PDA

Επιστροφή στο Forum : Αλμπουμ αυτοκολλητων PANINI SUPERLEAGUE 2011 12



Σελίδες : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18

pavlex
04-09-11, 16:51
Ανοιγουμε απο σημερα το φορουμ ανταλλαγων με τις 16 ομαδες που θα πρωταγωνιστησουν στην φετινη σουπερλιγκα,μαζι με ενα χιουμοριστικο σχεδιο απο την αθλητικη εφημεριδα γκολ.

Αγωνιστικες http://www.superleaguegreece.net/article/4453

Giorgio sak
05-09-11, 01:08
Βιάζεσαι Παύλο. Μέχρι να μάθουμε ποιες ομάδες θα μετέχουν στο πρωτάθλημα, έχουμε καιρό. Πολύυυυ καιρό...;)
Μπορεί να είναι και δάκτυλος Μωιτσίδη, για να καθυστερήσει η έναρξη του πρωταθλήματος και να υπάρχει χρονική διαφορά μεταξύ των άλμπουμ Τσ.Λιγκ και Σούπερ Λιγκ.:p

pavlex
06-09-11, 15:41
Τηλεφωνησα στον πηγασο και ειπαν οτι στις 12-10 θα ερθει το αλμπουμ του τσαμπιον λιγκ,και περιμενουν απο την επο να ανακοινωσουν τις 2 ομαδες για να βγαλουν της σουπερλιγκα.

gazakias
16-09-11, 16:04
ANTE NTE !!!!

nikos_nakis
16-09-11, 22:54
καλα μην ορκιζεστε οτι θα ειναι 16 οι ομαδες :twisted:

Giorgio sak
16-09-11, 22:59
Επίσημη ανακοίνωση σήμερα: 16 ομάδες θα έχει το πρωτάθλημα. Μάλλον Λεβαδειακός και Δόξα Δράμας θα συμπληρώσουν τη 16άδα.

pavlex
17-09-11, 01:22
μακαρι για την δοξα μας να ανεβει επιτελους στην σουπερλιγκα.

Giorgio sak
18-09-11, 16:01
Ελπίζω να διορθωθούν και κάποιες λεπτομέρειες στη νέα έκδοση, σε σχέση με την περσινή
πχ τα ονόματα των ποδοσφαιριστών να είναι σε ξεχωριστό πλαίσιο για να είναι ευανάγνωστα, ή να γίνει καλύτερη επιλογή στιγμιότυπων (στο περσινό, ο Λούκας Φαβάλι φαίνεται να έχει το χέρι στη μέση και να χορεύει τσάμικο ή νησιώτικο, ο Τζαβέλας να προσπαθεί να ισορροπήσει στο ένα πόδι, ο Κουμορτζί φαίνεται σαν καθυστερημένο).
Κατι που θα ήθελα θα ήταν να υπάρχει αυτοκόλλητο που να δείχνει τουλάχιστον τη βασική φανέλα της κάθε ομάδας (ακόμη καλύτερα αν έδειχνε και τις 3 επιλογές). Επίσης, αντί για φωτογραφίες οπαδών, θα προτιμούσα φωτογραφία του γηπέδου και 2 αυτοκόλλητα να πιάνει η φωτογραφία της κάθε ομάδας, ώστε να είναι σε μεγαλύτερο μέγεθος (όπως στο Κόπα Αμέρικα). Εξάλλου, μερικές από τις φωτογραφίες των οπαδών δε με βρήκαν σύμφωνο. Αλλού φαίνονταν φωτιές και αλλού ημίγυμνοι, με το σώβρακο να φαίνεται, που έδιναν με τη ντουντούκα το σύνθημα στους υπόλοιπους.

Giorgio sak
19-09-11, 11:20
Κάτι άλλο που παρατήρησα, στο περσινό κουτί:
Το "Tear along perforations" έχει μεταφραστεί "Δάκρυ κατά μήκος των διατρήσεων".

pavlex
22-09-11, 12:14
το σαββατο με την σπορντει ενθετο περιοδικο για την σουπερλιγκα
http://www.gazzetta.gr/newsstand/paper/259/265/20110922?newspaper=back

pavlex
22-09-11, 17:25
τα θελω εγω.

gazakias
26-09-11, 01:22
αυριο μεθαυριο ανακοινωνετε η ΛΑΡΙΣΑ

μια εκ των 2 της SUPERLEAGUE !!!

