμένω ως επίλυση; Δεν επιθυμώ την περαιτέρω πτώση της ταχύτητάς μου, είμαι ήδη στα 12Mbit με 11db margin. Επίσης δεν είχα αυτό το θόρυβο με το Pirelli.

ΥΓ: Δεύτερη άσχετη ερώτηση. Γνωρίζει κάποιος for a fact τι κέρδος υπάρχει στην ταχύτητα εαν κάποιος ζητήσει ΠΤΩΣΗ του snr από τα 11 πχ στα 9 ή και παρακάτω; Το μέγιστο που δείχνει για τη γραμμή μου ειναι 17800 και πιάνω 12.200. Δεν έχω περίεργη καλωδίωση μες το σπίτι.

MitsosDaBest13
07-02-17, 19:20
ΥΓ: Δεύτερη άσχετη ερώτηση. Γνωρίζει κάποιος for a fact τι κέρδος υπάρχει στην ταχύτητα εαν κάποιος ζητήσει ΠΤΩΣΗ του snr από τα 11 πχ στα 9 ή και παρακάτω; Το μέγιστο που δείχνει για τη γραμμή μου ειναι 17800 και πιάνω 12.200. Δεν έχω περίεργη καλωδίωση μες το σπίτι.

Αν ζητήσεις να σου κατεβάσουν το SNR στο 6, μπορεί να συγχρονίσει στα 16-17 Mbps. Υπάρχει περίπτωση να έχεις προβλήματα με τη σύνδεση, αλλά αφού είσαι κοντά στο Αστικό Κέντρο (στο ίδιο είμαστε :D), δε νομίζω να έχει κάτι η γραμμή σου.

Valder
07-02-17, 19:24
Αν ζητήσεις να σου κατεβάσουν το SNR στο 6, μπορεί να συγχρονίσει στα 16-17 Mbps. Υπάρχει περίπτωση να έχεις προβλήματα με τη σύνδεση, αλλά αφού είσαι κοντά στο Αστικό Κέντρο (στο ίδιο είμαστε :D), δε νομίζω να έχει κάτι η γραμμή σου.

Γειά σου γειτονόπουλε φίλε μου!

Έτρωγε παλιότερα φλασιές το Pirelli καθε τόσο στη 1 με 3 τη νύχτα και κόλλαγε και έπρεπε να το παταω ΟΦΦ-ΟΝ για να συνέρχεται η σύνδεση και έτσι μου ανεβάσανε ως λύση το snr στα 11. Δεν ξερω τι και πως αλλά όντως περιοριστηκε δραματικά το "πρόβλημα". Τωρα δεν ξερω αν ηταν κατι δικό τους και το ρίχνανε στο θόρυβο, μια φορά μου το λύσανε πάντως ομολογω. Περισσότερο ακαδημαικά ρωτάω αν και με πειράζει να χάνω 5 Mbit.

NexTiN
07-02-17, 19:46
Εμένα παρέδωσε πνεύμα ο Πιρέλλης και μου δωσανε τον Θωμσον. Τώρα όμως έχω μια μικρή βοή στο ακουστικό μου σα τον ήχο που κάνουν εκείνα τα μεγάλα τα ηχεία στις συναυλίες όταν τα βάζουν δυνατά πριν καν μιλήσει κάποιος ή τραγουδήσει.

Τι είναι και τι μπορώ να περιμένω ως επίλυση; Δεν επιθυμώ την περαιτέρω πτώση της ταχύτητάς μου, είμαι ήδη στα 12Mbit με 11db margin. Επίσης δεν είχα αυτό το θόρυβο με το Pirelli.

ΥΓ: Δεύτερη άσχετη ερώτηση. Γνωρίζει κάποιος for a fact τι κέρδος υπάρχει στην ταχύτητα εαν κάποιος ζητήσει ΠΤΩΣΗ του snr από τα 11 πχ στα 9 ή και παρακάτω; Το μέγιστο που δείχνει για τη γραμμή μου ειναι 17800 και πιάνω 12.200. Δεν έχω περίεργη καλωδίωση μες το σπίτι.

Ο θόρυβος στο Thomson είναι καθαρά θέμα τροφοδοτικού. Μεταχειρισμένο εξοπλισμό σου έβαλαν?? Ζήτα καινούριο, τόσα χρόνια πελάτης είσαι. Για να βλέπεις 17800 Max και πιάνεις 12200 σημαίνει ότι σε έχουν για κάποιο λόγο σε 12άρι προφίλ, εξού και το αυξημένο SNR. Αν είσαι σε Alcatel MSAN ζήτα 24άρι No RFI με Target Noise Margin 8dB (default) ή 6dB (με ενδεχόμενο αποσυνδέσεων)...

Valder
07-02-17, 21:02
Ο θόρυβος στο Thomson είναι καθαρά θέμα τροφοδοτικού. Μεταχειρισμένο εξοπλισμό σου έβαλαν?? Ζήτα καινούριο, τόσα χρόνια πελάτης είσαι. Για να βλέπεις 17800 Max και πιάνεις 12200 σημαίνει ότι σε έχουν για κάποιο λόγο σε 12άρι προφίλ, εξού και το αυξημένο SNR. Αν είσαι σε Alcatel MSAN ζήτα 24άρι No RFI με Target Noise Margin 8dB (default) ή 6dB (με ενδεχόμενο αποσυνδέσεων)...

