PDA

Επιστροφή στο Forum : Αναβάθμιση windows 7 32bit σε 64bit



Nio
19-08-11, 18:19
Καλησπέρα σας,
Είμαι καινούριο μέλος στην παρέα σας.
Θα ήθελα να σας κάνω μια ερώτηση.

Έχω windows 7 32bit γνήσια και θα ήθελα να τα κάνω 64bit γιατί έκανα αναβάθμιση σε κάποια από τα προγράμματα μου και παίζουν μόνο σε 64bit.
Μου είπαν ότι αν βάλω ένα δισκάκι από 64bit και βάλω το serial από τα 32bit μου θα είναι οκ.
Το θέμα όμως είναι ότι δεν έχω δισκάκι 64bit.
Άμα κατεβάσω ένα πειρατικό δισκάκι από 64bit και κάνω την εγκατάσταση με το γνήσιο serial μου θα δουλέψει σωστά;

Ευχαριστώ πολύ.

goku
19-08-11, 19:44
Καλησπέρα σας,
Είμαι καινούριο μέλος στην παρέα σας.
Θα ήθελα να σας κάνω μια ερώτηση.

Έχω windows 7 32bit γνήσια και θα ήθελα να τα κάνω 64bit γιατί έκανα αναβάθμιση σε κάποια από τα προγράμματα μου και παίζουν μόνο σε 64bit.
Μου είπαν ότι αν βάλω ένα δισκάκι από 64bit και βάλω το serial από τα 32bit μου θα είναι οκ.
Το θέμα όμως είναι ότι δεν έχω δισκάκι 64bit.
Άμα κατεβάσω ένα πειρατικό δισκάκι από 64bit και κάνω την εγκατάσταση με το γνήσιο serial μου θα δουλέψει σωστά;

Ευχαριστώ πολύ.

Δεν γνωρίζω αν μπορείς να βάλεις σειριακό από windows 32bit σε windows 64bit, αλλά έστω ότι ισχύει, καταρχήν πρέπει να ελέγξεις αν ο επεξεργαστής σου είναι 64μπιτος και κατα δεύτερον καλό είναι να κατεβάσεις ένα oem iso της έκδοσης που σε ενδιαφέρει, σίγουρα θα βρεις σε τορρεντάδικα. Καλύτερα να μην κατεβάσεις "πειραγμένη" έκδοση.

vasileios13
19-08-11, 19:48
Καλησπέρα σας,
Είμαι καινούριο μέλος στην παρέα σας.
Θα ήθελα να σας κάνω μια ερώτηση.

Έχω windows 7 32bit γνήσια και θα ήθελα να τα κάνω 64bit γιατί έκανα αναβάθμιση σε κάποια από τα προγράμματα μου και παίζουν μόνο σε 64bit.
Μου είπαν ότι αν βάλω ένα δισκάκι από 64bit και βάλω το serial από τα 32bit μου θα είναι οκ.
Το θέμα όμως είναι ότι δεν έχω δισκάκι 64bit.
Άμα κατεβάσω ένα πειρατικό δισκάκι από 64bit και κάνω την εγκατάσταση με το γνήσιο serial μου θα δουλέψει σωστά;

Ευχαριστώ πολύ.

Κατέβασε ή βρες ένα αυθεντικό δισκάκι,αλλά πριν το φορμάτ κάνε αυτό (http://directedge.us/content/abr-activation-backup-and-restore).....
Κατέβασε την ABR Beta With Windows 7 Support έκδοση και κάνε ότι σου λέει στις οδηγίες!:hippy:

goku
19-08-11, 19:55
Κατέβασε ή βρες ένα αυθεντικό δισκάκι,αλλά πριν το φορμάτ κάνε αυτό (http://directedge.us/content/abr-activation-backup-and-restore).....
Κατέβασε την ABR Beta With Windows 7 Support έκδοση και κάνε ότι σου λέει στις οδηγίες!:hippy:
μα γιατί να κάνει ενεργοποίηση πλαγίως; αφού λέει ότι έχει κλειδι, αφού κάνει την εγκατάσταση, την πρώτη φορά που θα μπει ίντερνετ το λειτουργικό θα ενεργοποιηθεί αυτόματα.

@ ADSLgr.com All rights reserved.