PDA

Επιστροφή στο Forum : "Λάθος" στο λογαριασμό



Gbouros
31-08-11, 17:09
Σήμερα γυρίζοντας από τη δουλειά βρήκα στην πόρτα μου τον πρώτο μου λογαριασμό στην wind.

Πριν κάνα μήνα που με πήραν τηλέφωνο είχα τριπλοτσεκάρει ότι
1. Το πάγιο θα ήταν 32€ τελική τιμή με ΦΠΑ
2. Δεν θα με χρέωναν τέλη σύνδεσης
3. Θα είχα 1 πάγιο δώρο
για ως 24Μbps+απεριόριστα αστικά υπεραστικά+60 λεπτά κινητά

Στο λογαριασμό που μου έστειλαν με χρεώνουν
29,41€ για τέλη ενεργοποίησης
33,53€+ΦΠΑ=41,24€ το μήνα.
3,24€+ΦΠΑ=3,99€ αναλογία του προηγούμενου μηνός.


Πριν τους πάρω να τους ξεχέσω θα ήθελα να ακούσω γνώμες για το πως πρέπει να αντιδράσω σε μια τέτοια περίπτωση.

emeliss
31-08-11, 17:36
Το τέλος ενεργοποίησης σε υπάρχουσα γραμμή είναι 36,17€. Έχεις ξεχάσει την φάπα. Σύμφωνα με το επίσημο site της wind είναι χρεώσιμο.

Δεν υπάρχει πρόγραμμα με 32€. Το πρόγραμμα WIND Double Play L (http://www.wind.com.gr/gr/gia-ton-idioti/statheri-internet/wind-double-play/wind-double-play-l/?planID=1287) (24Μbps+απεριόριστα αστικά υπεραστικά+60 λεπτά κινητά) έχει 41,24€. Το WIND Double Play M (http://www.wind.com.gr/gr/gia-ton-idioti/statheri-internet/wind-double-play/wind-double-play-m/?planID=1288) έχει 34,00€ χωρίς προπληρωμένο χρόνο ομιλίας προς κινητά.

Αν είχες κάνει online αίτηση θα είχες πάρει 3 μήνες δώρο.

Με λίγα λόγια σε έπιασε κότσο ο πωλητής. Κάνεις καταγγελία της σύμβασης ή μένεις στα αβγά σου και πληρώνεις τα παραπάνω για ένα ολόκληρο χρόνο.

nnn
31-08-11, 17:38
Σωστός, ο πωλητής πήρε την προμήθεια του και πούλησε φύκια.

FuS
31-08-11, 18:31
Και δεν ειναι η πρωτη φορα που συμβαινει κατι τετοιο..

Gbouros
31-08-11, 18:38
Ο πωλητής θεωρείτε συνεργάτης της wind και θα απαιτήσω αυτά που είχαμε συμφωνήσει γιατί δεν υπάρχει περίπτωση να πληρώσω αυτά που με χρέωσαν.
Εξάλλου όλες οι συνομιλίες μαγνητοφωνούνται, οπότε ας βρουν τι είχαμε πει και ας βγάλουν τον πρέποντα λογαριασμό.

Ξέρει κανείς που πρέπει να κάνω καταγγελία της σύμβασης και αν πρέπει να απευθυνθώ στο ΙΝΚΑ;

Seitman
31-08-11, 18:49
Σιγά να μην βρεις ηχογραφημένη συνομιλία από συνεργαζόμενο call center. Γιατί σίγουρα αυτός που σου πούλησε την σύνδεση δεν ήταν αμιγώς εργαζόμενος της Wind. Είναι από αυτούς που πληρώνονται με "το κεφάλι".

FuS
31-08-11, 18:52
Χωρια οτι χρειαζεσαι δικηγορο για την προσβαση στο log, αν γφισταται βεβαια.

vasileios13
31-08-11, 19:13
Ο πωλητής θεωρείτε συνεργάτης της wind και θα απαιτήσω αυτά που είχαμε συμφωνήσει γιατί δεν υπάρχει περίπτωση να πληρώσω αυτά που με χρέωσαν.
Εξάλλου όλες οι συνομιλίες μαγνητοφωνούνται, οπότε ας βρουν τι είχαμε πει και ας βγάλουν τον πρέποντα λογαριασμό.