Στο κατάστημα το πήρα σφραγισμένο το κουτάκι με την ασημί ταινία ασφαλείας, όπως και να χει εγω θα τους ενημερώσω! Δεν ξέρω τίποτα για το MSAN, αλλά θα το σκεφτώ καλά πρίν τους ζητήσω οποιαδήποτε αλλαγή, ας λύσουμε τα του τροφοδοτικού πρώτα να μπορώ να μιλάω σαν άνθρωπος.

Ευχαριστώ πολύ πάντως! Θα σας πω τι έγινε όταν θα χω νεότερα!

NexTiN
07-02-17, 23:08
Στο κατάστημα το πήρα σφραγισμένο το κουτάκι με την ασημί ταινία ασφαλείας, όπως και να χει εγω θα τους ενημερώσω! Δεν ξέρω τίποτα για το MSAN, αλλά θα το σκεφτώ καλά πρίν τους ζητήσω οποιαδήποτε αλλαγή, ας λύσουμε τα του τροφοδοτικού πρώτα να μπορώ να μιλάω σαν άνθρωπος.

Ευχαριστώ πολύ πάντως! Θα σας πω τι έγινε όταν θα χω νεότερα!

Μεταχειρισμένο, "ελεγμένο" είναι. Ζήτα αρχικά άλλο τροφοδοτικό ή Modem και μετά πες τους και για το προφίλ της γραμμής...

kostakislarisa
07-02-17, 23:46
Πάρτο μαζί να το δοκιμασουν επιτόπου στο κατάστημα να διαπιστώσουν το θόρυβο.

bill27
08-02-17, 20:59
Καλησπερα παιδια,σε λιγο καιρο μαλλον θα ερθω και εγω στην cyta και θελω να ρωτησω καποια πραγματα.
1.Ο λογαριασμος τους αργει να ερθει?ερχεται μεσω ταχυδρομειου?
2.user και password βαζεις στο ρουτερ οποιο θελεις εσυ οπως voda η σου δινουν αυτοι?
3.το snr αν τους ζητησεις το κατεβαζουν στο 6?το default ποιο ειναι?
4.Διαβασα ορισμενα θεματακια εδω στο φορουμ και ορισμενους τους εχουν κλειδωμενους σε 12αρι προφιλ,δεν καταλαβα καλα αλλα δεν το αφηνουν ανοιχτο και οσα πιασει?θες δεν θες δηλαδη σε κλειδωνουν σε 12αρι?
5.Ποιο ρουτερ δινουν??ποιο να προτιμησω?
Γενικα ειστε ευχαριστημενοι?Φοβαμαι λιγο την μεταβαση απο vf γιατι γενικα ειμαι ευχαριστημενος αλλα η διαφορα στην τιμη ειναιαρκετη

MitsosDaBest13
08-02-17, 21:17
Καλησπερα παιδια,σε λιγο καιρο μαλλον θα ερθω και εγω στην cyta και θελω να ρωτησω καποια πραγματα.

3.το snr αν τους ζητησεις το κατεβαζουν στο 6?το default ποιο ειναι?
4.Διαβασα ορισμενα θεματακια εδω στο φορουμ και ορισμενους τους εχουν κλειδωμενους σε 12αρι προφιλ,δεν καταλαβα καλα αλλα δεν το αφηνουν ανοιχτο και οσα πιασει?θες δεν θες δηλαδη σε κλειδωνουν σε 12αρι?
Γενικα ειστε ευχαριστημενοι?Φοβαμαι λιγο την μεταβαση απο vf γιατι γενικα ειμαι ευχαριστημενος αλλα η διαφορα στην τιμη ειναιαρκετη

3) Το default SNR της Cyta είναι το 8. Φαντάζομαι αν ζητήσεις να το κατεβάσουν, θα το κάνουν.
4) Αυτοί που έχουν κλειδωμένο προφίλ, λογικά είχαν κάποιο πρόβλημα με τη γραμμή τους.

Κι εγώ με αυτά που διαβάζω τελευταία, έχω την εντύπωση πως η εξυπηρέτησή τους, έχει γίνει χειρότερη κι από τους άσχετους της WIND... :p Φαντάσου πως κάποτε έφτανε επίπεδα ΟΤΕ. Αλλά και η Vodafone χάλια έχει γίνει, οπότε μη φοβάσαι και πολύ... :p

Atheros
08-02-17, 23:04
Καλησπερα παιδια,σε λιγο καιρο μαλλον θα ερθω και εγω στην cyta και θελω να ρωτησω καποια πραγματα.
1.Ο λογαριασμος τους αργει να ερθει?ερχεται μεσω ταχυδρομειου?
2.user και password βαζεις στο ρουτερ οποιο θελεις εσυ οπως voda η σου δινουν αυτοι?
3.το snr αν τους ζητησεις το κατεβαζουν στο 6?το default ποιο ειναι?
4.Διαβασα ορισμενα θεματακια εδω στο φορουμ και ορισμενους τους εχουν κλειδωμενους σε 12αρι προφιλ,δεν καταλαβα καλα αλλα δεν το αφηνουν ανοιχτο και οσα πιασει?θες δεν θες δηλαδη σε κλειδωνουν σε 12αρι?
5.Ποιο ρουτερ δινουν??ποιο να προτιμησω?
Γενικα ειστε ευχαριστημενοι?Φοβαμαι λιγο την μεταβαση απο vf γιατι γενικα ειμαι ευχαριστημενος αλλα η διαφορα στην τιμη ειναιαρκετη

