PDA

Επιστροφή στο Forum : Απόψεις για τη Cyta [Δίκτυο-Υπηρεσίες-Εξυπηρέτηση]



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 [96] 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118

MitsosDaBest13
08-12-17, 21:55
Έχει κανείς σήμερα πρόβλημα με τα pings;;

Μόνο σε speedtests με επιλεγμένο σέρβερ τον HyperHosting, βλέπω να σέρνεται τις τελευταίες μέρες. Πουθενά αλλού.

MitsosDaBest13
10-12-17, 13:56
Πριν κάνα μισάωρο, η Cyta άρχισε να σέρνεται "άγρια"... Έκανα restart το ρούτερ και παρόλο που τα στατιστικά είναι ΟΚ, συνεχίζει να σέρνεται. Στο speedtest (με PLC) αντί για 40 Mbps, μου δείχνει τώρα 10άρια...

Υπάρχει άλλος που να σέρνεται σήμερα;

uncle_nontas
10-12-17, 14:28
Λαμπρινή/Γαλάτσι κομπλέ μάλλον.

mix21
10-12-17, 23:15
189303
αξίζει να πάω σε vdsl; βρίσκομαι στο Βόλο.

sweet dreams
10-12-17, 23:32
189303
αξίζει να πάω σε vdsl; βρίσκομαι στο Βόλο.

Eμας ρωτάς;;; :hmm: αυτό είναι θέμα δικό σου, τι χρειάζεσαι, τι προβλήματα έχεις από την τωρινή σύνδεση, κ.λ.π.

mix21
10-12-17, 23:41
βλέπω πως με +6ε/μήνα μπορώ να έχω το vdsl 35 και έλεγα μήπως υπάρχει κάποιος στο βόλο που να έχει την αντίστοιχη υπηρεσία ώστε να μου πει αν θα δω διαφορά την ταχύτητα.Επίσης, ίσως κάποιος να είχε παραπλήσια νούμερα με τα δικά μου και όταν πήγε στο vdsl να είδε σημαντική διαφορά.

sweet dreams
10-12-17, 23:52
Aν μπορείς να τα δώσεις, δώσ' τα, δεν έχει καμία σχέση το ADSL με το VDSL, δεν έχει να κάνει μόνο με το Down αλλά και με το Up, η διαφορά είναι μέρα με νύχτα.

kafao
11-12-17, 10:30
Λοιπόν, έχει επιβεβαιωθεί πλήρως, η εταιρεία περνά στα χέρια της wind.

Θα σκάσει εντός ολίγων ημερών.

You lied
11-12-17, 11:33
Και εγώ σου λέω πώς θα την εξαγοράσουν οι Νιγηριανές Τηλεπικοινωνίες. Στο εγγυώμαι εγώ και το βασίζω απολύτως πουθενά.

dimitri_ns
11-12-17, 12:06
Και εγώ σου λέω πώς θα την εξαγοράσουν οι Νιγηριανές Τηλεπικοινωνίες. Στο εγγυώμαι εγώ και το βασίζω απολύτως πουθενά.

H συνδρομή θα πληρώνεται με cd/dvd ?
Μιας κι έχεις εκ των έξω πληροφορίες..

Godian
11-12-17, 12:32
Λοιπόν, έχει επιβεβαιωθεί πλήρως, η εταιρεία περνά στα χέρια της wind.

Θα σκάσει εντός ολίγων ημερών.

μπαμ και κατω δηλαδη

bill27
11-12-17, 12:42
Γιατι ρε παιδια αμα την παρει η wind δηλαδη τι θα γινει??Θα εχετε ολοι προβληματα και θα φυγετε?

You lied
11-12-17, 13:32
Ναι φυσικά και θα φύγω. Δεν μπορώ να το πώ πιο απλά. Αυτά που τράβηξα με τη wind, δεν υπάρχει περίπτωση να ξαναέγιναν πουθενά στον κόσμο.

Προφέσσορας_Χάος
11-12-17, 13:33
Γιατι ρε παιδια αμα την παρει η wind δηλαδη τι θα γινει??Θα εχετε ολοι προβληματα και θα φυγετε?

Κι εγώ με CYTA είμαι δεν νομίζω να αλλάξει κάτι για τον τελικό καταναλωτή

uncle_nontas
11-12-17, 13:56
Γιατι ρε παιδια αμα την παρει η wind δηλαδη τι θα γινει??Θα εχετε ολοι προβληματα και θα φυγετε?

