PDA

Επιστροφή στο Forum : Απόψεις για τη Cyta [Δίκτυο-Υπηρεσίες-Εξυπηρέτηση]



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 [83] 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118

kostakislarisa
14-02-17, 02:23
Δε το διάβασα σωστά πριν.. :P ναι στο κόβουν έρχεται και sms στον αριθμό που έχεις δηλώσει για ληξιπρόθεσμο και μετά για διακοπή υπηρεσιών.

MitsosDaBest13
14-02-17, 02:38
Όλες οι εταιρείες ακολουθούν πάνω κάτω τα ίδια;

Εγώ είχα ξεχάσει να πληρώσω έναν μήνα στη WIND μέσω ίντερνετ και πλήρωσα τελικά το ποσό μαζί με τον επόμενο λογαριασμό. Μου είχε στείλει SMS η WIND, πως αν δεν πληρώσω σε 2 εβδομάδες, θα μου μπλοκάρουν τις εξερχόμενες. Μόνο αυτό. Αλλά δε χρειάστηκε... :rolleyes:

heavysmok
14-02-17, 14:16
Δεν είναι αυτό. Είναι και καινουρια η συσκευη AEG δεν εχω θεμα. Ειναι τα πρωτα που κοιταω αν ακουω γρατζουνισματα στον ήχο. Είναι αλλιωτικο από πριν αλλα σαφέστατα πιό υποφερτό. Άστο βράστο δεν τραβάω ιδιαίτερο ζόρι πια. Τωρα ψαχνω να βρω το μοντεμ πως ανοιγεις πορτς. Θα ψαχτω.

ΥΓ: Εχω το ZXHN H267N. Γνωρίζει κανείς να βοηθήσει παρακαλώ με τα πορτς; Δεν αισθάνομαι και πολύ καλά, η πίεση...

Τσαμπα ψάχνω. Από τα χειρότερα ρουτερ που έχουν περάσει από τα χέρια μου σαν μενού. Τέλος και καληνύχτα:)

Βρήκα workaround. Πάντως όντως το ρουτερ δεν έχει και πολύ nerd friendly menu. Παραείναι πετσοκομμένο στα μέτρα του μέσου καταναλωτή.:p

Θα μπορούσες να κάνεις μια δοκιμή να μου φύγει η απορία ; παρακολουθώ το πρόβλημα σου και απορώ πως δεν στο έχουν επιλύσει ακόμα.

Ρεύμα στο ρουτερ από ξεχωριστή πρίζα, μόνο του και όχι σε πολύπριζο!

Το ίδιο και με την συσκευή τηλεφώνου αν είναι ασύρματο. Αν έχεις μη ασύρματο δοκίμασε και με εκείνο.

Περιμένω νέα σου.

Φιλικά, Θοδωρής.

MitsosDaBest13
15-02-17, 14:52
Απίστευτα πράγματα! Μετά από 1 μήνα από τότε που έγινε η αίτηση για φορητότητα, με παίρνει σήμερα η Cyta και μου λέει ότι η WIND δεν της δίνει τη γραμμή, γιατί είναι λάθος ο Βρόχος. Μετά κοιτάω το συμβόλαιο της Cyta και βλέπω ότι ο Βρόχος δεν αναφέρεται πουθενά!! Ούτε καν για να τον γράψω εγώ και δεν το είχα προσέξει! :down:

Βρίσκω έναν λογαριασμό της WIND, βλέπω το Βρόχο και παίρνω το 13877 με το σταθερό μου, να τον πω στη Cyta. Ξαφνικά βλέπω ότι το σταθερό, λίγο μετά τη 1 μμ, δε λειτουργεί! Κοιτάζω το ρούτερ και βλέπω το φωτάκι του ίντερνετ κόκκινο! Πήγα να πάρω τηλέφωνο το 13877 με το κινητό μου και μέσα σε ένα λεπτό, μου έφαγε 0,65€ και έκλεισε μόνο του, γιατί τελείωσε το υπόλοιπο! Τώρα πως θα μιλήσω με τη Cyta;; :mad: Έκανα αίτημα στο σάιτ τους, να με καλέσουν αυτοί...

Εκεί που φοβήθηκα μήπως η WIND μου έκοψε τη γραμμή, την παίρνω τηλέφωνο από το κινητό στο 2111201212 (με αστική χρέωση, το ακούς Cyta?? :mad:) και μου λένε ότι υπάρχει γενική βλάβη στην περιοχή μου! Perfect timing! :rofl: :rofl:

manospcistas
15-02-17, 15:32
Υπάρχει και το 2155013877, που είναι το ίδιο με το 13877 αλλά με χρέωση σταθερού.

MitsosDaBest13
15-02-17, 16:24
Υπάρχει και το 2155013877, που είναι το ίδιο με το 13877 αλλά με χρέωση σταθερού.

Αυτό λέει ότι είναι για κλήσεις από εξωτερικό. Λειτουργεί; :hmm: Αυτή η ρημάδα η φορητότητα, μου έχει φάει πάνω από 4€, για κλήσεις σε 5ψήφια...

