PDA

Επιστροφή στο Forum : Απόψεις για τη Cyta [Δίκτυο-Υπηρεσίες-Εξυπηρέτηση]



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 [98] 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118

You lied
24-02-18, 11:21
ελευθερα πας οπου θες

Όταν ολοκληρωθεί η μεταβίβαση των μετοχών και κατα συνέπεια η αλλαγή ονόματος της εταιρίας.

Οτιδήποτε άλλο εως τότε απλώς θα αφήσει χρέος στον συνδρομητή.

stekon
24-02-18, 12:56
Όταν ολοκληρωθεί η μεταβίβαση των μετοχών και κατα συνέπεια η αλλαγή ονόματος της εταιρίας.

Οτιδήποτε άλλο εως τότε απλώς θα αφήσει χρέος στον συνδρομητή.

Μήπως γνωρίζουμε ποτε θα γίνει η πώληση της CYTA;
με το που θα γινει αλλαζω παροχο λογω VDSL....που δεν μου παρηχε η cyta ,ενω αλλοι παροχοι εχουν διαθεσιμοτητα vdsl απο καφαο μαλιστα...

mike_871
24-02-18, 18:30
Όταν ολοκληρωθεί η μεταβίβαση των μετοχών και κατα συνέπεια η αλλαγή ονόματος της εταιρίας.

Οτιδήποτε άλλο εως τότε απλώς θα αφήσει χρέος στον συνδρομητή.

η ερωτηση ηταν σαφεις οπως και η απαντηση, δεν ξερω που και για ποιον λογο μπερδευτικες

anderm
25-02-18, 01:13
Πρέπει να δείτε τα συμβόλαια σας να έχουν ρήτρα ιδιοκτησίας. Συνήθως υπάρχει μόνο στα επαγγελματικά συμβόλαια, διαφορετικά αν ακόμα και μετά την ενσωμάτωση στον όμιλο της Vf παραμείνει ξεχωριστή εταιρία νομικά, δεν προβλέπεται διακοπή αζημίως.

konarx
26-02-18, 15:12
Μιας και λέμε "απόψεις για την Cyta"... Είμαι 2 χρόνια πελάτης της, καλοπληρωτής, με φοιτητικό VDSL 35 (πιάνω 29-32, ανάλογα με τα κέφια). Δεν έχω κάποιο παράπονο, δεν είχα ποτέ αποσυνδέσεις. Να σημειωθεί όμως πως χρησιμοποιώ εγώ δικό μου TP-Link modem/router, καθώς το Thomson της Cyta δεν κάνει DHCP σωστά και πάνω από 3-4 συσκευές κουμπωμένες (είτε Ethernet είτε Wi-Fi) τις πετάγε έξω :hmm:... Anyway, λήγει το συμβόλαιό μου 15 Μάρτη και όλως τυχαίως, 15 Μάρτη παρουσιάζομαι Έβρο (να κοιμάστε ήσυχοι πλέον :p ). Πήγα κάπου στις 13-14 Φεβρουαρίου για διακοπή της συνδρομής μου, σκεπτόμενος πως η διαδικασία θα πάρει σίγουρα κανα μήνα μέχρι να γίνει η διακοπή. Ευγενέστατος ο υπάλληλος, έκανε αίτηση διακοπής, στην οποία μάλιστα σημείωσε "να αρχίσουν οι διαδικασίες 15 Μαρτίου", ώστε να έχω ίντερνετ μέχρι να φύγω. Τόσο απλά! Εντύπωση μου έκανε... Βέβαια όταν έφυγα θυμήθηκα πως έπρεπε να ρωτήσω αν πρέπει να επιστρέψω τον εξοπλισμό που μου έδωσαν, αλλά θα ξαναπεράσω κάποια στιγμή από το κατάστημα... Αυτά :)

