PDA

Επιστροφή στο Forum : Απόψεις για τη Cyta [Δίκτυο-Υπηρεσίες-Εξυπηρέτηση]



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 [93] 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118

Προφέσσορας_Χάος
11-09-17, 19:20
τι στατιστικά εχεις φιλε μου?

Actual Rate(Up/Down) 964/10173 kbps
Attainable Rate(Up/Down) 964/11424 kbps
Noise Margin(Up/Down) 7.9/6.6 dB
Line Attenuation(Up/Down) 21.2/39 dB
Output Power(Up/Down) 12.3/0 dBm
Data Path(Up/Down) Interleaved/Interleaved
Interleave Depth(Up/Down) 4/64
Interleave Delay(Up/Down) 2/8 ms
INP(Up/Down) 0.5/1.2 symbols
Profile N/A
Showtime Start 5 h 35 min 57 s
LinkEncap G.992.3_Annex_K_ATM
CRC Errors(Up/Down) 0/36
FEC Errors(Up/Down) 0/0

η γραμμή εκεί πάντα παίζει απο 10 - 12 mbps ...

απο errors πάντως ελάχιστα

πιο γρήγορο σε πραγματική χρήση απο ΟΤΕ..

Godian
11-09-17, 19:33
Actual Rate(Up/Down) 964/10173 kbps
Attainable Rate(Up/Down) 964/11424 kbps
Noise Margin(Up/Down) 7.9/6.6 dB
Line Attenuation(Up/Down) 21.2/39 dB
Output Power(Up/Down) 12.3/0 dBm
Data Path(Up/Down) Interleaved/Interleaved
Interleave Depth(Up/Down) 4/64
Interleave Delay(Up/Down) 2/8 ms
INP(Up/Down) 0.5/1.2 symbols
Profile N/A
Showtime Start 5 h 35 min 57 s
LinkEncap G.992.3_Annex_K_ATM
CRC Errors(Up/Down) 0/36
FEC Errors(Up/Down) 0/0

η γραμμή εκεί πάντα παίζει απο 10 - 12 mbps ...

απο errors πάντως ελάχιστα

πιο γρήγορο σε πραγματική χρήση απο ΟΤΕ..

Μια χαρα εισαι φιλε μου. Εγω 17 θορυβο εχω και κλειδωνω στα 11

- - - Updated - - -

Εγω δε φευγω μονο και μονο για τα pings που εχω στα online game . ειναι πολυ καλα .

dim_up
13-09-17, 09:53
Ξεκίνησαν οι διαδικασίες για την πώληση της cyta
http://capital.sigmalive.com/story/12739645
Κρίμα ..αλλα εδω που την φτασαν ειναι μονοδρομος

Pokas
13-09-17, 10:03
Ξεκίνησαν οι διαδικασίες για την πώληση της cyta
http://capital.sigmalive.com/story/12739645
Κρίμα ..αλλα εδω που την φτασαν ειναι μονοδρομος

ποιοι την έφτασαν; η διοίκηση εννοείς;

dim_up
13-09-17, 10:26
Nαι .οι δυο διοικήσεις,η εκει κ η εδώ

heavysmok
13-09-17, 18:03
Κοίτα που θα ξαναγυρίσουμε στον "ακατονόμαστο" για να παίζουμε κανένα παιχνιδάκι :)

Manolis_karas
13-09-17, 19:58
Προτιμάς δηλαδή να πας σε μια εταιρεία, που δεν έχει καν διεύθυνση στο site της, ούτε αναφέρει που έχει υπηρεσίες; ...
Από τις άλλες που έχουν είσαι ευχαριστημένος από την επικοινωνία;

bagtzim
13-09-17, 20:08
μαλλον παει για wind η cyta..

Atheros
13-09-17, 20:48
μαλλον παει για wind η cyta..

Όχιιιιιιιιιι..............!!!!

You lied
14-09-17, 09:38
μαλλον παει για wind η cyta..

Και εμείς πίσω στον παλιό καλό ΟΤΕ.

MitsosDaBest13
14-09-17, 11:26
Για ακόμα μια φορά, η Cyta αποδεικνύει το πόσο χάλια εταιρεία είναι... Δε φτάνει που έχω χαμηλό συγχρονισμό VDSL (το δήλωσα 2 φορές βλάβη), ενώ ο θόρυβος της γραμμής μου και η εσωτερική καλωδίωση είναι πολύ καλά, δε φτάνει που μου έδωσαν μάπα ρούτερ και κολλάει το WiFi συνεχώς, δε φτάνει που δε μπορώ να βάλω δικό μου ρούτερ, δε φτάνει που μερικές φορές η ποιότητα κλήσης του σταθερού ακούγεται πιο χάλια και από κινητό (χωρίς να φταίει καμία συσκευή), δε φτάνει που ο λογαριασμός εκδίδεται κάθε 1η του μήνα και είναι διαθέσιμος για πληρωμή μετά τις 25 (!) στο ίντερνετ, τώρα επειδή ξέχασα να πληρώσω το λογαριασμό του Αυγούστου (στις λίγες μέρες προθεσμία που είχα), η Cyta μου έστειλε απειλητικό SMS, ότι αν δεν πληρώσω μέσα στις επόμενες μέρες, θα μου κόψει όλες τις υπηρεσίες! Για 1 απλήρωτο λογαριασμό!! :blink:

Αφού μπήκε ο Σεπτέμβριος και σίγουρα έχει εκδοθεί καινούργιος, τον άφησα του Αυγούστου απλήρωτο (αφού ξέχασα να πληρώσω πριν τις 31/8) για να τον πληρώσω συνολικά, μαζί με του Σεπτεμβρίου και να μη γίνει μπέρδεμα. Αλλά η Cyta έχει άλλα σχέδια! Πρώτη φορά τόσα χρόνια, ξέχασα λογαριασμό απλήρωτο (σε οποιονδήποτε πάροχο) και θα μου τα κόψουν όλα... Το ωραίο είναι πως αυτή τη στιγμή, δεν έχω τους κωδικούς για το My Cyta και το τηλέφωνο ανήκει στο όνομα της μάνας μου, η οποία βρίσκεται μακριά και πρέπει να μιλήσει αυτή, χωρίς να ξέρει τι θα πει!