Ξεκάθαρα ναι.

MitsosDaBest13
11-12-17, 14:16
Ναι φυσικά και θα φύγω. Δεν μπορώ να το πώ πιο απλά. Αυτά που τράβηξα με τη wind, δεν υπάρχει περίπτωση να ξαναέγιναν πουθενά στον κόσμο.

Ακριβώς το αντίθετο εγώ. Έχουμε 4 γραμμές WIND στην οικογένεια για αρκετά χρόνια, χωρίς προβλήματα... Ίσως είναι η μόνη εταιρία που δεν είχαμε πρόβλημα (ακόμα και ο ΟΤΕ μας είχε πρήξει). Η εξυπηρέτησή τους έχει ένα θέμα, αλλά είναι ανάλογα σε ποιον υπάλληλο θα "πέσεις"... Ελπίζω τώρα που έχουν ιδιόκτητο δίκτυο, να βελτιωθεί σε αυτό τον τομέα.

Εγώ δε θα είχα πρόβλημα να γυρίσει στη WIND η δική μου γραμμή. Αλλά θα ήθελα να είχα το ελεύθερο να φύγω από τη Cyta και να πάω σε φοιτητικό OTE VDSL, να βρω την "υγειά" μου και να δίνω λιγότερα €€... :rolleyes:

Atheros
11-12-17, 18:41
Γιατι ρε παιδια αμα την παρει η wind δηλαδη τι θα γινει??Θα εχετε ολοι προβληματα και θα φυγετε?

Συμφορά που μας βρήκε !!!!Το πολύ σε 12 ώρες άμα γίνει τέτοιο πράγμα...έχω κάνει φορητότητα......Τα κουβαδάκια μου και σε άλλη παραλία! Είδα κι έπαθα να ξεφύγω από τα νύχια της WIND, και αυτή θα με ακολουθάει από πίσω :;;;;;Άσε που με έχει στη μαύρη λίστα, και άμα ξαναδεί το όνομά μου θα μου ανεβάσει το πάγιο από τα 14,69€ που δίνω τώρα στα 99,90€ για εκδίκηση!

dimitris.taxideytis
11-12-17, 19:29
Μπρρρρ..... wind και ανατριχιασα.....
Με βλεπω για vodafone μερια η' πΟΤΕ .....

talos_2002
12-12-17, 02:21
Θα μείνω Cyta για όσο διάστημα συμφέρει την τσέπη μου.
Αν ποτέ την κάνουν σαν τα μούτρα τους, Forthnet/Nova.

dimangelid
12-12-17, 12:19
Λοιπόν, έχει επιβεβαιωθεί πλήρως, η εταιρεία περνά στα χέρια της wind.

Θα σκάσει εντός ολίγων ημερών.

Που το βασίζεις αυτό; Κάποιο link;

mix21
12-12-17, 22:10
Αν περάσει σε αλλη εταιρεία η cyta,λογικα θα μας δοθεί η δυνατότητα να φυγουμε χωρις "πρόστιμο", σωστα;

MitsosDaBest13
12-12-17, 22:15
Αν περάσει σε αλλη εταιρεία η cyta,λογικα θα μας δοθεί η δυνατότητα να φυγουμε χωρις "πρόστιμο", σωστα;

Αυτό ευχόμαστε σχεδόν όλοι, αλλά χλωμό το βλέπω να γίνει...

galotzas
12-12-17, 23:03
Δεν θυμαμαι και με την Vivodi τι ειχε γινει... Ισως να υπαρχει στα ψιλα γραμματα του καθε παροχου τι ισχυει σε περιπτωση συγχωνευσης/εξαγορας και τα λοιπα Η να ισχυει κατι γενικο βασει νομου (λεω τωρα)

Godian
13-12-17, 01:58
Εμένα το συμβόλαιο μου λήγει τον Οκτώβριο του 2018. Μακάρι να γίνει η εξαγορά κατά το καλοκαίρι να την δοκιμάσω μέχρι Οκτώβριο αν και δε πιστεύω να αλλάξει τίποτα σε εμάς.
Αν αλλάξει από θέματα ping και τέτοια την κάνω με ελαφρά. Αν όχι μένω. Αλλιώς καλύτερα οτε και να έχω το κεφάλι μου ήσυχο με λίγα ευρώ παραπάνω.