dimitri_ns
26-02-18, 15:23
Μιας και λέμε "απόψεις για την Cyta"... Είμαι 2 χρόνια πελάτης της, καλοπληρωτής, με φοιτητικό VDSL 35 (πιάνω 29-32, ανάλογα με τα κέφια). Δεν έχω κάποιο παράπονο, δεν είχα ποτέ αποσυνδέσεις. Να σημειωθεί όμως πως χρησιμοποιώ εγώ δικό μου TP-Link modem/router, καθώς το Thomson της Cyta δεν κάνει DHCP σωστά και πάνω από 3-4 συσκευές κουμπωμένες (είτε Ethernet είτε Wi-Fi) τις πετάγε έξω :hmm:... Anyway, λήγει το συμβόλαιό μου 15 Μάρτη και όλως τυχαίως, 15 Μάρτη παρουσιάζομαι Έβρο (να κοιμάστε ήσυχοι πλέον :p ). Πήγα κάπου στις 13-14 Φεβρουαρίου για διακοπή της συνδρομής μου, σκεπτόμενος πως η διαδικασία θα πάρει σίγουρα κανα μήνα μέχρι να γίνει η διακοπή. Ευγενέστατος ο υπάλληλος, έκανε αίτηση διακοπής, στην οποία μάλιστα σημείωσε "να αρχίσουν οι διαδικασίες 15 Μαρτίου", ώστε να έχω ίντερνετ μέχρι να φύγω. Τόσο απλά! Εντύπωση μου έκανε... Βέβαια όταν έφυγα θυμήθηκα πως έπρεπε να ρωτήσω αν πρέπει να επιστρέψω τον εξοπλισμό που μου έδωσαν, αλλά θα ξαναπεράσω κάποια στιγμή από το κατάστημα... Αυτά :)

Σιγά την εξυπηρέτηση..
Να σου μεταφέρανε την σύνδεση στον θάλαμο στο στρατόπεδο, να πώ κάτι κάνουν :p

Just_Nikos
01-03-18, 22:51
Γιατι σερνεται αποψε η Cyta ξερει καποιος?

MitsosDaBest13
02-03-18, 00:08
Γιατι σερνεται αποψε η Cyta ξερει καποιος?

Εγώ νωρίς το απόγευμα, δεν είχα ούτε τηλέφωνο, ούτε ίντερνετ. Είχα πέσει για ύπνο 1-2 ώρες και όταν σηκώθηκα, είδα το ρούτερ. Μετά από επανεκκίνηση, έφτιαξε.

uncle_nontas
02-03-18, 00:17
Εγώ τώρα που γύρισα σπίτι είμαι κομπλέ, πριν όμως μου έκανε κάτι disconnects σε κάτι τορρεντζ

Just_Nikos
02-03-18, 00:56
Εγώ νωρίς το απόγευμα, δεν είχα ούτε τηλέφωνο, ούτε ίντερνετ. Είχα πέσει για ύπνο 1-2 ώρες και όταν σηκώθηκα, είδα το ρούτερ. Μετά από επανεκκίνηση, έφτιαξε.

Εγω κατεβάζω με 50kb/s απο nvidia.com γιαυτο και ρώτησα.
Ειχα να δω τετοια ταχύτητα απο το 2007:down:

stelakis1914
02-03-18, 12:19
Κι εγώ είχα κάποια προβλήματα την χθεσινή μέρα με μείωση των ταχυτήτων. Το browsing γινόταν κανονικά αλλά σε video streaming είχα πρόβλημα. Δεν πήγε το μυαλό μου όμως στην σύνδεση και έτσι δεν το έψαξα περαιτέρω.

jasonas
06-03-18, 22:15
μονο σε μένα ΣΕΡΝΕΤAI??? μιλάμε εχω απο το 2007 εχω ιντερνετ, πιο αργη σύνδεση δεν εχω συναντήσει, ουτε καν στην αρχες του 2007... μην πω τι γίνεται αν κάποιος μιλάει ταυτόχρονα στο τηλέφωνο... τι παίζει με την cyta τον τελευταίο καιρό??

