PDA

Επιστροφή στο Forum : port forward cellpipe 7130rg



xaldupis
31-08-11, 13:13
Καλησπέρα

Εδώ και 3 μέρες που μου φερανε το router προσπαθώ να ανοίξω μια θήρα και να την αντιστοιχίσω σε έναν server που εχω….αλλα μπετόν αρμέ(η οπλισμένο σκυρόδεμα!!!) :p

Πείτε μου αν Κάνο κάτι λάθος advanced setup->NAT->VIRTUAL SERVERS
Και εκεί στο remote host και στο ip server βάζω την ip το server mou thn esoterikh στις πόρτες βάζο αντίστοιχα μια εξωτερική και εσωτερική βάζω την 80 (apache)
Έχω ρυθμίσει to dyndns.org και είδα από την σελίδα του dyndns ότι το ρουτερ αναβαθμίζει κανονικά!

Στο lan τον apache τον βλέπω κανονικότατα

Εξωτερικά με tracerοut είδα ότι τα πακέτα φτάνουν μέχρι το router

το firewall δείχνει απενεργοποιημένο by default

πήρα τηλ στην hol και μίλησα με 3 τεχνικούς αλλά από ότι φάνηκε εγώ ξέρω περισσότερα από αυτούς και δεν έβγαλα καμία Άκρι!!!!!

Όταν είχα ote με το απίστευτο και μοναδικό speedtouch 585 όλα δούλευαν complezouar!

Με το cellpipe μπετό!!!

Δεν είναι τρελό αυτο που συμβαίνει!!

Επίσης ανακάλυψα ότι στο router υπάρχουν και άλλοι δυο χρήστες με πολύ περισσότερα δικαιώματα και ρυθμίσεις …..ξέρει κανείς τίποτα για αυτα τα pass

Μπορεί να με βοηθήσει κανείς με το port forwarding???????????????

Ευχαριστώ εκ τον προτέρων

xaldupis
31-08-11, 18:22
κανεις δεν ανηγει θηρες στο router του??????

RodGer
04-09-11, 23:12
Δεν ξέρω από προκύπτει το πρόβλημα αλλά συμβαίνει και σε εμένα. Έχω κι εγώ το cellpipe από τη HOL και ότι και αν δοκίμασα, καμία θύρα δεν ανοίγει. Δοκίμασα με άλλο router και όλα μια χαρά (οπότε δεν είναι κάτι μπλοκαρισμένο από το δίκτυο της hol). Από την τεχνική υποστήριξη δεν πρόσφεραν κάποια ιδιαίτερη βοήθεια πέρα από κάποιο mail με οδηγίες οι οποίες είναι και σχετικά κακογραμμένες (δείτε σημειώσεις με κόκκινο): ( 90861 )

Πιθανόν να φταίει κάτι στον εξοπλισμό και πιο συγκεκριμένο στο λογισμικό του και το πως το έχει προσαρμόσει η HOL. Αν κάποιος βρει την αιτία ή κάποια λύση στο πρόβλημα, ας ενημερώσει εδώ.

pRieStaKoS
09-09-11, 15:25
Δεν ξέρω από προκύπτει το πρόβλημα αλλά συμβαίνει και σε εμένα. Έχω κι εγώ το cellpipe από τη HOL και ότι και αν δοκίμασα, καμία θύρα δεν ανοίγει. Δοκίμασα με άλλο router και όλα μια χαρά (οπότε δεν είναι κάτι μπλοκαρισμένο από το δίκτυο της hol). Από την τεχνική υποστήριξη δεν πρόσφεραν κάποια ιδιαίτερη βοήθεια πέρα από κάποιο mail με οδηγίες οι οποίες είναι και σχετικά κακογραμμένες (δείτε σημειώσεις με κόκκινο): ( 90861 )

Πιθανόν να φταίει κάτι στον εξοπλισμό και πιο συγκεκριμένο στο λογισμικό του και το πως το έχει προσαρμόσει η HOL. Αν κάποιος βρει την αιτία ή κάποια λύση στο πρόβλημα, ας ενημερώσει εδώ.

Ποιο firmware version εχεις? 1.0.0.7 ?

zeimpekis9
24-08-15, 13:00
Μηπως ξερε πως μπορω να κανω firmware update;

vOOz
25-08-15, 12:29
δοκιμασες να κανεις ενα reset και να ξαναδοκιμασεις?
δεν νομιζω να εχει να κανει με θεμα γνωσεων αν εχει χαλασει το ρουτερ σου πχ, τι αλλο να σου λεγανε δηλαδη να κανεις αν δεν ανοιγει η πορτα? γιατι δεν δοκιμαζεις αρχικα ιδια πορτα εξω και ιδια μεσα?

@ ADSLgr.com All rights reserved.