PDA

Επιστροφή στο Forum : Απόψεις για τη Cyta [Δίκτυο-Υπηρεσίες-Εξυπηρέτηση]



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 [84] 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118

cranky
20-03-17, 15:55
Καί, άλλου παρόχου.

a.libe
20-03-17, 16:07
αυτες ειναι οι εκαστοτε τιμες απο τη στιγμη που τηλ σε 5ψηφιο....και απο αλλον παροχο να τηλ η ιδια χρεωση θα ηταν πανω κατω

You lied
21-03-17, 10:40
Με έγδυσε η cyta 181420

Δεν σε έγδυσε η cyta αγαπητέ, η Q σε έγδυσε. Η cyta τη χρέωση την έχει ανηρτημένη (σελίδα 3) (http://www.cyta.gr/el/support/supportMaterial/~/media/Files/CYTA/PDF/support_material/pricelists/sintomoi_kodikoi_statheris.pdf) και αν το υπολογίσεις σε χρέωσε ακριβώς ότι της ζητάει η Q.

Godian
21-03-17, 19:03
5ψήφιο κάλεσες..

Ναι πήρα αναγκαστικά στην Wind γιατί να μάθω το puk από ένα καρτοκινητο

Manolis_karas
21-03-17, 21:28
Εκεί που είχα ψιλοαποφασίσει να φύγω από τη Cyta, ανακάλυψα το Σαββατοκύριακο μία σχεδόν κρυμμένη καλή προσφορά στο επίσημο site της.
Δεν μπορώ να καταλάβω τη νοοτροπία τους. Οι ανταγωνιστές τους προσπαθούν με κάθε τρόπο να προβάλουν τις προσφορές τους και η Cyta λες και θέλει να τις κρύψει. Τύπου προσφορών πολυκαταστημάτων "Ανακαλύψετε τις κρυμμένες προσφορές μας και κερδίστε". :bless:

Atheros
22-03-17, 00:12
Εκεί που είχα ψιλοαποφασίσει να φύγω από τη Cyta, ανακάλυψα το Σαββατοκύριακο μία σχεδόν κρυμμένη καλή προσφορά στο επίσημο site της.
Δεν μπορώ να καταλάβω τη νοοτροπία τους. Οι ανταγωνιστές τους προσπαθούν με κάθε τρόπο να προβάλουν τις προσφορές τους και η Cyta λες και θέλει να τις κρύψει. Τύπου προσφορών πολυκαταστημάτων "Ανακαλύψετε τις κρυμμένες προσφορές μας και κερδίστε". :bless:

Τι προσφορά;

Manolis_karas
22-03-17, 21:13
Site Cyta - Αρχική σελίδα - Για το Σπίτι - 2play Internet & Σταθερή - Δες το σποτ >>

dimitri_ns
22-03-17, 22:25
Site Cyta - Αρχική σελίδα - Για το Σπίτι - 2play Internet & Σταθερή - Δες το σποτ >>

Ισχύει χρόνια
Ανανέωσα τον Απρίλιο 2016, πληρώνω 27,5 € και έχω απεριόριστα σταθερά, 5 ώρες κινητά, vdsl και cyta4u δωρεάν

MitsosDaBest13
23-03-17, 00:27
Μου έχει ξεμείνει από πρόπερσι ένα VDSL ρούτερ ZTE H168N της HOL. Το έβαλα στη γραμμή Cyta και συγχρονίζει κανονικά, στα 34.999 (και attainable rate 46.000 με SNR 12 :whistle: ). Υπάρχει περίπτωση να μου δώσει πρόσβαση σε υπηρεσίες Cyta; Αν τους πάρω τηλέφωνο, θα μου πουν τους κωδικούς που χρειάζονται; Το συγκεκριμένο ρούτερ υποστηρίζει και VoIP.

Υ.Γ. Βλακεία έκανα που ζήτησα το Technicolor από τη Cyta. Μάπα είναι. :mad:

djuan1988
23-03-17, 00:48
Internet θα έχεις ναι.

Voip δε σου δίνουν.