1. Ο λογαριασμός βγαίνει κατά τις 15-20 του μήνα στην πύλη πελατών my cyta.Με το ταχυδρομείο αναλόγως 5-10 μέρες πρίν λήξει. Δίνει έκπτωση 0,50 € άν επιλέξεις να μην αποστέλλεται χάρτινος.
2. Το username και το password της γραμμής δεν το γνωρίζεις καθώς η υπηρεσία παρέχεται μόνο με το modem της cyta. Η τηλεφωνία είναι voip με εξαιρετική ποιότητα.Το password του administrator μπορείς να το αλλάξεις, όπως και όλες τις παραμέτρους του wi fi.
3. Το snr το έχουν στο 8, και στη δική μου περίπτωση παρότι έχω ζητήσει επανειλημένως να μπεί στο 6 δεν το αλλάζουν.....!
4. Πράγματι η μέγιστη ταχύτητα κυμαίνεται τελευταία στο ~12 ! Ούτε και αυτό μπορώ να καταλάβω την ώρα που έχω συνδέσει το modem κατευθείαν στον ακραίο διακλαδωτή του δρόμου, ενώ άλλοι που έχουν ατέλειωτα μέτρα καλώδιο επιπλέον στην γειτονιά με άλλες εταιρείες συγχρονίζουν πολύ παραπάνω...
5 . Router δεν επιλέγεις . Ό, τι σου δώσουν. Συνήθως ΖΤΕ.
6. Άν δεν έχεις απόλυτες απαιτήσεις από την γραμμή και σε ενδιαφέρει να έχεις καλή τιμή και κρυστάλινο ήχο στο τηλέφωνο...τότε η CYTA είναι για σένα!
7 . Σου δίνει κανονική public IP, και όχι όπως η WIND που πετάει όλους τους καινούριους πελάτες πίσω από ΝΑΤ με εσωτερική ΙΡ...
8. Από service και τεχνικό τμήμα είναι πολύ οργανωμένη. Την κατατάσω μετά τον ΟΤΕ.

a.libe
09-02-17, 00:23
στο πατρικο εχω cyta απο το 2011, αν αφαιρεσεις 2-3 προβληματακια που ηταν σε ολη την Ελλαδα ειναι καλη επιλογη
εχω ακομα το μαυρο πιρελλι φτου μην το ματιασω
εξυπηρετικοι και επικοινωνιακοι οι υπαλληλοι,μαλιστα οπως ξαναεγραψα σε αλλο νημα αν κ εχω 5 γραμμες σε κινητα κ σταθερα στη vf -σπιτι,γραφειο- διατηρω στο πατρικο τη cyta
εκανα πριν μια εβδομαδα αιτηση φορητοτητας για το πατρικο, ειχα το απεριοριστα + 130 κινητα + 4mbs στα 20,5 για να παω στη βονταφον αφου δε μου το δινανε αυτο πια λογω παλιου πακετου και με πηγαιναν στο απερ +300 κινητα + 24αρα στα 22,3 οπως και η βοντ
μου τηλ για αντιπροσφορα στο παραπανω στα 15,8 τελικη τιμη και με φορους μεσα κ αποδεχτηκα
απλα σας ενημερωνω οτι εχουν κινηθει διαδικασιες για πωληση της cyta μεσα στο καλοκαιρι , συνεπως wind ή vfθα ειστε μετα

gp1
09-02-17, 01:30
Εξαφανίστηκαν οι λογαριασμοί..
179851

nnn
09-02-17, 13:11
Εξαφανίστηκαν οι λογαριασμοί..
179851

Τώρα που κοιτάζω τους βλέπω μια χαρά.

stelakis1914
09-02-17, 14:47
Και σε εμένα φαίνονται κανονικά αυτήν την στιγμή που το βλέπω.

Valder
09-02-17, 14:53
Λοιπόν:

1ον κάτι που μπορεί να ενδιαφέρει όλους. Όπως ξέρετε έχω θέμα με το μόντεμ. Που σημαίνει ότι το χω ανάψει, το χω κλείσει, το χω βάλει το χω ξαναβγάλει από τη μπρίζα κλπ κλπ. Η ταχύτητα είναι 1023/12280 όσες φορες και να συνδεθώ όσες IP και να αλλάξουν. ΑΚΑΤΕΒΑΤΗ. 12280, ούτε 12281, ούτε 12279 ούτε οτιδήποτε άλλο. Δεν ξέρω τι σημαίνει, κάνω υποθέσεις, απλά το αφήνω εδώ σαν πληροφορία.

2. Παρόλο που τα παιδιά στο κατάστημα είναι πολύ εξυπηρετικά, δεν έχω κάνει δουλειά μου μετά από 2 (!) επιπλέον αλλαγές τροφοδοτικού στο τομσον. Το 1ο και το 3ο περνάνε θόρυβο στο ακουστικό των συσκευών μου. Το 2ο έκανε ΚΑΙ σαν τσαγιέρα στη μπρίζα απο το θόρυβο.

3. Δεν μπορούν να μου αλλάξουν το μοντεμ λεει επιτόπου γιατί αν ανοίξουν αυτοί δελτίο θα κάνει 3 εργάσιμες ενω αν πάρω εγω στο 13811 θα ειναι πιο άμεση η εντολή. ΓΡΑΦΕΙΟΚΡΑΤΙΑ ΤΙΓΚΑ.

