PDA

Επιστροφή στο Forum : Απόψεις για τη Cyta [Δίκτυο-Υπηρεσίες-Εξυπηρέτηση]



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 [89] 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118

kafao
24-05-17, 13:22
Εμένα πάει καλά, θελω να κανω μια αλλη ερώτηση. Πηρα πλέον το ΖΤΕ ΖΧΗΝ267Ν και έχει μία lan που γραφει επάνω 1000 Base-T. Tι διαφορά έχει απο τις άλλες;

sweet dreams
24-05-17, 13:26
Εμένα πάει καλά, θελω να κανω μια αλλη ερώτηση. Πηρα πλέον το ΖΤΕ ΖΧΗΝ267Ν και έχει μία lan που γραφει επάνω 1000 Base-T. Tι διαφορά έχει απο τις άλλες;

http://searchnetworking.techtarget.com/definition/1000BASE-T

kafao
24-05-17, 13:30
Ναι δηλαδή;

sweet dreams
24-05-17, 13:35
Να σου μεταφράσω το Link;; :hmm:

kafao
24-05-17, 13:42
Όχι αλλά εφ' όσων ΔΕΝ μπορείς να δώσεις μία ουσιαστική απάντηση, μη πετας ένα λίνκ και κομπλέ. Ρώτησα ποιά η διαφορά της γιατί γκούγκλαρα και εγώ και δεν κατάλαβα και προφανώς εδω μέσα υπάρχουν κάτι 100αδες άτομα που μπορούν να το απαντησουν ουσιαστικά. Για ποιο λόγο να έχω 1 1000ρα θυρα τη στιγμη που οι άλλες 3 έχουν απο 100 έκαστη και ο συνχρονισμός μου είναι στα 12 Mbit;

Θεωρώ ότι το link σου δεν απαντά πολλά απο τα παραπάνω ε;;

sweet dreams
24-05-17, 14:04
Όχι αλλά εφ' όσων ΔΕΝ μπορείς να δώσεις μία ουσιαστική απάντηση, μη πετας ένα λίνκ και κομπλέ. Ρώτησα ποιά η διαφορά της γιατί γκούγκλαρα και εγώ και δεν κατάλαβα και προφανώς εδω μέσα υπάρχουν κάτι 100αδες άτομα που μπορούν να το απαντησουν ουσιαστικά. Για ποιο λόγο να έχω 1 1000ρα θυρα τη στιγμη που οι άλλες 3 έχουν απο 100 έκαστη και ο συνχρονισμός μου είναι στα 12 Mbit;

Θεωρώ ότι το link σου δεν απαντά πολλά απο τα παραπάνω ε;;

Έχεις παρεξηγήσει την έννοια του Forum απ' ότι έχω καταλάβει. :rtfm:
Αν δεν μπορείς να καταλάβεις τι λέει το Link, που τα εξηγεί πολύ αναλυτικά, περιμένεις υπομονετικά και ευγενικά να σου απαντήσει κάποιος άλλος. ΟΚ ;;

- - - Updated - - -

Άντε, να το πάρει το ποτάμι..........
..............................γιατί οι θύρες LAN αφορούν το εσωτερικό δίκτυο και όλες οι σύγχρονες κάρτες των συσκευών είναι Gigabit.

Pokas
24-05-17, 16:09
Όχι αλλά εφ' όσων ΔΕΝ μπορείς να δώσεις μία ουσιαστική απάντηση, μη πετας ένα λίνκ και κομπλέ. Ρώτησα ποιά η διαφορά της γιατί γκούγκλαρα και εγώ και δεν κατάλαβα και προφανώς εδω μέσα υπάρχουν κάτι 100αδες άτομα που μπορούν να το απαντησουν ουσιαστικά. Για ποιο λόγο να έχω 1 1000ρα θυρα τη στιγμη που οι άλλες 3 έχουν απο 100 έκαστη και ο συνχρονισμός μου είναι στα 12 Mbit;

Θεωρώ ότι το link σου δεν απαντά πολλά απο τα παραπάνω ε;;

Ε καλά μην παρεξηγείσαι, ο άνθρωπος να βοηθήσει ήθελε και σου έστειλε το Link να διαβάσεις τι είναι η 1000 άρα θύρα. Δεν είναι μέσα στο μυαλό σου να ξέρει τι ακριβώς ζητάς...
Είναι πολύ διαδεδομένο στα forum οταν κάποιος ρωτάει κάτι να παίρνει απάντηση με μια παραπομπή στο θεμα που αναφερεται.