NexTiN
23-03-17, 00:51
Να παίξεις με άλλο modem δεν μπορείς, αλλά και να μπορούσες δεν δίνουν τους κωδικούς. Πάρε τηλέφωνο και ζήτα αντικατάσταση με το ΖΤΕ Η267Ν. Πες τους ότι χρειάζεσαι την πόρτα 80 που στο Technicolor χρησιμοποιείται για την διαχείριση του modem...

MitsosDaBest13
23-03-17, 13:24
Να παίξεις με άλλο modem δεν μπορείς, αλλά και να μπορούσες δεν δίνουν τους κωδικούς. Πάρε τηλέφωνο και ζήτα αντικατάσταση με το ΖΤΕ Η267Ν. Πες τους ότι χρειάζεσαι την πόρτα 80 που στο Technicolor χρησιμοποιείται για την διαχείριση του modem...

Μπορώ να ζητήσω αντικατάσταση του ρούτερ, χωρίς να υπάρχει βλάβη; Θυμάμαι που έλεγε ένα μέλος, ότι "τρόμαζαν" να του δώσουν ένα μεταχειρισμένο, όταν το πρώτο ρούτερ που είχε, χάλασε πραγματικά. :blink:

Valder
23-03-17, 14:13
Μπορώ να ζητήσω αντικατάσταση του ρούτερ, χωρίς να υπάρχει βλάβη; Θυμάμαι που έλεγε ένα μέλος, ότι "τρόμαζαν" να του δώσουν ένα μεταχειρισμένο, όταν το πρώτο ρούτερ που είχε, χάλασε πραγματικά. :blink:

Χαχαχαχ καλή τύχη μ αυτό! Κόντεψα να βγω τρελός ότι ακούω ήχους γιατί δεν ήθελαν να μου αλλάξουν το τομσον τεκνικολορ. "Άμα δεν καεί δεν αλλάζουμε ρουτερ".

Εγω ψάχνω να βρω πότε τελειώνει η ανανέωση σύμβασης που είχα κάνει, γιατί θυμάμαι τι τράβηξα τότε με τη Cyta και θέλω να ψάξω γι αλλού σιγά σιγά. Καμιά φορά ξεχνάω εύκολα, αυτή δεν είναι από τις "καμιές φορές" όμως.

NexTiN
23-03-17, 15:31
Πες αυτό που σου είπα και λογικά θα στο αλλάξουν χωρίς πολλά πολλά...

manospcistas
23-03-17, 18:32
@Nextin συμπτωματικά πήγα να κάνω port forward χθες στο TG788 και μίλησα με το 13811 γιατί το router δεν με άφηνε να το κάνω, και μου είπαν ότι είναι δεσμευμένη από το ρούτερ και η μοναδική λύση είναι να βολευτώ με άλλη πόρτα. Τι τους λες τώρα;

Cosmonaut
23-03-17, 19:25
Το TCP port 80 είναι εξορισμού αυτό όπου περνάει όλα τα web services. Όταν πληκτρολογείς myserver.gr αυτό αυτομάτως μεταφράζεται myserver.gr:80 εκτός αν δηλώσεις port στο τέλος πχ myserver.gr:1290

Το οτι περνάει το remote interface του router από την ίδια πόρτα (όπως και σε αρκετά άλλα της αγοράς) σημαίνει οτι σε πιθανή αλλαγή θα χάσουν το remote access για να σου παρέχουν υποστήριξη.
Δεν ξέρω τι προσπαθείς να πετύχεις και θέλεις port forward από την 80 αλλά αν δεν γνωρίζεις πολύ καλά τι προβλήματα θα αντιμετωπίσεις από μια τέτοια κίνηση, σωστά και δεν σε αφήνουν να προβείς σε αυτή την αλλαγή και δεν είναι μόνο η Cyta αλλά και οι υπόλοιποι πάροχοι δεν το κάνουν ελαφρά την καρδία ή το αποκλείουν εντελώς.

manospcistas
23-03-17, 19:49
Έχω web server στο lan μου και θέλω να είναι προσβάσιμος στο web πληκτρολογώντας το DDNS μου.
Στα προηγούμενα router που είχα στη Cyta, όπως και σε άλλους παρόχους, το port forward στην TCP 80 γίνεται κανονικά και δεν χάνεται κανένα remote access. Πολύ λογικό, αφού το CPE Management γίνεται μέσα από άλλο, εσωτερικό VC (8/40) και όχι απ' αυτό του internet (8/35)
Το ότι στο συγκεκριμένο μοντέλο δεν έχει γίνει σωστή παραμετροποιήση, είναι άλλο.