MitsosDaBest13
14-12-17, 00:52
Καινούργια υπηρεσία το Cyta More ή υπήρχε;

https://more.cyta.gr

divinitygr
15-12-17, 20:21
Αντε και φυγαμε χωρις πεναλτι, που να παμε ?
Παρε τη μια και βαρα την αλλη ειναι ολες

nnn
15-12-17, 20:25
Καινούργια υπηρεσία το Cyta More ή υπήρχε;

https://more.cyta.gr

Καινούρια.

MitsosDaBest13
17-12-17, 21:59
Μπήκα πριν λίγο στο MyCyta για πλάκα και ξαφνικά βλέπω ότι έχει ανεβεί ο λογαριασμός της 1ης Δεκεμβρίου, μια βδομάδα νωρίτερα από το συνηθισμένο!! Χωρίς ειδοποίηση στο e-mail βέβαια... :rolleyes:

Μάλλον αποφάσισαν να "σουλουπωθούν", λίγο πριν το τέλος τους, για να πουληθούν ακριβότερα στη WIND και να μη φαίνεται η εικόνα μιας διαλυμένης εταιρίας***. :p

***Δεν το λέω μόνο εγώ, αν δείτε στα post της Cyta στο Facebook, περίπου 9 στους 10 τη βρίζουν...

vasilimertzani
17-12-17, 23:39
Μπήκα πριν λίγο στο MyCyta για πλάκα και ξαφνικά βλέπω ότι έχει ανεβεί ο λογαριασμός της 1ης Δεκεμβρίου, μια βδομάδα νωρίτερα από το συνηθισμένο!! Χωρίς ειδοποίηση στο e-mail βέβαια... :rolleyes:

Μάλλον αποφάσισαν να "σουλουπωθούν", λίγο πριν το τέλος τους, για να πουληθούν ακριβότερα στη WIND και να μη φαίνεται η εικόνα μιας διαλυμένης εταιρίας***. :p

***Δεν το λέω μόνο εγώ, αν δείτε στα post της Cyta στο Facebook, περίπου 9 στους 10 τη βρίζουν...

στη wind?ελεος,ολο με κυνηγαει.

MitsosDaBest13
17-12-17, 23:57
στη wind?ελεος,ολο με κυνηγαει.

Οι φήμες λένε ότι είναι κοντά με τη WIND. Ακόμα τίποτα δεν είναι σίγουρο.

You lied
18-12-17, 18:57
Κουράζεις.

sakis.kom
23-12-17, 06:17
Δεν θυμαμαι και με την Vivodi τι ειχε γινει... Ισως να υπαρχει στα ψιλα γραμματα του καθε παροχου τι ισχυει σε περιπτωση συγχωνευσης/εξαγορας και τα λοιπα Η να ισχυει κατι γενικο βασει νομου (λεω τωρα)Από VIVODI σε ON δεν είχε αλλάξει κάτι.
Οι ίδιες τιμές και το ίδιο συμβόλαιο αορίστου χρόνου που είχαμε στην μία, συνέχισαν στην άλλη.
Κατα το κλείσιμο της ΟΝ, μόνοι μας κανονίσαμε ο καθένας σε τι εταιρία θα πάμε.

Τα τηλεφωνήματα από όλες τις άλλες εταιρίες έπεφταν βροχή κάθε μέρα.
Είχαν βγει στην "φόρα" (μεταξύ τους) τα νούμερα όλων μας. Κάποιος τα είχε δώσει ή πουλήσει.
Όταν υπήρχε η VIVODI, δεν υπήρχαν ούτε ρήτρες, ούτε 24μηνα συμβόλαια, ούτε αυξήσεις προς τα πάνω κάθε λίγο, ούτε κείμενα για συγχωνεύσεις-λουκέτα.
Ειδικά εμείς οι πρώτοι συνδρομητές, κάναμε ένα τυπικό συμβόλαιο... και τέλος.
Μόνο η τιμή αν δεν κάνω λάθος, που βάσει παγίου (αν δεν μιλούσατε με αυτούς) στο τέλος του 24μηνου έπαιρνες την "κανονική- αυξημένη" τιμή, δεν είμαι σίγουρος όμως.

