PDA

Επιστροφή στο Forum : Έλεγχος διαθεσιμότητας.



goku
14-08-11, 11:06
Χαιρετώ τους φίλους του φόρουμ,

εδώ στο χωριό μου προς το παρόν έχουμε μόνο τον ΟΤΕ σαν πάροχο τηλεφωνίας-ίντερνετ. Το θέμα είναι ότι περνάνε οπτικές ίνες και έχω την πεπίθηση ότι θα έρθουν κι άλλες εταιρίες μιας και η κοντινότερη μεγάλη πόλη είναι μόνο 20χλμ μακριά και εκεί εκτός από τον ΟΤΕ είναι άλλες 3 εταιρίες ιδιόκτητες (forthnet, hol, wind). Έτσι βάζω σε ενταντική βάση τον αριθμό μου στην φόρμα παρακολούθησης διαθεσιμότητας της κάθε εταιρίας με την ελπίδα ότι κάποια στιγμή σε κάποια εταιρία θα μου εμφανίσει ότι υπάρχει διαθεσιμότητα και επιτέλους θα μπορέσω να φύγω από αυτόν τον ΟΤΕ με τα ακριβά πάγια (άνεργος βλέπετε). Το θέμα είναι ότι στο site της Wind δεν μπορώ να βρω κάποια φόρμα στην οποία να μπορώ να εισάγω τον αριθμό μου για να δω αν κάποια στιγμή υπάρξει διαθεσιμότητα, για όλες τις άλλες εταιρίες έχω βρει. Μήπως θα μπορούσε να με κατατοποίσει κάποιος;

Ευχαριστώ in advance.

baskon
14-08-11, 11:28
Δε θελω να σε απογοητευσω αλλα δυσκολο το βλεπω...
Καταρχας η μονη περιπτωση να καλυφθεις ειναι αν η εταιρεια παρει επιδοτηση.
Στην περιοχη το εργο το εχει αναλαβει η Hol.Δε ξερω αν συνεχιζεται η εχει σταματησει η επιδοτηση αλλα αυτη αν θα σε καλυψει...
Η Hol εχει σταματησει να βαζει dslam σε εντατικους ρυθμους..
Με αλλα λογια...Πιθανοτερο να βρεις δουλεια και να δουλευεις και 1-2 χρονια πριν καλυψουν την περιοχη σου

goku
14-08-11, 11:39
Δε θελω να σε απογοητευσω αλλα δυσκολο το βλεπω...
Καταρχας η μονη περιπτωση να καλυφθεις ειναι αν η εταιρεια παρει επιδοτηση.
Στην περιοχη το εργο το εχει αναλαβει η Hol.Δε ξερω αν συνεχιζεται η εχει σταματησει η επιδοτηση αλλα αυτη αν θα σε καλυψει...
Η Hol εχει σταματησει να βαζει dslam σε εντατικους ρυθμους..
Με αλλα λογια...Πιθανοτερο να βρεις δουλεια και να δουλευεις και 1-2 χρονια πριν καλυψουν την περιοχη σου

Καταρχήν φίλε μου όπως είπα πέρασαν οπτικές ίνες σε όλο το χωρίο, πέρασαν και μπροστά από το σπίτι μου. Οι οπτικές ήρθαν από άλλη πόλη (γύρω στα 50χλμ απόσταση) η οποία από παρόχους έχει OTE και Hol, και συνεχίζουν για την άλλη πόλη την κοντινή που είναι 20χλμ απόσταση και έχει OTE, Hol, Forthnet και Wind. Επίσης δεν είπα συγκεκριμένα για την Wind, αλλά είπα ότι κοιτάω για όλους τους παρόχους, απλώς το προβλημά μου είναι ότι δεν βρίσκω την φόρμα για έλεγχο διαθεσιμότητας της Wind. Το ερωτημά μου είναι πως θα την βρω, δεν με ενδιαφέρει αν η Wind στην τελική δεν έρθει, εγώ θέλω να έχω την δυνατότητα να κάνω έλεγχο για να είμαι σίγουρος και να πω ότι τα έψαξα όλα.

Ευχαριστώ και πάλι για την απάντηση, αλλά θα παρακαλούσα να μου απαντήσει κάποιος συγκεκριμένα στο ερωτημά μου.

........Auto merged post: goku πρόσθεσε 3 λεπτά και 47 δευτερόλεπτα αργότερα ........

Το ερωτημά μου είναι αν υπάρχει φόρμα ελέγχου διαθεσιμότητας στο site της Wind, και αν υπάρχει που θα το βρω, ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Seitman
14-08-11, 11:40
Εδώ (http://www.wind.com.gr/gr/gia-ton-idioti/statheri-internet/) είσαι. Στο αριστερό μέρος της σελίδας :oneup:

goku
14-08-11, 11:42
Εδώ (http://www.wind.com.gr/gr/gia-ton-idioti/statheri-internet/) είσαι. Στο αριστερό μέρος της σελίδας :oneup:

Ευχαριστώ φίλε μου, πολύ απλός και κατατοπιστικός, αυτό ήθελα.

@ ADSLgr.com All rights reserved.