Λοιπόν, τους παίρνω ΤΩΡΑ τηλέφωνο γιατί εγώ δεν είμαι τιραμόλα περα δώθε στα καταστήματα να πηγαίνω και να μην κάνω δουλειά μου. Έχω κι άλλες δουλειές.

Στην τελική ας μου στείλουν ένα ΖΤΕ να τελειώνουμε. Γιατί οι 3 φορές στο κατάστημα ήταν για τροφοδοτικό. Η 4η θα είναι στη Wind για φορητότητα.

Έλεος πια με τα σαπάκια που δίνουν.


UPDATE: Το 13811 μου λέει να μου ενεργοποιησει τη Phone 2 να δουμε μηπως ετσι και τα βαλω εκει τα τηλ λυθεί το θέμα. ΔΕΝ μπορούν να αλλάξουν μοντεμ αν δεν καει το προηγούμενο!!!! (Έμεινα σέκος...)

Λοιπόν άμα δε φτιάξει και τωρα, ακούω προτάσεις για νεα εταιρία.

NexTiN
09-02-17, 15:09
To 12280 σου είπα και πιο πάνω ότι είναι 12άρι "καρφωτό" προφίλ. Για τα υπόλοιπα, απλά ασχολίαστο. Έπρεπε να σου αλλάξουν άμεσα το Modem...

Valder
09-02-17, 15:12
To 12280 σου είπα και πιο πάνω ότι είναι 12άρι "καρφωτό" προφίλ. Για τα υπόλοιπα, απλά ασχολίαστο. Έπρεπε να σου αλλάξουν άμεσα το Modem...

Ναι έχεις δίκιο για την ταχύτητα, με συγχωρείς. Τα άλλα όμως ναι ειναι γραφικά. Του λέω του ανθρωπου "και τι θα κανω θα μεινω εγω με το προβλημα αμα δεν καει το μοντεμ;" και έτσι καταλήξαμε στο να αλλάξει τη θυρα σε Phone 2 να δουμε. Σοβαρά το σκέφτομαι να σπάσω το συμβόλαιο.

ΥΓ: Αν και μεταξύ μας, τωρα που δοκίμασα και τη Phone 2 (κι ας έχει τόνο κατηλλειμένου αντί για φυσιολογικό) ακούω πάλι να περνάει ο θόρυβος αυτός.


UPDATE: Μίλησα με μια κοπέλα τωρα στο 13811 και θα το περάσουν λέει για έλεγχο στο 2ο-βάθμιο τεχνικό τμήμα. (Άντε να δούμε, τελευταία ευκαιρία)

Godian
09-02-17, 15:52
Πήγαινε σε έναν ηλεκτρονικό να στο κάψει να δεις άμα στο αλλάξουν

Valder
09-02-17, 15:55
Πήγαινε σε έναν ηλεκτρονικό να στο κάψει να δεις άμα στο αλλάξουν

Το γεγονός ότι πρώτον δεν κάνω μπινιές και απαιτώ σοβαρή εξυπηρέτηση από μια εταιρία που σέβομαι και προτιμώ πληρωνοντάς την έγκαιρα ΣΥΝ το γεγονός ότι και τέτοιος να ήμουνα παίζει να μας διαβάζουν άνετα αυτή τη στιγμή και να ξέρουν, με αποτρέπει από το να κάνω τέτοιες ιστορίες.

Όχι. Θα το πάω με τον σωστό δρόμο. Ειδάλλως θα με χάσουν από πελάτη.

Godian
09-02-17, 16:12
Το γεγονός ότι πρώτον δεν κάνω μπινιές και απαιτώ σοβαρή εξυπηρέτηση από μια εταιρία που σέβομαι και προτιμώ πληρωνοντάς την έγκαιρα ΣΥΝ το γεγονός ότι και τέτοιος να ήμουνα παίζει να μας διαβάζουν άνετα αυτή τη στιγμή και να ξέρουν, με αποτρέπει από το να κάνω τέτοιες ιστορίες.

Όχι. Θα το πάω με τον σωστό δρόμο. Ειδάλλως θα με χάσουν από πελάτη.

Όταν στο παίζουν ιστορία μια φορά εσύ να το παίζεις 2

dimitri_ns
09-02-17, 16:21
Με τα modem έχουν γίνει κακώς σφικτοί εδώ και καιρό

Το δικό μου κόλλαγε και δεν επικοινωνούσε ο συναγερμός (καλοκαίρι κι έλειπα μήνες)
Ξεκόλλαγε όταν οι τεχνικοί κάνανε reboot στη γραμμή (πάλι καλά) κι εγώ το μάθαινα από την εταιρεία του συναγερμού.

Ξοδευόμουνα βέβαια στην εταιρεία κινητής λόγω αναμονής

Προτροπή τους γενική να κανω reboot μια φορά τον μήνα (το κάνει η καλή μας ΔΕΗ)

Αναγκάστηκαν να το αλλάξουν όταν τα πήρα και το γ@μησα στα on/off (είχα βάλει και έναν spare χρονοδιακόπτη να το ρίχνει και την νύχτα) Συχτήρια τι μου το θυμίσατε ?