Doxaios
23-12-17, 22:00
Το θέμα είναι τί γίνεται με όλους εμάς που έχουμε είτε 12μηνα είτε 24μηνα συμβόλαια και όχι με κάποιον με ανοιχτό. Η λογική λέει οτι είναι αδιανόητο όταν έχεις κάνει συμφωνία με μία εταιρία και αυτή κλείσει να μη σου δίνει δυνατότητα υπαναχώρησης χωρίς ρήτρα.

anderm
23-12-17, 22:32
Άμα κλείσει ναι, εφόσον θα συγχονευθεί οι υπηρεσίες θα συνεχίσουν να παρέχονται ως είχαν συνεπώς υπάρχει μια καλή περίπτωση να μην δοθεί δυνατότητα υπαναχώρησης.

Godian
25-12-17, 09:52
Το θέμα είναι τί γίνεται με όλους εμάς που έχουμε είτε 12μηνα είτε 24μηνα συμβόλαια και όχι με κάποιον με ανοιχτό. Η λογική λέει οτι είναι αδιανόητο όταν έχεις κάνει συμφωνία με μία εταιρία και αυτή κλείσει να μη σου δίνει δυνατότητα υπαναχώρησης χωρίς ρήτρα.

Πότε έκανες συμβόλαιο φίλε μου;;; εδώ και αρκετό καιρό λένε ότι πωλείται. Μπορούσες να μήνα ανανεώσεις και να πας αλλού. Αλλιώς περιμένεις να τελειώσει το συμβόλαιο σου

Atheros
25-12-17, 11:30
Πότε έκανες συμβόλαιο φίλε μου;;; εδώ και αρκετό καιρό λένε ότι πωλείται. Μπορούσες να μήνα ανανεώσεις και να πας αλλού. Αλλιώς περιμένεις να τελειώσει το συμβόλαιο σου
Άν δεν τροποποιήσει η νέα ιδιοκτησία μονομερώς τα συμφωνημένα που έχουμε με τη CYTA δεν υπάρχει λόγος αποχώρησης πρό της λήξης του συμβολαίου. Άν κάνει μαγκιές και μονομερείς αυξήσεις....κρυφές ή φανερές....τότε, υπάρχει όλο το οπλοστάσιο διαθέσιμο με καταγγελία, εξώδικα, αγωγές κτλ.....

MitsosDaBest13
25-12-17, 20:56
Άν δεν τροποποιήσει η νέα ιδιοκτησία μονομερώς τα συμφωνημένα που έχουμε με τη CYTA δεν υπάρχει λόγος αποχώρησης πρό της λήξης του συμβολαίου. Άν κάνει μαγκιές και μονομερείς αυξήσεις....κρυφές ή φανερές....τότε, υπάρχει όλο το οπλοστάσιο διαθέσιμο με καταγγελία, εξώδικα, αγωγές κτλ.....

Αυτό ακριβώς. Αν συνεχίσει το πρόγραμμά μας ως έχει, δε νομίζω ότι μπορούμε να φύγουμε.

Βέβαια, με τη WIND και τη Vodafone να είναι πρωταθλήτριες σε αυξήσεις, πιστεύω ότι οποια και να την πάρει τη Cyta, θα φύγουμε από τον πρώτο μήνα... :rolleyes:

Godian
25-12-17, 21:36
Θεωρητικά ρε παιδιά όποια και να την πάρει από άποψη ποιότητας τί μπορεί να αλλάξει σε θέματα γραμμής;;

Atheros
25-12-17, 23:48
Θεωρητικά ρε παιδιά όποια και να την πάρει από άποψη ποιότητας τί μπορεί να αλλάξει σε θέματα γραμμής;;

Τα ίδια περίπου είναι όλες....Δεν υπάρχει εταιρεία καλύτερη.

Godian
26-12-17, 10:23
Τα ίδια περίπου είναι όλες....Δεν υπάρχει εταιρεία καλύτερη.

Λες εεεε;;; άμα δεν αλλάξει τίποτα θα μείνω εννοείται

vasilimertzani
26-12-17, 13:19
Άν δεν τροποποιήσει η νέα ιδιοκτησία μονομερώς τα συμφωνημένα που έχουμε με τη CYTA δεν υπάρχει λόγος αποχώρησης πρό της λήξης του συμβολαίου. Άν κάνει μαγκιές και μονομερείς αυξήσεις....κρυφές ή φανερές....τότε, υπάρχει όλο το οπλοστάσιο διαθέσιμο με καταγγελία, εξώδικα, αγωγές κτλ.....
οπλα εχεις εσυ τα εξωδικα και τις αγωγες για 1,20€ αυξηση?


