PDA

Επιστροφή στο Forum : Φοβερή προσφορά :Πακέτο Conn-x 1024 kb/s με 28.50 ευρώ τον μήνα



dsl_nioufis
17-10-06, 13:00
Καλά πάνε καλά στον OTE?? τι σόι προσφορά είναι αυτή ? Ξέρει κανείς πότε θα βγάλουν κάποιο πακέτο 6μηνο στο 1ΜΒ η 2ΜΒ που να αξίζει οικονομικά ? Άκου εκεί 28.50 τον μήνα και όχι σαν αορίστου ... μου αρέσει που μου είπε η τύπισσα στο τηλέφωνο ... είναι προσφορά κύριε .. αλλιώς έχει 60 ευρώ τον μήνα ... άντε άσε μας βρε ΟΤΕ !!!!

sdikr
17-10-06, 13:02
Γιατί πόσο νομίζεις ότι έχει κανονικα;

για δες λίγο στους άλλους

dsl_nioufis
17-10-06, 13:24
sdikr μέχρι την Κυριακή το πακέτο 1024 το έδιναν με 22.5ευρώ. Αντί λοιπόν να κάνουν προσφορά αw πούμε το ίδιο με 20ευρώ το πήγαν 28.5??? εκεί είναι το παράπονο μου ... και φυσικά για 2ΜΒ ... τσιμουδιά

sdikr
17-10-06, 13:43
εγώ βλέπω αυτή την προσφορά

http://www.oteshop.gr/page_content.asp?wid=300&hop=h

22.5 ευρώ τον μηνα,

manoulamou
17-10-06, 13:57
Εχει με 28,50 αλλα ειναι διαφορετικη;)
http://www.oteshop.gr/page_content.asp?wid=302&hop=h

papdoux
17-10-06, 14:54
ποιο απο τα δυο ειναι σωστο;

αυτο (http://www.oteshop.gr/page_content.asp?wid=302&hop=h) ή αυτο (http://www.conn-x.gr/packet.asp?t=1)

dsl_nioufis
17-10-06, 16:42
η σελίδα του conn-x είναι η πιο ενημερωμένη. Ότι λέει μου το έκανε επιβεβαίωση και η τύπισα στο 134 που ζήτησα πληροφορίες .... βασικά την πάτησα γιατί είχα μπανίσει το 1024 και επειδή έληγε η προσφορά την Κυριακή (15/10) είπα να δω τι καλό θα βγάλουνε ... έτσι τώρα έβγαλα τα μάτια μου με όσα ζητάνε ... τα νεύρα μου !!!!

Gila1899
17-10-06, 16:46
Είμαστε σε καλό δρόμο δηλαδή.Αντί να πέφτουν οι τιμές ανεβαίνουν.Εκτός και αν ο ΟΤΕ αποφάσισε να "συμμαζέψει" κάπως τα πράγματα γιατί το δίκτυο "κλάταρε".

peramatz
18-10-06, 04:44
Είμαστε σε καλό δρόμο δηλαδή.Αντί να πέφτουν οι τιμές ανεβαίνουν.Εκτός και αν ο ΟΤΕ αποφάσισε να "συμμαζέψει" κάπως τα πράγματα γιατί το δίκτυο "κλάταρε".
Όντως, ανέβασαν την "προσφορά" από 22,5 σε 28,5!
Και αν υπολογίσετε οτι τα 28,5 δεν αντιστοιχούν σε 1024 αλλά σε 384 ή 256 πραγματικά, τότε γυρίσαμε χρόνια πίσω, την εποχή που πρωτοήρθε η adsl στην Ουγκάντα... εεε στην ελλάντα ήθελα να πω! :p

sdn
18-10-06, 04:52
Είμαστε σε καλό δρόμο δηλαδή.Αντί να πέφτουν οι τιμές ανεβαίνουν.Εκτός και αν ο ΟΤΕ αποφάσισε να "συμμαζέψει" κάπως τα πράγματα γιατί το δίκτυο "κλάταρε".

