PDA

Επιστροφή στο Forum : ΤΙ "ΚΟΥΤΙ" ΝΑ ΠΑΡΩ ΓΙΑ ΤΟ ΠΙΣΙ ΜΟΥ..?



Salvador
31-03-04, 23:45
το κουτι μου ειναι για τα μπαζα.. :P Ειδικα τωρα που εβαλα μεσα και την FX590xt εχει γίνει της που*ανας.Καλωδια μπερδεμενα,σκληροι ακροβατούν στο πουθενά και φυσικα καθόλου χωρος για να αναπνεουν οι συσκευες..για δώστε καμοια καλη πρόταση με φωτο :)

enwsitis21
31-03-04, 23:56
το κουτι μου ειναι για τα μπαζα.. :P Ειδικα τωρα που εβαλα μεσα και την FX590xt εχει γίνει της που*ανας.Καλωδια μπερδεμενα,σκληροι ακροβατούν στο πουθενά και φυσικα καθόλου χωρος για να αναπνεουν οι συσκευες..για δώστε καμοια καλη πρόταση με φωτο :)

Αν το οικονομικό δέν είναι πρόβλημα, τσέκαρε ένα site:

www.computer-data.gr

smartie
01-04-04, 01:03
www.topsystems.gr

μολις σημερα το ειδα εχει μερικα πολυ καλα και φτηνα

Koumooo
01-04-04, 01:08
πλέον υπάρχουν πολύ καλα κουτια , αν δεν εχεις υπερβολικες απαιτησεις απο τροφοδοτικο, το κουτι του πλαισιου στα 100 επριπου ευρω ειναι ΠΟΛΥ αξιπρεπες.

Aegis
01-04-04, 04:04
χωρίς να είναι και απόλυτο αλλά είμαι της άποψης ότι το κουτί είναι ένα από τα πρώτα πράγματα που πρέπει να κοιτάξει κανείς στον υπολογιστή του, άλλωστε είναι κάτι που σου μένει ότι αναβαθμίσεις και να κάνεις, μέχρι να αλλάξει η τυποποίηση. 'Οπως πάνω-κάτω και η οθόνη.
Κοίταξε για ένα κουτί ευρύχωρο, να έχει προδιαγραφές για σωστή ροή του αέρα, καλαίσθητο. Επίσης να μπορεί να δεχτεί άνετα μελλοντικές προσθήσες σου, για παράδειγμα μια αγορά σκληρού δίσκου.
όπως αναφέρθηκε το full tower του πλαισίου είναι μια χαρά και αν δεν έχει αλλάξει κάτι πρέπει να έχει τροφοδοτικό chieftech 350w.
Τώρα αν το οικονομικό δεν αποτελεί πρόβλημα σίγουρα υπάρχουν καλύτερα με κορυφαία,φιγουράτη πρόταση , lian-li.

euri
01-04-04, 10:20
Επίσης τα κουτιά της thermaltake είναι πολύ καλά (http://www.thermaltake.com). Όπως είπαν και οι προηγούμενοι, μπορείς να δώσεις πολλά για κουτί. Δες και στην checkmate (http://www.checkmate.gr)

Dslmaniac
01-04-04, 10:52
Συμφωνώ με euri αλλά κάποια κουτιά της Thermaltake αλλά και άλλα υπάρχουν σε καλύτερες τιμές στο www.ram-shop.gr .
Τέλος να προσέξεις το τροφοδοτικό. Να μην είναι θορυβώδες, είναι πολύ ενοχλητικό. Αν πας σε μία λύση γύρω στα 140 - 150 ευρώ ( λέμε τώρα γιατί δεν ξέρω τι οικονομικό όριο έχεις θέσει και τι απαιτήσεις έχεις ) είναι σίγουρο ότι και καλή ψύξη θα έχεις ( έχουν εγκατεστημένα πάνω κάτω τρία ανεμιστηράκια ) και αθόρυβα τροφοδοτικά. Έτσι τουλάχιστον λένε οι κατασκευαστές τους. Και σίγουρα με αυτά τα χρήματα παίρνεις κάτι πολύ ποιοτικό.

XTCgr
01-04-04, 11:46
καταρχάς θέλεις κουτί με τροφοδοτικό ή όχι?
αλουμινένιο ή απλή λαμαρίνα?
και περίπου πόσα μπορείς να δώσεις?

@ ADSLgr.com All rights reserved.