Λες εεεε;;; άμα δεν αλλάξει τίποτα θα μείνω εννοείται

το τιποτα ειναι σχετικο.
Πρωτα πρωτα θα αλλαξει η (μη)εξυπηρετηση πελατων.Κατοπιν οι υπογειες κομπινες,για ανανεωσεις,χρεωσεις κλπ.

Atheros
26-12-17, 17:51
οπλα εχεις εσυ τα εξωδικα και τις αγωγες για 1,20€ αυξηση?



το τιποτα ειναι σχετικο.
Πρωτα πρωτα θα αλλαξει η (μη)εξυπηρετηση πελατων.Κατοπιν οι υπογειες κομπινες,για ανανεωσεις,χρεωσεις κλπ.

Πρώτα ξεκινάμε από καταγγελία, δεν ξεκίνησα με εξώδικο.Ξαναδιάβασε τι έγραψα παραπάνω.
Τίποτα δεν θα αλλάξει στην ποιότητα καλή ή κακή της υπηρεσίας ίντερνετ

Doxaios
27-12-17, 18:10
Έχω υπογράψει με μια εταιρία που λέγεται cyta. Πουλιέται. Νομίζω οτι δεν είναι αυτόματα αποδεκτό οτι θα θέλω να είμαι πελάτης εταιρίας με όνομα wind, vodafone κτλ.

- - - Updated - - -

Εχει κανεις προβλημα ανατολικη Θεσσαλονικη Περαια, Πλαγιαρι, Τριλοφο, Καρδια;

vasilimertzani
28-12-17, 02:18
Πρώτα ξεκινάμε από καταγγελία, δεν ξεκίνησα με εξώδικο.Ξαναδιάβασε τι έγραψα παραπάνω.
Τίποτα δεν θα αλλάξει στην ποιότητα καλή ή κακή της υπηρεσίας ίντερνετ

Δεν αναφερα πουθενα οτι ξεκινας με εξωδικο.Διαφωνω απλα στις λυσεις που νομιζεις οτι εχεις σαν οπλο οπως τα εξωδικα και τις αγωγες.



Βασικα θα επρεπε να σου πληρωνουν και τα τελη συνδεσης με την επομενη εταιρια αφου ειναι δικο τους σφαλμα,αλλα που..

Παντελής Κ
28-12-17, 14:11
Καλησπέρα σε όλους ,
Σχετικά με το θέμα της CYTA αντιμετωπίζω το εξής θέμα και θα ήθελα την βοήθειά σας :

Άλλαξα πάροχο τον Αύγουστο και πήγα στη cyta .
Τους τελευταίους 3 μήνες αντιμετωπίζω θέματα ταχύτητας Internet και διακοπών στο τηλέφωνο .
Επικοινώνησα μαζί τους , ήρθε τεχνικός και είπε ότι θα πρέπει να φταίει η καλωδίωση του συναγερμού . Συναγερμό δεν έχω αλλά υπάρχουν οι αναμονές . Για να λυθεί το θέμα λοιπόν μου είπαν να καλέσω ηλεκτρολόγο να το δει .
Και η ερώτησή μου είναι η εξής : "οφείλει η cyta να το ψάξει αν υπάρχει πρόβλημα από την καλωδίωση ή όντως θα πρέπει εγώ να φροντίσω να βρω ηλεκτρολόγο; " και δεύτερον "παίζει ρόλο το ότι με τους άλλους πάροχους δεν είχα τέτοιο θέμα;"

Ευχαριστώ

bill27
28-12-17, 15:26
Καλησπέρα σε όλους ,
Σχετικά με το θέμα της CYTA αντιμετωπίζω το εξής θέμα και θα ήθελα την βοήθειά σας :

Άλλαξα πάροχο τον Αύγουστο και πήγα στη cyta .
Τους τελευταίους 3 μήνες αντιμετωπίζω θέματα ταχύτητας Internet και διακοπών στο τηλέφωνο .
Επικοινώνησα μαζί τους , ήρθε τεχνικός και είπε ότι θα πρέπει να φταίει η καλωδίωση του συναγερμού . Συναγερμό δεν έχω αλλά υπάρχουν οι αναμονές . Για να λυθεί το θέμα λοιπόν μου είπαν να καλέσω ηλεκτρολόγο να το δει .
Και η ερώτησή μου είναι η εξής : "οφείλει η cyta να το ψάξει αν υπάρχει πρόβλημα από την καλωδίωση ή όντως θα πρέπει εγώ να φροντίσω να βρω ηλεκτρολόγο; " και δεύτερον "παίζει ρόλο το ότι με τους άλλους πάροχους δεν είχα τέτοιο θέμα;"

Ευχαριστώ

αν το προβλημα αφορα δικη σου καλωδιωση δηλαδη απο το κουτι που εχεις εξω απο το σπιτι σου και μετα ειναι δικια σου ευθυνη,αν το προβλημα αφορα απο το αστικο κεντρο εως το κουτι εξω απο το σπιτι σου αφορα τη cyta.