Giorgio sak
30-09-11, 22:01
Αντί να βρεθούν οι 2 ομάδες, υποβιβάστηκε κι άλλη μία! Πάει και ο αστέρας! Να δούμε πόσες ομάδες θα έχει τελικά το άλμπουμ (αν βγει...)

ΟΕΟ
02-10-11, 13:36
ΣΟΥΠΕΡ ΛΙΓΚΑ.... Το άλλο με τον Τοτό το ξέρετε???:p

pavlex
02-10-11, 15:20
οχι,θελουμε να μας το πεις!

Giorgio sak
03-10-11, 13:54
Μια που όπως φαίνεται θα αργήσει το άλμπουμ, αφού και οι ομάδες που φαίνονταν να παίρνουν τις κενές θέσεις υποβιβάζονται κι αυτές σε ακόμη χαμηλότερες κατηγορίες (πχ Λεβαδειακός),
σκέφτηκα να αναφέρω μια έκδοση μη ποδοσφαιρική που είδα από την ιταλική ΡΑΝΙΝΙ, η οποία αφορά την Ιστορία της Ιταλίας, πρόσωπα, ιστορικούς πίνακες, σημαίες κλπ. Θα ήταν πολύ όμορφη και χρήσιμη μια παρόμοια έκδοση για την ελληνική Ιστορία, αλλά και για άλλα εκπαιδευτικά θέματα.
Risorgimento Italiano (http://www.paninionline.com/collectibles/institutional/it/it/scheda_prodotto.asp?idEdit=7579)

Giorgio sak
03-10-11, 22:58
Πρόταση: Επειδή όπως δείχνουν τα πράγματα θα αργήσει το άλμπουμ αν περιμένει ο ΠΗΓΑΣΟΣ την ανακοίνωση των 16 ομάδων, σε περίπτωση που το πράγμα ξεπεράσει χρονικά κάποιες προθεσμίες ίσως θα μπορούσε η εταιρεία να κάνει μια έκδοση με λιγότερες ομάδες και αργότερα να εκδόσει ξεχωριστα (σε στυλ Κόστα Ρίκα για το Κόπα Αμέρικα) τις 2-3 που θα ανακοινωθούν αργότερα. Δηλαδή ένα 8σέλιδο με 2 σελίδες αφιερωμένες σε κάθε ομάδα (αυτή τη στιγμή λείπουν 3 ομάδες, νομίζω, άρα 6 σελίδες για τις ομάδες και 2 σελίδες για εμπροσθόφυλλο-οπισθόφυλλο). Αν γίνει τέτοια έξτρα έκδοση, θα μπορούσε να περιέχει και ενημερώσεις για τις μεταγραφές του χειμώνα.

Giorgio sak
22-10-11, 16:25
Λεβαδειακός και Δόξα Δράμας οι τελικές προσθήκες.

_Filippos_
24-10-11, 02:31
τοσο αργα που πανε τα πραγματα, βλεπω να βγαινει κανα προχειρο αλμπουμ απο γεναρη και μετα...

pavlex
09-11-11, 14:26
Πριν απο λιγο που τηλεφωνησα στον πηγασο με ειπαν οτι δεν γνωριζουν,ουτε και για το ΝΒΑ, μαλλον στις γιορτες κοντα οπως εκαναν και περσι,ειναι και η καθυστερηση που εγινε ποιες αλλες ομαδες θα μπουν στην 18οκταδα.

Giorgio sak
09-11-11, 14:46
To NBA ίσως και να μην κυκλοφορήσει καθόλου, όπως πάνε τα πράγματα με την απεργία των αθλητών.

Αρίστος
02-12-11, 15:52
Καλησπέρα σε όλους. Έχουμε κανένα νεότερο;

destro
05-12-11, 14:37
Μάλλον πάμε για το νέο έτος από ότι φαίνεται

pavlex
10-12-11, 17:31
πριν απο λιγο ειδα διαφημιση της εταιρειας που εβγαλε τον ιουνιο 2 πακετα αυτοκολλητων παναθηναικου και αεκ εβγαλε και τωρα για τον παοκ.

http://www.e-matrix.gr/toys-hobbies-games/a/ao-sticker-album-2010-2011
http://www.e-matrix.gr/toys-hobbies-games/a/aek-sticker-album-2010-2011

imperium
14-12-11, 01:07
μου ειπαν στα μισα του Ιανουαριου θα κυκλοφορησει
ελπιζουμε...

pavlex
14-12-11, 02:42
πριν απο λιγο ειδα διαφημιση της εταιρειας που εβγαλε τον ιουνιο 2 πακετα αυτοκολλητων παναθηναικου και αεκ εβγαλε και τωρα για τον παοκ και ολυμπιακου και σε λιγες μερες για αεκ και παο.