Μακάρι να τα κόψουν όλα και να πάω να κάνω αίτηση σε άλλο πάροχο με νέο αριθμό, να γλιτώσω από αυτούς... :down:

stratus
14-09-17, 11:37
Για ακόμα μια φορά, η Cyta αποδεικνύει το πόσο χάλια εταιρεία είναι... Δε φτάνει που έχω χαμηλό συγχρονισμό VDSL (το δήλωσα 2 φορές βλάβη), ενώ ο θόρυβος της γραμμής μου και η εσωτερική καλωδίωση είναι πολύ καλά, δε φτάνει που μου έδωσαν μάπα ρούτερ και κολλάει το WiFi συνεχώς, δε φτάνει που δε μπορώ να βάλω δικό μου ρούτερ, δε φτάνει που μερικές φορές η ποιότητα κλήσης του σταθερού ακούγεται πιο χάλια και από κινητό (χωρίς να φταίει καμία συσκευή), δε φτάνει που ο λογαριασμός εκδίδεται κάθε 1η του μήνα και είναι διαθέσιμος για πληρωμή μετά τις 25 (!) στο ίντερνετ, τώρα επειδή ξέχασα να πληρώσω το λογαριασμό του Αυγούστου (στις λίγες μέρες προθεσμία που είχα), η Cyta μου έστειλε απειλητικό SMS, ότι αν δεν πληρώσω μέσα στις επόμενες μέρες, θα μου κόψει όλες τις υπηρεσίες! Για 1 απλήρωτο λογαριασμό!! :blink:

Αφού μπήκε ο Σεπτέμβριος και σίγουρα έχει εκδοθεί καινούργιος, τον άφησα του Αυγούστου απλήρωτο (αφού ξέχασα να πληρώσω πριν τις 31/8) για να τον πληρώσω συνολικά, μαζί με του Σεπτεμβρίου και να μη γίνει μπέρδεμα. Αλλά η Cyta έχει άλλα σχέδια! Πρώτη φορά τόσα χρόνια, ξέχασα λογαριασμό απλήρωτο (σε οποιονδήποτε πάροχο) και θα μου τα κόψουν όλα... Το ωραίο είναι πως αυτή τη στιγμή, δεν έχω τους κωδικούς για το My Cyta και το τηλέφωνο ανήκει στο όνομα της μάνας μου, η οποία βρίσκεται μακριά και πρέπει να μιλήσει αυτή, χωρίς να ξέρει τι θα πει!

Μακάρι να τα κόψουν όλα και να πάω να κάνω αίτηση σε άλλο πάροχο με νέο αριθμό, να γλιτώσω από αυτούς... :down:
Φιλε ολες οι εταιρειες ενα μηνα να μην πληρωσεις στο κοβουν αμεσως.Την πατησα και εγω ετσι με τον ΟΤΕ.Ξεχασα να τον πληρωσω και ξυπνησα μια ωραια μερα χωρις τηλ.Πληρωσα και 5 ευρω επανασυνδεση,για ενα κουμπι που πατησε ενας υπαλληλος .

sdikr
14-09-17, 12:58
Για ακόμα μια φορά, η Cyta αποδεικνύει το πόσο χάλια εταιρεία είναι... Δε φτάνει που έχω χαμηλό συγχρονισμό VDSL (το δήλωσα 2 φορές βλάβη), ενώ ο θόρυβος της γραμμής μου και η εσωτερική καλωδίωση είναι πολύ καλά, δε φτάνει που μου έδωσαν μάπα ρούτερ και κολλάει το WiFi συνεχώς, δε φτάνει που δε μπορώ να βάλω δικό μου ρούτερ, δε φτάνει που μερικές φορές η ποιότητα κλήσης του σταθερού ακούγεται πιο χάλια και από κινητό (χωρίς να φταίει καμία συσκευή), δε φτάνει που ο λογαριασμός εκδίδεται κάθε 1η του μήνα και είναι διαθέσιμος για πληρωμή μετά τις 25 (!) στο ίντερνετ, τώρα επειδή ξέχασα να πληρώσω το λογαριασμό του Αυγούστου (στις λίγες μέρες προθεσμία που είχα), η Cyta μου έστειλε απειλητικό SMS, ότι αν δεν πληρώσω μέσα στις επόμενες μέρες, θα μου κόψει όλες τις υπηρεσίες! Για 1 απλήρωτο λογαριασμό!! :blink:

Αφού μπήκε ο Σεπτέμβριος και σίγουρα έχει εκδοθεί καινούργιος, τον άφησα του Αυγούστου απλήρωτο (αφού ξέχασα να πληρώσω πριν τις 31/8) για να τον πληρώσω συνολικά, μαζί με του Σεπτεμβρίου και να μη γίνει μπέρδεμα. Αλλά η Cyta έχει άλλα σχέδια! Πρώτη φορά τόσα χρόνια, ξέχασα λογαριασμό απλήρωτο (σε οποιονδήποτε πάροχο) και θα μου τα κόψουν όλα... Το ωραίο είναι πως αυτή τη στιγμή, δεν έχω τους κωδικούς για το My Cyta και το τηλέφωνο ανήκει στο όνομα της μάνας μου, η οποία βρίσκεται μακριά και πρέπει να μιλήσει αυτή, χωρίς να ξέρει τι θα πει!

Μακάρι να τα κόψουν όλα και να πάω να κάνω αίτηση σε άλλο πάροχο με νέο αριθμό, να γλιτώσω από αυτούς... :down:

Ντροπή τους, άκου εκει να κάνουν αυτό που λέει το συμβόλαιο που υπέγραψες

Συγνώμη αλλά είσαι λάθος, είναι υποχρέωση σου να πληρώσεις τον λογαριασμό στην ώρα του, να καταλάβουμε οτι κάποια στιγμή μπορεί να υπάρχει πρόβλημα αλλά όχι να τους ζητάς και τα ρέστα.

tsavman
14-09-17, 13:02
Και εδώ ο λογαριασμός ήρθε διπλός για Ιούλη-Αύγουστο. Μάλλον λείπανε διακοπές όλοι.

Σήμερα έφυγε και υπογεγραμμένη αίτηση για Nova 50άρα. Λογικά θα με καλέσουν ( ; ) για αντιπροσφορά από Cyta, αλλά χωρίς δίκτυο VDSL θα πρέπει να μου δώσουν κάτι εξωπραγματικό (πχ 24άρα στα 15 ευρώ και νέο ρούτερ) για να σκεφτώ να παραμείνω.

dimitri_ns
14-09-17, 13:19
Ντροπή τους, άκου εκει να κάνουν αυτό που λέει το συμβόλαιο που υπέγραψες

Συγνώμη αλλά είσαι λάθος, είναι υποχρέωση σου να πληρώσεις τον λογαριασμό στην ώρα του, να καταλάβουμε οτι κάποια στιγμή μπορεί να υπάρχει πρόβλημα αλλά όχι να τους ζητάς και τα ρέστα.

Ας μάθουνε πρώτα να βγάζουν και να ΣΤΕΛΝΟΥΝ λογαριασμούς και μετά συζητάμε.
Προφανώς όταν ο πάροχος βγάζει και ειδοποιεί έγκαιρα για λογαριασμούς δικαιούται και να διακόψει.
Οχι όμως η cyta

sdikr
14-09-17, 13:27
Ας μάθουνε πρώτα να βγάζουν και να ΣΤΕΛΝΟΥΝ λογαριασμούς και μετά συζητάμε.
Προφανώς όταν ο πάροχος βγάζει και ειδοποιεί έγκαιρα για λογαριασμούς δικαιούται και να διακόψει.
Οχι όμως η cyta

Δικαιολογίες, απο την στιγμή που ξέρεις οτι το κάνουν έτσι, ξέρεις και τις ημερομηνίες, δεν το θυμάσαι μόνο όταν σου λένε θα σου κόψουμε τις υπηρεσίες, ούτε θυμάσαι τότε οτι δεν δουλεύει το wifi κλπ.