Atheros
07-03-18, 00:16
μονο σε μένα ΣΕΡΝΕΤAI??? μιλάμε εχω απο το 2007 εχω ιντερνετ, πιο αργη σύνδεση δεν εχω συναντήσει, ουτε καν στην αρχες του 2007... μην πω τι γίνεται αν κάποιος μιλάει ταυτόχρονα στο τηλέφωνο... τι παίζει με την cyta τον τελευταίο καιρό??

Έχει κάποια θέματα αλλά πιθανότερα προέρχονται από τις γραμμές κορμού του δικτύου της και όχι από την σύνδεση στο κέντρο.Πνέει τα λοίσθια.....RIP

galotzas
07-03-18, 00:23
Ειχε/εχει και θα εχει παντα προβληματα με τους dns.

jasonas
07-03-18, 01:28
βλέπω να "ανηφορίζω" προς οτε φέτος που λήγει η σύμβαση...

nnn
07-03-18, 11:24
Από το πρωί χτες, έδειχνε μπούκωμα η γραμμή και χαμηλό download.

stelakis1914
07-03-18, 12:11
Κι εδώ πολλά προβλήματα από το πρωί σε σημείο να κοπεί και εντελώς η σύνδεση. Καλό θα ήταν να έχουμε μια επίσημη ενημέρωση για το τι γίνεται τον τελευταίο καιρό.

Godian
07-03-18, 14:38
Καί έμενα τελευταία σέρνεται το σύμπαν. Τον Οκτώβριο λήγει το συμβόλαιο μου και εγώ στον οτε θα πάω

MitsosDaBest13
07-03-18, 15:55
Αντε βρε άσχετοι, αφού είπαμε ότι η Cyta "μαμαει και δέρνει"... :lol: Μη μας κουράζετε με τη γκρίνια σας... Ειδικά αυτός ο Mitsos, o DaBest.:whistle:


Υ.Γ. Εγώ δυστυχώς, έχω ακόμα 12 μήνες συμβόλαιο...

uncle_nontas
07-03-18, 16:12
Καλά Μήτσο, οκ. Είπαμε,το μαγαζί έκλεισε, λογικά είναι αυτά δυστυχώς. Αλλά κ πάλι, καλύτερη εμπειρία είναι από τα χάλια της wind στα καλύτερα της. Μην το κάνεις flame το θέμα.

Godian
07-03-18, 16:27
Καλά Μήτσο, οκ. Είπαμε,το μαγαζί έκλεισε, λογικά είναι αυτά δυστυχώς. Αλλά κ πάλι, καλύτερη εμπειρία είναι από τα χάλια της wind στα καλύτερα της. Μην το κάνεις flame το θέμα.

Η κοπέλα μου έχει wind στα 14 κλειδώνει το ρουτερ της εγώ στα 11 και ping διαφορά άστα να πάνε. Η Wind άθλια

galotzas
07-03-18, 17:50
Εγω με cyta συγχρονιζω στα 9.8. Ping στην google 29ms και στο speedtest ping 19 με 10000kbps. Η γυναικα μου στο κέντρο της πατρας στο μαγαζι της με 24αρα οτε συγχρονιζει στα 13. Ping στην google στα 71 και στο speedtest ping 35 με 12500kbps. Παρότι και εγω εχω γραψει αρκετες φορες για τα προβληματα που εχουν μαλλον θα μου λείψουν. :-)

MitsosDaBest13
07-03-18, 19:11
Καλά Μήτσο, οκ. Είπαμε,το μαγαζί έκλεισε, λογικά είναι αυτά δυστυχώς. Αλλά κ πάλι, καλύτερη εμπειρία είναι από τα χάλια της wind στα καλύτερα της. Μην το κάνεις flame το θέμα.

