PDA

Επιστροφή στο Forum : Κρεμάσματα, αδυναμία προσθήκης ασυρματων συσκευών σε 585v7. Το αντικαθιστά ο ΟΤΕ?



nikosl
24-08-11, 16:21
Γεια σας, έχω εδώ και καιρό το thomson 585v7, γενικά όλα καλά, αλλά το τελευταίο τρίμηνο μου έχει βγάλει την πίστη.

Όπως κανω browsing ξαφνικά σταματάνε να φορτώνουν οι σελίδες. (Κατα περίεργο λόγο μερικές φορές κάποια IM προγράμματα συνεχίζουν να λειτουργούν.). Τα λαμπάκια του router είναι ολα οκ, αλλά δεν μπορώ καν να μπώ στο interface.
Αν δεν κάνω restart στο router, δεν διορθώνεται.

Αναβάθμισα το firmware στην τελευταία έκδοση 8.2.7.7 (αυτή που δίνει η forthnet), και όχι μόνο δεν διόρθωσε το πρόβλημά μου, αλλά μου δημιούργησε και ένα καινούριο:

Πλέον δεν μπορώ να προσθέσω ασύρματες συσκευές, αφού όταν βάζω τον κωδικό στο laptop για το wireless, τα λαμπάκια του ethernet και του wireless σβήνουν εντελώς στο router, κολλάει, και μετά κάνει μόνο του restart.

Ti στο καλό έχει πάθει?
Μπορώ να το δηλώσω σαν βλάβη στον ΟΤΕ να μου δώσουν άλλο?
Αν όχι μπορείτε να μου προτείνετε κάποιο σοβαρό router να αγοράσω?

redbull790
24-08-11, 19:04
αν ειναι μεσα στην εγγυηση (1 χρονο) μπορει να στο αντικαταστησει, αλλιως θα χρειαστει να αγορασεις..

Seitman
24-08-11, 19:07
Βάλε το user.ini v3 που έχει φτιάξει ο cmaniac. Θα στρώσει.
Θα το βρεις στο http://leoforeia.gr/thomson/Thomson_Firmware_Compilation/Others/Custom_Config/obsolete/

mezzanine
25-08-11, 00:43
Κάνε ενα καλό reset και ξαναπέρνα το firware μαζι με τις ρυθμισεις του cmaniac.
Απενεργοποίησε το wireless και βάλε ενα καλό access point.
Γενικά το 585v7 είναι άψογο αν το χρησιμοποιείς μόνο για modem.

cmaniac
25-08-11, 11:29
Βάλε το user.ini v3 που έχει φτιάξει ο cmaniac. Θα στρώσει.
Θα το βρεις στο http://leoforeia.gr/thomson/Thomson_Firmware_Compilation/Others/Custom_Config/obsolete/

ob·so·lete/ˌäbsəˈlēt/
Verb: Cause (a product or idea) to be or become obsolete by replacing it with something new: "we're obsoleting last year's designs".
Adjective: No longer produced or used; out of date.

Seitman
25-08-11, 12:00
Με μπέρδεψε το compilation v1r2... Που να φανταστώ ότι έχει την ν4 μέσα :sorry:

@ ADSLgr.com All rights reserved.