Υ.Γ. Τελικά πριν λίγα λεπτά, η υπηρεσία μου επανήλθε. Θα πάρω τη Cyta αργότερα να της πω το βρόχο.

kostakislarisa
15-02-17, 16:47
Όπως είπε ο φίλος από πάνω το 2155013877 είναι το ίδιο απλά με αστική χρέωση.

dimitri_ns
15-02-17, 17:41
Όπως είπε ο φίλος από πάνω το 2155013877 είναι το ίδιο απλά με αστική χρέωση.

Το οποίο καλούμε εμείς που είμαστε cyta kai έχουμε απεριόριστα, διότι δεν μας στοιχίζει τίποτα.
Αποφεύγουμε το 13877 γιατί μας χρεώνει εμάς τους συνδρομητές cyta 0,20 ή 0,25 ανά κλήση, δεν θυμάμαι.

Για τα μπάζα :p, να στέλνανε και λογαριασμό καλά θάτανε. Ενα χρόνο έχω να πάρω

dimitris.taxideytis
15-02-17, 18:03
Δεξια επανω στο λογαριασμο της CYTA ,με την παρακατω σειρα εχει εντονα μαυρα γραμματα

Hμερομηνια Εκδοσης
Αριθμος Παραστατικου
Αριθμος Λογαριασμου
Αριθμος Βροχου
Κεφαλικος Αριθμος


Υ.Γ ουπς λαθος!!! τωρα ειδα οτι εψαχνες το λογαριασμο της wind για να πας στη Cyta

MitsosDaBest13
15-02-17, 18:52
Τελικά το 2155013877 λειτουργεί. Ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Τζάμπα λεφτά έχασα με τα 5ψήφια... :rolleyes:

Έδωσα τον αριθμό βρόχου στη Cyta και μου είπαν θα κάνουν ξανά αίτημα στη WIND, για τη φορητότητα της γραμμής, γιατί η άλλη απορρίφθηκε. Αφού δεν υπήρχε πουθενά χώρος να σημειώσω το βρόχο, λογικό είναι... :down:

Manolis_karas
15-02-17, 23:30
Χθες κατά την ώρα 13.00η κόπηκε το τηλέφωνο και το Internet. Τηλεφώνησα στη Cyta από το κινητό περίπου στις 16.00 και την επομένη το μεσημέρι ήρθε ο τεχνικό τους και εγκατέστησε το νέο modem.
Πήρε το παλιό, λευκό Pirelli από το 2008 και εγκατέστησε ένα λευκό ΖΤΕ. Με πρώτη επαφή διαπίστωσα ότι το τηλέφωνο έχει καθαρό ήχο και ότι το Pirelli είχε δυνατότερο wifi. Τα λοιπά θα τα δούμε στην πορεία.
Μπράβο τους πολύ γρήγορη αποκατάσταση βλάβης, το καλό να λέγεται.

a.libe
16-02-17, 12:16
μεγαλεια, αυτα ειναι!!!!συνηθως σου λενε πηγαινε στιο καταστημα και παρε ενα ρουτερ αφηνοντας το παλιο!!!

dimitris.taxideytis
16-02-17, 12:39
Eιναι πως θα τυχεις....
Σε μας , τεχνικη υποστηριξη ερχεται απο γειτονικη πολη, στα θετικα οτι ερχονται παντα στο ραντεβου και ειναι αρκετα εξυπηρετικοι.
Στα συνδυαστικα με ΟΤΕ υπαρχει θεμα, απο πλευρας ΟΤΕ παντα.
Αντιστοιχα εχω παρατηρησει οτι ο υπευθυνος του Cytaspot(το οποιο ειναι franchise) εξυπηρετει σχεδον αποκλειστικα τους δικους του πελατες,
εαν εχεις συμβολαιο απο παλαιοτερο συνεργατη η' μεσω ιντερνετ, σε παραπεμπει στην τηλεφωνικη εξυπηρετηση.
Π.χ. εγω εκανα πρωτη φορα συμβολαιο περιπου 1,5 χρονο πριν δημιουργηθει το Cytaspot και πρακτικα μονο πληρωμες δεχεται απο εμενα. Αντιθετα στου γαμπρου μου(που εκανε συμβολαιο σε αυτον) , τρεχει ο ιδιος(παραλληλα με την τεχνικη υποστηριξη) μολις του αναφερουν κατι .

a.libe
16-02-17, 12:42
ομως τις καλες εκπτωσεις σε ανανεωση μονο απο τμημα προσφορων μπορεις να τις παρεις!!!

MitsosDaBest13
21-02-17, 15:12
Λοιπόν, βαρέθηκα να περιμένω... Πήρα τηλέφωνο τη WIND και ζήτησα ξανά προσφορά με ADSL, έχοντας αρνηθεί όλες όσες μου έκαναν πριν καιρό. Μου έδωσαν Απεριόριστα Σταθερά και 300 κινητά στα 18,38€ με όλους τους φόρους μέσα. Θα πάω να ακυρώσω τη Cyta αύριο...

