PDA

Επιστροφή στο Forum : Ερώτηση για οθόνες TFT



kadronarxis
31-03-04, 21:57
παλικάρια,
αν αφήνεις μια οθόνη tft, συνέχεια αναμμένη(όταν λείπεις μπαίνει το screensaver),

έχει πρόβλημα να καεί-χαλάσει-αφυδατωθεί-πατηθεί-κλπ;;; :D

μήπως να καούν pixels;

άντε γερά!!

turboirc
31-03-04, 22:38
Αφου σβηνει με τον screen saver, Ποιο το προβλημα ?
Εκτος αν το screen saver ταλαιπωρει την οθονη σου. Γιατι δεν βαζεις να σβηνει τελειως να τελειωνεις? Το ιδιο εχω και εγω.
Ποιος ο λογος ενος αχρηστου screen saver?

nnn
31-03-04, 22:46
το screensaver ταλαιπωρεί την οθόνη αφού κάνει προβολή επάνω της,άσε που τρώει πόρους από τον υπολογιστή.
βάλε στις ρυθμίσεις να σβήνει η οθόνη μετά από 15 λεπτά π.χ. και δεν υπάρχει πρόβλημα.

γερά :lol:

kadronarxis
31-03-04, 23:46
να στε καλά!!
γερά!!!
:lol:

PReD
01-04-04, 03:41
Τι γερά...

Για μένα πλέον η γραμμή έχει γίνει μακρινό όνειρο

( :lol: Χχαχαχααχαχαχχαχαχαχαχα :lol: είμαι απίστευτος... Ότι thread και να είναι (άσχετο και μή) εγώ το βιολί μου!!!... Καταντάω γραφικός... Έτσι kadronarxis?)

kadronarxis
01-04-04, 13:26
όχι ρε συ Pred.
Απλά ήδη περιμένεις πάρα πολύ καιρό,
και φως στο τούνελ δεν φαίνεται.
Μετά το πάσχα ή μετά τους ολυμπιακούς;
αυτό είναι το ερώτημα.
Γαμώτο, δεν ξέρω τι θα έκανα στη θέση σου.
άσε καταλαβαίνω, στεναχώρια είναι...

Μη μασάς όμως, όπως έχω ξαναπεί, αυτά έρχονται όταν δεν τα περιμένεις.

Άντε γερά!

PReD
01-04-04, 13:39
Ναι σε αυτό στηρίζομαι και εγώ...

Έχω ξεχάσει τα πάντα (μου τα θυμίζει όμως το οτι μπαίνω εδώ αλλα δεν μπορώ να κάνω τπτ για αυτό...)
και έτσι όταν έρθει (αν θα έρθει) θα έρθει αναπάντεχο δώρο...

Επίσης εχω πειστεί οτι με τον που την πάρω όλα θα πάνε στραβά...

Το modem δεν θα δουλέυει η γραμμη θα είναι χάλια θα με έχουν σε διαφορετικο protocol θα θα θα τελος πάντως όλα χάλια....

Ετσι ώστε οτι και να πάει καλά να είναι σαν έξτρα δώρο...


(Κοίτα που έχουμε φτάσει... Ή που μας έχουνε φτάσει... :? )

Nick2k2
01-04-04, 13:55
Pred δυστυχώς έτσι θέλει.Και γω όταν είχα βάλει γραμμή είχα περάσει τα πάνδεινα,περνούσα έναν καθημερινό εφιάλτη επι 2 βδομάδες.Τώρα δεν ξέρω αν ήμουν σε καλύτερη ή χειρότερη θέση απο σένα,εσύ απλά περιμένεις να ανοίξει πόρτα που κάποια στιγμή eventually θα γίνει.Εγώ μην ξέροντας ποιο ήταν το πρόβλημα να έρχονται επι καθημερινής βάσεως οι τεχνικοί και να μην ξέρουν τι φταίει και να ρίχνουν σε μένα πάντα το πρόβλημα,οτι έφταιγε η καλωδίωση,οτι υπάρχουν παρεμβολές και γιαυτο δεν συγχρονίζει και χιλια δυο.Επι 10+ μέρες να περνάω αυτό τον εφιάλτη και στην τελική να μην ξέρω αν και πότε θα δουλέψει η γραμμή.Οπότε το είχα πάρει απόφαση και γω και δεν περίμενα τπτ απολύτως.Λέω εδώ που έχουμε φτάσει δεν μπορώ να περιμένω κατι χειρότερο και έτσι άρχισα να διασκεδάζω την κατάσταση όσο μπορούσα για να μην καταρρέυσω.Ε και ύστερα απο άπειρα παρε δώσε με τους τεχνικούς σχετικούς και άσχετους κατάφεραν και εντόπισαν το πρόβλημα,οτι ήμουν σε προβληματική πόρτα στο dslam και μια ωραία πρωία και μην έχοντας κοιμηθεί σχεδόν καθόλου με παίρνουν απο τον οτε και δοκιμάσαμε επιτόπου αλλαγή πόρτας και το μόντεμ συγχρόνισε με την μια.Ε μετά δεν φαντάζεσαι τι ένοιωσα εκείνη την στιγμή. :D Απο τον πάτο βρέθηκα στα σύννεφα :) Απο τότε η γραμμούλα παίζει πάντα τέλεια και χωρίς κανένα πρόβλημα.Οπότε οπως είδες αυτή η περιπέτεια μου βγήκε σε καλό στο τέλος.Γιαυτο και συ ακολούθα αυτή την λογική του οτι θα πάνε τα πάντα στραβά και όταν έρθει η κατάλληλη στιγμή η χαρά θα είναι μεγαλύτερη.
Καλά το ξεσκίσαμε πάλι το θέμα αλλά όπως φαίνεται υπάρχουν άλλες προτεραιότητες τώρα,χεχε.

@ ADSLgr.com All rights reserved.