PDA

Επιστροφή στο Forum : Μουσική απο το τηλέφωνο?



DreamAxe
02-09-11, 11:56
Είναι η πρώτη φορά που ακούω κάτι τέτοιο, οπότε ελπίζω να γνωρίζει κανείς τι μπορεί να συμβαίνει:
Γνωστός μου μετατέθηκε πρόσφατα σε νέο πόστο στη δουλειά του. Σήμερα με πήρε τηλέφωνο απο το τηλέφωνο της δουλειάς, στο νέο γραφείο, και με ρώτησε αν ακούω μουσική απο πίσω (όντως ακουγόταν καθαρά, σαν να έπαιζε ραδιόφωνο ή τηλεόραση στον χώρο του). Μου είπε οτι κάθε φορά που σηκώνει το τηλέφωνο ακούγεται μουσική, σαν ραδιόφωνο.

Έχει κανείς ιδέα τι μπορεί να συμβαίνει? Η συσκευή είναι απο αυτές που συνδυάζουν τηλέφωνο και fax :hmm:

tsorbi
02-09-11, 13:03
Δοκίμασε με αλλη τηλεφωνική συσκευή;

DreamAxe
02-09-11, 15:37
Δοκίμασε με αλλη τηλεφωνική συσκευή;

Όχι ακόμα, σήμερα το διαπίστωσε και είναι πρώτη μέρα

Seitman
02-09-11, 16:01
Μήπως υπάρχει τηλεφωνικό κέντρο στον χώρο?

Gianniskriti
02-09-11, 16:02
......Η συσκευή είναι απο αυτές που συνδυάζουν τηλέφωνο και fax ...
Εγώ θα έλεγα τηλέφωνο+φαξ+music player !
Πέρα από την πλάκα, πιστεύω πρέπει να δοκιμάσει μια άλλη συσκευή, αν δεν ακούγεται κάτι τότε το φαξ ή το τηλεφωνικό κέντρο της εταιρίας έχει ρυθμιστεί να πάιζει μουσική στο backgroud (πρώτη φορά βέβαια ακούω τέτοια άχρηστη δυνατότητα)

xmperop1
02-09-11, 19:29
Είναι η πρώτη φορά που ακούω κάτι τέτοιο, οπότε ελπίζω να γνωρίζει κανείς τι μπορεί να συμβαίνει:
Γνωστός μου μετατέθηκε πρόσφατα σε νέο πόστο στη δουλειά του. Σήμερα με πήρε τηλέφωνο απο το τηλέφωνο της δουλειάς, στο νέο γραφείο, και με ρώτησε αν ακούω μουσική απο πίσω (όντως ακουγόταν καθαρά, σαν να έπαιζε ραδιόφωνο ή τηλεόραση στον χώρο του). Μου είπε οτι κάθε φορά που σηκώνει το τηλέφωνο ακούγεται μουσική, σαν ραδιόφωνο.

Έχει κανείς ιδέα τι μπορεί να συμβαίνει? Η συσκευή είναι απο αυτές που συνδυάζουν τηλέφωνο και fax :hmm:

Τρώει πιθανότατα παρεμβολές από κεραία ραδιοπειρατή η ακόμα και επίσημου σταθμού.
Ας ρωτήσει τη γειτονιά αν έχουν και εκείνοι το ίδιο πρόβλημα και μετά να αρχίσει να αλλάζει τηλέφωνα.
Εχει συμβεί αρκετές φορές σε διάφορες περιοχές και δυστιχώς δεν υπάρχει εύκολη λύση.

maik
03-09-11, 00:12
Η μονη λυση ειναι η αλλαγη τηλεφωνικης συσκευης, Φυσικα διαφορετικης μαρκας.

DreamAxe
26-09-11, 16:16
Για την ιστορία, ο γνωστός μίλησε με τον ΟΤΕ και τελικά ήταν παρεμβολές απο κεραία ραδιοπειρατή όπως σωστά μάντεψε ο xmperop1

@ ADSLgr.com All rights reserved.