Cosmonaut
23-03-17, 19:56
Γιατί δεν βάζεις τον server σου να απαντάει σε άλλο port αντί του 80;
Εάν είναι για επαγγελματική χρήση και όχι προσωπική φαντάζομαι στα επαγγελματικά πακέτα τους θα έχεις αυτό που ζητάς.

manospcistas
23-03-17, 20:13
"Λύσεις" υπάρχουν. Μπορώ να αγοράσω router του εμπορίου, μπορώ να επιλέξω ένα επαγγελματικό πακέτο διπλάσιου κόστους, μπορώ να κόψω και το internet και να μην έχω καν αυτό το πρόβλημα. Γιατί να πρέπει να αλλάξω port, να τροποποιήσω firewalls, να ενημερώσω κάθε άτομο για το νέο URL που θα πρέπει να επισκέπτονται πλέον αλλά και τον τρόπο χρήσης του (που είναι πιο σύνθετο το myserver.gr:9000/api από το myserver.gr/api για τον απλό χρήστη), να ενημερώσω όλες τις εφαρμογές μου που κάνουν χρήση του API με συγκεκριμένο URL, όταν είναι τόσο εύκολο, γρήγορο και απλό να ανοίξω την θύρα 80 και όλα οκ;

MitsosDaBest13
23-03-17, 21:05
Πες αυτό που σου είπα και λογικά θα στο αλλάξουν χωρίς πολλά πολλά...

Εντάξει, θα πω ότι θέλω την πόρτα 80 και θα δω.

Υ.Γ. Εδώ και 1 ώρα η Cyta σέρνεται. :mad: Τουλάχιστον 2-3 φορές την εβδομάδα γίνεται αυτό, για μερικές ώρες. Με το ζόρι ανοίγει σελίδες σε PC & κινητό, ενώ στο speedtest μου βγάζει κοντά στα 33 Mbps, κανονικότατα... Ειδικά σε "βαριές" σελίδες όπως το Facebook ή το Google Maps, κάνει 10 ώρες να φορτώσει...

uncle_nontas
23-03-17, 21:33
Εντάξει, θα πω ότι θέλω την πόρτα 80 και θα δω.

Υ.Γ. Εδώ και 1 ώρα η Cyta σέρνεται. :mad: Τουλάχιστον 2-3 φορές την εβδομάδα γίνεται αυτό, για μερικές ώρες. Με το ζόρι ανοίγει σελίδες σε PC & κινητό, ενώ στο speedtest μου βγάζει κοντά στα 33 Mbps, κανονικότατα... Ειδικά σε "βαριές" σελίδες όπως το Facebook ή το Google Maps, κάνει 10 ώρες να φορτώσει...

Θα ρωτήσω κάτι πολύ κλασικό, που όμως καμιά φορά σχετίζεται: Με τι DNS παίζεις;

MitsosDaBest13
23-03-17, 23:53
Θα ρωτήσω κάτι πολύ κλασικό, που όμως καμιά φορά σχετίζεται: Με τι DNS παίζεις;

Primary DNS: 78.87.0.122

Secondary DNS: 78.87.0.195

manospcistas
24-03-17, 00:00
Πολλά connections αυτή τη στιγμή φεύγουν μέσω Level3 London και πραγματικά σέρνονται.

Manolis_karas
24-03-17, 00:06
Ισχύει χρόνια
Ανανέωσα τον Απρίλιο 2016, πληρώνω 27,5 € και έχω απεριόριστα σταθερά, 5 ώρες κινητά, vdsl και cyta4u δωρεάν
Εμένα μου έδιναν το πακέτο αυτό για 31,5 ευρώ πριν ένα μήνα. Γι αυτό ψαχνόμουν να βρω κάτι καλύτερο.

MitsosDaBest13
24-03-17, 01:11
Πολλά connections αυτή τη στιγμή φεύγουν μέσω Level3 London και πραγματικά σέρνονται.