Παίρνουν μαθήματα οπό την βιβόντι :)

manoulamou
18-10-06, 09:42
Επειδη ολοι θελουμε να πεσουν οι τιμες και να αναβαθμιστουν πραγματικα οι ταχυτητες, μην παρασυρεστε απο τις
καθε ειδους προσφορες/πακετα. Αυτες ληγουν καποια στιγμη και βγαινουν καινουργιες διαφορετικες.
Δεν σημαινει οτι ανεβηκαν οι τιμες. Οι προσφορες ειναι παντα οικονομικοτερες απο τους τρεχοντες τιμοκαταλογους,
που αναφερονται σε αοριστου και παγια δικης μας γραμμης χωρις χρονικες δεσμευσεις και εξοπλισμο!
Ειναι σαν να λεμε οτι ακριβηναν τα πλυντηρια miele επειδη σταματησε η κοψοχρονια προσφορα
της Ραδηλεξ;)
Και δεν τα λεω αυτα επειδη ειμαι υπαλληλος της vivodi ή Οτετζου:p

Tem
18-10-06, 09:52
μπαίνοντας σιγά σιγά στην τελική ευθεία για τα Χριστούγενννα αναμένεται καταιγίδα νέων προσφορών. Βλέπω την Forthnet να μεγαλώνει την απόσταση απο άλλες εταιρείες ρίχνοντας παράλληλα στην αγορά το "δυνατό" χαρτί του δικού της δικτύου.

kadronarxis
18-10-06, 10:20
από το www.conn-x.gr, ημερομηνία λήξης της προσφοράς 31/01/2007.
Άρα για τα Χριστούγεννα δεν προβλέπεται καμμία νέα προσφορά.

Όσοι τυχεροί πρόλαβαν με 22,5 στο 1mbit.

papdoux
18-10-06, 11:03
ηλπιζα οτι η προσφορα των 22,5 ευρω θα συνεχιζοταν για μερικους μηνες για να με πιασει οταν ληξει το conn-x που εχω στα 28,5. Τωρα θα το συνεχισω και θα περιμενω νεα προσφορα του ΟΤΕ ή αλλαγη με το νεο ετος.

Mythos
18-10-06, 11:18
Κι εγω αυτο με τα 28,5 εχω (τοσο ειχε η 512 πριν την αναβαθμιση!). Μου φαινεται λιγο περιεργο παντως να το δινουν τωρα παλι σε αυτη την τιμη!
Υπομονη κανω για 3 μηνες ακομα, μεχρι να ληξει, και μετα θα φαει σουτ ο πΟΤΕς.

prodromosfan
18-10-06, 12:41
προσωρινη ειναι η τιμη αυτη παιδια
σε κανα-δύο το πολυ εβδομαδες αναμενεται αλλη προσφορα
για το 1ΜΒιτ δεν νομιζω οτι θα πεσει πιο κατω απο 22,50 αλλα μαλλον θα πεσουν τα 2ΜΒιτ απο 47.50 σε κατι λιγοτερο.
Ηπροσφορα 1ΜΒιτ ->22,50 εληξε την παρασκευη 13/10

Gila1899
18-10-06, 15:28
προσωρινη ειναι η τιμη αυτη παιδια
σε κανα-δύο το πολυ εβδομαδες αναμενεται αλλη προσφορα
για το 1ΜΒιτ δεν νομιζω οτι θα πεσει πιο κατω απο 22,50 αλλα μαλλον θα πεσουν τα 2ΜΒιτ απο 47.50 σε κατι λιγοτερο.
Ηπροσφορα 1ΜΒιτ ->22,50 εληξε την παρασκευη 13/10
Aπ' το στόμα σου και στου ΟΤΕ τ' αυτί.Ας μας δώσουν πρώτα βέβαια ταχύτητες τουλάχιστον...384, και για τα 2Mbit βλέπουμε.


μπαίνοντας σιγά σιγά στην τελική ευθεία για τα Χριστούγενννα αναμένεται καταιγίδα νέων προσφορών. Βλέπω την Forthnet να μεγαλώνει την απόσταση απο άλλες εταιρείες ρίχνοντας παράλληλα στην αγορά το "δυνατό" χαρτί του δικού της δικτύου.
Εάν η forthnet δεν ρίξει στην αγορά το "δυνατό χαρτί" της, βλέπω να...πέφτει η ίδια, γιατί επιδοτεί άγρια πλέον τις γραμμές του ΟΤΕ.Ειδικά με τα 25 ευρώ για τα 2Μbit, εάν δεν περάσει σύντομα ορισμένους από αυτούς τους χρήστες στο δικό της δίκτυο θα μπεί μέσα με τα τσαρούχια.

nickzick
18-10-06, 16:43
Σήμερα έπεσε το μάτι μου στην "προσφορά" και στην αρχή είπα κάποιο λάθος θα κάνουν...Μετά όμως....