Αν δεν σε καλύπτει και μπορούμε κάπως να σε βοηθήσουμε, πες μας και πολλοί απο εμας έχουμε όλη την καλή διάθεση να το κάνουμε.

sdikr
24-05-17, 16:17
Όχι αλλά εφ' όσων ΔΕΝ μπορείς να δώσεις μία ουσιαστική απάντηση, μη πετας ένα λίνκ και κομπλέ. Ρώτησα ποιά η διαφορά της γιατί γκούγκλαρα και εγώ και δεν κατάλαβα και προφανώς εδω μέσα υπάρχουν κάτι 100αδες άτομα που μπορούν να το απαντησουν ουσιαστικά. Για ποιο λόγο να έχω 1 1000ρα θυρα τη στιγμη που οι άλλες 3 έχουν απο 100 έκαστη και ο συνχρονισμός μου είναι στα 12 Mbit;

Θεωρώ ότι το link σου δεν απαντά πολλά απο τα παραπάνω ε;;

Το router Μπορεί να δουλέψει και σαν vdsl2, όποτε μπορεί να συχρόνισει και πάνω απο 100mbit, σε εκείνη την περίπτωση θα μπορούσες να συνδέσεις εκεί κάποιο gigabit switch.

Στην δικιά σου περίπτωση δεν θα δεις διαφορά

MitsosDaBest13
25-05-17, 13:42
Μακάρι να ήταν αλήθεια, να φεύγαμε. :lol: :rolleyes:




http://i68.tinypic.com/xqi3x2.jpg

dim_up
26-05-17, 19:36
πολυ φοβαμαι οτι βαδιζουμε σιγα σιγα στην αρχη του τελους(?) της cyta και δεν χαιρομαι καθολου. με δελτιο τυπου ανακοινωσε οτι αφαιρει την ναβαρχιδα των καναλιων του μπουκετου της cytavision .αυτα της φοξ. εκτος λοιπον βγαινουν τα fox,fox life nat geo ,nat geo wild ,baby tv και το ανεξαρτητο skynews. προσθετει βεβαια το εξαιρετικο sundance tv και το χλιαρο cbs reality αλλα δεν θα πρεπε να αφαιρεσει ολα τα υπολοιπα,δεν το στηριξαν ουτε το αναβαθμισαν ποτε το τμημα της tv σε σχεση με της κυπρου αλλα κ με τον ανταγωνισμο εδω ενω θα μπορουσαν. μειωση τιμης cytavision στο 4,90.κοβει οπου μπορει και τους εχουν ενημερωσει οτι μεχρι τελος του ετους θα γινει η πωληση.

kirdim
26-05-17, 22:01
πολυ φοβαμαι οτι βαδιζουμε σιγα σιγα στην αρχη του τελους(?) της cyta και δεν χαιρομαι καθολου. με δελτιο τυπου ανακοινωσε οτι αφαιρει την ναβαρχιδα των καναλιων του μπουκετου της cytavision .αυτα της φοξ. εκτος λοιπον βγαινουν τα fox,fox life nat geo ,nat geo wild ,baby tv και το ανεξαρτητο skynews. προσθετει βεβαια το εξαιρετικο sundance tv και το χλιαρο cbs reality αλλα δεν θα πρεπε να αφαιρεσει ολα τα υπολοιπα,δεν το στηριξαν ουτε το αναβαθμισαν ποτε το τμημα της tv σε σχεση με της κυπρου αλλα κ με τον ανταγωνισμο εδω ενω θα μπορουσαν. μειωση τιμης cytavision στο 4,90.κοβει οπου μπορει και τους εχουν ενημερωσει οτι μεχρι τελος του ετους θα γινει η πωληση.