Valder
09-02-17, 16:24
Όταν στο παίζουν ιστορία μια φορά εσύ να το παίζεις 2

Μπορεί από πραγματιστικής πλευράς να έχεις δίκιο και βλέπω τη λογική σου. Απλά εγω επιλέγω να μη το κάνω. Γιατί δεν είναι σωστό και γιατί θέλω να δω πόσο θα με βοηθήσουν κι αν αξίζουν να συνεχίσουν να παίρνουν τα λεφτά μου.

Μπορεί να λύσω το πρόβλημά μου αλλά έτσι θα είναι σα να κάνω πλάτες στη Cyta για την ελαττωματική εξυπηρέτησή της. Όχι. Εδώ, όλα. Να ξέρουμε τι γίνεται και ποιός εξυπηρετεί ποιόν και πόσο.

- - - Updated - - -


Με τα modem έχουν γίνει κακώς σφικτοί εδώ και καιρό

Το δικό μου κόλλαγε και δεν επικοινωνούσε ο συναγερμός (καλοκαίρι κι έλειπα μήνες)
Ξεκόλλαγε όταν οι τεχνικοί κάνανε reboot στη γραμμή (πάλι καλά) κι εγώ το μάθαινα από την εταιρεία του συναγερμού.

Ξοδευόμουνα βέβαια στην εταιρεία κινητής λόγω αναμονής

Προτροπή τους γενική να κανω reboot μια φορά τον μήνα (το κάνει η καλή μας ΔΕΗ)

Αναγκάστηκαν να το αλλάξουν όταν τα πήρα και το γ@μησα στα on/off

Εντωμεταξύ μ αρέσει που εσυ το παραδέχεσαι και δημοσίως αθεόφοβε κι ο άλλος προτρέπει σε καταστροφές. :p

Μόνο εγω είμαι ο ηθικός μακάκας της υπόθεσης εδω μέσα;

dimitri_ns
09-02-17, 16:30
Μπορεί από πραγματιστικής πλευράς να έχεις δίκιο και βλέπω τη λογική σου. Απλά εγω επιλέγω να μη το κάνω. Γιατί δεν είναι σωστό και γιατί θέλω να δω πόσο θα με βοηθήσουν κι αν αξίζουν να συνεχίσουν να παίρνουν τα λεφτά μου.

Μπορεί να λύσω το πρόβλημά μου αλλά έτσι θα είναι σα να κάνω πλάτες στη Cyta για την ελαττωματική εξυπηρέτησή της. Όχι. Εδώ, όλα. Να ξέρουμε τι γίνεται και ποιός εξυπηρετεί ποιόν και πόσο.

- - - Updated - - -



Εντωμεταξύ μ αρέσει που εσυ το παραδέχεσαι και δημοσίως αθεόφοβε κι ο άλλος προτρέπει σε καταστροφές. :p

Μόνο εγω είμαι ο ηθικός μακάκας της υπόθεσης εδω μέσα;

+ Καλό δίκτυο, καλή εξυπηρέτηση, ενδιαφέρονται για τους πελάτες
- Αντικατάσταση μόντεμ, έντυποι λογαριασμοί (έκλεισα χρόνο που δεν έχω πάρει), μερικες φορές λάθος λογαριασμοί

Αυτή είναι η cyta κάθεσαι ή φεύγεις.

ΥΓ Μην το κάψεις, πλάκωσε το στα on/off, γιατί σε βλέπω στο τέλος να το σπάς.
Οταν με καλέσανε από την υπηρεσία παραπόνων (έγινε κι αυτό) τους είπα για ηχογράφηση κλήσης κι αρνηθήκανε. :p Εχουμε τίποτα να κρύψουμε ?

Valder
09-02-17, 16:35
Κάτσε να δουμε τι θα πουν τα παιδιά από το 2οβάθμιο τεχνικό τμήμα και θα σας ενημερώσω με νέα απάντηση.

dimitri_ns
09-02-17, 18:30
Κάτσε να δουμε τι θα πουν τα παιδιά από το 2οβάθμιο τεχνικό τμήμα και θα σας ενημερώσω με νέα απάντηση.

Εχει και τριτοβάθμιο ? :p

Valder
09-02-17, 19:11
Εχει και τριτοβάθμιο ? :p

Κι εγω επίτηδες τον λεω και το ξαναλέω τον τίτλο γιατί θυμίζει εκείνες τις επιτροπές του Δημοσίου. Τραγικό.

Jedenfalls, ότι και να γίνει, έχουν τελειώσει από μένα. Σε 2 μήνες μπορώ να σπάσω το συμβόλαιο να γλυτώσω και τα κερατιάτικα τα 72 Ευρώ πέναλτι. Άντε θα πάρει και την πόρτα μου το παλικάρι ο φίλος μας πιό πάνω που θέλει να ρθει Cyta και δεν έχει πόρτες.

MitsosDaBest13
09-02-17, 20:46
Κι εγω επίτηδες τον λεω και το ξαναλέω τον τίτλο γιατί θυμίζει εκείνες τις επιτροπές του Δημοσίου. Τραγικό.

Jedenfalls, ότι και να γίνει, έχουν τελειώσει από μένα. Σε 2 μήνες μπορώ να σπάσω το συμβόλαιο να γλυτώσω και τα κερατιάτικα τα 72 Ευρώ πέναλτι. Άντε θα πάρει και την πόρτα μου το παλικάρι ο φίλος μας πιό πάνω που θέλει να ρθει Cyta και δεν έχει πόρτες.