Ουφ, πάλι καλά πρόλαβα και έκανα τον προηγούμενο μήνα την προσφορά με τα 22,5 ευρώ και η κοπελιά μου την ίδια προσφορά στις 10 αυτού του μήνα! Ουφ..

Παρατήρησα ότι και η Forthnet ανέβασε τις τιμές καθώς το 768 το δίνει 20,5 ευρώ, τιμή στην οποία μέχρι πριν λίγες μέρες έδινε το 1mbit!!

Ελλάς το μεγαλείο σου... :down:

Crosstalk
18-10-06, 16:58
Θα αναγκαστουν να δωσουν νεες τιμες καθως αναμενονται και οι νεες τιμες απο Τελλας (LLU και ΑΡΥΣ)!

macuser
19-10-06, 17:06
λογικά θα έχουμε πτώση τιμών μετά τις γιορτές, ίσως καμία προσφορά πιο μπροστά

manoulamou
19-10-06, 17:28
Περιοδος εορτων (Πασχα-Χριστουγεννα-15Αυγουστος) χωρις προσφορες δεν γινεται!
Υπομονη, ερχονται (?) και τα ανεξαρτητα δικτυα των εναλλακτικων...:)

No-Name
19-10-06, 18:49
Ο ΟΤΕ δεν υπάρχει περίπτωση να κάνει μειώσεις στα πάγια της Adsl μέσα στο 6μηνο πιστέυω...
και τη μισή χώρα να κάλυπτε κάποιος ISP με llu δεν θα αλλαζε τίποτα

kgou
20-10-06, 12:24
Απο Ναυτεμπορική:

http://www.naftemporiki.gr/news/static/06/10/20/1254653.htm

Tη διάθεση του Conn-X Talk, της νέας πρόταση που συνδυάζει τις ευρυζωνικές ταχύτητες σύνδεσης στο internet με τη σταθερή τηλεφωνία, ανακοίνωσε ο ΟΤΕ.

Όπως αναφέρεται σε ανακοίνωση του Οργανισμού, το Conn-X Talk περιλαμβάνει το δημοφιλές Conn-X, αλλά επιπλέον και απεριόριστες αστικές και υπεραστικές κλήσεις σε συγκεκριμένες ώρες και ημέρες.

Οι πελάτες μπορούν να συνδυάσουν το Conn-X, με μία από τις τρεις παρακάτω επιλογές: Απεριόριστες αστικές και υπεραστικές κλήσεις το βράδυ μεταξύ 20:00 και 08:00 τις καθημερινές, με €4,40/μήνα, απεριόριστες αστικές και υπεραστικές κλήσεις το Σαββατοκύριακο, με €4,40/μήνα, συνδυασμό των δύο προηγούμενων με €7,30/μήνα.

Επιπλέον, το Conn-Χ Talk παρέχεται και με τα οικονομικά πακέτα χρόνου ομιλίας του ΟΤΕ για οικιακούς και εταιρικούς πελάτες, ή και με τα προγράμματα ΟΤΕΠΙΛΟΓΕΣ ή ΟΤΕΠΙΧΕΙΡΩ για διεθνείς κλήσεις.

Η δυνατότητα συνδυασμού ADSL και σταθερής τηλεφωνίας μέσω του Conn-X Talk ισχύει τόσο για τους νέους όσο και για τους υφιστάμενους πελάτες Conn-X.

Η εμπορική διάθεση του Conn-X Talk θα αρχίσει στις 30 Οκτωβρίου.

RyDeR
20-10-06, 12:27
Και 'γω είδα talk και λέω ο ΟΤΕ να δώσει voip; :rofl: :rofl:
Για να δούμε τι θα δούμε...:whistle:

@ ADSLgr.com All rights reserved.