PDA

Επιστροφή στο Forum : ΤΡΕΛΕΣ ΧΡΕΩΣΕΙΣ ΤΗΣ HOL



skooby_3
23-08-11, 18:10
Μολις πηρα το νεο λογαριασμο της hol ειμαι συνδρομητης στο hol double play lite.

20' λεπτα προς κινητα
200' λεπτα προς σταθερα
6Mbps internet

Χρεωνουν την καθε κληση με στρογγυλοποιηση στο λεπτο

Τι να πω για ποτε τα δωρεαν λεπτα προς κινητα εξατμιστηκαν 12λεπτα ομιλιας 20 λεπτα μου τα μετρησαν πανε τα τσαμπα λεπτα και μετα 33 λεπτα μιλησα με χρεωση 49 μου τα κοστολογησαν.

Θα προτεινα στην εταιρεια να χρεωνει με βημα των 5 λεπτων .

Ετσι ολοι οι πελατες της θα πληρωνουν 150-200 ευρω το μηνα για να χαιρονται κι αυτοι και η εταιρεια τις τρομερες υπηρεσιες που παρεχει.

sdikr
23-08-11, 19:14
Μα το αναφέρει στο τιμοκατάλογο οτι είναι χρέωση ανα λεπτό, δεν βλέπω κάτι το κακό απο πλευρά τους

katsavidas
23-08-11, 19:25
Εγω γιατί διαβάζω αλλα στο λογαριασμό?
Κληση 1 3:07
Κλήση 2 0:42
Κλήση 3 5:02 κ.λ.π
Χρειάζεσαι διακοπές; η σε βάρεσαι ο ηλιος;

........Auto merged post: katsavidas πρόσθεσε 4 λεπτά και 34 δευτερόλεπτα αργότερα ........


Εγω γιατί διαβάζω αλλα στο λογαριασμό?
Κληση 1 3:07
Κλήση 2 0:42
Κλήση 3 5:02 κ.λ.π
Χρειάζεσαι διακοπές; η σε βάρεσαι ο ηλιος;

:whistle:συγνώμη εχεις δικιο τωρα προσεξα καλιτερα

nnn
23-08-11, 19:29
Καλό είναι να είστε πιο ευγενικός σε όσους πάνε να σας βοηθήσουν.

nik ilias
23-08-11, 22:57
Για του λόγου το αληθές το συγκεκριμένο πακέτο (double play liht) αν χρησιμοποιείς τηλέφωνο δεν συμφέρει. για τον εξής απλό λόγο δεν σου δίνετε η δυνατότητα να ελέγχεις πόσο μίλησες στο ενδιάμεσο του μήνα για να κάνεις τον ανάλογο προγραμματισμό. οπότε πληρώνεις κάτι παραπάνω και πας στο double play gr και έχεις το κεφάλι σου ήσυχο. εκτός και αν κάνεις χρονομετρημένες κλήσης από τηλεφώνου.:oneup:

elladara
01-09-11, 08:45
Κάποτε είχαν ένα ωραίο S/W που έβλεπες πόσο μίλησες, που και λοιπά και το βγάλανε! Αντί να πηγαίνουν μπροστά αυτά τα παιδιά πάνε πίσω! Άσε το άλλο το κορυφαίο με το mail! Μας γύρισαν στο windowslive!!! Ρε σεις δεν παίζονται οι μαρκετίστες τους είναι για .... :hammered::hammered::hammered:

thanosmylo
05-09-11, 14:48
Κάποτε είχαν ένα ωραίο S/W που έβλεπες πόσο μίλησες, που και λοιπά και το βγάλανε! Αντί να πηγαίνουν μπροστά αυτά τα παιδιά πάνε πίσω! Άσε το άλλο το κορυφαίο με το mail! Μας γύρισαν στο windowslive!!! Ρε σεις δεν παίζονται οι μαρκετίστες τους είναι για .... :hammered::hammered::hammered:

η χρέωση είναι ανά λεπτό όπως ισχύει σε όλες τις εταιρείες.Οπότε τα 20 λεπτά προς κινητά στην πράξη σημαίνει 20 κλήσεις δωρεάν εφόσον δε μιλάς πάνω από 1 λεπτό καθώς η κλήση χρεώνεται ανα δευτερόλεπτο πέρα του λεπτού.
οπότε είναι 200 κλήσεις σε σταθερά και 20 σε κινητά. δωρεάν.

johnson
05-09-11, 16:32
η χρέωση είναι ανά λεπτό όπως ισχύει σε όλες τις εταιρείες.Οπότε τα 20 λεπτά προς κινητά στην πράξη σημαίνει 20 κλήσεις δωρεάν εφόσον δε μιλάς πάνω από 1 λεπτό καθώς η κλήση χρεώνεται ανα δευτερόλεπτο πέρα του λεπτού.
οπότε είναι 200 κλήσεις σε σταθερά και 20 σε κινητά. δωρεάν.

Στη Cyta η χρέωση είναι ανά δευτερόλεπτο οπότε άκυρο αυτό το για όλες τις εταιρίες.

thanosmylo
05-09-11, 17:51
Σίγουρα?
Αν ναι τότε λάθος.οπως στις περισσότερες.
αυτό ισχύει και στα κινητά.Δηλαδή αν σουδίνει π.χ. 90 λεπτά προς άλλους τότε εάν δε μιλήσεις πάνω από ένα λεπτό στην πράξη αν πάρεις 90 φορές τα έχεις καταναλώσει όλα!Οπότε εάν σε άλλους δε μιλάτε μεγάλη διάρκεια υπολογείστε περίπου 90 κλήσεις π.χ. Για το παράδειγμα που έθεσα.

beez
05-09-11, 19:34
γενικα η χρεωση ανα λεπτο παιζει στο οικειακό τιμολόγιο. σε πακετα για εταιρίες ειναι χρεωση ανα δευτερολεπτο.

αλλο ενα θεμα που η ΕΕΤΤ κοιμαται τον υπνο του δικαιου. η χρέωση ανα λεπτο ειναι ληστρική για τα νοικοκυριά.

johnson
06-09-11, 01:16
Σίγουρα?
Αν ναι τότε λάθος.οπως στις περισσότερες.
αυτό ισχύει και στα κινητά.Δηλαδή αν σουδίνει π.χ. 90 λεπτά προς άλλους τότε εάν δε μιλήσεις πάνω από ένα λεπτό στην πράξη αν πάρεις 90 φορές τα έχεις καταναλώσει όλα!Οπότε εάν σε άλλους δε μιλάτε μεγάλη διάρκεια υπολογείστε περίπου 90 κλήσεις π.χ. Για το παράδειγμα που έθεσα.

Δεν έχω ψαχτεί σε πακέτα αλλά σε γραμμή με χρονοχρέωση η χρέωση ήταν ανά sec είτε καλούσες σταθερό, είτε κινητό.

@ ADSLgr.com All rights reserved.