PDA

Επιστροφή στο Forum : Ενεργοποίηση νέας γραμμής μου χάλασε την σύνδεση



LOUKAS32
22-08-11, 09:48
σήμερα το πρωί κατά τις 9 ώρα πρωίας - ήρθε άσχετος από τον ΟΤΕ και μου "μαμισε" την σύνδεση από τότε δεν κουμπώνω σωστά και εάν κουμπώσω για λίγα δευτερόλεπτα. ΤΟΝ ΒΛΕΠΩ εγώ από το μπαλκόνι ΤΡΕΧΩ ΚΑΤΩ! του λέω φιλε - μου χάλασες την σύνδεση - λέει αυτός ΟΧΙ ΡΕ SI έβαλα νέα σύνδεση. OK Του λέω ΤΥΧΑΙΟ μόλις ήρθες στον κατανεμητή χάλασε? μου λέει δήλωσε σύνδεση. ΛΟΙΠΟΝ γνώμες ακούω...

andm
22-08-11, 11:07
Δηλώνεις βλάβη ίσως;Είσαι σίγουρος ότι φταίει αυτό;

LOUKAS32
22-08-11, 11:08
Δηλώνεις βλάβη ίσως;Είσαι σίγουρος ότι φταίει αυτό;

1 χρόνο + έπαιζε καλά η σύνδεση μου . και πως γίνετε να έπεσε η σύνδεση μου και να μου κάνει νούμερο όταν τον είδα στον κατανεμητή? ΤΥΧΑΙΟ? ΔΗΛΩΣΑ βλάβη, απλά είναι ΑΣΧΕΤΟΙ!!!!!! φέραν έναν άσχετο...τώρα δουλεύει αλλα για πόσιν ώρα δεν το γνωρίζω αυτό.!!! θέλω να φύγω από ΟΤΕ αλλα και που να πάω?

yiapap
22-08-11, 11:10
1 χρόνο + έπαιζε καλά η σύνδεση μου . και πως γίνετε να έπεσε η σύνδεση μου και να μου κάνει νούμερο όταν τον είδα στον κατανεμητή? ΤΥΧΑΙΟ? ΔΗΛΩΣΑ βλάβη, απλά είναι ΑΣΧΕΤΟΙ!!!!!! φέραν έναν άσχετο...τώρα δουλεύει αλλα για πόσιν ώρα δεν το γνωρίζω αυτό.!!! θέλω να φύγω από ΟΤΕ αλλα και που να πάω?Και να μην ήσουν στον ΟΤΕ το ίδιο πράγμα ακριβώς θα γινόταν. Προφανώς ο τεχνικός σου άλλαξε ζεύγος, ίσως προσωρινά.

kalicatzaros
22-08-11, 11:12
1 χρόνο + έπαιζε καλά η σύνδεση μου . και πως γίνετε να έπεσε η σύνδεση μου και να μου κάνει νούμερο όταν τον είδα στον κατανεμητή? ΤΥΧΑΙΟ? ΔΗΛΩΣΑ βλάβη, απλά είναι ΑΣΧΕΤΟΙ!!!!!! φέραν έναν άσχετο...τώρα δουλεύει αλλα για πόσιν ώρα δεν το γνωρίζω αυτό.!!! θέλω να φύγω από ΟΤΕ αλλα και που να πάω?

Για αυτό οι περισσότερες βλάβες στον ΟΤΕ προκύπτουν από προχειροδουλειά κάποιου τεχνικού. Δήλωσε βλάβη δεν μπορείς να κάνει κάτι άλλο.

LOUKAS32
22-08-11, 12:17
Για αυτό οι περισσότερες βλάβες στον ΟΤΕ προκύπτουν από προχειροδουλειά κάποιου τεχνικού. Δήλωσε βλάβη δεν μπορείς να κάνει κάτι άλλο.

καλημέρα σε όλους και πάλι.

μετά από 2.5 ώρες με πήραν tel από τον ΟΤΕ. λένε ότι η γραμμή είναι OKAY τώρα. ΔΕΝ ξέρω τι έγινε ακριβώς....πάντως είδαν ότι είχα πρόβλημα. ΚΑΙ ΚΑΛΑ με βάλαν τώρα σε καλύτερο profile...προχειροδουλειές φίλοι μου


Status:
Configured
Current
Line Status
SHOWTIME
Link Type
Interleaved Path
Trained Mode
.992.5 (ADSL2+)
G.992.5 (ADSL2+)
ata Rate:
Stream Type
ctual Data Rate
Up Stream
956 (Kbps.)
Down Stream
20325 (Kbps.)
peration Data / Defect Indication:
Operation Data
Upstream

yiapap
22-08-11, 12:21
Λουκά, κάνε ένα edit το μήνυμά σου και φτιάξε τα κενα !

@ ADSLgr.com All rights reserved.