Ζήτησα προσφορά με VDSL και η WIND μου λέει ότι δεν υπάρχει διαθεσιμότητα. Αυτό σημαίνει, ότι προς το παρόν, δεν υπάρχει διαθέσιμη θύρα για VDSL από τον ΟΤΕ!! Όλες οι εταιρίες μπορούν να δώσουν VDSL, απλά δεν υπάρχει άλλη "πόρτα"... Για τον ίδιο λόγο που έχει κολλήσει η αίτηση στη Cyta, εδώ και παραπάνω από 1 μήνα! Άρα θα μπορούσα να πάω εκεί, μόνο για ADSL...

Iozz
21-02-17, 17:23
Κακή παροχή υπηρεσιών, μηδενική εξυπηρέτιση πελατών και απαράδεκτη αντιμετώπιση προς τους συνεπείς πελάτες. Μου ζητά η εν λόγω εταιρία 120 ευρώ για να δικόψω τη σύνδεσή μου εντός συμβολαίου με υπόλοιπο 6 μήνες. Ζήτησα απαλαγή από το παραπάνω τέλος, λόγω έκτακτης μετακόμισης και ο εκπρόσωπος της εταιρίας ούτε καν το προώθησε. Μακριά τους δεν σέβονται τους πελάτες τους ούτε τα χρήματα που τους δίνουμε, ντροπή τους.

dimangelid
22-02-17, 00:50
Κακή παροχή υπηρεσιών, μηδενική εξυπηρέτιση πελατών και απαράδεκτη αντιμετώπιση προς τους συνεπείς πελάτες. Μου ζητά η εν λόγω εταιρία 120 ευρώ για να δικόψω τη σύνδεσή μου εντός συμβολαίου με υπόλοιπο 6 μήνες. Ζήτησα απαλαγή από το παραπάνω τέλος, λόγω έκτακτης μετακόμισης και ο εκπρόσωπος της εταιρίας ούτε καν το προώθησε. Μακριά τους δεν σέβονται τους πελάτες τους ούτε τα χρήματα που τους δίνουμε, ντροπή τους.

Αν στην νέα περιοχή που πας δεν έχουν καθόλου κάλυψη, θα μπορούσες ίσως να αποφύγεις τα τέλη αποδέσμευσης όπως έχει γίνει με ένα άλλο μέλος στο θέμα Cyta και μετακόμιση σε περιοχή χωρίς κάλυψη. Πολιτική της εταιρίας για τα τέλη απενεργοποίησης πρόωρης διακοπής (http://www.adslgr.com/forum/threads/960120-Cyta-και-μετακόμιση-σε-περιοχή-χωρίς-κάλυψη-Πολιτική-της-εταιρίας-για-τα-τέλη-απενεργοποίησης-πρόωρης-διακοπής) .
Αν στην περιοχή που πας έχουν κάλυψη και εσύ θες να σπάσεις για δικούς σου λόγους το συμβόλαιο, δεν φταίει καμία Cyta και κανένας πάροχος γενικότερα σε παρόμοιες περιπτώσεις και σωστά ζητάνε το τέλος αποδέσμευσης.

Godian
22-02-17, 01:40
Κακή παροχή υπηρεσιών, μηδενική εξυπηρέτιση πελατών και απαράδεκτη αντιμετώπιση προς τους συνεπείς πελάτες. Μου ζητά η εν λόγω εταιρία 120 ευρώ για να δικόψω τη σύνδεσή μου εντός συμβολαίου με υπόλοιπο 6 μήνες. Ζήτησα απαλαγή από το παραπάνω τέλος, λόγω έκτακτης μετακόμισης και ο εκπρόσωπος της εταιρίας ούτε καν το προώθησε. Μακριά τους δεν σέβονται τους πελάτες τους ούτε τα χρήματα που τους δίνουμε, ντροπή τους.

Λογικό το βρίσκω φίλε μου. Άμα είναι ο καθένας έλεγε ψέμματα ότι μετακομίζει και έσπαγε το συμβόλαιο του

cranky
22-02-17, 02:05
Άμα είναι ο καθένας έλεγε ψέμματα ότι μετακομίζει και έσπαγε το συμβόλαιο του
Διάβασες καθόλου εδώ

175725

τί χαρτιά ζητήσανε για τη μετακόμιση, ή είπες να γράψεις ό,τι νά 'ναι ;;;

dimitri_ns
22-02-17, 02:18
Διάβασες καθόλου εδώ

175725

τί χαρτιά ζητήσανε για τη μετακόμιση, ή είπες να γράψεις ό,τι νά 'ναι ;;;

Πιθανά θα έπρεπε η cyta να γίνει κάθετη εταιρεία και να αναλαμβάνει και μετακομίσεις :p

Atheros
22-02-17, 16:10
Κακή παροχή υπηρεσιών, μηδενική εξυπηρέτιση πελατών και απαράδεκτη αντιμετώπιση προς τους συνεπείς πελάτες. Μου ζητά η εν λόγω εταιρία 120 ευρώ για να δικόψω τη σύνδεσή μου εντός συμβολαίου με υπόλοιπο 6 μήνες. Ζήτησα απαλαγή από το παραπάνω τέλος, λόγω έκτακτης μετακόμισης και ο εκπρόσωπος της εταιρίας ούτε καν το προώθησε. Μακριά τους δεν σέβονται τους πελάτες τους ούτε τα χρήματα που τους δίνουμε, ντροπή τους.