Το να καταφέρω να έρθω τελικά στη Cyta, θα είναι για καλό ή για κακό; :lol: Γιατί προλαβαίνω να ακυρώσω... :rolleyes:

Υ.Γ.1. Πάντως, ακόμα και να φύγεις, να ξέρεις ότι WIND και Vodafone δε θα σου δώσουν νέο ρούτερ, παρά μόνο σε VDSL (που λόγω απόστασης δεν έχεις). Αν σου έχει μείνει κάποιο παλιότερο, θα είσαι ΟΚ. Μόνο ΟΤΕ και Forthnet δίνουν νέο νομίζω.

Υ.Γ.2. Αφού είμαστε στο ίδιο Αστικό Κέντρο, σε ενημερώνω ότι με Vodafone είχα πολλά προβλήματα, κυρίως σε VDSL. H WIND παίζει μια χαρά, αλλά μόνο σε ADSL...

Valder
09-02-17, 22:16
Το να καταφέρω να έρθω τελικά στη Cyta, θα είναι για καλό ή για κακό; :lol: Γιατί προλαβαίνω να ακυρώσω... :rolleyes:

Υ.Γ.1. Πάντως, ακόμα και να φύγεις, να ξέρεις ότι WIND και Vodafone δε θα σου δώσουν νέο ρούτερ, παρά μόνο σε VDSL (που λόγω απόστασης δεν έχεις). Αν σου έχει μείνει κάποιο παλιότερο, θα είσαι ΟΚ. Μόνο ΟΤΕ και Forthnet δίνουν νέο νομίζω.

Υ.Γ.2. Αφού είμαστε στο ίδιο Αστικό Κέντρο, σε ενημερώνω ότι με Vodafone είχα πολλά προβλήματα, κυρίως σε VDSL. H WIND παίζει μια χαρά, αλλά μόνο σε ADSL...

Κάτσε ρε συ, με χρησιδάνειο ειναι τα ρουτερ της Cyta. Λήγει το συμβόλαιο και φευγεις και τους το επιστρέφεις. Άμα δεν έχεις παλιότερο πως σερφάρεις μετά στη WIND που θα πας; Με τα χέρια; Λογικά αγοράζεις απ οσο θυμάμαι απο αυτους με κάποια ευρω ενα κινέζικο, δεν ξερω αν θυμαμαι σωστα.

MitsosDaBest13
09-02-17, 22:22
Κάτσε ρε συ, με χρησιδάνειο ειναι τα ρουτερ της Cyta. Λήγει το συμβόλαιο και φευγεις και τους το επιστρέφεις. Άμα δεν έχεις παλιότερο πως σερφάρεις μετά στη WIND που θα πας; Με τα χέρια; Λογικά αγοράζεις απ οσο θυμάμαι απο αυτους με κάποια ευρω ενα κινέζικο, δεν ξερω αν θυμαμαι σωστα.

Μην είσαι τόσο σίγουρος ότι η Cyta θα το ζητήσει πίσω. Εγώ έχω ξεμείνει με 5 ρούτερ (1 VDSL) από προηγούμενους παρόχους και τώρα η Cyta (αν με ενεργοποιήσει ποτέ) θα μου δώσει καινούργιο με VDSL. :p

Η WIND νομίζω χρεώνει από 19€ κάποιο TP-Link σε κατάστημα και η Voda 15 ή 20. Αλλά σου λένε λογικά τόσα ρούτερ θα έχεις μαζέψει, γιατί να σου δώσουν κι άλλο δώρο; :rolleyes:

Valder
09-02-17, 22:26
Μην είσαι τόσο σίγουρος ότι η Cyta θα το ζητήσει πίσω.

Πίστεψέ με... μακάρι να το πάρει! Στο κάτω κάτω δικό τους firmware έχει μέσα, άχρηστο θα μου είναι όταν φύγω.

Cosmonaut
10-02-17, 18:18
Άσχετο με το θέμα μας αλλά χλευάζετε το 2βάθμιο τεχνικό τμήμα που αναφέρθηκε την στιγμή που στην Ελλάδα και στο εξωτερικό υπάρχουν αγγελίες για Tier1, Tier2, Tier3 etc θέσεις σε Net admins, Tech support, Helpsdesks κ.α.
Η Ελληνική μετάφραση σας χάλασε;

Valder
10-02-17, 23:18
Να πω ότι μόλις με πήρε ένα παλικάρι από το τεχνικό τμήμα, ναι τέτοια ώρα Παρασκευής. Έδειχνε να κατάλαβε ή έστω είναι ο πρώτος απ ολους τους που εξέτασε ότι πιθανόν να έχω θέμα στον εξοπλισμό με ότι συνεπάγεται αυτό αν επιβεβαιωθεί από τεχνικό σε επιτόπιο έλεγχο. Αναμένουμε.

ΥΓ: Και όχι, εμένα δεν είναι σκοπός μου να κοροιδέψω κανένα 2βάθμιο τμήμα. Τη γραφειοκρατία στηλιτεύω και συγχωράτε με δεν είμαι net admin για να έχω στείλει σχετικά CV και να γνωρίζω ότι αυτό που μου λένε υπάρχει. Κι εγω αν σας μιλήσω για στρατηγική Αρκούδας στα χαρτοφυλάκια πιθανόν να γελάσετε και δε θα καταλαβετε ότι μιλάω για αμυντική επένδυση. Σε κάθε περίπτωση, mea culpa, δεν ήθελα να προσβάλλω κανέναν. Απλά τη δουλειά μου θέλω να κάνω, να εξυπηρετηθώ, όπως πληρώνω και θα συνεχίσω να πληρώνω στην ώρα μου.