Στην τελική, κάνεις διακοπή και πας αλλού

MitsosDaBest13
14-09-17, 13:48
Ντροπή τους, άκου εκει να κάνουν αυτό που λέει το συμβόλαιο που υπέγραψες

Συγνώμη αλλά είσαι λάθος, είναι υποχρέωση σου να πληρώσεις τον λογαριασμό στην ώρα του, να καταλάβουμε οτι κάποια στιγμή μπορεί να υπάρχει πρόβλημα αλλά όχι να τους ζητάς και τα ρέστα.

Δεν ήξερα ότι το κόβουν μέσα σε ένα μήνα. Εδώ άλλο μέλος πριν λίγο καιρό, έκραζε τη Cyta που του έκοψε τις υπηρεσίες, έχοντας 4 (!) απλήρωτους λογαριασμούς. Εμένα θα μου τις κόψουν για 1, που έχω σκοπό να τον πληρώσω μαζί με τον επόμενο; :blink:

Απλά φοβάμαι ότι αν τελικά πληρώσω τον Αύγουστο (αν βρω τους κωδικούς), μετά θα μου έρθει να τον πληρώσω πάλι μαζί με τον Σεπτέμβρη και τότε χαιρετίσματα...

- - - Updated - - -

EDIT:

Τελικά βρέθηκε λύση! Κοίταξα πάλι το e-mail με το λογαριασμό που μου είχαν στείλει και πρόσεξα πως έχει μέσα έναν κωδικό πληρωμής, που δε χρειάζεται Log In. Μπήκα σε ένα σύνδεσμο που έγραφε παρακάτω (χρειάστηκε να τον γράψω χειροκίνητα, γιατί δεν έμπαινε), μετά είχα πρόβλημα με το λάνθασμένο (!) ποσό πληρωμής (έπρεπε να σβήσω το σύμβολο του € για να το δεχτεί, αφού έριξα πρώτα μερικά μπινελίκια :p ) και τελικά με άφησε να πληρώσω κανονικά!

Ελπίζω όταν έρθει και ο λογαριασμός του Σεπτέμβρη (στις 25 θα ανέβει, ενώ θα έχει εκδοθεί 1/9!!), να μη με περιμένει καμιά δυσάρεστη έκπληξη... :rolleyes:

Valder
14-09-17, 16:03
Δικαιολογίες, απο την στιγμή που ξέρεις οτι το κάνουν έτσι, ξέρεις και τις ημερομηνίες, δεν το θυμάσαι μόνο όταν σου λένε θα σου κόψουμε τις υπηρεσίες, ούτε θυμάσαι τότε οτι δεν δουλεύει το wifi κλπ.

Στην τελική, κάνεις διακοπή και πας αλλού

Δεν συμφωνώ μαζί σου φίλε sdikr. Δεν μπορείς να γνωρίζεις τον λόγο για τον οποίο ένα άτομο αδυνατεί να διεκπεραιώσει μια οικονομική υποχρέωση σε αυθαίρετα μικρό χρονικό διάστημα.

Για τις όποιες τιμολογιακές αλλαγές υπάρχει πχ ο ένας μήνας για να διακόψεις την υπηρεσία. Γιατί να μην γίνεται το ίδιο και για έναν λογαριασμό; Και στην τελική αφού είναι μηνιαίος, ας υπάρχει έστω ένα 15νθήμερο προθεσμία.

Εδω όμως έχουμε να κάνουμε με ένα κομμάτι της υπηρεσίας το οποίο πάσχει. Σίγουρα έχεις δίκιο στο θέμα ότι μπορεί πάντα κάποιος να διακόψει και να πάει αλλού, αλλά δεν είναι πάντα σωστή η λογική "άμα δε σ αρέσει πήγαινε αλλού". Χάνεις έτσι τον πελάτη και εξακολουθείς να μην είσαι σωστός στη δουλειά σου.

Δεν είναι κβαντική φυσική το ζήτημα να αλλάζει αναλογα με το αν το παρακολουθεί ο παρατηρητής του ή όχι. Είναι μια σταθερά. Δηλαδή εαν φύγει ο Μήτσος από τη Συτα, πάλι χάλια θα είναι το λογιστήριο και πάλι λάθος πρακτικές θα εφαρμόζει.


Και για να το πάρουμε και πιό απλά το θέμα. Πες πως είσαι η Cyta και η κάθε Cyta. Όταν εκδίδεις ένα λογαριασμό 1η του μηνός και σου παίρνει έστω και 20 μέρες για να κάνεις την κουραστικότατη δουλειά άνευ μεσαζόντων εκτός εταιρίας (πχ ελτά) να ανεβάσεις ένα ρημάδι δικό σου PDF μερικών ΚΒ σε δικό σου σέρβερ, ε είσαι απλά ανοργάνωτος. Ειδικά δε όταν ενω εσυ καθυστερείς 20-25 μέρες για το πιό απλό πράγμα αλλά εξακολουθείς να απαιτείς από τον πελάτη να πληρώσει στις 30 του μήνα, με απειλή κοψίματος στο 15νθήμερο, ε είσαι και προκλητικός. Όχι εσύ, η εταιρία ξαναλέω.

Γενικά ο πολιτισμός, ο καπιταλισμός, οι προθεσμίες και γενικά η μπίζνες συμπεριφορά, ή θα ισχύουν για όλους και για όλα ή να λέμε τα πράγματα με τ ονομά τους.

Στην Ελλάδα έχουμε μια περιέργως συγχωρητική τάση στο μονόπλευρο μπιζνεσιλίκι, ανάλογα με το ποιός είναι το μεγάλο ψάρι.

"Να φοράς εσύ κοστούμι κάθε μέρα και να είσαι της φιλοσοφίας μας αλλά εμείς θα σου δίνουμε 360 το μήνα"
"Να πληρώνεις εσύ τον ΕΝΦΙΑ στην ώρα σου αλλά να μην έχεις σταλα υποδομές"
"Να πληρώνεις τα τηλέφωνά σου στην ώρα τους αλλά εμείς να εκδίδουμε λογαριασμό όποτε θέλουμε"



Βεβαίως αυτό δεν αναιρεί την υποχρέωση του πελάτη να είναι εν γένει συνεπής και να μη φεσώνει την τηλεπικοινωνιακή του εταιρία επίτηδες. Αυτό με το 4μηνο φέσι παραείναι καφριλίκι.

sdikr
14-09-17, 16:13
Δεν συμφωνώ μαζί σου φίλε sdikr. Δεν μπορείς να γνωρίζεις τον λόγο για τον οποίο ένα άτομο αδυνατεί να διεκπεραιώσει μια οικονομική υποχρέωση σε αυθαίρετα μικρό χρονικό διάστημα.

