PDA

Επιστροφή στο Forum : Δίκτυο ΟΤΕ βοηθεια



nicks1974
16-08-11, 19:47
Καλησπέρα,
Έχουμε μαζέψει 15 αιτήσεις για Ίντερνετ στην περιοχή περαχωρα στραβά σχοινος του δήμου Λουτρακίου. Τα τηλέφωνα που έχουμε ειναι ψηφιακά και το κέντρο adsl απέχει πάνω απο 5χλμ. Μαζευτηκαμε λοιπόν και συμπληρωσαμε αιτήσεις 15 που θα γίνουν 25 σύντομα. Μήπως ξέρετε που μπορώ να απευθυνθώ ?. Έστειλα mail στο οτεσοπ. Υπάρχει τμήμα που να ασχολείται με το δίκτυο του ΟΤΕ?

Δόξης καμία ιδέα ρε παιδιά, έχουμε κάνει πολλά και τώρα που έχουμε αιτήσεις ελπίζουμε να μας ακούσουν.

Ευχαριστώ

DSLaManiaC
16-08-11, 19:52
Καλησπέρα,
Έχουμε μαζέψει 15 αιτήσεις για Ίντερνετ στην περιοχή περαχωρα στραβά σχοινος του δήμου Λουτρακίου. Τα τηλέφωνα που έχουμε ειναι ψηφιακά και το κέντρο adsl απέχει πάνω απο 5χλμ. Μαζευτηκαμε λοιπόν και συμπληρωσαμε αιτήσεις 15 που θα γίνουν 25 σύντομα. Μήπως ξέρετε που μπορώ να απευθυνθώ ?. Έστειλα mail στο οτεσοπ. Υπάρχει τμήμα που να ασχολείται με το δίκτυο του ΟΤΕ?

Δόξης καμία ιδέα ρε παιδιά, έχουμε κάνει πολλά και τώρα που έχουμε αιτήσεις ελπίζουμε να μας ακούσουν.

Ευχαριστώ

Αν καταλαβα καλα θελετε να σας βαλουν μινιdslam?

emeliss
16-08-11, 20:08
Στο κοντινότερο oteshop με φυσική παρουσία μαζί με την λίστα των αιτήσεων. Αυτοί θα προωθήσουν το αίτημα προς τις αρμόδιες υπηρεσίες.

nicks1974
16-08-11, 20:09
Ναι για κάτι τέτοιο απο όσα ξέρουμε . Υπάρχει λύση? μπορούμε να βρούμε εταιρεία που συνεργάζεται με ΟΤΕ?

........Auto merged post: nicks1974 πρόσθεσε 1 λεπτά και 26 δευτερόλεπτα αργότερα ........

Θα το προωθήσουν η θα χάσουμε και τις αιτήσεις που μαζεψαμε με αίμα?..?

termar
24-08-11, 01:30
Ελπίζω να βγάλετε άκρη όσες περισσότερες αιτήσεις μαζέψετε τόσο καλυτέρα μην το βάλετε κάτω το internet δεν είναι δικαίωμα λίγων είναι δικαίωμα όλων.

maik
26-08-11, 19:12
Το ιντερνετ δεν ειναι καθολικη υπηρεσια καρντια μου.
Οταν χαρακτηριστει ετσι, τοτε ξαναγραψε το μηνυμα σου.

sakels
27-08-11, 00:58
παιδια πριν ποσο καιρο μπορεις να κανεις αιτηση φορητοτητας? ληγει το 12μηνο στις 5/10

termar
27-08-11, 01:36
Πως θα προτιμούσες να το γράψω adsl ευριζονικες υπηρεσίες θα προτιμούσα ευριζονικες υπηρεσίες όλοι λοιπόν έχουν δικαίωμα στης ευριζονικες υπηρεσίες.
Το ιντερνετ δεν ειναι καθολικη υπηρεσια καρντια μου.
Οταν χαρακτηριστει ετσι, τοτε ξαναγραψε το μηνυμα σου.

Agent_
27-08-11, 12:47
Πως θα προτιμούσες να το γράψω adsl ευριζονικες υπηρεσίες θα προτιμούσα ευριζονικες υπηρεσίες όλοι λοιπόν έχουν δικαίωμα στης ευριζονικες υπηρεσίες.

Αν και δε βγάζω νόημα από το συγκεκριμένο post ο maik σου είπε ότι την πρόσβαση στο ιντερνετ δεν είναι υποχρεωμένος από τον νόμο ο ΟΤΕ να στην παρέχει. Περεταίρω τώρα που ο ΟΤΕ είναι και ιδιωτικός αν το προσδόκιμο κέρδους από τους ενδεχομένους συνδρομητές στην περιοχή σου δεν πρόκειται να ξεπεράσει το κόστος τοποθετήσεως mini dslam δεν νομίζω ότι θα καταφέρετε κάτι.