http://www.e-matrix.gr/toys-hobbies-...lbum-2010-2011
http://www.e-matrix.gr/toys-hobbies-...lbum-2010-2011

grsotos
14-12-11, 18:10
Γεια σας φιλοι.
Σημερα μηλησα με την εταιρεια που βγαζει τα εν λογω αλμπουμ.
Εχουν βγει στα περιπτερα τα δυο αλμπουμ ΟΣΦΠ και ΠΑΟΚ.
Το Σαββατο θα βγουν τα ΠΑΟ και ΑΕΚ.
Εγω ηδη βρηικα του ΟΣΦΠ, και το πηρα.
Εχει 16 σελιδες, 100 αυτοκολλητα.
Απο αυτα 29 των παικτων ,1 σημα, 1 η ομαδα και 69 διαφορες φασεις.
Στο κεντρο εχει μια αφισσα της ομαδας. Εχει και μια μεταλικη ταυτοτητα.
Ειναι καλης ποιοτητας, και κοστιζει 4.95 ΕΥΡΩ.

GB33
04-01-12, 12:06
ΚΑΛΗΜΕΡΑ!ΕΠΕΙΤΑ ΑΠΟ ΤΗΛΕΦΩΝΙΚΗ ΕΠΙΚΟΙΚΩΝΙΑ ΜΕ ΤΗΝ ΕΤΑΙΡΙΑ ΠΗΓΑΣΟΣ ,ΜΟΥ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΑΝ ΣΗΜΕΡΑ ΠΩΣ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ ΑΚΟΜΑ ΠΟΤΕ ΘΑ ΕΡΘΕΙ Η ΣΥΛΛΟΓΗ ΤΗΣ SUPER LEAGUE 2011-12 ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ.ΑΝΑΜΕΝΟΥΜΑΙ ΔΥΣΤΥΧΩΣ.

imperium
05-01-12, 20:07
σημερα που πηγα μου ειπαν 19 του μηνος ερχεται

pao7
10-01-12, 01:46
χρονια πολλα σε ολους και καλη χρονιαπεριμενουμε εναγωνιωδος το καινουργιο αλμπουμ

SKYCAPTAIN
10-01-12, 15:17
Χρόνια πολλά, καλή χρονιά σε όλους!
Ελπίζω το άλμπουμ που θα κυκλοφορήσει σε λίγες ημέρες να είναι εφάμιλλο -αν όχι καλύτερο- του περσινού
και όχι μια προχειροδουλειά όπως αυτό του Ch.League.
Mη ξεχνάτε ότι, πέρα από την επάνοδο στην Α' Εθνική ιστορικών ομάδων όπως του Ο.Φ.Η. και του ΠΑΣ Γιάννινα, έχουμε και άλλες εξίσου ιστορικές ομάδες που είχαν να εμφανιστούν πολλά χρόνια, όπως κατά κύριο λόγο η Δόξα Δράμας αλλά και ο Παναιτωλικός που όταν έπαιζε στην Α' Εθνική (νυν Superleague) ήμουν αγέννητος.
Περιμένουμε λοιπόν με ανυπομονησία.....

GB33
13-01-12, 11:38
ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!ΕΙΝΑΙ ΓΕΓΟΝΟΣ ΟΤΙ ΤΗΝ ΠΕΜΠΤΗ 19 ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ ΕΡΧΕΤΑΙ Η ΣΥΛΛΟΓΗ ΤΗΣ ΠΑΝΙΝΙ ΣΟΥΠΕΡ ΛΙΓΚ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ.ΑΠΟ ΤΗΣ 20 ΤΟΥ ΜΗΝΑ ΘΑ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙ Η ΔΙΑΝΟΜΗ ΑΡΧΙΚΑ ΣΤΗΝ ΑΤΤΙΚΗ ΚΑΙ ΕΠΕΙΤΑ ΣΤΑΔΙΑΚΑ ΣΤΗΝ ΥΠΟΛΟΙΠΗ ΕΛΛΑΔΑ.ΛΙΓΗ ΥΠΟΜΟΝΗ ΛΟΙΠΟΝ ΚΑΙ ΞΕΚΙΝΑΜΕ......:oneup:

iceman77
13-01-12, 14:23
Γιατί κάτι μου λέει ότι θα έρθουν τελευταία στην Σύρο και κλασσικά θα ξεκινήσω τελευταίος εγώ:P

pao7
16-01-12, 12:34
ΤΟΝ ΦΑΓΑΜΕ ΤΟ ΓΑΙΔΑΡΑΚΟ ΠΑΙΔΙΑ.ΣΕ ΜΙΑ ΒΔΟΜΑΔΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑΝΑΙ ΚΑΙ ΣΤΑ ΠΕΡΙΠΤΕΡΑ:whistle::whistle::whistle:

STIV1973
17-01-12, 23:10
Πού είναι superleague ΟΕΟ !!!!

boots
18-01-12, 23:50
Δευτέρα 23/01 βγαίνει (Ανακοίνωση από Πήγασο (http://www.pegasos.com.gr/news.php?id=23))!