Για τις όποιες τιμολογιακές αλλαγές υπάρχει πχ ο ένας μήνας για να διακόψεις την υπηρεσία. Γιατί να μην γίνεται το ίδιο και για έναν λογαριασμό; Και στην τελική αφού είναι μηνιαίος, ας υπάρχει έστω ένα 15νθήμερο προθεσμία.

Εδω όμως έχουμε να κάνουμε με ένα κομμάτι της υπηρεσίας το οποίο πάσχει. Σίγουρα έχεις δίκιο στο θέμα ότι μπορεί πάντα κάποιος να διακόψει και να πάει αλλού, αλλά δεν είναι πάντα σωστή η λογική "άμα δε σ αρέσει πήγαινε αλλού". Χάνεις έτσι τον πελάτη και εξακολουθείς να μην είσαι σωστός στη δουλειά σου.

Δεν είναι κβαντική φυσική το ζήτημα να αλλάζει αναλογα με το αν το παρακολουθεί ο παρατηρητής του ή όχι. Είναι μια σταθερά. Δηλαδή εαν φύγει ο Μήτσος από τη Συτα, πάλι χάλια θα είναι το λογιστήριο και πάλι λάθος πρακτικές θα εφαρμόζει.



Γενικά ο πολιτισμός, ο καπιταλισμός, οι προθεσμίες και γενικά η μπίζνες συμπεριφορά, ή θα ισχύουν για όλους και για όλα ή να λέμε τα πράγματα με τ ονομά τους.

Βεβαίως αυτό δεν αναιρεί την υποχρέωση του πελάτη να είναι εν γένει συνεπής και να μη φεσώνει την τηλεπικοινωνιακή του εταιρία επίτηδες. Αυτό με το 4μηνο φέσι παραείναι καφριλίκι.

Τον γνωρίζω τον λόγο, σύμφωνα με αυτά που αναφέρει ξέχασε να τον πληρώσει, μαζί με αυτό θεώρησε λογικό να τον πληρώσει μετά τις 25 του άλλου μήνα.
Μαζί όμως με το ότι ξέχασε να πληρώσει, τώρα που του λένε οτι θα του διακόψουνε τις υπηρεσίες, βάζει μέσα και το ότι έχει θέμα με την έκδοση λογαριασμών (όποτε το γνωρίζει), με την ταχύτητα και με το ασύρματο.

Αφού λοιπόν έχει τόσα προβλήματα θα έπρεπε να έχει φύγει.



Και για να το πάρουμε και πιό απλά το θέμα. Πες πως είσαι η Cyta και η κάθε Cyta. Όταν εκδίδεις ένα λογαριασμό 1η του μηνός και σου παίρνει έστω και 20 μέρες για να κάνεις την κουραστικότατη δουλειά άνευ μεσαζόντων εκτός εταιρίας (πχ ελτά) να ανεβάσεις ένα ρημάδι δικό σου PDF μερικών ΚΒ σε δικό σου σέρβερ, ε είσαι απλά ανοργάνωτος. Ειδικά δε όταν ενω εσυ καθυστερείς 20-25 μέρες για το πιό απλό πράγμα αλλά εξακολουθείς να απαιτείς από τον πελάτη να πληρώσει στις 30 του μήνα, με απειλή κοψίματος στο 15νθήμερο, ε είσαι και προκλητικός. Όχι εσύ, η εταιρία ξαναλέω.

Εσυ σαν πελάτης δεν ξέρεις οτι βγαίνει στις 1 του μηνός και ότι λογικά μέχρι τις 30 θα πρέπει να το πληρώσεις;
Θα αλλάξει κάτι αν έχεις το χαρτί απο τις 1 του μηνός;

Οκ κάπου έχει θέμα η Cyta με την καθυστέρηση να σου στείλει τον έντυπο που πάλι θα πληρώσεις μετά τις 25 ακόμα και αν στο έστελνε στις 1 του μηνός.



"Να φοράς εσύ κοστούμι κάθε μέρα και να είσαι της φιλοσοφίας μας αλλά εμείς θα σου δίνουμε 360 το μήνα"
"Να πληρώνεις εσύ τον ΕΝΦΙΑ στην ώρα σου αλλά να μην έχεις σταλα υποδομές"
"Να πληρώνεις τα τηλέφωνά σου στην ώρα τους αλλά εμείς να εκδίδουμε λογαριασμό όποτε θέλουμε"

Απλά πράγματα, ναι αλλά και εκείνος το κάνει.... μετά λέμε γιατί όλα πάνε κατά διαόλου
5 λεπτά πάρκαρα στην ράμπα, και ο άλλος απέναντι διπλοπάρκαρε, αδικία κλπ

Προσπαθώ να κάνω αυτά που μπορώ εγώ σωστά

Valder
14-09-17, 16:28
Τον γνωρίζω τον λόγο, σύμφωνα με αυτά που αναφέρει ξέχασε να τον πληρώσει, μαζί με αυτό θεώρησε λογικό να τον πληρώσει μετά τις 25 του άλλου μήνα.
Μαζί όμως με το ότι ξέχασε να πληρώσει, τώρα που του λένε οτι θα του διακόψουνε τις υπηρεσίες, βάζει μέσα και το ότι έχει θέμα με την έκδοση λογαριασμών (όποτε το γνωρίζει), με την ταχύτητα και με το ασύρματο.

Αφού λοιπόν έχει τόσα προβλήματα θα έπρεπε να έχει φύγει.




Εσυ σαν πελάτης δεν ξέρεις οτι βγαίνει στις 1 του μηνός και ότι λογικά μέχρι τις 30 θα πρέπει να το πληρώσεις;
Θα αλλάξει κάτι αν έχεις το χαρτί απο τις 1 του μηνός;

Οκ κάπου έχει θέμα η Cyta με την καθυστέρηση να σου στείλει τον έντυπο που πάλι θα πληρώσεις μετά τις 25 ακόμα και αν στο έστελνε στις 1 του μηνός.

Θα σου πω μια μικρή ιστορία από τη μαμά χώρα του καπιταλισμού, τις ΗΠΑ.

Ένας παλιός γνωστός, είχε μείνει εκεί για πολλά χρόνια. Φυσικά είχε και τηλέφωνο. Μια μέρα λοιπόν έρχεται ο λογαριασμός και είχε κλήσεις προς Ελλάδα, τις οποίες ο πελάτης αρνήθηκε. "Μα δε τις έκανα τις κλήσεις, δε σας πληρώνω" ιστορία κι έτσι ο τυπάς.