Δεν ανανέωσα την δέσμευση , το ζήτησα στο ελεύθερο και δέχτηκαν με 17€ (χωρίς πακέτα και χρόνους στα 4 Mbps/512 όμως) .....και ο λογαριασμός το Φλεβάρη ήρθε 0,31€ !!!! CYTA !! Δίνει ρέστα !!!! Σε αντίθεση με τη μεγάλη πάροχο wind που κατάφερε να μου φάει και το χρόνο ομιλίας και τα λεφτά που είχα μέσα στο καρτοκινητό!! Φεύγω εγώ τώρα απ τη Cyta;με τίποτα! Και με πρήζει κάθε 2 μέρες η vodafone με κουπόνια για σουπερμάρκετ και 18,90€ όλα απεριόριστα (1 ώρα κινητά)και δωρεάν καφέ,σινεμά και κτέο αλλά εγώ δε φεύγω !!!! Cyτάρα for ever!
180407

NexTiN
22-02-17, 17:16
Καλά, μην τρελαίνεσαι. Προφανώς λάθος κάνανε και θα στα στείλουν μαζεμένα στον επόμενο... :)

dimitris.taxideytis
22-02-17, 18:44
Δεν ειναι λαθος.
Γινεται συμψηφισμος στην αλλαγη συμβολαιου επειδη εχεις προπληρωσει το παγιο.(παντα πληρωνεις το παγιο του επομενου μηνα και την χρηση αυτου που περασε στον ιδιο λογαριασμο)
Σε μενα στην αλλαγη , επειδη ηταν προπληρωμενο το παγιο με το παλιο συμβολαιο, ηρθε ενας μηνας με αρνητικο υπολοιπο(επιστροφη προπληρωμενου παγιου), και μετα στον επομενο ηρθε το κανονικο(νεο παγιο) παγιο επι 2 μηνες.
Στην λιστα που παραθετει επανω ομως, φαινεται μονο η τιμολογηση. Εαν ανοιξει το pdf το ποσο θα ειναι διαφορετικο γιατι εκει λογιζεται ο συμψηφισμος.

π.χ μπορει να βλεπεις 0,31 στη λιστα και στο pdf να ειναι - η' να ειναι 5 ευρω...
Τον επομενο μηνα θα χρεωθουν και τα 2 παγια.
Πρακτικα θελουν 2 λογαριασμους για να γινει ο συμψηφισμος και να οριστικοποιηθουν οι χρεωσεις.

Manolis_karas
22-02-17, 21:09
ομως τις καλες εκπτωσεις σε ανανεωση μονο απο τμημα προσφορων μπορεις να τις παρεις!!!
Έχω σύμβαση με τη Cyta από τις πρώτες - πρώτες στην Ελλάδα, με 4mbps και διάφορες άλλες καλές παροχές.
Πριν 3 χρόνια με πρόταση της Cyta προσπάθησα να αυξήσω ταχύτητα, αλλά δεν προχώρησα στην αλλαγή, γιατί στο επαναληπτικό τηλεφώνημα για το κλείσιμο της συμφωνίας αύξησαν λίγο την τιμή και θεώρησα ότι με δουλεύουν.
Πριν λίγες ημέρες ζήτησα εγώ αύξηση ταχύτητας. Η προσφορά που μου έκαναν ήταν ακριβώς αυτή της ιστοσελίδας τους. Στο επαναληπτικό τηλεφώνημα για το κλείσιμο της συμφωνίας αύξησαν λίγο την τιμή πάλι, παραπάνω από εκείνη της ιστοσελίδας τους και δεν προχώρησα στην αλλαγή.
Εμπέδωσα ότι ισχύει αυτό που γράφει ο Iozz

... απαράδεκτη αντιμετώπιση προς τους συνεπείς πελάτες...
το οποίο δυστυχώς ισχύει σε πολλές Ελληνικές επιχειρήσεις.
Επειδή εκτός τα παραπάνω είμαι πολύ ευχαριστημένος από τη Cyta, δεν σκεπτόμουν να αλλάξω εταιρεία, επειδή όμως νοιώθω εγκλωβισμένος στα 4mbps αρχίζω ... και ψάχνω να βρω τις αποδόσεις των λοιπών εταιρειών στην περιοχή μου.