Ειμαι συνδρομητής για πάνω από 6 χρόνια και εδώ και χρόνια έχω και την cytavision. Βλέπω πολύ National geographic. Τους απέστειλλα ένα πολύ ωραίο μύνημα δηλώνοντας απογοητευμένος και εξαπατημένος και ζήτησα να με αποδεσμεύσουν αλλιώς θα ψάξω να βρω εγώ τον τρόπο...

Atheros
26-05-17, 22:15
πολυ φοβαμαι οτι βαδιζουμε σιγα σιγα στην αρχη του τελους(?) της cyta και δεν χαιρομαι καθολου. κοβει οπου μπορει και τους εχουν ενημερωσει οτι μεχρι τελος του ετους θα γινει η πωληση.

Δεν πρέπει να πωληθεί τώρα που έκανα το super deal των 15,20€......κάηκα!

MitsosDaBest13
26-05-17, 23:35
Δεν πρέπει να πωληθεί τώρα που έκανα το super deal των 15,20€......κάηκα!

Πλάκα θα έχει να πωληθεί στη WIND και επειδή τη βρίζεις, το συμβόλαιο των 15€ θα στο κάνει 150 σε μια νύχτα, κι επίσης θα σε βάλει σε ΝΑΤ... :lol: :worthy:

Godian
27-05-17, 02:40
Εγώ πάντως αν πωληθεί θα δίνω 25€ και θα πάω ΟΤΕ

bill27
27-05-17, 08:32
και να πωληθει δεν νομιζω να αλλαξει τα παγια

stelakis1914
28-05-17, 20:20
Στο πρόγραμμα 2play Επιχειρηματικό προς Όλους (http://www.cyta.gr/el/ForOffice/Business/2PlayProsOlous) η CYTA δίνει τα στοιχεία της SIP γραμμής στον χρήστη;

NexTiN
28-05-17, 23:30
Στο πρόγραμμα 2play Επιχειρηματικό προς Όλους (http://www.cyta.gr/el/ForOffice/Business/2PlayProsOlous) η CYTA δίνει τα στοιχεία της SIP γραμμής στον χρήστη;

Όχι. Μόνο σε SIP Trunk παίρνεις τα στοιχεία μιας και πρέπει να γίνει register μέσω του Asterisk, IP PBX, κλπ...

stelakis1914
28-05-17, 23:53
Θέλω να δημιουργήσω SIP Trunk σε FreePBX, υπάρχει περίπτωση σε κάποιο πρόγραμμα τους να μου δώσουν τα στοιχεία; Δεν είναι απαραίτητο να αλλάξω το modem τους, απλά δεν θέλω η γραμμή να περνάει πρώτα από το ΑΤΑ.

darkmoon
31-05-17, 20:28
Εχω καθυστερήσεις την τελευταία ώρα.
Είμαι ο μόνος;

MitsosDaBest13
31-05-17, 21:26
Εχω καθυστερήσεις την τελευταία ώρα.
Είμαι ο μόνος;

Είσαι από τους "τυχερούς" της ημέρας. Αύριο θα είναι κάποιοι άλλοι. Έτσι πάει στη Cyta. :lol:

Σ' εμένα πάντως, είναι 4 μέρες συνεχόμενα που δεν έχω καθόλου κολλήματα. Περίεργο. :hmm:

darkmoon
01-06-17, 00:05
Είχε 10πλασιο traceroute προς 8.8.8.8 από το κανονικό, κάποια ώρα έφτιαξε και τώρα είναι χειρότερο και από την 1η φορά (800 ms)

Godian
01-06-17, 19:25
Έχω το εξής πρόβλημα παιδιά. Ειμαι σε fast path και κλειδωνω στα 10500 κάνω επανεκκίνηση αλλά δε συγχρονίζει ποτέ με τη μία. Θέλει 3 με 4 φορές επανεκκινηση. Αποσυνδέσεις δέν έχω, τον μήνα 2 φορές το πολυ. Τι παίζει να φταίει;;

Βασικά συγχρονίζει αλλά δε παίρνει ip και βγάζει isp time out.

darkmoon
03-06-17, 23:37
Πάλι τεράστια traceroutes των 800 ms !
Τι γίνεται ρε παιδιά με τη cyta?

