PDA

Επιστροφή στο Forum : Wind-Tellas κοροϊδία με online αίτηση.



gerasimos_1972
30-08-11, 12:59
Είμαι στην Forthnet τα τελευταια 5 χρόνια και θέλω να αλλάξω εταιρεία.Διάλεξα από τις εταιρείες κινητής τηλεφωνίας την Wind-Tellas και την online προσφορά για το 2play S με 19,90 ευρώ το μήνα για 1 χρόνο.Έκανα την αίτηση online την Τετάρτη 3/8 μεσημέρι και 5 δευτερόλεπτα μετά χτυπάει το τηλέφωνο στο σπίτι για επιβεβαίωση των στοιχείων.Η κοπέλα από την εταιρεία μου είπε οτι θα έρθει κούριερ μέσα σε 2 εργάσιμες μέρες.Της είπα ότι το Σάββατο 6/8 θα φύγω για διακοπές και με διαβεβαίωσε ότι μέχρι την Παρασκευή θα έρθει ο κούριερ.Την Παρασκευή ξανατηλεφωνώ στην wind και μου λένε ότι η κοπέλα μαζί με την επιβεβαίωση των στοιχείων της αίτησης θα έπρεπε να μου κλείσει ραντεβού.Καταχωρεί επείγον για κούριερ και με διαβεβαιώνει ότι μέχρι το Σάββατο το μεσημέρι θα έρθει ο κούριερ.Μάταια περίμενα.Το τηλέφωνο για ραντεβού έγινε την Δευτέρα.Τους εξήγησα ότι πλέον είμαι εκτός Αθηνών και θα γυρίσω σε 15μέρες.Μου πρότειναν ακύρωση της αίτησης η οποία γίνεται μόνο σε κατάστημα Wind(!).Ακύρωση δεν έκανα καθώς εκεί που ήμουν δεν υπήρχε κατάστημα Wind αλλά και με το σκεπτικό όταν γυρίσω να κλείσω ραντεβού για κούριερ.Το τηλέφωνο το έκανα την Τρίτη 23/8.Η κοπέλα στο τηλεφωνικό μου είπε ότι μέσα σε 2 εργάσιμες θα μου τηλεφωνήσει ο κούριερ.Την Παρασκευή εκ΄νέου τηλέφωνο και μου λένε ότι η υπογραφή στην αίτηση δεν είναι απαραίτητη (!) και ότι η διαδικασία μεταφοράς έχει ξεκινήσει.Μάλιστα μου είπε ότι ο κούριερ θα μου τηλεφωνήσει από στιγμή σε στιγμή(!).Την Δευτέρα 29/8 μου είπαν ότι η διαδικασία έχει δρομολογηθεί(!).Τι άλλο να κάνω; :whistle:

alex24
30-08-11, 13:25
Εαν δεν εχεις υπογραψει συμβολαιο δεν προχωρα καμια διαδικασια γιατι απλα δεν εχουν την εγκριση σου ουτε τα απαραιτητα εγγραφα απο σενα για να γινει αυτο.Εν ολιγοις ειναι παρανομο

hexadecimal
30-08-11, 13:30
Αποριας αξιο το οτι δεν εχεις παει ακομα σε μαγαζι για να κανεις την αιτηση...Προφανως ,οπως και αντιληφθηκες, υπηρξε η απολυτη συγχυση μεταξυ των υπαλληλων...;)
ΥΓ η υπαρξη της υπογραφης σε τετοιου ειδους εγγραφα ειναι απαραιτητη ...

Koala_
30-08-11, 13:42
Η εταιρεία που δουλεύει τις online παραγγελίες της Wind λέγεται FOODLINK (????!!!!) και είναι εξωτερικός συνεργάτης- εργολάβος. Αυτή η εταιρεία κανονίζει με την απάράδεκτη ACS Courier να έρθει στο χώρο σου, να πάρει τα χαρτιά να σου δώσει τον εξοπλισμό. Τα χαρτιά τότε πάνε στην Wind που μέχρι εκείνη την στιγμή δεν έχει ιδέα για σένα!

gerasimos_1972
30-08-11, 15:13
μετά από 2 ώρες από την ανάρτηση του σχετικού (!) :hmm: , είχα τηλέφωνο από την Wind ζητώντας συγνώμη για την ταλαιπορία και κλείσαμε ραντεβού για μεθαύριο. :hmm:

Koala_
30-08-11, 15:31
Ελπίζω να είδαν και αυτό που έγραψα για την ACS, και ας μην με πάρουν τηλέφωνο! :p

saponas
01-09-11, 11:30
Η ασυνεννοησία και οι απαράδεκτες συμπεριφορές πάντως είναι ειδικότητα τους. Να μη πω για τη συνέπεια τους, που μου έλεγαν κάθε φορά ότι το router θα έρθει την επόμενη μέρα και ήρθε μετά από 3 μήνες!
Απαράδεκτοι είναι..

hrliakop
03-09-11, 15:16
μετά από 2 ώρες από την ανάρτηση του σχετικού (!) :hmm: , είχα τηλέφωνο από την Wind ζητώντας συγνώμη για την ταλαιπορία και κλείσαμε ραντεβού για μεθαύριο. :hmm:

τελικα ήρθαν;

djuan1988
03-09-11, 15:57
Τα ίδια είχα πάθει και εγώ με την απαράδεκτη foodlink, της οποίας το όνομα είναι πάνω σε όλους τους φακέλους που έρχονται, και την ακόμη πιο απαράδεκτη ACS. Βέβαια σε εμένα το στήσιμο στο ραντεβού ήταν μιας ημέρας.

Είχα ραντεβού 9:00-13:00 και φυσικά η ACS δεν ήρθε! Στο τηλέφωνο η εριστική υπάλληλος μου απάντησε ότι το "παιδί" φεύγει το πρωί με 500 δέματα και δεν τα προλαβαίνει όλα!! Δικαιολογία που μάλλον ισχύει, αλλά που προσωπικά δε με ενδιαφέρει!

Της απάντησα ότι αν δεν προλαβαίνει, τότε να προσλάβουν και άλλο "παιδί". Φυσικά και με αγνόησε.

Έκανα και τηλεφωνικό παράπονο στη WIND, το οποίο και αυτό μάλλον πήγε στον κάλαθο των αχρήστων.

Koala_
04-09-11, 14:52
Με τον ίδιο τρόπο έκανα αίτηση φορητότητας και για το κινητό. Περιμένω να δώ τί θα γίνει πάλι!!!

gerasimos_1972
05-09-11, 23:55
τελικα ήρθαν;

Τελικά ήρθε 10 λεπτα μετά της 20:00 (το ραντεβού ήταν 17:00 με 20:00) έφερε το συμβολαιο και μου άφησε τον εξοπλισμο.

@ ADSLgr.com All rights reserved.