Χωρίς παραπάνω ερωτήσεις, του λένε "Δεν τις κάνατε; Μάλιστα κύριε!" και τις έσβησε ο υπάλληλος της εταιρείας.

Από εκείνη τη στιγμή και υστερα όμως αν τις ξαναέκανε, θα τις πλήρωνε. Εαν υπήρχε μοτίβο δηλαδή κακής συμπεριφοράς, η εταιρία δε θα το δεχόταν δεύτερη φορά ως "το ξέχασα, δεν τηλεφώνησα εγω, δεν το πληρώνω"


Στην Ελλάδα δεν υπάρχει μοτίβο προφύλαξης από κακές πρακτικές. Άντε να πεις ότι υπάρχει η Τηλεγνούς ή όπως λέγεται, αλλά και πάλι, πολλά έπρεπε να είχαν γίνει χρόνια τώρα.


Και για να σου απαντήσω στην ερώτησή σου: Ναι, όταν βλέπω ότι η Δημόσια ΔΕΗ εκδίδει το ebill μου και σε 5 μέρες είναι στο σάιτ και σε 7 στο ταχυδρομείο, απαιτώ από τη Cyta να μου το στέλνει σε λιγότερο από 25 ημέρες. Και βεβαίως θα είχε διαφορά, ειδικά στις εποχές που έκανε λάθη το λογιστήριο και τον ένα μήνα χρέωνε 25 και τον άλλο 28 και τον παραύστερο 21 ευρώ, επειδή έτσι. Ναι, θέλω να τα έχω έγκαιρα και βεβαίως υποχρεούμαι κι εγω στις 30 του μήνα να είμαι σωστός και να τους ξοφλάω.

Τίμια και η Κική, τίμια και η Κοκό. Έτσι τα ξέρω εγω.

ΥΓ: Και για να μιλήσω και για το θέμα του Μήτσου, οκ μια να το ξεχάσει γι αυτό και παίρνω το μέρος του σήμερα, αλλά εαν το κάνει μοτίβο, δεν είναι σωστός και το ξέρει.

MitsosDaBest13
14-09-17, 16:49
Τον γνωρίζω τον λόγο, σύμφωνα με αυτά που αναφέρει ξέχασε να τον πληρώσει, μαζί με αυτό θεώρησε λογικό να τον πληρώσει μετά τις 25 του άλλου μήνα.
Μαζί όμως με το ότι ξέχασε να πληρώσει, τώρα που του λένε οτι θα του διακόψουνε τις υπηρεσίες, βάζει μέσα και το ότι έχει θέμα με την έκδοση λογαριασμών (όποτε το γνωρίζει), με την ταχύτητα και με το ασύρματο.

Αφού λοιπόν έχει τόσα προβλήματα θα έπρεπε να έχει φύγει.

Εσυ σαν πελάτης δεν ξέρεις οτι βγαίνει στις 1 του μηνός και ότι λογικά μέχρι τις 30 θα πρέπει να το πληρώσεις;
Θα αλλάξει κάτι αν έχεις το χαρτί απο τις 1 του μηνός;

Οκ κάπου έχει θέμα η Cyta με την καθυστέρηση να σου στείλει τον έντυπο που πάλι θα πληρώσεις μετά τις 25 ακόμα και αν στο έστελνε στις 1 του μηνός.


1) Εγώ πληρώνω αμέσως τους λογαριασμούς, μόλις έρχονται. Απλά είχα δει το e-mail της Cyta στο κινητό και είπα θα τον πληρώσω σε λίγες μέρες που θα γυρίσω στο σπίτι και το desktop μου και τελικά τον ξέχασα. Τον θυμήθηκα στις 3/9, που πλέον ήταν αργά (η προθεσμία τελικά, ήταν μέχρι 30/8 και ο λογαριασμός μου στάλθηκε 25/8)!!

2) Θα ήθελα να φύγω, αλλά δε θα κάνω τη χάρη στη Cyta να της πληρώσω 160€ τέλη διακοπής... Περιμένω τιμολογιακή αλλαγή να φύγω δωρεάν ή να πουληθεί. :p

3) Ακόμα και στη WIND, που οι περισσότεροι συνδρομητές Cyta θεωρούν χειρότερη, ο λογαριασμός που εκδίδεται π.χ. κάθε 1η του μήνα, μέσα σε 2-3 εργάσιμες το πολύ σου έχει έρθει! Ακόμα και να τον ξεχάσεις τις πρώτες μέρες, έχεις περιθώριο να τον θυμηθείς, πριν να φύγει ο μήνας. Η Cyta σου δίνει περιθώριο 5 μέρες! Επίσης, αν ξεχάσεις τον κωδικό του MyWIND, μπορείς να φτιάξεις καινούργιο χρησιμοποιώντας απλά το e-mail που έχεις δώσει. Στη Cyta, αν τον ξεχάσεις, πρέπει να πάρει ο ιδιοκτήτης της γραμμής τηλέφωνο την εξυπηρέτηση, λες και πρόκειται για απόρρητο μυστικό της CIA. :p

Valder
14-09-17, 17:04
Μήτσο, μεταξύ μας θες κι εσυ ένα κατσάδιασμα φιλαράκι.

Το θυμήθηκες 3/9. Ε πλήρωσέ το τότε το διάολο. Λεφτά είναι, θα τα πάρουν, πίστεψέ με, δε θα σου πουν όχι. Απλά θυμήσου στον επόμενο να βγάλεις αυτο το υπόλοιπο γιατί ο λογαριασμός θα χει κοπεί 1/9 και θα το χρεωθεις εις διπλούν στο χαρτί.

Λέμε για τους Cytαίους αλλά.... αλλά....

dimitri_ns
14-09-17, 17:24
Δεν επιθυμώ να κυνηγάω τον κάθε πο@στη για να τον πληρώσω
Αν εσείς βολεύεστε με γεια σας και χαρά σας.
Εγώ δεν βολεύομαι

Ας καταργήσουν όλοι τους λογαριασμούς
ΟΤΕ, εναλλακτικοί, ΔΕΗ, ΕΥΔΑΠ, εφορία και λοιποί

Και να σταματάνε τις υπηρεσίες και να σας βγάζουνε ακίνητα, αυτοκίνητα και λοιπά σε πλειστηριασμό.
Δεν βολεύομαι

ΥΓ
Υπάρχουν και κάτι χρέη
forthnet 800 € από το 2006
zisto διπλοχρεώσεις
που δεν οφείλονται ούτε διαγράφονται
Κι αυτό δεν με βολεύει

Και 3 χρόνια χωρίς φορολογική ενημερώτητα για λάθος ΕΝΦΙΑ όπου οι αξιότατοι δημόσιοι υπάλληλοι διορθώσανε αφού ήρθε η Αστυνομία στην ΔΟΥ Νέας Σμύρνης.
Δεν βολεύομαι