Atheros
03-06-17, 23:56
Έχω το εξής πρόβλημα παιδιά. Ειμαι σε fast path και κλειδωνω στα 10500 κάνω επανεκκίνηση αλλά δε συγχρονίζει ποτέ με τη μία. Θέλει 3 με 4 φορές επανεκκινηση. Αποσυνδέσεις δέν έχω, τον μήνα 2 φορές το πολυ. Τι παίζει να φταίει;;

Βασικά συγχρονίζει αλλά δε παίρνει ip και βγάζει isp time out.

Το modem πνέει τα λοίσθια...Είχα αυτό το modem και μετά από βλάβη στο καφάο ευθύνης ΟΤΕ, ήρθε ο τεχνικός της CYTA να κάνει έλεγχο και άλλαξε και το modem επιτόπου, καθώς παρότι το συνέδεε ο ίδιος δεν συγχρόνιζε! Δοκίμασε όμως να το γυρίσεις σε interleaved ίσως συγχρονίζει ευκολότερα.

Godian
04-06-17, 10:00
Συγχρονίζει..... Δείχνει σε ποια ταχύτητα έχει κλειδώσει....
Δε παίρνει ip να πάρει ίντερνετ

- - - Updated - - -

Μου δίνει καλύτερο Ping στο battlefield με fastpath φίλε μου. Έχουμε μια τρέλα με το ps4

divinitygr
05-06-17, 15:52
Το ιδιο και σε μενα, ISP TIME OUT, AUTHENTICATION FAILED κτλ, οχι παντα ομως.
Δοκιμασε αντι για επανεκκινηση να κλεινεις το ρουτερακι για 30 δευτερα. 99% θα σου συνδεθει χωρις σφαλμα

Godian
05-06-17, 20:06
Το ιδιο και σε μενα, ISP TIME OUT, AUTHENTICATION FAILED κτλ, οχι παντα ομως.
Δοκιμασε αντι για επανεκκινηση να κλεινεις το ρουτερακι για 30 δευτερα. 99% θα σου συνδεθει χωρις σφαλμα

Λες αυτό να φταίει φίλε μου;; γιατί δε του Κλείνω ποτέ..... Μόνο όταν κόβεται το ρεύμα 1 φορά το χρόνο. Θα το δοκιμάσουμε εννοείται......

terko
07-06-17, 01:33
Σαν router έχω το "Thomson TG782" από τον Μάιο του 2013 που έκανα την σύνδεση, την γραμμή την χρησιμοποιώ μόνο όταν αναβαίνω καμιά φορά στην Αθήνα για δουλειές, δηλαδή λειτουργεί σπάνια και για πολύ λίγα χρονικά διαστήματα.

Απόψε πριν καμιά ώρα και ενώ έπαιρναν ασύρματα ίντερνετ δύο υπολογιστές και δευτερόλεπτα πριν μιλούσα στο τηλέφωνο ξαφνικά ο ένας υπολογιστής δεν μπορεί να συνδεθεί στο ίντερνετ, ελέγχω το router και τον άλλο υπολογιστή και φαίνονται όλα ok, μετά από 2-3 λεπτά ούτε και ο δεύτερος μπορεί να συνδεθεί στο ίντερνετ, ξαναελέγχω το router και πάλι φαίνεται ok.