Και με πρήζει κάθε 2 μέρες η vodafone με κουπόνια για σουπερμάρκετ και 18,90€ όλα απεριόριστα (1 ώρα κινητά)και δωρεάν καφέ,σινεμά και κτέο...
και εμένα με πρήζουν αλλά το θεωρώ αστείο, ξέρει κανένας περί τίνος πρόκειται ακριβώς;

Godian
22-02-17, 21:54
Εγω ζητησα να ακουσω το ηχογραφημενο τηλεφωνημα γιατι θυμαμαι καλα με ειπε 18 ευρω και θα παει 17 αμα εχω παγια εντολη και παιρνω ηλεκτρονικο. και ερχεται απο τοτε στα 17.50 ευρω δε με νοιαζει το 0.50 αλλα δε τους το χαριζω. προτιμαω να τα μαζευω να τα δινω στα παιδακια στα καλαντα

Manolis_karas
22-02-17, 22:53
Το ίδιο και σε μένα, η διαφορά ήταν ελάχιστη, αλλά ένοιωσα ότι με κορόιδευαν.

Atheros
22-02-17, 23:09
και εμένα με πρήζουν αλλά το θεωρώ αστείο, ξέρει κανένας περί τίνος πρόκειται ακριβώς;

Βασικά άν πάς σε αυτούς έχουν την παροχή εκπτωτικών κουπονιών ίσης αξίας με το λογαριασμό για συγκεκριμένα προϊόντα πολυεθνικών(200 τόσα μου είπαν), από δημητριακά μέχρι απορρυπαντικά, με μόνη προϋπόθεση για όσους πάνε σε αυτό το πρόγραμμα να εξοφλούν τον λογαριασμό σε κατάστημα vodafone, και επιπλέον ΔΕΝ ισχύουν για αγορές από τα LIDL ! Επίσης δίνει έκπτωση 10% σε συγκεκριμένες καφετέριες-δε θυμάμαι-και σε ασφάλιση αυτοκινήτου και ΚΤΕΟ. Απαράδεκτο όμως σε εμένα καθώς δεν είμαστε μάζα χειραγωγήσιμη αλλά ελεύθεροι άνθρωποι!

- - - Updated - - -


Δεν ειναι λαθος.
Γινεται συμψηφισμος στην αλλαγη συμβολαιου επειδη εχεις προπληρωσει το παγιο.(παντα πληρωνεις το παγιο του επομενου μηνα και την χρηση αυτου που περασε στον ιδιο λογαριασμο)
Σε μενα στην αλλαγη , επειδη ηταν προπληρωμενο το παγιο με το παλιο συμβολαιο, ηρθε ενας μηνας με αρνητικο υπολοιπο(επιστροφη προπληρωμενου παγιου), και μετα στον επομενο ηρθε το κανονικο(νεο παγιο) παγιο επι 2 μηνες.
Στην λιστα που παραθετει επανω ομως, φαινεται μονο η τιμολογηση. Εαν ανοιξει το pdf το ποσο θα ειναι διαφορετικο γιατι εκει λογιζεται ο συμψηφισμος.

π.χ μπορει να βλεπεις 0,31 στη λιστα και στο pdf να ειναι - η' να ειναι 5 ευρω...
Τον επομενο μηνα θα χρεωθουν και τα 2 παγια.
Πρακτικα θελουν 2 λογαριασμους για να γινει ο συμψηφισμος και να οριστικοποιηθουν οι χρεωσεις.

Άν μου τη φέρουν έτσι και μου το χρεώσουν διπλό στον επόμενο , κάνω φορητότητα μόλις δώ το PDF, στη WIND αμέσως όμως πρίν λήξει ο λογαριασμός,ώστε να ολοκληρωθεί η διαδικασία(αντιπροσφορά και αποδέσμευση γραμμής πιο πρίν) και τους πατάω ντουφέκι !

Ιδού η ανάλυση! 180419

ckoul
23-02-17, 14:35
Στον λογαριασμό που έλαβα πρόσφατα έχει προστεθεί ΤΕΛΟΣ ΤΗΛΕΦΩΝΙΑΣ 5%. Αυτό που μου έκανε εντύπωση είναι ότι ο ΦΠΑ έχει υπολογισθεί ΚΑΙ επί του τέλους αυτού.

ΦΠΑ επί ΤΕΛΟΥΣ, στέκει; :hmm:

nnn
23-02-17, 14:41
Στον λογαριασμό που έλαβα πρόσφατα έχει προστεθεί ΤΕΛΟΣ ΤΗΛΕΦΩΝΙΑΣ 5%. Αυτό που μου έκανε εντύπωση είναι ότι ο ΦΠΑ έχει υπολογισθεί ΚΑΙ επί του τέλους αυτού.

