PDA

Επιστροφή στο Forum : Κολλημένα Pixels σε Acer Laptop



kalicatzaros
28-08-11, 17:08
Καλησπέρα,

Αγόρασα την Παρασκευή το απόγευμα ένα Acer Laptop από ένα κατάστημα. Σήμερα που το άνοιξα πρόσεξα ότι στο αριστερό μέρος της οθόνης έχει δύο μάλλον κολλημένα pixels (Το ένα μόνιμα μπλε και το άλλο μόνιμα κίτρινο). Να τονίσω ότι δεν έχω βγάλει καν την ζελατίνα από την οθόνη του ούτε έχω κάνει ενεργοποίηση των windows 7 που περιλαμβάνει. Τι μου προτείνεται να κάνω;


Ευχαριστώ σε κάθε περίπτωση.

hemlock
28-08-11, 17:28
Καλησπέρα,

Αγόρασα την Παρασκευή το απόγευμα ένα Acer Laptop από ένα κατάστημα. Σήμερα που το άνοιξα πρόσεξα ότι στο αριστερό μέρος της οθόνης έχει δύο μάλλον κολλημένα pixels (Το ένα μόνιμα μπλε και το άλλο μόνιμα κίτρινο). Να τονίσω ότι δεν έχω βγάλει καν την ζελατίνα από την οθόνη του ούτε έχω κάνει ενεργοποίηση των windows 7 που περιλαμβάνει. Τι μου προτείνεται να κάνω;


Ευχαριστώ σε κάθε περίπτωση.
Μαλλον τιποτα...Τα Acer δεν εχουν εγγυηση zero pixel...

kalicatzaros
28-08-11, 17:30
Δεν έχω δικαίωμα μέσα σε 15 ημέρες να επιστρέψω πίσω στο κατάστημα το προϊόν;

hemlock
28-08-11, 17:32
Αν δεν το ανοιξεις,δηλαδη δεν σου εκαναν ατα χαρακτηριστικα του...

kalicatzaros
28-08-11, 17:55
Μάλιστα, δηλαδή προτείνεις να μην κάνω καν τον κόπο να επικοινωνήσω με το κατάστημα; και ότι δεν μπορώ να κάνω τίποτα σε αυτήν την περίπτωση;

cyiannis
28-08-11, 17:58
Εγώ θα έλεγα να το πας στο κατάστημα και να γκρινιάξεις και λίγο

andreas19
28-08-11, 18:01
Aπο ποιο καταστημα το πηρες;
Το σημαντικοτερο..
Γιατι τα acer με τα apple, δεν εχουν καν δικαιωμα DOA.

kalicatzaros
28-08-11, 18:03
Το πήρα από το www.e-experts.gr. Πραγματικά δεν ξέρω την πολιτική τους σε τέτοιες καταστάσεις και επειδή είναι και Κυριακή δεν μπορώ να την μάθω. Πάντως στο Skroutz.gr έχει άριστες κριτικές.

hemlock
28-08-11, 18:06
Το πήρα από το www.e-experts.gr (http://www.e-experts.gr). Πραγματικά δεν ξέρω την πολιτική τους σε τέτοιες καταστάσεις και επειδή είναι και Κυριακή δεν μπορώ να την μάθω. Πάντως στο Skroutz.gr έχει άριστες κριτικές.
Τοτε να περιμενεις και διαφορετικη τιμη πιστωσης/αγορας...;)

kalicatzaros
28-08-11, 18:08
Τοτε να περιμενεις και διαφορετικη τιμη πιστωσης/αγορας...;)

Τι ακριβώς θέλεις να πεις;

hemlock
28-08-11, 18:15
Τι ακριβώς θέλεις να πεις;
Οτι ειναι optional να το δεχτει πισω και να σου δωσει ΟΛΟ το ποσο της αγορας, απο την στιγμη που η Acer (οπως και παμπολες αλλες εταιριες) ΔΕΝ θεωρει το Pixel προβλημα (τα πολλα 7-8 ναι τα θεωρει προβλημα)...

andreas19
28-08-11, 22:52
Ενα αλλο παιδι εκανε το εξης:
-Εστειλε απευθειας mail στην acer (στην παγκοσμια αντιπροσωπεια) και εδωσαν εντολη να αλλαχθει απευθειας το λαπτοπ με καινουριο.
Μολις βρω το topic (ειναι απο αλλο φορουμ) θα ενημερωσω.

ariadgr
28-08-11, 23:13
Ενα αλλο παιδι εκανε το εξης:
-Εστειλε απευθειας mail στην acer (στην παγκοσμια αντιπροσωπεια) και εδωσαν εντολη να αλλαχθει απευθειας το λαπτοπ με καινουριο.
Μολις βρω το topic (ειναι απο αλλο φορουμ) θα ενημερωσω.

Δεν τα συνηθίζει κάτι τέτοια η Acer...

andreas19
29-08-11, 01:35
http://www.insomnia.gr/topic/408197-%cf%80%cf%81%ce%bf%cf%84%ce%b5%ce%af%ce%bd%ce%b5%cf%84%ce%b5-laptop/page__st__100

Το προβλημα αναφερεται αρχικα στην σελιδα 11 και στην 16 λυνεται μεσω του mail στην acer.

kalicatzaros
29-08-11, 01:43
http://www.insomnia.gr/topic/408197-%cf%80%cf%81%ce%bf%cf%84%ce%b5%ce%af%ce%bd%ce%b5%cf%84%ce%b5-laptop/page__st__100

Το προβλημα αναφερεται αρχικα στην σελιδα 11 και στην 16 λυνεται μεσω του mail στην acer.

Σε ευχαριστώ αλλά ελπίζω ότι δεν θα χρειαστεί. Σε επικοινωνία μέσω e-mail που είχα με το κατάστημα, τους ενημέρωσα ότι με το που άνοιξα το laptop είδα καμένα pixels. Μου είπαν να τους πάω τον υπολογιστή και αν στον τεχνικό έλεγχο που θα κάνουν δουν καμένα pixels θα μου τον αλλάξουν. Για να δούμε..

andreas19
29-08-11, 01:45
Εφοσον εχει καμμενα πιξελ τοσο δεν υπαρχει θεμα να μην βρεθουν στον ελεγχο μετα. :p
Μην σου πουν ομως τιποτα για κολλημενα πιξελ..

hemlock
29-08-11, 09:50
Aπο ποιο καταστημα το πηρες;
Το σημαντικοτερο..
Γιατι τα acer με τα apple, δεν εχουν καν δικαιωμα DOA.
Γιατι ειναι υπηρεσια...

@ ADSLgr.com All rights reserved.