Doxaios
28-12-17, 22:35
Οπως τα ειπε ο φιλος. Το περιεργο παντως ειναι γιατι δεν ειχε το ιδιο θεμα σε προηγουμενο παροχο.

anderm
29-12-17, 00:26
αν το προβλημα αφορα δικη σου καλωδιωση δηλαδη απο το κουτι που εχεις εξω απο το σπιτι σου και μετα ειναι δικια σου ευθυνη,αν το προβλημα αφορα απο το αστικο κεντρο εως το κουτι εξω απο το σπιτι σου αφορα τη cyta.

Δεν ισχύει αυτό. Η καλωδίωση από το box προς τα μέσα σωστά είναι ευθύνη πελάτη. Από το box μέχρι το Α/Κ είναι ευθύνη ΟΤΕ και από το Α/Κ ευθύνη Cyta.

Εάν κάποιος δεν έχει μείωση συγχρονισμού δεν μπορεί να ευθύνεται άλλος παράγοντας για τη μείωση ταχύτητας κατά τέτοιο μεγάλο ποσοστό σε σχέση με το συγχρονισμό παρά το δίκτυο της Cyta από το Α/Κ και μετά. Εάν υπήρχε παράγοντας θορύβου θα έριχνε το SNR σε σημείο που δεν θα μπορούσε να συγχρονίσει η γραμμή, δεν είναι φυσιολογικό να υπάρχει μειωμένη ταχύτητα κατά τόσο μεγάλα ποσοστά και να ευθύνονται παρεμβολές.

bill27
29-12-17, 09:53
Δεν ισχύει αυτό. Η καλωδίωση από το box προς τα μέσα σωστά είναι ευθύνη πελάτη. Από το box μέχρι το Α/Κ είναι ευθύνη ΟΤΕ και από το Α/Κ ευθύνη Cyta.



Ειναι αυτονοητο οτι ειναι ευθυνη του οτε απο την στιγμη που διαχειριζετε το δικτυο του χαλκου,αλλα ο πελατης αν εχει προβλημα δεν θα απευθυνθει στον οτε αλλα στην συτα.

Αν μπορει ο φιλος ας δωσει τα στατιστικα να δουμε τι ακριβως παιζει..

panosb26
30-12-17, 16:20
Καλησπέρα σε όλους ,
Σχετικά με το θέμα της CYTA αντιμετωπίζω το εξής θέμα και θα ήθελα την βοήθειά σας :

Άλλαξα πάροχο τον Αύγουστο και πήγα στη cyta .
Τους τελευταίους 3 μήνες αντιμετωπίζω θέματα ταχύτητας Internet και διακοπών στο τηλέφωνο .
Επικοινώνησα μαζί τους , ήρθε τεχνικός και είπε ότι θα πρέπει να φταίει η καλωδίωση του συναγερμού . Συναγερμό δεν έχω αλλά υπάρχουν οι αναμονές . Για να λυθεί το θέμα λοιπόν μου είπαν να καλέσω ηλεκτρολόγο να το δει .
Και η ερώτησή μου είναι η εξής : "οφείλει η cyta να το ψάξει αν υπάρχει πρόβλημα από την καλωδίωση ή όντως θα πρέπει εγώ να φροντίσω να βρω ηλεκτρολόγο; " και δεύτερον "παίζει ρόλο το ότι με τους άλλους πάροχους δεν είχα τέτοιο θέμα;"

Ευχαριστώ

Εαν εχει ερθει τεχνικος και μετρησε μεχρι εξω σε εσκαλιτ,ΧΚ ή εισαγωγη οτι εχεις μαλλον στο σπιτι σου και ειναι οκ χωρις μεταβολλες ή σφαλματα και μεσα σε κεντρικη πριζα βρισκει προβλημα τοτε το προβλημα ειναι καθαρα δικο σου/εσωτερικη καλωδιωσης (θα μπορουσε βεβαια εαν ηθελε να ψαξει να βρει ακριβως το προβλημα)

@ ADSLgr.com All rights reserved.