Δεν το κάνω "flame"... Απλά είναι ένας τρόπος να σας υπενθυμίσω, ότι: "Σας τα έλεγα από καιρό, αλλά δε με πιστεύατε"... :rolleyes:

Υ.Γ. Έχουμε 4 γραμμές WIND στην οικογένεια από χρόνια, κανένα πρόβλημα ως τώρα... Ναι, το Ping είναι πιο υψηλό από τη Cyta, αλλά σε γενικές γραμμές δεν έχει τόσα πολλά θέματα...

talos_2002
08-03-18, 01:49
Όσοι δεν έχουν πρόβλημα με την Wind είναι μετρημένοι στα δάχτυλα. :D

jasonas
08-03-18, 19:54
οποτε λιγο πολυ συμφωνούμε ολοι για το φινιτο της cyta... η wind δεν ειναι και η πιο αξιόπιστη, οποτε πάμε για cosmote... :p

galotzas
08-03-18, 19:56
οποτε λιγο πολυ συμφωνούμε ολοι για το φινιτο της cyta... η wind δεν ειναι και η πιο αξιόπιστη, οποτε πάμε για cosmote... :p

Αβανταδορος ?

jasonas
09-03-18, 00:57
οχι καμια σχεση... απλα θελω έμμεσα να μου επιβεβαιωσετε ποια εταιρια να διαλέξω για την νεα σύμβαση ίντερνετ.... :P ειχα στο νου μου και την wind αλλα μετα απο αυτα που διάβασα + και με μια απλη αναζήτηση στo google με απέτρεψε... :p

galotzas
09-03-18, 10:28
οχι καμια σχεση... απλα θελω έμμεσα να μου επιβεβαιωσετε ποια εταιρια να διαλέξω για την νεα σύμβαση ίντερνετ.... :P ειχα στο νου μου και την wind αλλα μετα απο αυτα που διάβασα + και με μια απλη αναζήτηση στo google με απέτρεψε... :p

Εγω θα ρωτουσα δυο σπιτια διπλα δυο πανω δυο κατω απο το δικο μου να δω τι ISP εχουν και ποσο συγχρονιζουν και θα ειχα μια πραγματικη εικονα. Και φυσικα παει και αναλογα τις τσεπες του καθενος.

jasonas
09-03-18, 16:23
μονο που στην πολυκατοικία μου εκτός απο ενα διαμέρισμα (μαζι με το δικο μου) μένουν ατομα που δεν έχουν ιδέα απο αυτα... απλα θα μου πουν "εχω wind/cosmote/cyta με το απεριοριστα 24 mbps"... οι περισσότεροι είναι 50+ σε ηλικια και δεν πολυ ασχολουνται... φτανει που το εχουν!

MitsosDaBest13
09-03-18, 17:43
οχι καμια σχεση... απλα θελω έμμεσα να μου επιβεβαιωσετε ποια εταιρια να διαλέξω για την νεα σύμβαση ίντερνετ.... :P ειχα στο νου μου και την wind αλλα μετα απο αυτα που διάβασα + και με μια απλη αναζήτηση στo google με απέτρεψε... :p

Εγώ θα επέλεγα ξανά και ξανά WIND, τουλάχιστον μέχρι να αντιμετωπίσω κάποιο σοβαρό πρόβλημα. :p Έχει τα πιο συμφέροντα πακέτα, αν και τελευταία έχει ακριβύνει... Αν σου τύχει να σε βάλουν σε NAT, παίρνεις απλά ένα τηλέφωνο στο 1212 και στο γυρίζουν σε Public IP.

Η νέα "μαμά" της Cyta (η Vodafone), είναι και αυτή μια "WIND" σε αξιοπιστία, με τιμές "Cosmote"... Ένα budget δίκτυο, με premium τιμές. Αν καταλαβαίνεις τι εννοώ.

Οπότε, αν θέλεις να φύγεις από τη Cyta, η πιο αξιόπιστη λύση είναι η Cosmote, αν και αυτή τελευταία έχει "πέσει" αρκετά...