Godian
15-09-17, 02:11
Δεν επιθυμώ να κυνηγάω τον κάθε πο@στη για να τον πληρώσω
Αν εσείς βολεύεστε με γεια σας και χαρά σας.
Εγώ δεν βολεύομαι

Ας καταργήσουν όλοι τους λογαριασμούς
ΟΤΕ, εναλλακτικοί, ΔΕΗ, ΕΥΔΑΠ, εφορία και λοιποί

Και να σταματάνε τις υπηρεσίες και να σας βγάζουνε ακίνητα, αυτοκίνητα και λοιπά σε πλειστηριασμό.
Δεν βολεύομαι

ΥΓ
Υπάρχουν και κάτι χρέη
forthnet 800 € από το 2006
zisto διπλοχρεώσεις
που δεν οφείλονται ούτε διαγράφονται
Κι αυτό δεν με βολεύει

Και 3 χρόνια χωρίς φορολογική ενημερώτητα για λάθος ΕΝΦΙΑ όπου οι αξιότατοι δημόσιοι υπάλληλοι διορθώσανε αφού ήρθε η Αστυνομία στην ΔΟΥ Νέας Σμύρνης.
Δεν βολεύομαι

Δε θα τον κυνηγάς φίλε μου. Αλλά μια χαρά χρησιμοποιείς το ντερνετ ένα μήνα. Κάνε πάγια εντολή και τέλος

- - - Updated - - -

Εγώ το μόνο φέσι που δικαιολογώ. Όταν έχει πρόβλημα η γραμμή σου και σου λένε ότι είναι καλά ενώ έχει όντως πρόβλημα κάπου και δε κάνουν τίποτα. Λήγει το συμβόλαιο σου και τους λες ότι εγώ θα φύγω και θα σας αφήσω φέσι 2 λογαριασμούς αν δε το φτιάξετε. Κάνεις αίτηση σε άλλο παροχο και σε ρωτάνε γιατί φεύγεις, τους λες και σου λένε θα το κοιτάξουμε. Εκεί φέσι και άλλο παροχο

Cosmonaut
15-09-17, 19:45
Από προσωπική εμπειρία οι λογαριασμοί πάντα λήγουν τέλος του μήνα, αυτό είναι δεδομένο.
Μπορείς να μπείς οποιαδήποτε στιγμή προς το τέλος του μήνα ή ακόμα και στις πρώτες μέρες του επόμενου και να δεις τον λογαριασμό σου στο mycyta και να τον πληρώσεις ηλεκτρονικά.
Έφυγα διακοπές τέλη Ιουλίου και δεν θυμήθηκα να πληρώσω τον μήνα. Στο τέλος του πρώτου δεκαημέρου του Αυγούστου μου ήρθε μήνυμα οτι δεν έχω τακτοποιήσει τον λογαριασμό και να το φροντίσω.
Μπήκα ηλεκτρονικά και τον εξόφλησα χωρίς θέμα. Ακόμα και να το ξεχάσεις η ειδοποίηση δεν σημαίνει οτι θα σου κόψουν τις υπηρεσίες. Έχεις περιθώριο να πληρώσεις στο πρώτο δεκαήμερο του επομένου χωρίς θέμα.
Τώρα αν αργήσεις ολόκληρο μήνα δεν γνωρίζω τι συμβαίνει αλλά έχω ακούσει και σε άλλους παρόχους να απειλούν με διακοπή υπηρεσιών.
Αυτές οι πρακτικές εφαρμόζονται από όλους.

dimitri_ns
15-09-17, 20:10
Από προσωπική εμπειρία οι λογαριασμοί πάντα λήγουν τέλος του μήνα, αυτό είναι δεδομένο.
Μπορείς να μπείς οποιαδήποτε στιγμή προς το τέλος του μήνα ή ακόμα και στις πρώτες μέρες του επόμενου και να δεις τον λογαριασμό σου στο mycyta και να τον πληρώσεις ηλεκτρονικά.
Έφυγα διακοπές τέλη Ιουλίου και δεν θυμήθηκα να πληρώσω τον μήνα. Στο τέλος του πρώτου δεκαημέρου του Αυγούστου μου ήρθε μήνυμα οτι δεν έχω τακτοποιήσει τον λογαριασμό και να το φροντίσω.
Μπήκα ηλεκτρονικά και τον εξόφλησα χωρίς θέμα. Ακόμα και να το ξεχάσεις η ειδοποίηση δεν σημαίνει οτι θα σου κόψουν τις υπηρεσίες. Έχεις περιθώριο να πληρώσεις στο πρώτο δεκαήμερο του επομένου χωρίς θέμα.
Τώρα αν αργήσεις ολόκληρο μήνα δεν γνωρίζω τι συμβαίνει αλλά έχω ακούσει και σε άλλους παρόχους να απειλούν με διακοπή υπηρεσιών.
Αυτές οι πρακτικές εφαρμόζονται από όλους.

Μόνο που οι άλλοι στέλνουν λογαριασμούς και mail ανεξάρτητα το πως εξοφλείς τον λογαριασμό. (ΔΕΗ, ΟΤΕ κλπ)

Μπορεί να έχεις κάμερες, συναγερμό, τηλε-ιατρική κλπ, στείλε τον ριμάδι τον λογαριασμό :mad:

Cosmonaut
15-09-17, 20:23
Δεν καταλαβαίνω τί θέλεις να πεις. Δεν είναι ψιλο-στάνταρ το ποσό που πληρώνεις κάθε μήνα;
Τί σημασία έχει αν έχεις συναγερμό, κάμερες κλπ.
Ακόμα και αν δεν είσαι εξοικειωμένος με τους ηλεκτρονικούς λογαριασμούς/πληρωμές μπορείς να πας σε ένα κατάστημα cyta και να πληρώσεις χωρίς λογαριασμό στα χέρια σου αφού θα υπάρχει ήδη στο σύστημά τους.

dimitri_ns
15-09-17, 20:33
Δεν καταλαβαίνω τί θέλεις να πεις. Δεν είναι ψιλο-στάνταρ το ποσό που πληρώνεις κάθε μήνα;
Τί σημασία έχει αν έχεις συναγερμό, κάμερες κλπ.
Ακόμα και αν δεν είσαι εξοικειωμένος με τους ηλεκτρονικούς λογαριασμούς/πληρωμές μπορείς να πας σε ένα κατάστημα cyta και να πληρώσεις χωρίς λογαριασμό στα χέρια σου αφού θα υπάρχει ήδη στο σύστημά τους.

Είναι υποχρέωση τους να βγάζουν και να στέλνουν έγκαιρα λογαριασμό ?
Είναι εντάξει στις υποχρεώσεις τους ?
ΟΧΙ

Τα υπόλοιπα και το τί θα κάνει ο καθένας είναι φρου φρού κι αρώματα

Κουράστηκα..