Εγώ εύχομαι καλή τύχη καθώς κατανοώ πλήρως την αγανάκτηση σας.

vlad
28-08-11, 21:14
Για να μην ανοιξω νεο θεμα για δυο ερωτησεις που θελω συνεχιζω εδω στου φιλου,
1)αυριο ενεργοποιουμε στον οτε,ποτε μπορω να παραλαβω τον εξοπλισμο
2)μπορω σε οποιοδηποτε καταστημα του οτε να παραλαβω τοον εξοπλισμο,η μονο εκει που εκανα την αιτηση
3)οι λογαριασμοι ειναι μηνιαιοι

vlad
29-08-11, 08:32
Για να μην ανοιξω νεο θεμα για δυο ερωτησεις που θελω συνεχιζω εδω στου φιλου,
1)αυριο ενεργοποιουμε στον οτε,ποτε μπορω να παραλαβω τον εξοπλισμο
2)μπορω σε οποιοδηποτε καταστημα του οτε να παραλαβω τοον εξοπλισμο,η μονο εκει που εκανα την αιτηση
3)οι λογαριασμοι ειναι μηνιαιοι

κανεις:hmm:

dimangelid
29-08-11, 08:43
Για να μην ανοιξω νεο θεμα για δυο ερωτησεις που θελω συνεχιζω εδω στου φιλου,
1)αυριο ενεργοποιουμε στον οτε,ποτε μπορω να παραλαβω τον εξοπλισμο
2)μπορω σε οποιοδηποτε καταστημα του οτε να παραλαβω τοον εξοπλισμο,η μονο εκει που εκανα την αιτηση
3)οι λογαριασμοι ειναι μηνιαιοι

1) Κάνε ένα τηλέφωνο στο κατάστημα και ρώτησέ τους
2) Παραλαμβάνεις μόνο εκεί που έκανες την αίτηση
3) Οι λογαριασμοί εκδίδονται κάθε 2 μήνες

vlad
29-08-11, 08:48
1) Κάνε ένα τηλέφωνο στο κατάστημα και ρώτησέ τους
2) Παραλαμβάνεις μόνο εκεί που έκανες την αίτηση
3) Οι λογαριασμοί εκδίδονται κάθε 2 μήνες

σε ευχαριστω πολυ φιλε μου

invaider
02-09-11, 17:17
οσων αφορα για λυσεις για ιντερνετ ισως να μην χρειαζετε να μαζεψεις και καμια υπογραφη περαν της δικιας σου
δες αυτο
http://www.sport-fm.gr/article/496393

filmari
06-10-11, 18:37
Φιλοι μου γεια
Θελετε να ακουσετε κατι καλο.Εδω και ενα μηνα στην περιοχη Ν Περαμου Αττικης το τηλεφωνο μου το οποιο ειναι ISDN καθε βραδι απο 19,30 εως 22,30 εχει τρελανει το router μου (9108).Προσπαθει να συντονιση και να συνδεθη με το adsl,μα καθε βραδι??Ολη μερα ειναι συνεδεμενω κανονικα στα 5200Mbps και καθε βραδι δεν εχω τιποτα.Εχω δηλωση βλαβη 5 φορες χωρις να παιρνω καμμια σοβαρη απντηση.Ελεγχουν το δυκτυο το πρωι το βλεπουν ok και φευγουν.Ενω στο βλαβολυπτικο κεντρο βλεπουν την ωρα που παιρνω τηλεφωνο οτι δεν εχω adsl.Εχω κανει καταγγελια στην εετε και αυριο θα ζητησω αντιγραφο απο την καρτελα βλαβων και θα την παω στον Δ Συμβουλο του ΟΤΕ και θα του την πεταξω στην μουρη του.

maik
07-10-11, 00:26
Ψαξε καποια συσκευη που αναβει εκεινες τις ωρες. Πιθανον καποια λαμπα, κατι που να εχει μετασχηματιστη ή κινητηρα.

Agent_
07-10-11, 08:05
Φιλοι μου γεια
Θελετε να ακουσετε κατι καλο.Εδω και ενα μηνα στην περιοχη Ν Περαμου Αττικης το τηλεφωνο μου το οποιο ειναι ISDN καθε βραδι απο 19,30 εως 22,30 εχει τρελανει το router μου (9108).Προσπαθει να συντονιση και να συνδεθη με το adsl,μα καθε βραδι??Ολη μερα ειναι συνεδεμενω κανονικα στα 5200Mbps και καθε βραδι δεν εχω τιποτα.Εχω δηλωση βλαβη 5 φορες χωρις να παιρνω καμμια σοβαρη απντηση.Ελεγχουν το δυκτυο το πρωι το βλεπουν ok και φευγουν.Ενω στο βλαβολυπτικο κεντρο βλεπουν την ωρα που παιρνω τηλεφωνο οτι δεν εχω adsl.Εχω κανει καταγγελια στην εετε και αυριο θα ζητησω αντιγραφο απο την καρτελα βλαβων και θα την παω στον Δ Συμβουλο του ΟΤΕ και θα του την πεταξω στην μουρη του.

Γράψε μια επιστολή με λεπτομέρειες και γραφήματα από το DMT tool αν είναι εφικτό και στείλε την στο noc@otenet.gr με κοινοποίηση στην ΕΕΤΤ info@eett.gr. Αν δεν βγάλεις άκρη με τον ΟΤΕ.
(Και καλή τύχη, δεν εγγυείται τίποτα το παραπάνω. Ίσως το πάρουν ποιο ζεστά το θέμα και ψάξουν την πηγή παρεμβολών.)

Vitruvian78
08-10-11, 04:20
Και φυσικά να ζητήσεις και πίστωση στο λογαριασμό για το διάστημα που η γραμμή δεν λειτουργεί σωστά!

@ ADSLgr.com All rights reserved.