Ξέρει κανείς που πρέπει να κάνω καταγγελία της σύμβασης και αν πρέπει να απευθυνθώ στο ΙΝΚΑ;

Έχουμε πει 850 φορές,αίτηση μόνο μέσω ίντερνετ ή σε κατάστημα.............................:medic:

emeliss
31-08-11, 19:33
O Gbouros γράφτηκε σήμερα για να πει τον πόνο του και να ζητήσει συμβουλή. Δεν είναι όλοι οι πελάτες ευρυζωνικών προϊόντων μέλη του φόρουμ.

Gbouros
31-08-11, 20:00
O Gbouros γράφτηκε σήμερα για να πει τον πόνο του και να ζητήσει συμβουλή. Δεν είναι όλοι οι πελάτες ευρυζωνικών προϊόντων μέλη του φόρουμ.

Το internet για μένα είναι για να μπαίνω σε καμιά σελίδα και να διαβάζω καμιά είδηση.
Παρόλο λοιπόν που ήξερα για το παρόν forum ποτέ δεν μπήκα αφού δε με ενδιαφέρει να εμβαθύνω περισσότερο από το να κάνω click σε κάποια σελίδα από τα "αγαπημένα" μου.

Σήμερα έκανα εγγραφή για να ζητήσω τη συμβουλή σας.
Από την εμπειρία σας πως με συμβουλεύεται να χειριστώ μια τέτοια κατάσταση;

nnn
31-08-11, 20:04
Για αρχή προσπάθησε να βρεις άκρη με την Wind πηγαίνοντας σε κάποιο κατάστημα τους.

3llinas
31-08-11, 21:53
Λοιπον ιουλιο και μεχρι και σημερα ξερω οτι ετρεχαν καποιες προσφορες σε συγκεκριμένο αριθμο δλδ γυρω στις 2000 συνδεσεις στις οποιες επερνες 20% για ενα χρονο στα προγραμματα Large δλδ 33ευρω το DB-L το θεμα ειναι το εξης αν ο πωλητης εκανε σωστα την αιτηση η αν ειταν μπαρουφες, στα καταστηματα υπηρχε παντος σιγουρα αυτη η προσφορα μαζι με το ενα παγιο δωρο. Τελη ενεργοποιησης δεν στα χαριζει κανενας γνωστο κολπο των call center γενικα. Κανε ενα τηλ στο 13800, συνήθως αυτες η προσφορες ξεκινανανε στον 2. Λογ γιατι το 1. παγιο παντα το προπληρωνεις χωρις εκπτωσης.

Gbouros
01-09-11, 17:18
Λοιπον ιουλιο και μεχρι και σημερα ξερω οτι ετρεχαν καποιες προσφορες σε συγκεκριμένο αριθμο δλδ γυρω στις 2000 συνδεσεις στις οποιες επερνες 20% για ενα χρονο στα προγραμματα Large δλδ 33ευρω το DB-L το θεμα ειναι το εξης αν ο πωλητης εκανε σωστα την αιτηση η αν ειταν μπαρουφες, στα καταστηματα υπηρχε παντος σιγουρα αυτη η προσφορα μαζι με το ενα παγιο δωρο. Τελη ενεργοποιησης δεν στα χαριζει κανενας γνωστο κολπο των call center γενικα. Κανε ενα τηλ στο 13800, συνήθως αυτες η προσφορες ξεκινανανε στον 2. Λογ γιατι το 1. παγιο παντα το προπληρωνεις χωρις εκπτωσης.
Αυτό ήταν το πρόγραμμα και η αίτηση που κατατέθηκε έγραφε πάνω D-P -20%.



Για αρχή προσπάθησε να βρεις άκρη με την Wind πηγαίνοντας σε κάποιο κατάστημα τους.

Επικοινώνησα μαζί τους αλλά δεν θέλησαν να μου πουν τίποτα γιατί το τηλέφωνο είναι στο όνομα της γυναίκας μου και χθες το απόγευμα ήταν βόλτα με τα μικρά.
Από ότι μου είπαν για θέματα λογαριασμών μιλάνε μόνο με τον άμεσα ενδιαφερόμενο.
Θα ξαναπροσπαθήσω σήμερα το απόγευμα όταν επιστρέψει η γυναίκα μου από τη δουλειά της.

Gbouros
06-09-11, 10:54
Κανε ενα τηλ στο 13800, συνήθως αυτες η προσφορες ξεκινανανε στον 2. Λογ γιατι το 1. παγιο παντα το προπληρωνεις χωρις εκπτωσης.

Επικοινώνησα με τη wind και μου είπαν ακριβώς ότι αναφέρει ο 3llinas παραπάνω.
Σε αναμονή λοιπόν του 2ου λογαριασμού να δω αν θα έχει την έκπτωση.

@ ADSLgr.com All rights reserved.