Συνδέω τον δεύτερο υπολογιστή ενσύρματα, ο οποίος παίρνει κανονικά ίντερνετ, άρα λέω είναι θέμα ασύρματου στο router, πατάω το αντίστοιχο κουμπί στη μπροστινή πλευρά του router και αυτό μετά από λίγο αρχίζει να αναβοσβήνει κόκκινο, το πατάω ξανά και ξανά........ τίποτα (αναβοσβήνει κόκκινο) και φυσικά ο πρώτος υπολογιστής συνεχίζει να μην μπορεί να συνδεθεί στο ίντερνετ.

Επανεκκινώ το router, καθυστέρησε μεν λίγο να συγχρονίσει αλλά όλα καλά, οι δύο υπολογιστές συνδέονται ασύρματα στο ίντερνετ, ξαναπατάω το κουμπί του ασύρματου στο router, ξανά αυτό αρχίζει να αναβοσβήνει κόκκινο χωρίς και πάλι να σβήνει όταν το πάτησα και πάλι πολλές φορές, χωρίς όμως οι υπολογιστές να αποσυνδεθούν από το ίντερνετ, επανεκκινώ το router για να σβήσει το κόκκινο του ασύρματου κουμπιού του router.

Αυτό που φαίνεται είναι μάλλον ότι το router (παρόλο που δεν έχει δουλέψει πολύ) άρχισε να τα φτύνει. Τουλάχιστον το ασύρματο κουμπί δεν λειτουργεί, οπότε δεν μπορεί και να απενεργοποιηθεί.

Το ερώτημά μου είναι ποιο router να τους ζητήσω να μου στείλουν (ως καλύτερο) από αυτά που δίνει η CYTA αυτό το διάστημα;;;;

dimitris.taxideytis
07-06-17, 10:51
Σαν router έχω το "Thomson TG782" από τον Μάιο του 2013 που έκανα την σύνδεση, την γραμμή την χρησιμοποιώ μόνο όταν αναβαίνω καμιά φορά στην Αθήνα για δουλειές, δηλαδή λειτουργεί σπάνια και για πολύ λίγα χρονικά διαστήματα.

Απόψε πριν καμιά ώρα και ενώ έπαιρναν ασύρματα ίντερνετ δύο υπολογιστές και δευτερόλεπτα πριν μιλούσα στο τηλέφωνο ξαφνικά ο ένας υπολογιστής δεν μπορεί να συνδεθεί στο ίντερνετ, ελέγχω το router και τον άλλο υπολογιστή και φαίνονται όλα ok, μετά από 2-3 λεπτά ούτε και ο δεύτερος μπορεί να συνδεθεί στο ίντερνετ, ξαναελέγχω το router και πάλι φαίνεται ok.

Συνδέω τον δεύτερο υπολογιστή ενσύρματα, ο οποίος παίρνει κανονικά ίντερνετ, άρα λέω είναι θέμα ασύρματου στο router, πατάω το αντίστοιχο κουμπί στη μπροστινή πλευρά του router και αυτό μετά από λίγο αρχίζει να αναβοσβήνει κόκκινο, το πατάω ξανά και ξανά........ τίποτα (αναβοσβήνει κόκκινο) και φυσικά ο πρώτος υπολογιστής συνεχίζει να μην μπορεί να συνδεθεί στο ίντερνετ.

Επανεκκινώ το router, καθυστέρησε μεν λίγο να συγχρονίσει αλλά όλα καλά, οι δύο υπολογιστές συνδέονται ασύρματα στο ίντερνετ, ξαναπατάω το κουμπί του ασύρματου στο router, ξανά αυτό αρχίζει να αναβοσβήνει κόκκινο χωρίς και πάλι να σβήνει όταν το πάτησα και πάλι πολλές φορές, χωρίς όμως οι υπολογιστές να αποσυνδεθούν από το ίντερνετ, επανεκκινώ το router για να σβήσει το κόκκινο του ασύρματου κουμπιού του router.

Αυτό που φαίνεται είναι μάλλον ότι το router (παρόλο που δεν έχει δουλέψει πολύ) άρχισε να τα φτύνει. Τουλάχιστον το ασύρματο κουμπί δεν λειτουργεί, οπότε δεν μπορεί και να απενεργοποιηθεί.