Και κάτι άλλο. Ποτέ μα ποτέ δε θέλω να τα βάλω με τεχνικούς ή γενικά υπαλλήλους. Είναι οι τελευταίοι που φταίνε για να κάθονται να ακούνε τη γκρίνια του καθενός. Αν κάτι μπορεί να τα κάνει τελείως σκατά σε μια εταιρία είναι το μάνατζμεντ και η νοοτροπία και ο κώδικας που περνάει στις κατώτερες βαθμίδες εργαζομένων. Το κεφάλι δε γουστάρω, αυτό έχει τη νοοτροπία. Όταν πληρώναμε 38 ευρώ τη Netone ξέραμε ότι θα έχουμε εξυπηρέτηση ΑΑΑ. Τώρα θέλουμε κι εμείς σαν πελάτες τη φτήνια, κι αυτοί το κάτω του κόστους για να πάρουν πελατεία και καταλήγουμε σε τέτοια φαινόμενα να κόβουν από την ποιότητα υπηρεσίας διότι και το να αλλάξεις εξοπλισμό σε έναν πελάτη και να μη τον αφήσεις με το πρόβλημα αυτές τις μέρες, είναι ζήτημα ποιότητας. Πολύ θα ευχόμουν να είχαμε ξανά μια Netone στα 38 ευρώ με ΑΑΑ εξυπηρέτηση. Το λέω εγώ που ανανεωσα περσι με 20 ευρω. Αλλά άσε μην ανοίξω αυτό το θέμα γιατί παρα είναι μεγάλο και πονάει.

You lied
13-02-17, 10:10
Όταν στο παίζουν ιστορία μια φορά εσύ να το παίζεις 2

Ωραίο σκεπτικό... Άκρως Ελληνικότατο.


Να πω ότι μόλις με πήρε ένα παλικάρι από το τεχνικό τμήμα, ναι τέτοια ώρα Παρασκευής. Έδειχνε να κατάλαβε ή έστω είναι ο πρώτος απ ολους τους που εξέτασε ότι πιθανόν να έχω θέμα στον εξοπλισμό με ότι συνεπάγεται αυτό αν επιβεβαιωθεί από τεχνικό σε επιτόπιο έλεγχο. Αναμένουμε.

ΥΓ: Και όχι, εμένα δεν είναι σκοπός μου να κοροιδέψω κανένα 2βάθμιο τμήμα. Τη γραφειοκρατία στηλιτεύω και συγχωράτε με δεν είμαι net admin για να έχω στείλει σχετικά CV και να γνωρίζω ότι αυτό που μου λένε υπάρχει. Κι εγω αν σας μιλήσω για στρατηγική Αρκούδας στα χαρτοφυλάκια πιθανόν να γελάσετε και δε θα καταλαβετε ότι μιλάω για αμυντική επένδυση. Σε κάθε περίπτωση, mea culpa, δεν ήθελα να προσβάλλω κανέναν. Απλά τη δουλειά μου θέλω να κάνω, να εξυπηρετηθώ, όπως πληρώνω και θα συνεχίσω να πληρώνω στην ώρα μου.

Και κάτι άλλο. Ποτέ μα ποτέ δε θέλω να τα βάλω με τεχνικούς ή γενικά υπαλλήλους. Είναι οι τελευταίοι που φταίνε για να κάθονται να ακούνε τη γκρίνια του καθενός. Αν κάτι μπορεί να τα κάνει τελείως σκατά σε μια εταιρία είναι το μάνατζμεντ και η νοοτροπία και ο κώδικας που περνάει στις κατώτερες βαθμίδες εργαζομένων. Το κεφάλι δε γουστάρω, αυτό έχει τη νοοτροπία. Όταν πληρώναμε 38 ευρώ τη Netone ξέραμε ότι θα έχουμε εξυπηρέτηση ΑΑΑ. Τώρα θέλουμε κι εμείς σαν πελάτες τη φτήνια, κι αυτοί το κάτω του κόστους για να πάρουν πελατεία και καταλήγουμε σε τέτοια φαινόμενα να κόβουν από την ποιότητα υπηρεσίας διότι και το να αλλάξεις εξοπλισμό σε έναν πελάτη και να μη τον αφήσεις με το πρόβλημα αυτές τις μέρες, είναι ζήτημα ποιότητας. Πολύ θα ευχόμουν να είχαμε ξανά μια Netone στα 38 ευρώ με ΑΑΑ εξυπηρέτηση. Το λέω εγώ που ανανεωσα περσι με 20 ευρω. Αλλά άσε μην ανοίξω αυτό το θέμα γιατί παρα είναι μεγάλο και πονάει.

Μακάρι όλοι να είχαν την δική σου νοοτροπία, αγαπητέ Valder.

Valder
13-02-17, 15:50
Μακάρι όλοι να είχαν την δική σου νοοτροπία, αγαπητέ Valder.

Την έχουν κι άλλοι. Όχι πολλοί αλλά την έχουν κάποιοι.


Update στο θέμα με τη Cyta:

Ήρθε ένα παλικαράκι σήμερα και μου άλλαξε το μόντεμ σε ΖΤΕ. Την ώρα που τσεκάραμε το ακουστικό δεν άκουγα κανέναν θόρυβο, είχαν όλοι εξαφανιστεί.