Δεν ξέρω τι γίνεται, αλλά εδώ και πολλές ώρες με Cyta κολλάνε το Facebook, το Instagram, το YouTube και πολλές άλλες σελίδες. Μόνο τις "ελαφριές" όπως το adslgr, τις ανοίγει κανονικά.

Στο κινητό μόλις ανοίξω το 4G, όλες οι σελίδες ανοίγουν "σφαίρα". Ακόμα και τα mobile apps τον παραπάνω, σέρνονται με Cyta Wi-Fi (σήμερα)...

NexTiN
24-03-17, 02:31
Φίλος, μου είπε για κομμένη ίνα σε Πάροχο εξωτερικού που εξυπηρετεί την Cyta. Αναμένουν επίλυση...

ΓΙΑΝΝΗΣ13
24-03-17, 17:19
Ισχύει χρόνια
Ανανέωσα τον Απρίλιο 2016, πληρώνω 27,5 € και έχω απεριόριστα σταθερά, 5 ώρες κινητά, vdsl και cyta4u δωρεάν

Δημητρη καλησπερα, το προγραμμα που εχεις ειναι:1) απεριοριστα σταθερα προς ολους? 2) vdsl 35 ή 50 ?

dimitri_ns
24-03-17, 19:09
Δημητρη καλησπερα, το προγραμμα που εχεις ειναι:1) απεριοριστα σταθερα προς ολους? 2) vdsl 35 ή 50 ?

Απεριόριστα σταθερά προς όλους
5 ώρες κινητά
vdsl (από ΑΚ) 35
cyta4u δωρεάν

27,5 €/μήνα, δέσμευση 24 μήνες

Αν και είμαι 220 μέτρα από ΑΚ ΟΤΕ, η γραμμή πάει μέχρι 40 (μετρημένη από cyta στον κατανεμητή της πολυκατοικίας) ευτυχώς χωρίς αποσυγχρονισμούς

ΓΙΑΝΝΗΣ13
24-03-17, 20:28
Και γω ειμαι περιπου 300 μετρα απο το κεντρο του οτε. ειμαι στον οτε χωρις προγραμμα (εχει ληξει) και θελω να 'την κανω' που λενε και ψαχνομαι. Σκεφτομαι για voda επειδη μπορω να εχω τηλεφωνο χωρις ενεργο το ρουτερ(για τα βραδια) απο την αλλη σκεφτομαι να ανεβω λιγο σε ταχυτητα και αυτη η προσφορα της συτα που εγραψες με 'ξεσηκωσε'. αραγε θα μπορουσα να την παρω ποιο φθηνα χωρις τα κινητα? Δημητρη αυτο το προγραμμα στο δωσανε σαν αντιπροταση?

Manolis_karas
25-03-17, 18:53
Είναι η επίσημη πρόταση της Cyta, 21,5 +6,00 VDSL

MitsosDaBest13
25-03-17, 20:51
Και γω ειμαι περιπου 300 μετρα απο το κεντρο του οτε. ειμαι στον οτε χωρις προγραμμα (εχει ληξει) και θελω να 'την κανω' που λενε και ψαχνομαι. Σκεφτομαι για voda επειδη μπορω να εχω τηλεφωνο χωρις ενεργο το ρουτερ(για τα βραδια) απο την αλλη σκεφτομαι να ανεβω λιγο σε ταχυτητα και αυτη η προσφορα της συτα που εγραψες με 'ξεσηκωσε'. αραγε θα μπορουσα να την παρω ποιο φθηνα χωρις τα κινητα? Δημητρη αυτο το προγραμμα στο δωσανε σαν αντιπροταση?

Εγώ με 24€ το μήνα (με e-bill) έχω Απεριόριστα Σταθερά προς όλους + 35 Mbps VDSL. Εγώ πήρα την προσφορά τηλεφωνικά από τη Cyta και μου έστειλαν το συμβόλαιο με e-mail.

Αν θες κάτι παραπάνω, υπάρχουν και οι συνεργάτες της (ΕΔΩ (https://www.getaline.gr/cyta-2play/cyta-2play-vdsl-35mbps)& KΙ ΕΔΩ (http://teleraise-shop.gr/cyta/cyta-2play/cyta-2play-extra/)).