ΦΠΑ επί ΤΕΛΟΥΣ, στέκει; :hmm:

Μα φυσικά στέκει :rolleyes:

http://www.adslgr.com/forum/threads/970004-%CE%91%CF%80%CF%8C-1%CE%B7-%CE%99%CE%B1%CE%BD%CE%BF%CF%85%CE%B1%CF%81%CE%AF%CE%BF%CF%85-%CE%BE%CE%B5%CE%BA%CE%B9%CE%BD%CE%AC%CE%B5%CE%B9-%CE%B7-%CE%B5%CF%80%CE%B9%CE%B2%CE%BF%CE%BB%CE%AE-%CF%84%CE%BF%CF%85-%CF%84%CE%AD%CE%BB%CE%BF%CF%85%CF%82-%CF%83%CF%84%CE%B1%CE%B8%CE%B5%CF%81%CE%AE%CF%82-%CF%84%CE%B7%CE%BB%CE%B5%CF%86%CF%89%CE%BD%CE%AF%CE%B1%CF%82-5?highlight=%CF%83%CF%84%CE%B1%CE%B8%CE%B5%CF%81%CE%AE%CF%82

http://www.adslgr.com/forum/threads/968929-Cyta-%CE%B5%CF%86%CE%B1%CF%81%CE%BC%CE%BF%CE%B3%CE%AE-%CE%A4%CE%AD%CE%BB%CE%BF%CF%85%CF%82-%CE%A3%CF%85%CE%BD%CE%B4%CF%81%CE%BF%CE%BC%CE%B7%CF%84%CF%8E%CE%BD-%CE%A3%CF%84%CE%B1%CE%B8%CE%B5%CF%81%CE%AE%CF%82-%CE%A4%CE%B7%CE%BB%CE%B5%CF%86%CF%89%CE%BD%CE%AF%CE%B1%CF%82-%CE%BA%CE%B1%CE%B9-%CE%B1%CE%BB%CE%BB%CE%B1%CE%B3%CE%AE-%CF%84%CE%B9%CE%BC%CE%BF%CE%BA%CE%B1%CF%84%CE%B1%CE%BB%CF%8C%CE%B3%CE%BF%CF%85?highlight=%CF%83%CF%84%CE%B1%CE%B8%CE%B5% CF%81%CE%AE%CF%82

a.libe
23-02-17, 16:13
ισχυει οπως το τελος κινητης τοσα χρονια

dimitri_ns
23-02-17, 16:44
Στον λογαριασμό που έλαβα πρόσφατα έχει προστεθεί ΤΕΛΟΣ ΤΗΛΕΦΩΝΙΑΣ 5%. Αυτό που μου έκανε εντύπωση είναι ότι ο ΦΠΑ έχει υπολογισθεί ΚΑΙ επί του τέλους αυτού.

ΦΠΑ επί ΤΕΛΟΥΣ, στέκει; :hmm:

Ολα στέκουν αν θέλεις να μαζέψεις λεφτά και είσαι ο από πάνω
Αν είσαι ο από κάτω έχασες

Ακόμα και ΦΠΑ επί ΦΠΑ επί ΤΕΛΟΥΣ ατελείωτου στέκει
Μπορείς πλέον να μην αυξάνεις ΦΠΑ, απλά μόνο το τέλος

Χρόνια τώρα μπαίνει φόρος/τέλος και καπάκι ΦΠΑ

MitsosDaBest13
06-03-17, 21:20
Έκανα πάλι χαζομάρα, ως συνήθως... :oops: :oops:

Πριν λίγες μέρες, δέχτηκα την προσφορά της WIND με ADSL για να παραμείνω. Δεν ακύρωσα τη Cyta και απλά περίμενα να περάσουν οι 60 μέρες, για να ακυρωθεί αυτόματα η αίτηση (κάπου έτσι διάβασα). Μου έρχεται λοιπόν σήμερα μήνυμα, πως η Cyta θα με ενεργοποιήσει την Πέμπτη 9/3! Ακριβώς 51 μέρες μετά την αίτηση, βρέθηκε διαθέσιμη πόρτα VDSL!! :clap:

Τώρα όμως δεν προλαβαίνω να στείλω Φαξ! Ακόμα και αύριο να στείλω, είναι 2 μέρες πριν την ενεργοποίηση και δε θα σταματήσει. Αυτό που φοβάμαι είναι πως η WIND θα με χρεώσει Τέλη Διακοπής 140€... Τώρα τι θα κάνω; Αν πάρω τη Cyta τηλέφωνο σήμερα, γίνεται να κάνω ακύρωση;

Focus
06-03-17, 22:19
Η συμφωνία σου με τη Wind έγινε πριν τις τιμολογιακές αυξησεις σωστά; Αν ναι, μπορείς να διακόψεις αζημίως.

Edit: άκυρο, νομιζα ότι η Wind ανακοίνωσε αυξήσεις και στα στη σταθερή κάτι που δεν ισχύει.