Τώρα ακούω κάτι ψιλά πάλι, όχι ενοχλητικά αλλά ψιλο-cracklings πίσω από τον τόνο στο ακουστικό. Επίσης αν σηκώσω το ακουστικό και δεν κάνω dial κάποιον αριθμό, η γραμμή πέφτει πολύ γρήγορα. Δεν ξέρω αν ειναι σχετικό αλλά βλέπω Inter-digit timer: 7s

Σε καμία περίπτωση δεν είναι το αίσχος του Τόμσον, αλλά δεν είναι και η ποιότητα που είχα με το Pirelli. Δεν ξέρω εαν θα κάτσω να σκάσω άλλο για το θέμα, αλλά όλο αυτό το "τέλεια μέχρι να φύγει ο τεχνικός και κρίκικράκα" με παραξενευει.

Τα νεα μου νούμερα, με αλλαγή προς το χειρότερο. Είχα upload 1023 πήγε 967, είχα Attenuation 17 πήγε 24


Link Status Up
Modulation Type ADSL_2plus
Actual Rate(Up/Down) 967/12066 kbps
Attainable Rate(Up/Down) 968/13168 kbps
Noise Margin(Up/Down) 9.9/7.8 dB
Line Attenuation(Up/Down) 14.5/24 dB
Output Power(Up/Down) 12.3/0 dBm
Data Path(Up/Down) Interleaved/Interleaved
Interleave Depth(Up/Down) 4/128
Interleave Delay(Up/Down) 2/8 ms
INP(Up/Down) 0.5/2 symbols
Profile N/A
Showtime Start (το εσβησα)
LinkEncap G.992.3_Annex_K_ATM
CRC Errors(Up/Down) 0/0
FEC Errors(Up/Down) 0/0

Δεν ασχολούμαι άλλο. Αφού αυτό είναι, δηλώνω απλά ανικανοποίητος (update μετά από την κλήση για να είμαι δίκαιος: ψιλοσπασμένος, οχι ανικανοποίητος) από την υπηρεσία και σε 2 μήνες που λήγει το συμβολαιο μου φεύγω.:) Όχι τίποτε άλλο, θα με περνάτε εδω μέσα και για παλαβό ότι φαντάζομαι ήχους με τόσο αδιόρθωτο θέμα.


UPDATE #2: Έκανα και μια κλήση μεγάλης διάρκειας. Ισχύει ότι κι εκεί δεν έχω τον θορυβο που είχα τις προηγούμενες ημέρες. Το crackling από τη μεριά μου δεν είναι τόσο εμφανές εντός της κλήσης. Πιστεύω ότι μπορώ να ζήσω με αυτό για όσο θα έχω τη Cyta.

Γενική εντύπωση:

Με Πιρέλλι: 10/10
Με Τομσον: 5/10
Με ΖΤΕ: 8/10

kostakislarisa
13-02-17, 21:11
Μπας και είναι τίποτα από το καλώδιο του ακουστικού;

cranky
13-02-17, 21:17
Μπας και είναι τίποτα από το καλώδιο του ακουστικού;

Την ώρα που τσεκάραμε το ακουστικό δεν άκουγα κανέναν θόρυβο, είχαν όλοι εξαφανιστεί.
......

kostakislarisa
13-02-17, 21:28
Δοκίμασε να κουνήσεις λίγο το καλώδιο να δεις αν γρατσουνάει.

Valder
13-02-17, 21:30
Δοκίμασε να κουνήσεις λίγο το καλώδιο να δεις αν γρατσουνάει.

Δεν είναι αυτό. Είναι και καινουρια η συσκευη AEG δεν εχω θεμα. Ειναι τα πρωτα που κοιταω αν ακουω γρατζουνισματα στον ήχο. Είναι αλλιωτικο από πριν αλλα σαφέστατα πιό υποφερτό. Άστο βράστο δεν τραβάω ιδιαίτερο ζόρι πια. Τωρα ψαχνω να βρω το μοντεμ πως ανοιγεις πορτς. Θα ψαχτω.

ΥΓ: Εχω το ZXHN H267N. Γνωρίζει κανείς να βοηθήσει παρακαλώ με τα πορτς; Δεν αισθάνομαι και πολύ καλά, η πίεση...

Τσαμπα ψάχνω. Από τα χειρότερα ρουτερ που έχουν περάσει από τα χέρια μου σαν μενού. Τέλος και καληνύχτα:)

Βρήκα workaround. Πάντως όντως το ρουτερ δεν έχει και πολύ nerd friendly menu. Παραείναι πετσοκομμένο στα μέτρα του μέσου καταναλωτή.:p

alieus
14-02-17, 02:06
Στις πόσες μέρες μη πληρωμής λογαριασμού σου κόβει το δίκτυο η συτα; Μου το κόψανε μετά από ενα μήνα περίπου μετά τηνλήξη προθεσμίας πληρωμής λογαριασμού. Όλες οι εταιρείες ακολουθούν πάνω κάτω τα ίδια;

kostakislarisa
14-02-17, 02:15
Με ένα ληξιπρόθεσμο στο κόψανε; Και πόσες μέρες μετά τη λήξη;

cranky
14-02-17, 02:19
Και πόσες μέρες μετά τη λήξη;

... μετά από ενα μήνα περίπου μετά τηνλήξη προθεσμίας πληρωμής λογαριασμού.
......

@ ADSLgr.com All rights reserved.