Doxaios
09-03-18, 19:18
Με την πωληση της cyta ειμαστε δεσμευμενοι στην εταιρεια που την αγορασε ή μπορουμε να αποδεσμευτουμε ελευθερα λογω αλλαγης παροχου;

Έχει ακουστεί κάτι νεότερο για αυτό;;;

Atheros
10-03-18, 00:24
οποτε λιγο πολυ συμφωνούμε ολοι για το φινιτο της cyta... η wind δεν ειναι και η πιο αξιόπιστη, οποτε πάμε για cosmote... :p

.......ή μένουμε στη Vodafone......!

jasonas
10-03-18, 20:27
στην cosmote το ιδιο προγραμμα fiber με αυτο της vodafone κοστίζει 15 ευρω λιγότερο, οποτε δεν βλέπω τoν λογο να μείνω!

umay
14-03-18, 02:21
Μάλλον κοιμούνται εκεί στους παρόχους, οι τιμές πλέον έφτασαν τα επίπεδα του ΟΤΕ! συνεπώς για ένα ποσό 1-2 ευρώ και λίγο παραπάνω, δεν αξίζει να παραμένεις εκτός ΟΤΕ. Ήδη γνωστοί μου έχουν ξαναγυρίσει μετά από χρόνια και αν δεν μου διατηρήσουν την τιμή που έχω στη Cyta, δεν το συζητώ, γυρνάω ΟΤΕ!
Πάντως, η "επιστροφή" αυτή, μετά και τις αυξήσεις σε σταθερή (και κινητή) θα λάβει διαστάσεις χιονοστιβάδας τους επόμενους μήνες...

dimitri_ns
14-03-18, 08:07
Μάλλον κοιμούνται εκεί στους παρόχους, οι τιμές πλέον έφτασαν τα επίπεδα του ΟΤΕ! συνεπώς για ένα ποσό 1-2 ευρώ και λίγο παραπάνω, δεν αξίζει να παραμένεις εκτός ΟΤΕ. Ήδη γνωστοί μου έχουν ξαναγυρίσει μετά από χρόνια και αν δεν μου διατηρήσουν την τιμή που έχω στη Cyta, δεν το συζητώ, γυρνάω ΟΤΕ!
Πάντως, η "επιστροφή" αυτή, μετά και τις αυξήσεις σε σταθερή (και κινητή) θα λάβει διαστάσεις χιονοστιβάδας τους επόμενους μήνες...

Πρόσεξε μην σε παρασύρει η χιονοστιβάδα κι έχουμε ατυχήματα :p
Θα ονειρεύεσαι μάλλον και έχεις κι εφιάλτες

cyta 2play (24άρι + απεριόριστα σταθερά) =18,90€
cyta vdsl35 (με απεριόριστα σταθερά) = 18,90 + 6,30 = 25,20 €


cosmote 2play (με απεριόριστα σταθερά) = 31,65 €
cosmote vdsl 30 (με απεριόριστα σταθερά) = 40,12 €

Αν 19=32
και 25=40

την Δευτέρα με τον κηδεμόνα σου ( αν και μάλλον δεν σώζεσαι )

galotzas
14-03-18, 10:28
συνεπώς για ένα ποσό 1-2 ευρώ και λίγο παραπάνω, δεν αξίζει να παραμένεις εκτός ΟΤΕ

Αυτο ποτε δεν το καταλαβα και ουτε θα το καταλαβω. Εκτος αν εχεις στοιχεια που το λες.. Γιατι δηλαδη ΔΕΝ αξιζει να παραμεινεις εκτος οτε ακομα και με ιδια τιμη σου λεω εγω.!

anthip09
14-03-18, 10:49
Αυτο ποτε δεν το καταλαβα και ουτε θα το καταλαβω. Εκτος αν εχεις στοιχεια που το λες.. Γιατι δηλαδη ΔΕΝ αξιζει να παραμεινεις εκτος οτε ακομα και με ιδια τιμη σου λεω εγω.!

Γιατί, κατά την ταπεινή μου άποψη, αν σου προκύψει θέμα βλάβης στη γραμμή, απλούστατα θα έχεις καλύτερη και αμεσότερη εξυπηρέτηση από τον ΟΤΕ ο οποίος καλώς η κακώς είναι και ο διαχειριστής του δικτύου.

galotzas
14-03-18, 11:02
Γιατί, κατά την ταπεινή μου άποψη, αν σου προκύψει θέμα βλάβης στη γραμμή, απλούστατα θα έχεις καλύτερη και αμεσότερη εξυπηρέτηση από τον ΟΤΕ ο οποίος καλώς η κακώς είναι και ο διαχειριστής του δικτύου.