Το ερώτημά μου είναι ποιο router να τους ζητήσω να μου στείλουν (ως καλύτερο) από αυτά που δίνει η CYTA αυτό το διάστημα;;;;

Μηπως ειχε μπουκωσει; Ποσες μερες το ειχες ανοικτο;
Το κουμπι σε εμενα λειτουργει κανονικοτατα,
ενα θεμα εχω μονο μετα απο επαννεκινηση(συνηθως απο διακοπη ρευματος)
οτι ενω εχω τηλεφωνο και το ρουτερ(μετα την τελευταια αναβαθμιση firmware) δειχνει οτι συγχρονιζει(δειχνει μεγιστη τιμη δικτυου στις λεπτομερειες αλλα δεν ανταλλασει δεδομενα), η επιλογη ιντερνετ ειναι απο default απενεργοποιημενη.
Οποτε πρεπει να μπω στο μενου του ρουτερ και να την ενεργοποιησω.
183902

gp1
08-06-17, 10:36
Μου ενεργοποίησαν το συμβόλαιο vdsl, τελικά όπως σας είπα δεν δίνουν vdsl και τώρα με στέλνουν από το ένα τμήμα στο άλλο για αφαίρεση του vdsl από το συμβόλαιο. Εγώ δε θέλω όμως κλειστό συμβόλαιο ξανά με αυτή την εταιρία. Βαρέθηκα το άθλιο support τόσες μέρες. Θέλω να επιστρέψω στο προηγούμενο που τελειώνει τον Αύγουστο και να την κάνω. Δε μπορώ να κάθομαι 2 ώρες καθημερινά στα τηλέφωνα και να μη βγαίνει άκρη. Αυτή τη στιγμή δε μπορώ να κάνω κάτι και μου είπαν ότι θα με ενημερώσουν από το τμήμα παραπόνων όταν επιλυθεί το θέμα.
Τρέχα γύρευε δηλαδή. Πόσες ημέρες να περιμένω για καταγγελία;

anthip09
08-06-17, 10:57
Μου ενεργοποίησαν το συμβόλαιο vdsl, τελικά όπως σας είπα δεν δίνουν vdsl και τώρα με στέλνουν από το ένα τμήμα στο άλλο για αφαίρεση του vdsl από το συμβόλαιο. Εγώ δε θέλω όμως κλειστό συμβόλαιο ξανά με αυτή την εταιρία. Βαρέθηκα το άθλιο support τόσες μέρες. Θέλω να επιστρέψω στο προηγούμενο που τελειώνει τον Αύγουστο και να την κάνω. Δε μπορώ να κάθομαι 2 ώρες καθημερινά στα τηλέφωνα και να μη βγαίνει άκρη. Αυτή τη στιγμή δε μπορώ να κάνω κάτι και μου είπαν ότι θα με ενημερώσουν από το τμήμα παραπόνων όταν επιλυθεί το θέμα.
Τρέχα γύρευε δηλαδή. Πόσες ημέρες να περιμένω για καταγγελία;

Εφόσον σου είπαν ότι παρέχουν vdsl το οποίο τελικά δεν μπορεί να υλοποιηθεί, είναι αυτονόητο ότι παραμένεις ως είχες στο προηγούμενο συμβόλαιο σου με την υπηρεσία που είχες, μέχρι αυτό να λήξει. Και για να μην χάνεις το χρόνο σου κάθε μέρα στα τηλέφωνα, φτιάξε ένα ωραιότατο έγγραφο παράπονο και στείλε το τους περιμένοντας την έγγραφη απάντησή τους. Δε νομίζω ότι θα σε δεσμεύσουν με νέο συμβόλαιο για μια υπηρεσία που τελικά οι ίδιοι παραδέχονται ότι δεν μπορούν να υλοποιήσουν.

gp1
08-06-17, 11:00
Έλα μου ντε που δεν ειναι αυτονόητο. Μου την είπαν κιόλας που είχα νεύρα στη 15η κλήση ακούγοντας το κλασικό "το τμήμα μας δε μπορει να κάνει κάτι".