MitsosDaBest13
06-03-17, 23:32
Πήρα τηλέφωνο τη Cyta για ακύρωση και μου λένε δε γίνεται τώρα. Αν μου στείλει η WIND τέλη διακοπής, απλά δε θα τα πληρώσω, γιατί είχα κάνει καταγγελία τον Ιανουάριο από τις τιμολογιακές αλλαγές και ήθελα να φύγω δωρεάν για Cyta. Απλά η τελευταία τώρα βρήκε να με ενεργοποιήσει... Η WIND μου είχε κάνει προσφορά που αρχικά αρνήθηκα, αλλά πριν λίγες μέρες την αποδέχτηκα, περιμένοντας τη Cyta ν' ακυρωθεί από μόνη της, μιας και είχαν μείνει λίγες μέρες μέχρι τις 60. Γενικά τα έκανα μπάχαλο. :rolleyes:

Υ.Γ.1. Ξέχασα να ρωτήσω πότε θα έρθει το ρούτερ της Cyta. Πλάκα θα έχει να φτάσει η Πέμπτη και να μείνω χωρίς υπηρεσία. :whistle:

Υ.Γ.2. Τον τεχνικό της Cyta για να μου βάλει το δωρεάν πριζάκι, ώστε να έχω τηλέφωνο σε όλο το σπίτι, πότε να τον πάρω;

- - - Updated - - -

Πακέτα Cyta Rural!

30 upload;; :blink: :blink:

http://www.cyta.gr/el/ForHome/rural

NexTiN
06-03-17, 23:38
Το Rural είναι άλλο καθεστώς και μόνο στις περιοχές που επιδοτήθηκαν. Τα πακέτα είναι 8/2 και 50/30 για όλους τους Παρόχους...

MitsosDaBest13
07-03-17, 15:59
Tragic! Πήρα σήμερα τη Cyta να ρωτήσω τι γίνεται με το ρούτερ και μου λένε ότι το έχουν στείλει από 23 Γενάρη! Η Cyta δε μου είχε στείλει SMS να μου πει πως έρχεται ο εξοπλισμός και η τραγική ACS δε μου άφησε καν ειδοποίηση, ούτε SMS να πάω να το πάρω!!

Τελικά μου είπαν να περάσω το απόγευμα από ένα ιδιόκτητο κατάστημα Cyta και να το πάρω από εκεί. Θα τους στείλουν e-mail από τα κεντρικά μου είπαν, για να μου το δώσουν...

Υ.Γ. Πλάκα θα έχει να μου δώσουν κάνα μεταχειρισμένο κουβά. :down:

Godian
07-03-17, 16:07
Tragic! Πήρα σήμερα τη Cyta να ρωτήσω τι γίνεται με το ρούτερ και μου λένε ότι το έχουν στείλει από 23 Γενάρη! Η Cyta δε μου είχε στείλει SMS να μου πει πως έρχεται ο εξοπλισμός και η τραγική ACS δε μου άφησε καν ειδοποίηση, ούτε SMS να πάω να το πάρω!!

Τελικά μου είπαν να περάσω το απόγευμα από ένα ιδιόκτητο κατάστημα Cyta και να το πάρω από εκεί. Θα τους στείλουν e-mail από τα κεντρικά μου είπαν, για να μου το δώσουν...

Υ.Γ. Πλάκα θα έχει να μου δώσουν κάνα μεταχειρισμένο κουβά. :down:

Σιγά μη σου δώσουν καινούργιο. Η χλωρινη κάνει θαύματα

Manolis_karas
08-03-17, 00:33
Πριν 20 περίπου ημέρες μου άλλαξαν ρούτερ. Το ρούτερ φαινόταν και μύριζε καινούργιο, δεν μπορώ να πω με βεβαιότητα γιατί δεν είμαι ειδικός, αλλά τα καλώδια σύνδεσης και η συσκευασία ήταν σίγουρα καινούργια.

MitsosDaBest13
08-03-17, 02:28
Ζήτησα το Technicolor TG788vn v2 (http://i61.tinypic.com/2w4h85d.jpg) και μου έδωσαν ένα κουτί που ήταν μέσα σε ζελατίνη. Δε μυρίζει πολύ έντονα "καινουργίλα", όμως φαίνεται αχρησιμοποίητο. :p

Το έβαλα πάνω στη γραμμή της WIND με ADSL, κι ενώ συγχρόνιζε κανονικά, δε μου έδινε πρόσβαση στο ίντερνετ, γιατί ήθελε κωδικούς! Θα μου στείλει η Cyta τίποτα, μετά την ενεργοποίηση μεθαύριο; Μήπως πρέπει να βάλω τίποτ' άλλο εκεί; Μου δείχνει Authentication Problem.

Y.Γ. Αν ήταν άσπρο μπροστά, θα φαινόταν πιο ωραίο. :p

KeyMaKeR
08-03-17, 02:55
Πάρε την τεχνική υποστήριξη τηλέφωνο. Για να ρυθμίσουν το ρουτερ να παίζει στην γραμμή σου.

dimitri_ns
08-03-17, 07:57
Ζήτησα το Technicolor TG788vn v2 (http://i61.tinypic.com/2w4h85d.jpg) και μου έδωσαν ένα κουτί που ήταν μέσα σε ζελατίνη. Δε μυρίζει πολύ έντονα "καινουργίλα", όμως φαίνεται αχρησιμοποίητο. :p

Το έβαλα πάνω στη γραμμή της WIND με ADSL, κι ενώ συγχρόνιζε κανονικά, δε μου έδινε πρόσβαση στο ίντερνετ, γιατί ήθελε κωδικούς! Θα μου στείλει η Cyta τίποτα, μετά την ενεργοποίηση μεθαύριο; Μήπως πρέπει να βάλω τίποτ' άλλο εκεί; Μου δείχνει Authentication Problem.