Επίσης, υπάρχουν πλέον ρούτερ που ρυθμίζεις τι ώρα θα κλείνει/ανοίγει το Wi-Fi από μόνο του, χωρίς να χάνει τη σύνδεση με το ίντερνετ. Νομίζω ότι στα ΖΤΕ γίνεται.

ΓΙΑΝΝΗΣ13
25-03-17, 21:25
Είναι η επίσημη πρόταση της Cyta, 21,5 +6,00 VDSL


Εγώ με 24€ το μήνα (με e-bill) έχω Απεριόριστα Σταθερά προς όλους + 35 Mbps VDSL. Εγώ πήρα την προσφορά τηλεφωνικά από τη Cyta και μου έστειλαν το συμβόλαιο με e-mail.

Αν θες κάτι παραπάνω, υπάρχουν και οι συνεργάτες της (ΕΔΩ (https://www.getaline.gr/cyta-2play/cyta-2play-vdsl-35mbps)& KΙ ΕΔΩ (http://teleraise-shop.gr/cyta/cyta-2play/cyta-2play-extra/)).

Επίσης, υπάρχουν πλέον ρούτερ που ρυθμίζεις τι ώρα θα κλείνει/ανοίγει το Wi-Fi από μόνο του, χωρίς να χάνει τη σύνδεση με το ίντερνετ. Νομίζω ότι στα ΖΤΕ γίνεται.

Καλως παιδια σας ευχαριστω,Mitsos αν θελω κατι παραπανω εννοεις για καλυτερη προσφορα? μπορω να διαλεξω ρουτερ απο την cyta και αν ναι ,ποιο προτεινεται? στο vdsl 50 υπαρχει περιπτωση να πιασω ,εστω, 45/8 ?

kostakislarisa
26-03-17, 23:16
Καλως παιδια σας ευχαριστω,Mitsos αν θελω κατι παραπανω εννοεις για καλυτερη προσφορα? μπορω να διαλεξω ρουτερ απο την cyta και αν ναι ,ποιο προτεινεται? στο vdsl 50 υπαρχει περιπτωση να πιασω ,εστω, 45/8 ?

Ανάλογα την απόσταση γιάννη και την ποιότητα του βρόχου..

Gio Alex
27-03-17, 07:23
Εμένα έχει ανέβει η ταχύτητα dl από 1,1 σε 1,3-1,4ΜΒps. Δεν ξέρω τι άλλαξε, αλλά δεν με χαλάει...

galotzas
27-03-17, 10:24
Εχω cyta εδω και διομιση χρονια περιπου και μπορω να πω "εκτος του συγχρονισμου" (εως 9ΜΒιτ) οτι ειμαι πολυ ευχαριστημενος. Αυτο που λετε οτι κολλαει ειναι απο dns και το εχω λυσει πανευκολα εδω και πολυ καιρο χρησιμοποιωντας ειτε opendns η dnswatch η διαφορους.

uncle_nontas
27-03-17, 13:28
Για βάλτε 208.67.222.222 και 8.8.4.4 όσοι έχετε πρόβλημα,να δούμε μήπως πάει καλύτερα.

john dubi
29-03-17, 11:36
Απογοητευση. Μετα απο ενα μηνα αναμονη και 100 τηλεφωνα καταληξαμε οτι δεν μπορουν να μου δωσουν vdsl οπως μου ειχαν πει στην αρχη αλλα μονο adsl. Τα mail που τους εχω στειλει τα εχουν παρει ολα κανονικα αλλα κανενας δεν καταδεχτηκε να γραψει πισω. Στον ενα μηνα ειχα μια και μονο κληση απο αυτους. Ειναι το: Σας εξυπηρετουμε εναν,εναν που λεει το σλογκαν τους. Ενας μηνας χαμενος.

anthip09
29-03-17, 11:58
Απογοητευση. Μετα απο ενα μηνα αναμονη και 100 τηλεφωνα καταληξαμε οτι δεν μπορουν να μου δωσουν vdsl οπως μου ειχαν πει στην αρχη αλλα μονο adsl. Τα mail που τους εχω στειλει τα εχουν παρει ολα κανονικα αλλα κανενας δεν καταδεχτηκε να γραψει πισω. Στον ενα μηνα ειχα μια και μονο κληση απο αυτους. Ειναι το: Σας εξυπηρετουμε εναν,εναν που λεει το σλογκαν τους. Ενας μηνας χαμενος.