Συμφωνοι αυτο που λες ειναι σωστο. Ομως αυτος ειναι λογος να πληρωνεις διπλασια και τριπλασια λεφτα στην περιπτωση που γινει κατι να τους εχεις αμεσα? Επισης στην περιπτωση των ιδιων χρηματων ΔΕΝ ισχυει οτι σε ολη την επικρατεια εχει και καλυτερες υπηρεσιες. Υπαρχουν μερη που υστερει σε ταχυτητα και σε σταθεροτητα απο αλλους παροχους.

anthip09
14-03-18, 11:57
Συμφωνοι αυτο που λες ειναι σωστο. Ομως αυτος ειναι λογος να πληρωνεις διπλασια και τριπλασια λεφτα στην περιπτωση που γινει κατι να τους εχεις αμεσα? Επισης στην περιπτωση των ιδιων χρηματων ΔΕΝ ισχυει οτι σε ολη την επικρατεια εχει και καλυτερες υπηρεσιες. Υπαρχουν μερη που υστερει σε ταχυτητα και σε σταθεροτητα απο αλλους παροχους.

Φυσικά και δεν αξίζει αν μιλάμε για 2πλασια και 3πλασια χρήματα, αλλά νομίζω πλέον δεν υφίστανται αυτές οι διαφορές αν πάρεις προσφορά σε περίπτωση φορητότητας από άλλο πάροχο. Για παράδειγμα πρόσφατα μου έδινε για άλλη γραμμή μου το 24αρι adsl με απεριόριστα σταθερά στα 23ε το 50αρι vdsl στα 32ε. όσο για τις υπηρεσίες που λες ναι δεν έχεις άδικο, αλλά σε γενικές γραμμές είναι παραδεκτό ότι είναι ποιο σταθερός. Αλλά κυρίως ξέρεις ποιο είναι το θέμα? όντας διαχειριστής του δικτύου σου δίνει ότι γραμμή θέλει. Αν είσαι δικός του πελάτης θα σε προσέξει, αν είσαι αλλού "παίζει" να πάρεις και κανά σαπάκι που περισσεύει. Δυστυχώς αυτή είναι η πρακτική, κάκιστα μεν, αλλά αυτή.

galotzas
14-03-18, 12:04
Φυσικά και δεν αξίζει αν μιλάμε για 2πλασια και 3πλασια χρήματα, αλλά νομίζω πλέον δεν υφίστανται αυτές οι διαφορές αν πάρεις προσφορά σε περίπτωση φορητότητας από άλλο πάροχο. Για παράδειγμα πρόσφατα μου έδινε για άλλη γραμμή μου το 24αρι adsl με απεριόριστα σταθερά στα 23ε το 50αρι vdsl στα 32ε. όσο για τις υπηρεσίες που λες ναι δεν έχεις άδικο, αλλά σε γενικές γραμμές είναι παραδεκτό ότι είναι ποιο σταθερός. Αλλά κυρίως ξέρεις ποιο είναι το θέμα? όντας διαχειριστής του δικτύου σου δίνει ότι γραμμή θέλει. Αν είσαι δικός του πελάτης θα σε προσέξει, αν είσαι αλλού "παίζει" να πάρεις και κανά σαπάκι που περισσεύει. Δυστυχώς αυτή είναι η πρακτική, κάκιστα μεν, αλλά αυτή.