Y.Γ. Αν ήταν άσπρο μπροστά, θα φαινόταν πιο ωραίο. :p

Αν δεν κάνω λάθος, όλα πλέον γινονται αυτόματα, τραβάει δεδομένα από server.
Και επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων να κάνεις, θα ξανασεταριστεί μόνο του.
Ετσι δουλεύουν σχεδόν όλοι

Πιθανά η wind που δεν δίνει modem να θέλει κωδικούς

dimitris.taxideytis
08-03-17, 11:07
Φυσικα και δεν σου εδινε προσβαση στο δικτυο της wind... Eχει περασμενο firmware της cyta .
Oταν σε συνδεσει η Cyta τοτε θα παρει αυτοματα τους κωδικους, το πολυ να χρειαστει μια επανεκινηση...

Manolis_karas
09-03-17, 21:28
Φυσικα και δεν σου εδινε προσβαση στο δικτυο της wind... Eχει περασμενο firmware της cyta .
Oταν σε συνδεσει η Cyta τοτε θα παρει αυτοματα τους κωδικους, το πολυ να χρειαστει μια επανεκινηση...

:oneup::oneup::oneup:

MitsosDaBest13
09-03-17, 21:51
Φυσικα και δεν σου εδινε προσβαση στο δικτυο της wind... Eχει περασμενο firmware της cyta .
Oταν σε συνδεσει η Cyta τοτε θα παρει αυτοματα τους κωδικους, το πολυ να χρειαστει μια επανεκινηση...

Χρειάστηκε τελικά να πάρω τηλέφωνο τη Cyta, για να μου το ρυθμίσουν. Ενώ συγχρόνιζε στα 35.000, δεν είχε πρόσβαση στο ίντερνετ. Τώρα όλα κομπλέ. Το μόνο που με "χαλάει", είναι το ότι δε μου δίνουν 50αρι, το αναφέρω αναλυτικά στο λινκ. :sorry:

http://www.adslgr.com/forum/threads/584591-Πρώτες-εντυπώσεις-από-Cyta-Vdsl?p=6132154#post6132154

panosdoken_
13-03-17, 18:02
Παιδιά καλησπέρα,
Μήπως ξέρετε αν υπάρχει πρόβλημα στο Πειραιά αυτή την στιγμή και συγκεκριμένα με το Κέντρο του Αγίου Γεωργίου Κερατσίνι για την περιοχή κοντά στον Άγιο Δημήτριο Πειραιά;

dimtz
17-03-17, 01:28
Ειμαι σε αναζητηση νεου παροχου σταθερης τηλεφωνιας και εχω 2-3 αποριες ,βασικα τωρα ειμαι οτε και λογω τιμων λεω να παω σε κατι φθηνο,οικονομικο , βλεπω μια προσφορα μεσα απο το getaline ,η απορια μου ειναι ποσο αξιοπιστο και ασφαλες ειναι να κανω απο εκει την αιτηση;
Οπως ειπα ειμαι προς αναζητηση και δεν εχω ακομη καταληξει καπου ,αν εχετε να προτεινετε και κατι αλλο ευχαριστως να σας ακουσω

MitsosDaBest13
17-03-17, 02:38
Ειμαι σε αναζητηση νεου παροχου σταθερης τηλεφωνιας και εχω 2-3 αποριες ,βασικα τωρα ειμαι οτε και λογω τιμων λεω να παω σε κατι φθηνο,οικονομικο , βλεπω μια προσφορα μεσα απο το getaline ,η απορια μου ειναι ποσο αξιοπιστο και ασφαλες ειναι να κανω απο εκει την αιτηση;
Οπως ειπα ειμαι προς αναζητηση και δεν εχω ακομη καταληξει καπου ,αν εχετε να προτεινετε και κατι αλλο ευχαριστως να σας ακουσω

Δε μας είπες όμως, τι πρόγραμμα ακριβώς θες; Μόνο ίντερνετ ή και ομιλία προς σταθερά/κινητά;

dimtz
17-03-17, 11:43
Δε μας είπες όμως, τι πρόγραμμα ακριβώς θες; Μόνο ίντερνετ ή και ομιλία προς σταθερά/κινητά;

Καλημερα ,σωστα ,δεν το ανεφερα, χρειαζομαι απεριοριστα σταθερα και Adsl internet εως 24Mbps
edit τελικα εκλεισα forthnet

Godian
19-03-17, 15:21
Με έγδυσε η cyta 181420

kostakislarisa
19-03-17, 21:48
5ψήφιο κάλεσες..

@ ADSLgr.com All rights reserved.