Και εγώ προσπαθώ μπας και μου δώσουν vdsl από καμπίνα (μόνο η cyta δεν δίνει), αλλά όπως το βλέπω μάταιος κόπος...Δεν ανακοινώνει και τπτ αυξήσεις να μαζέψουμε κουβαδακια για άλλη παραλία:p

Atheros
29-03-17, 12:17
Και εγώ προσπαθώ μπας και μου δώσουν vdsl από καμπίνα (μόνο η cyta δεν δίνει), αλλά όπως το βλέπω μάταιος κόπος...Δεν ανακοινώνει και τπτ αυξήσεις να μαζέψουμε κουβαδακια για άλλη παραλία:p

Κάντε υπομονή 3-4 μήνες ακόμη να ξεκαθαρίσει το τοπίο με την πώληση της cyta, αλλά και με τα τιμολόγια του vectoring από όλες τις εταιρείες όταν αρχίσει να διατίθεται γύρω στο καλοκαίρι και μετά κάνουμε τις κινήσεις μας.

MitsosDaBest13
04-04-17, 01:15
Εδώ και 15 λεπτά, έχω μείνει χωρίς ίντερνετ! Μου άναψε ξαφνικά κόκκινο φωτάκι το ρούτερ, ενώ είχε κανονικά συγχρονισμό με νορμάλ χαρακτηριστικά. Έκανα restart και τώρα δε συγχρονίζει καν! :worthy:

Έχει άλλος πρόβλημα;

Υ.Γ. Εντάξει, τελικά μετά από 20 λεπτά επανήλθε. :blink:

Valder
04-04-17, 01:21
Εδώ και 15 λεπτά, έχω μείνει χωρίς ίντερνετ! Μου άναψε ξαφνικά κόκκινο φωτάκι το ρούτερ, ενώ είχε κανονικά συγχρονισμό με νορμάλ χαρακτηριστικά. Έκανα restart και τώρα δε συγχρονίζει καν! :worthy:

Έχει άλλος πρόβλημα;

Ich! Ακριβως τα ίδια συμπτώματα γιατρέ μου!

odim
04-04-17, 16:55
με εχουνε πρηξει τα μπιπ απο wind με προσφορες για να αφησω τη cyta αλλα τους λεω οτι εχω ρητρα,οχι μου λενε δεν ισχυει και κατι τετοια, αν μου ερθει λογαριασμος με ρητρα αποδεσμευσης μου λενε να μην τον πληρωσω,τους ρωταω κι αν η cyta δε δεχτει να δωσει τη γραμμη στη wind λογω ληξηπροθεσμων οφειλων πως θα το διαχειριστω?? η μαλλον πως θα το διαχειριστει η ιδια η wind???εκει μου λεγανε ασυναρτησιες,μηπως ειναι απατεωνες εκει στη wind??? να τους πιστεψω η να τους γραψω????

NexTiN
04-04-17, 17:21
Οι κλασικές παπάτζες των πωλητών για να σε κάνουν πελάτη. Η ρήτρα ισχύει κανονικά και οι ληξιπρόθεσμες οφειλές μετά από κάποιο καιρό δίνονται σε δικηγόρο. Αν ήταν έτσι γιατί η Wind έχει ανεβάσει την ρήτρα πριν το εξάμηνο, στα 160€ ??? (τελευταία στο Facebook τους κράζουν γιατί ζητάνε 480€. Δεν ξέρω αν ισχύει και για τι τύπο σύνδεση)...

anthip09
04-04-17, 20:27
Θυμάται κάποιος ποτέ ειχε ανακοινώσει αυξήσεις τιμοκαταλόγων τελευταία φορά η cyta?

vazelo
05-04-17, 12:55
Γιαυτές λες? 01/12

http://www.cyta.gr/el/support/~/media/Files/CYTA/PDF/announcements/1612_anakoinwsi.pdf

anthip09
05-04-17, 13:11
Ναι φίλε μου, σ ευχαριστώ.