Hetfield
08-06-17, 11:22
Λογικα σε καλεσε 3η εταιρια για να σου κανει την προσφορα.
Κι οταν καλεις στην εξυπηρετηση πελατων, πεφτεις σε διαφορετικη outsource εταιρια.

Οπως ειπωθηκε ηδη, στειλε εγγραφως το παραπονο σου για να παει στη Cyta και να εξυπηρετηθεις.

gp1
08-06-17, 11:27
Όχι εγώ είχα καλέσει γιατί είχα στείλει και το mail για να ρωτήσω για vdsl. https://www.adslgr.com/forum/threads/535716-%CE%91%CF%80%CF%8C%CF%88%CE%B5%CE%B9%CF%82-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CF%84%CE%B7-Cyta-%CE%94%CE%AF%CE%BA%CF%84%CF%85%CE%BF-%CE%A5%CF%80%CE%B7%CF%81%CE%B5%CF%83%CE%AF%CE%B5%CF%82-%CE%95%CE%BE%CF%85%CF%80%CE%B7%CF%81%CE%AD%CF%84%CE%B7%CF%83%CE%B7?p=6177114#post6177114
Έστειλα στο complaints@hq.cyta.gr. Για να δούμε..

tsiris
08-06-17, 18:54
Έχει κανείς άλλος πρόβλημα στην Θεσσαλονίκη, και ειδικότερα από Α/Κ Ερμού; Συγχρονίζει η γραμμή αλλά internet γιοκ (concentrator not reachable) ενώ έχω σπασίματα στη τηλεφωνία.

terko
08-06-17, 19:55
Μηπως ειχε μπουκωσει; Ποσες μερες το ειχες ανοικτο;

Καμιά σχέση φίλε μου, το ξαναδοκίμασα και με κρύο το router αλλά δεν.....

Το ασύρματο κουμπί δεν λειτουργεί.



Αυτό που φαίνεται είναι μάλλον ότι το router (παρόλο που δεν έχει δουλέψει πολύ) άρχισε να τα φτύνει. Τουλάχιστον το ασύρματο κουμπί δεν λειτουργεί, οπότε δεν μπορεί και να απενεργοποιηθεί.

Το ερώτημά μου είναι ποιο router να τους ζητήσω να μου στείλουν (ως καλύτερο) από αυτά που δίνει η CYTA αυτό το διάστημα;;;;

Ρε παιδιά κανένας δεν ξέρει ποια router δίνει αυτή τη στιγμή η CYTA και ποιο να ζητήσω;;;;;;;;

manospcistas
08-06-17, 21:14
Δίνουν το ZTE ZXHN H267N τόσο σε ADSL όσο και σε VDSL συνδέσεις

MitsosDaBest13
09-06-17, 13:15
Από το πρωί η Cyta-ρα σέρνεται. Είχε καμιά βδομάδα να κολλήσει το "σύμπαν" και τρόμαξα μήπως έπαθε τίποτα και έφτιαξε για πάντα... :lol:

tsavman
09-06-17, 13:26
Θεσσαλονίκη χτες ήταν απάλευτη η φάση στα ανατολικά.
Σήμερα φαίνεται να έχει στρώσει.

Zorz
10-06-17, 01:01
Αναγκάστηκα να αλλάξω ρούτερ και από το ZTE ZXV10 H201L έβαλα ένα thomson tg585 γιατί δεν μου έπαιζε το kodi με τα addons του. Από την ώρα που έκανα αυτή την αλλαγή έπεσα από τα 5,5mbps στα 4,5mbps! Θα μου δώσουν νέο ρούτερ για αυτό το λόγο; Να ζητήσω κάποιο συγκεκριμένο;