Συμφωνω 101% μαζι σου ολα. Φαντασου ομως να τελειωσουν ολοι οι εναλλακτικοι και να γυρισουμε στο μονοπωλιο του 1990. Τοτε θα μιλαμε για αλλες τιμες απο τον οτε και σιγουρα αλλη συμπεριφορα,

anthip09
14-03-18, 12:09
Συμφωνω 101% μαζι σου ολα. Φαντασου ομως να τελειωσουν ολοι οι εναλλακτικοι και να γυρισουμε στο μονοπωλιο του 1990. Τοτε θα μιλαμε για αλλες τιμες απο τον οτε και σιγουρα αλλη συμπεριφορα,

Έχεις απόλυτο δίκιο και φαντάζομαι κανείς δε το θέλει αυτό, αλλά δυστυχώς αν οι τιμές πλεόν των εναλλακτικών είναι πολύ κοντά στου ΟΤΕ τότε φοβάμαι ότι θα χάσουν αρκετό κόσμο.

dimitri_ns
14-03-18, 12:11
Φυσικά και δεν αξίζει αν μιλάμε για 2πλασια και 3πλασια χρήματα, αλλά νομίζω πλέον δεν υφίστανται αυτές οι διαφορές αν πάρεις προσφορά σε περίπτωση φορητότητας από άλλο πάροχο. Για παράδειγμα πρόσφατα μου έδινε για άλλη γραμμή μου το 24αρι adsl με απεριόριστα σταθερά στα 23ε το 50αρι vdsl στα 32ε. όσο για τις υπηρεσίες που λες ναι δεν έχεις άδικο, αλλά σε γενικές γραμμές είναι παραδεκτό ότι είναι ποιο σταθερός. Αλλά κυρίως ξέρεις ποιο είναι το θέμα? όντας διαχειριστής του δικτύου σου δίνει ότι γραμμή θέλει. Αν είσαι δικός του πελάτης θα σε προσέξει, αν είσαι αλλού "παίζει" να πάρεις και κανά σαπάκι που περισσεύει. Δυστυχώς αυτή είναι η πρακτική, κάκιστα μεν, αλλά αυτή.

Με φωνάξατε ?
220 μ από ΑΚ η γραμμή πάει μέχρι 40. Ευτυχώς δεν έχεις αποσυνδέσεις, μούπαν απ'τη cyta

anthip09
14-03-18, 12:56
Με φωνάξατε ?
220 μ από ΑΚ η γραμμή πάει μέχρι 40. Ευτυχώς δεν έχεις αποσυνδέσεις, μούπαν απ'τη cyta

Να τα μας...είδες ο πΟΤΕ :p Άντε τώρα να πιέσεις τη cyta να πιέσει τον ΟΤΕ να σου αλλάξει ζεύγος :whistle:

dimitri_ns
14-03-18, 13:09
Να τα μας...είδες ο πΟΤΕ :p Άντε τώρα να πιέσεις τη cyta να πιέσει τον ΟΤΕ να σου αλλάξει ζεύγος :whistle:

Παλαβός είσαι ?
Και τι να το κάνει ο ΟΤΕ το σαπάκι ? Να το κρατήσει ή να το δώσει σε άλλο πάροχο ?
Αστο εκεί που είναι. Τι θέλει και γρινιάζει ο μ@λ@κας (εγώ) .

sdikr
14-03-18, 13:18
Οι γραμμές είναι συγκεκριμένες, δεν παίρνει καλές γραμμές απο τους εναλλακτικούς για να τις δώσει σε δικούς του, ακόμα το crosstalk αλλάζει συνεχώς, πάλι δεν θα πάρει γραμμές απο εναλλακτικούς για να δώσει στους δικούς του.
Αυτό που μπορεί να γίνει είναι να δοκιμάζει κάποιο ελεύθερο καλώδιο σε δικό του πελάτη όταν ο πελάτης δηλώσει βλάβη, κάτι που μπορεί να γίνει εφόσον δηλώσει βλάβη και ο εναλλακτικός.

anthip09
14-03-18, 14:13
Αστο εκεί που είναι. Τι θέλει και γρινιάζει ο μ@λ@κας (εγώ) .

:respekt::lol:

umay
14-03-18, 21:53
Παιδιά, σεβαστά όσα λέτε, δέχομαι και το κράξιμο, όμως, υπάρχουν ήδη προσφορές κάτω από 24 ευρώ για 24άρι και αστικά υπεραστικά + 30 κινητά ! Είναι μια καλή αρχή στην εμπορική πολιτική της Cosmote που πρόσφατα ξεκίνησε για "επιστροφή" πελατών. Ίσως κάποιοι από εσάς δεν δέχθηκαν το τηλέφωνο...