Godian
17-09-17, 00:20
Είναι υποχρέωση τους να βγάζουν και να στέλνουν έγκαιρα λογαριασμό ?
Είναι εντάξει στις υποχρεώσεις τους ?
ΟΧΙ

Τα υπόλοιπα και το τί θα κάνει ο καθένας είναι φρου φρού κι αρώματα

Κουράστηκα..

Πήγαινε σε ΟΤΕ τότε καί δίνε παραπάνω λεφτά για να έχεις Γιά να είναι όλα cool

vasilimertzani
19-09-17, 22:08
Δεν καταλαβαίνω τί θέλεις να πεις. Δεν είναι ψιλο-στάνταρ το ποσό που πληρώνεις κάθε μήνα;
Τί σημασία έχει αν έχεις συναγερμό, κάμερες κλπ.
Ακόμα και αν δεν είσαι εξοικειωμένος με τους ηλεκτρονικούς λογαριασμούς/πληρωμές μπορείς να πας σε ένα κατάστημα cyta και να πληρώσεις χωρίς λογαριασμό στα χέρια σου αφού θα υπάρχει ήδη στο σύστημά τους.


Πήγαινε σε ΟΤΕ τότε καί δίνε παραπάνω λεφτά για να έχεις Γιά να είναι όλα cool

Γιατι τον προτρεπεται να τα κανει ολα αυτα ομως δεν καταλαβαινω.Εφοσον εχει συμφωνηθει οτι θα αποστελεται ο λογαριασμος να το πληρωνει για ποιο λογο πρεπει να αναλωνει φαια ουσια?Δυστηχως και εμενα ερχονται οποτε τους καπνισουν οι λογαριασμοι αλλα δεν ειναι και απαντηση να πηγαινεις εθελοντικα να πληρωνεις ενα λογαριασμο που δεν ειναι λογαριασμος αλλα φανταζεσαι οτι ερχεται.

odim
20-09-17, 04:28
η cyta ποτε θα ενσωματωθει στη wind??? εχουμε κανενα νεο???

galotzas
20-09-17, 12:14
η cyta ποτε θα ενσωματωθει στη wind??? εχουμε κανενα νεο???

Η wind απο που προκύπτει;

vazelo
20-09-17, 14:40
Η wind απο που προκύπτει;

Από φήμες... και από τα call center της wind..

Godian
20-09-17, 19:27
Μέχρι να γίνουν όλα αυτά μπορεί νά περάσει καί ένας χρόνος

vasman15
20-09-17, 21:00
Η cyta ειναι μια πολυ πονεμενη ιστορια για μενα,συνεχεια προβληματα ταχυτητας,αποσυνδεσεων κλπ,την τελευταια και προσφατη φορα,λεω ετσι γιατι ηδη εκανα αιτηση για φορητοτητα στον οτε ,η συνδεση ηταν ασταθης και χορευε,εδω και εναν μηνα ,δηλωθηκε βλαβη αλλα δεν εγινε τιποτα και ειπαν οτι απλα υπαρχει τεχνικη αδυναμια απτον οτε,η δε ταχυτητα απο 11 πηγε 9 και 7 αλλαζοντας μονο το προφιλ ,κανοντας καταγγελια στην εεττ υπαρχει πιθανοτητα να γλυτωσω τα 120?

Godian
21-09-17, 01:10
Η cyta ειναι μια πολυ πονεμενη ιστορια για μενα,συνεχεια προβληματα ταχυτητας,αποσυνδεσεων κλπ,την τελευταια και προσφατη φορα,λεω ετσι γιατι ηδη εκανα αιτηση για φορητοτητα στον οτε ,η συνδεση ηταν ασταθης και χορευε,εδω και εναν μηνα ,δηλωθηκε βλαβη αλλα δεν εγινε τιποτα και ειπαν οτι απλα υπαρχει τεχνικη αδυναμια απτον οτε,η δε ταχυτητα απο 11 πηγε 9 και 7 αλλαζοντας μονο το προφιλ ,κανοντας καταγγελια στην εεττ υπαρχει πιθανοτητα να γλυτωσω τα 120?

Όχι φίλε μου δυστυχώς. Εφόσον έχεις υπηρεσίες, παρόλο που έπεσε η ταχύτητα σου δε θα μπορείς να κάνεις τίποτα. Τι προβλήματα σου είπαν ότι υπάρχει;;

bill27
21-09-17, 01:22
κανε εσυ μια καταγγελια στην εεττ και ποτε δεν ξερεις τι γινετε...

vasman15
21-09-17, 10:17
Όχι φίλε μου δυστυχώς. Εφόσον έχεις υπηρεσίες, παρόλο που έπεσε η ταχύτητα σου δε θα μπορείς να κάνεις τίποτα. Τι προβλήματα σου είπαν ότι υπάρχει;;
Οπως ταναφερω ,υπαρχει τεχνικη αδυναμια απο τον οτε ,δηλ δεν μπορει να το επισκευασει ο οτε...το περιεργο ειναι οτι ενω ειχα 11 απο τον φεβρουαριο,αρχισε σιγα σιγα να πεφτει και πηγε στο 9,οταν σλλσξα ρουτερ λογω βλαβης,την πρωτη μερα κλειδωσε στο 11 και μετα στο 9 ,μετα αρχισαν τα τραγουδια και με πηγαν στο 7 με snr 10,ενω το 11 το ειχα με 6 και σταθερη γραμμη

Godian
21-09-17, 11:43
Οπως ταναφερω ,υπαρχει τεχνικη αδυναμια απο τον οτε ,δηλ δεν μπορει να το επισκευασει ο οτε...το περιεργο ειναι οτι ενω ειχα 11 απο τον φεβρουαριο,αρχισε σιγα σιγα να πεφτει και πηγε στο 9,οταν σλλσξα ρουτερ λογω βλαβης,την πρωτη μερα κλειδωσε στο 11 και μετα στο 9 ,μετα αρχισαν τα τραγουδια και με πηγαν στο 7 με snr 10,ενω το 11 το ειχα με 6 και σταθερη γραμμη

Κανε εγγραφη καταγγελια στον παροχο σου. Δηλαδη στη CYTA και πες τα προβληματα. ολα που εχεις και περιμενε την απανατηση. με εκεινη την απαντηση και με την ερωτηση σου κανε καταγγελια στην ΕΕΤΕ και τοτε μπορει και να γινει κατι. να ειναι γραμμενα δηλαδη ολα

vasman15
21-09-17, 11:57
Κανε εγγραφη καταγγελια στον παροχο σου. Δηλαδη στη CYTA και πες τα προβληματα. ολα που εχεις και περιμενε την απανατηση. με εκεινη την απαντηση και με την ερωτηση σου κανε καταγγελια στην ΕΕΤΕ και τοτε μπορει και να γινει κατι. να ειναι γραμμενα δηλαδη ολα

Φιλε μου μπορεις να μου πεις την διαδικασια...το εντυπο απο που το παιρνω και το στελνω με email?