Godian
07-04-17, 03:33
Μπορεί ν α μου εξηγήσει κάποιος πως καμιά φορά ενώ συγχρονίζει δε παίρνει ip και δεν έχω ίντερνετ; 182153182154

NexTiN
07-04-17, 09:04
Τέτοιες ώρες γίνονται συνήθως αναβαθμίσεις σε MSAN, BRAS, κλπ. Καταλαβαίνεις ότι ο περισσότερος κόσμος δεν είναι ξύπνιος για να τους πειράξει η απώλεια υπηρεσιών για λίγη ώρα...

Godian
07-04-17, 12:26
Τέτοιες ώρες γίνονται συνήθως αναβαθμίσεις σε MSAN, BRAS, κλπ. Καταλαβαίνεις ότι ο περισσότερος κόσμος δεν είναι ξύπνιος για να τους πειράξει η απώλεια υπηρεσιών για λίγη ώρα...

Ααααα γιαυτό το κάνει μια στο τόσο και βράδυ;; δε το ήξερα φίλε μου σε ευχαριστώ. Σε επικοινωνία μαζί τούς όμως δε μου είπαν κάτι τέτοιο πάντως.

Εγώ νόμιζα ότι έφταιγε το ρούτερ

odim
07-04-17, 18:30
λοιπον μαγκες με εχουν ζαλισει τα "κουκουναρια" απο wind δεχομαι καθε βδομαδα απο τρεις εως πεντε κλησεις σε κινητο και σταθερο παιζει και καθε μερα,μια φορα με πηραν κι απο cosmote(μονο προσφορα δεν ηταν αυτο),τους εχω ενημερωσει για τη ρητρα της cyta στα 120€ και μου λενε οτι το εχουν ολες οι εταιρειες για εκφοβισμο,μα ποσο ηλιθιοι ειναι??? επισης οταν τους ρωταω το εξης: εαν υπογραψω το συμβολαιο με τη wind και μου στειλει η cyta τελικο λογαριασμο συμπεριλαμβανομενου και της ρητρας,εφοσον οπως μου λενε δεν εχει νομικη ισχυ η ρητρα και δεν την πληρωσω πως ειναι τοσο σιγουροι οτι η cyta θα μεταβιβασει τη γραμμη στη wind??? ρε εκει στη wind πινετε λυγμενα??? ακου για εκφοβισμο,θα προτιμουσα να εχω ησυχη την ψυχοσυνθεση μου,βλακες ε βλακες δεν το κουναω με καμια "κυβερνηση" απο τη cyta για το επιφοβο δικτυο της wind,δε θελω να ξαναζησω τα ιδια χαλια με το "καφενειακο δικτυο" της forthnet,επισης η συνδεσμολογια των καλωδιων της πριζας ειναι για voip δε θελω να το αλλαξω ξανα σε pots και η wind δε στελνει τεχνικο χωρις χρεωση για αναλογες περιπτωσεις.......οποιος εχει φυγει απο cyta σε wind να μας πει εντυπωσεις κι αν ειδε καλυτερες μερες(αν και το βλεπω χλωμο),ειναι η δεν ειναι φραγκοφονιαδες??? τουλαχιστον η cyta οποτε εκανε λαθος το λογιστηριο της μου εκανε πιστωση,εκει στα κεντρικα της wind ειστε ενοχλητικοι μεχρι αηδιας και η πλακα οτι ειναι τυχεροι δε χρησιμοποιω το smartphone(εχω προγραμμα απορριψης κλησεων) αλλα απλη συσκευη λογω δουλειας,τωρα τελευταια με καλουν με αριθμο κινητης κι οχι σταθερης,φαινεται τους καταλαβαν καποιοι και δεν το σηκωνουν....μια ηλιθια τηλεφωνητρια οταν της ειπα οτι με cyta ειμαι ευχαριστημενος γελασε ειρωνικα,η βλακια ειναι ανικητη..

@ ADSLgr.com All rights reserved.