Manolis_karas
15-03-18, 19:47
Παιδιά, σεβαστά όσα λέτε, δέχομαι και το κράξιμο, όμως, υπάρχουν ήδη προσφορές κάτω από 24 ευρώ για 24άρι και αστικά υπεραστικά + 30 κινητά ! Είναι μια καλή αρχή στην εμπορική πολιτική της Cosmote που πρόσφατα ξεκίνησε για "επιστροφή" πελατών. Ίσως κάποιοι από εσάς δεν δέχθηκαν το τηλέφωνο...

Είχα Cosmote κινητά 2. Έκανα ανανέωση συμβολαίου σε πολύ καλή τιμή και 18 μήνες μετά πλήρωνα επιπλέον πάγια 1/3 περίπου. Με τη Cyta, ότι έχω συμφωνήσει αυτά πληρώνω περίπου 1 έτος μετά.

You lied
15-03-18, 20:14
Παιδιά, σεβαστά όσα λέτε, δέχομαι και το κράξιμο, όμως, υπάρχουν ήδη προσφορές κάτω από 24 ευρώ για 24άρι και αστικά υπεραστικά + 30 κινητά ! Είναι μια καλή αρχή στην εμπορική πολιτική της Cosmote που πρόσφατα ξεκίνησε για "επιστροφή" πελατών. Ίσως κάποιοι από εσάς δεν δέχθηκαν το τηλέφωνο...


Αχ... αυτή η επιστροφή πελατών... Έίχα καθημερινά κλήσεις απο το 13888 και πλέον με καλούν απο κινητό, για να επιστρέψω στον ΟΤΕ.

Ρε παιδιά, λέω ΔΕΝ θέλω σας παρακαλώ μη με καλείτε άλλο, όταν θελήσω θα σας βρώ εγω... Μα κύριε, θα σας δώσουμε δωρεάν το ένα, τζάμπα τη τηλεόραση... κτλ...

Πέρασα απο διάφορα στάδια (αδιαφορία, ευγένια, εκκνευρισμός, απειλές) πλέον έχω αποδεχτεί ότι το 95% των εισερχομένων μου κλήσεων θα είναι απο τον ΟΤΕ.

inb4 είναι στο μητρώο του άρθρου 11 το σταθερό.

inb4 - 2 όποτε παίρνω απόφαση να κάνω καταγγελία στην ΑΔΑΕ, σκέφτομαι μην απολυθεί η/ο ΧΥ τύπισσα/τύπος που πήγε για μεροκάματο.

jasonas
15-03-18, 22:48
Αχ... αυτή η επιστροφή πελατών... Έίχα καθημερινά κλήσεις απο το 13888 και πλέον με καλούν απο κινητό, για να επιστρέψω στον ΟΤΕ.

Ρε παιδιά, λέω ΔΕΝ θέλω σας παρακαλώ μη με καλείτε άλλο, όταν θελήσω θα σας βρώ εγω... Μα κύριε, θα σας δώσουμε δωρεάν το ένα, τζάμπα τη τηλεόραση... κτλ...

Πέρασα απο διάφορα στάδια (αδιαφορία, ευγένια, εκκνευρισμός, απειλές) πλέον έχω αποδεχτεί ότι το 95% των εισερχομένων μου κλήσεων θα είναι απο τον ΟΤΕ.

inb4 είναι στο μητρώο του άρθρου 11 το σταθερό.

inb4 - 2 όποτε παίρνω απόφαση να κάνω καταγγελία στην ΑΔΑΕ, σκέφτομαι μην απολυθεί η/ο ΧΥ τύπισσα/τύπος που πήγε για μεροκάματο.



Calls Blacklist και έχεις (εχω) το κεφάλι σου ήσυχο! εχω βρει την υγειά μου με αυτο... :P

@ ADSLgr.com All rights reserved.