Godian
10-06-17, 01:21
Αναγκάστηκα να αλλάξω ρούτερ και από το ZTE ZXV10 H201L έβαλα ένα thomson tg585 γιατί δεν μου έπαιζε το kodi με τα addons του. Από την ώρα που έκανα αυτή την αλλαγή έπεσα από τα 5,5mbps στα 4,5mbps! Θα μου δώσουν νέο ρούτερ για αυτό το λόγο; Να ζητήσω κάποιο συγκεκριμένο;

Δες πόσο κατεβάζεις. Το κλείδωμα είναι απλα εκείνη τη στιγμή. Μπορεί να είσαι του ίδιο

Hetfield
10-06-17, 09:44
Αναγκάστηκα να αλλάξω ρούτερ και από το ZTE ZXV10 H201L έβαλα ένα thomson tg585 γιατί δεν μου έπαιζε το kodi με τα addons του. Από την ώρα που έκανα αυτή την αλλαγή έπεσα από τα 5,5mbps στα 4,5mbps! Θα μου δώσουν νέο ρούτερ για αυτό το λόγο; Να ζητήσω κάποιο συγκεκριμένο;

Βαλε το ZTE σε bridge mode σε συνδυασμο με ενα ρουτερ της προκοπης.

Zorz
10-06-17, 11:57
Σε ένα τεστ που έκανα είχα ακόμα πιο κάτω! περίπου 3,80 έδειξε το speedtest.net
Το να μου δώσουν νέο ρούτερ δεν παίζει σαν σενάριο;

Godian
10-06-17, 18:29
Σε ένα τεστ που έκανα είχα ακόμα πιο κάτω! περίπου 3,80 έδειξε το speedtest.net
Το να μου δώσουν νέο ρούτερ δεν παίζει σαν σενάριο;

πες οτι σου καηκε και δεν ανοιγει να στο αλλαξουν

divinitygr
10-06-17, 19:15
Λες αυτό να φταίει φίλε μου;; γιατί δε του Κλείνω ποτέ..... Μόνο όταν κόβεται το ρεύμα 1 φορά το χρόνο. Θα το δοκιμάσουμε εννοείται......

Τελικα βρηκες λυση ?
Τωρα τελευταια, βραδινες ωρες κυριως αρχισε να μου κολλαει ενω σερφαρω αλλα φανταζομαι ειναι θεμα της cyta
Βλεπω στη σελιδα τους στο fb οτι ριχνουν μπινελικια οταν μου βγαζει προβλημα

stelakis1914
12-06-17, 18:32
Αποφάσισα σήμερα να προχωρήσω στην αλλαγή του προγράμματος μου από 2play οικιακό σε 2play επιχειρηματικό προς όλους.

Η μετάβαση γίνεται αποκλειστικά για να πάρω το SIP trunk της CYTA. Αν έχει κάποιος να μου δώσει κάποια συμβουλή που θα μου είναι χρήσιμη, θα τον παρακαλούσα πολύ να με ενημερώσει. Η υπογραφή του συμβολαίου θα γίνει αύριο.

athenaum
12-06-17, 19:27
Αριστη επιλογη με 20€ περιπου 10 ωρες προς ολους και αριστη τεχνικη εξυπηρετηση ολο το 24ωρο στατικη δωρεαν και δυνατοτητα anex m ,Σε Vdsl απο Α/Κ 50/ 10 με +9€

stelakis1914
12-06-17, 19:34
Με 6 ώρες προς όλους μου βγαίνει γύρω στα 28, με 10 ώρες γύρω στα 31€.

Το VDSL στην γειτονιά που πλέον θα αργήσει πολύ (Q3/2019).

athenaum
12-06-17, 19:44
υπαρχει προσφορα για νεους πελατες με 10 ωρες δωρο στην βασικη υπηρεσια πλ 13878

- - - Updated - - -

υπαρχει προσφορα για νεους πελατες με 10 ωρες δωρο στην βασικη υπηρεσια πλ 13878

stelakis1914
12-06-17, 19:45
Είμαι υπάρχων πελάτης σε οικιακό όμως, υπάρχει περίπτωση να με περιλαμβάνει κι εμένα η προσφορά;

@ ADSLgr.com All rights reserved.