el02154
21-09-17, 12:06
Πάντως αυτό που κάνει η WIND ειναι τραγικό και χυδαίο. Έχω γνωστό μεσα στην Cyta που μου είπε πως ναι μεν η WIND ειναι ένας πιθανός επενδυτής αλλα θα εμφανιστούν και άλλοι και πως τπτ δεν ειναι σίγουρο ακόμη. Τα τομάρια στην WIND παίρνουν τους συνδρομητές Cyta και πέρα απο τις μλκ για δορυφορικό Ιντερνετ κτλ λεμε πως έχει ήδη πουληθεί και να αλλαξουν απο τώρα για να μην έχουν πρόβλημα. Πιο σιχαμένη παραπληροφόρηση δεν υπάρχει,

vasman15
21-09-17, 12:11
Πάντως αυτό που κάνει η WIND ειναι τραγικό και χυδαίο. Έχω γνωστό μεσα στην Cyta που μου είπε πως ναι μεν η WIND ειναι ένας πιθανός επενδυτής αλλα θα εμφανιστούν και άλλοι και πως τπτ δεν ειναι σίγουρο ακόμη. Τα τομάρια στην WIND παίρνουν τους συνδρομητές Cyta και πέρα απο τις μλκ για δορυφορικό Ιντερνετ κτλ λεμε πως έχει ήδη πουληθεί και να αλλαξουν απο τώρα για να μην έχουν πρόβλημα. Πιο σιχαμένη παραπληροφόρηση δεν υπάρχει,

Νομιζω οτι αυτο που λες ειναι μεμονωμενο περιστατικο...

el02154
21-09-17, 12:21
Νομιζω οτι αυτο που λες ειναι μεμονωμενο περιστατικο...

Επειδή έχω Cyta και εγω και 5 συγγενικά μου σπιτια, έχει γινει σε όλους σχετικό τηλέφωνο οποτε το αποκλείω να είναι μεμονωμενο περιστατικό.

You lied
21-09-17, 12:44
Νομιζω οτι αυτο που λες ειναι μεμονωμενο περιστατικο...

Με παίρνουν στο σταθερό, με απόκρυψη και ακολουθεί ο εξής διάλογος:

-Καλημέρα, λέγομαι Κατερίνα και σας τηλεφωνώ απο τη WIND.
-Καλημέρα, ευχαριστώ, δεν ενδιαφέρομαι.
-Οχι κύριε, σας αφορά, θα κοπεί η τηλεφωνική σας σύνδεση.
-Τι εννοείτε;
-Η Cyta έχει εξαγοραστεί απο τη WIND, και θα πρέπει να κάνετε συμβόλαιο με τη WIND ώστε να μη χαθεί η τηλεφωνική γραμμή σας.
-Μα πώς θα χαθεί αφού την αγοράσατε; Δεν αγοράσατε και τις ηδη ενεργές γραμμές;
-Ναι φυσικά, αλλά πρέπει να προνοήσετε. Έχουμε μία καταπληκτική προσφ....
-Συγνώμη, μπορώ να μάθω τον αριθμό σας και το επώνυμό σας; Με καλέσατε με απόκρυψη.

Και εδώ μου τερματίζει την κλήση.

vasman15
21-09-17, 12:47
Επειδή έχω Cyta και εγω και 5 συγγενικά μου σπιτια, έχει γινει σε όλους σχετικό τηλέφωνο οποτε το αποκλείω να είναι μεμονωμενο περιστατικό.

Ισως ετυχε ,ισως ειναι οι κλασσικες προωθητικες εταιριες που λενε ο,τι ναναι για να παρουν μπονους...

- - - Updated - - -


Με παίρνουν στο σταθερό, με απόκρυψη και ακολουθεί ο εξής διάλογος:

-Καλημέρα, λέγομαι Κατερίνα και σας τηλεφωνώ απο τη WIND.
-Καλημέρα, ευχαριστώ, δεν ενδιαφέρομαι.
-Οχι κύριε, σας αφορά, θα κοπεί η τηλεφωνική σας σύνδεση.
-Τι εννοείτε;
-Η Cyta έχει εξαγοραστεί απο τη WIND, και θα πρέπει να κάνετε συμβόλαιο με τη WIND ώστε να μη χαθεί η τηλεφωνική γραμμή σας.
-Μα πώς θα χαθεί αφού την αγοράσατε; Δεν αγοράσατε και τις ηδη ενεργές γραμμές;
-Ναι φυσικά, αλλά πρέπει να προνοήσετε. Έχουμε μία καταπληκτική προσφ....
-Συγνώμη, μπορώ να μάθω τον αριθμό σας και το επώνυμό σας; Με καλέσατε με απόκρυψη.

Και εδώ μου τερματίζει την κλήση.
Αυτο που ειπα,οι κλασσικες παπαρες απο προωθητικες εταιριες και πωλητες που σφαζονται για τα μπονους

Zorz
21-09-17, 15:48
Έκανα τηλεφωνικά μια ανανέωση συμβολαίου με νέα προσφορά που έδωσαν με μετάβαση σε vdsl και προς το τέλος της συνομιλίας και της διαδικασίας μου είπαν ότι πρέπει να πληρώσω εφάπαξ 4,90€ σαν κόστος ανανέωσης συμβολαίου και πως ισχύει σε όλες τις εταιρείες και όλοι το πληρώνουν κλπ.

Ισχύει τέτοιο πράγμα;

el02154
21-09-17, 16:49
Νομιζω πως ισχύει.Απλά ίσως μπορείς να πιέσεις να στο κάνουν δώρο.

MitsosDaBest13
21-09-17, 17:14
Έκανα τηλεφωνικά μια ανανέωση συμβολαίου με νέα προσφορά που έδωσαν με μετάβαση σε vdsl και προς το τέλος της συνομιλίας και της διαδικασίας μου είπαν ότι πρέπει να πληρώσω εφάπαξ 4,90€ σαν κόστος ανανέωσης συμβολαίου και πως ισχύει σε όλες τις εταιρείες και όλοι το πληρώνουν κλπ.

Ισχύει τέτοιο πράγμα;

Εμένα με έβαλαν να πληρώσω 3€, για να αναβαθμίσω τα 35 Mbps VDSL σε 50. :down:

Zorz
21-09-17, 17:24
Πρώτη φορά σε ανανέωση συμβολαίου μου ζητάνε να πληρώσω τέλος ανανέωσης. Το έχει στην λίστα στον τιμοκατάλογο τους αλλά το πληρώνει τελικά κανείς;

stelakis1914
21-09-17, 18:51
Σε εμένα σε αλλαγή τύπου προγράμματος μου είχαν πει ότι θα χρεωθώ με τέλη ανανέωσης αλλά αυτό δεν έγινε τελικά στην πράξη.

@ ADSLgr.com All rights reserved.