Με εξώφυλλο σε στυλ calciatori (ιταλικό) και foot (γαλλικό).

Giorgio sak
19-01-12, 01:13
Άρα Τετάρτη στην Αλίμου (για τα ν. προάστια).
Γενικά, τα εξώφυλλα των ελληνικών (και πολλών ξένων) διοργανώσεων είναι ίδια με τα ιταλικά της αμέσως προηγούμενης χρονιάς.

imperium
19-01-12, 01:20
παλια εβαζαν πιο ωραια εξωφυλλα
στα τελευταια δεν μαρεσει καθολου

gportho66
19-01-12, 18:09
POINTS SYSTEM
ΚΑΘΕ ΠΑΡΑΛΑΒΗ ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ ΠΟΥ ΘΑ ΔΗΛΩΝΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΑΡΑΛΗΠΤΗ ΔΙΝΕΙ 1 ΠΟΝΤΟ. ΚΑΘΕ ΜΗ ΠΑΡΑΛΑΒΗ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΠΑΡΕΛΕΥΣΗ 20 ΕΡΓΑΣΙΜΩΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΠΟΥ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕ Ο ΑΠΟΣΤΟΛΕΑΣ ΟΤΙ ΤΑ ΕΣΤΕΙΛΕ ΑΦΑΙΡΟΥΝΤΑΙ 3 ΠΟΝΤΟΙ. ΔΗΜΟΣΙΑ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΟΣΩΝ ΑΡΧΙΖΟΥΝ ΤΙΣ ΑΤΑΣΘΑΛΕΙΕΣ....
το points system θα ενημερωνετε καθε βδομαδα. θα αναγραφουν ολοι δημοσια τι εχουν παραλαβει (ή σε πμ σε μενα για μεγαλυτερη διακρητικοτητα) και τοτε μονο θα κατοχυρωνονται οι ποντοι για τον αποστολεα.
Πχ. εγω κλεινω συμφωνια με τον GB33 να του στειλω 10χαρτακια και να μου στειλει 15. οταν παραλαβω και παραλαβει κερδιζουμε απο 3 ποντους, ενημερωνουμε το συστημα σε ενα αρχειο XL και δημοσιευεται η βαθμολογια.
Ο καθενας ξερει τι συμφωνια εχει κανει, ξερει ποτε εστειλε και ποτε του ειπε ο αλλος οτι τα εστειλε, μετραει χρονο αναμονης 15 ή 20 εργασιμες maximum και ενημερωνει.
καθε αποστολη που δεν φθανει αφαιρουνται 3 ποντοι και αναγραφεται δημοσια o μη αποστελων! χρονος αναμονης 15 ή 20 εργασιμες (περιπου 3 βδομαδες και οχι ενας μηνας γιατι θα καουν πολλοι περισσοτεροι....)ετσι για να 'χουμε το νου μας και στα ..ελτα
Δεν συμπεριλαμβανονται οι κατ' ιδιαν συναντησεις και ανταλλαγες!
Οτι αλλο νομιζετε και σκεφτεστε οτι χρειαζεται για να τελειοποιηθει το points system ας προστεθει και να το βαλουμε στους κανονες.
Πανω απο 10 ποντους αποκλειεται απο τις συναλλαγες και αναφορα στους admin (μια του π...,δυο του π... 3 του π... ε, 4 οξω π...ΑΠ' ΤΗΝ ΠΑΡΑΓΚΑ!!!!!! βλεπετε εχουμε και τα κ...ελτα και πρεπει να δειξουμε ανεκτικοτητα)
Τις βασικες ιδιοτητες του καθε συμφορουμιτη τις ξερετε...(ειλικρινεια, αληθεια, εμπιστοσυνη, υπευθυνοτητα κλπ)
π.χ.
ΜΕΛΟΣ ΑΠΟΣΤΟΛΕΣ penalty points
gportho66 10 3 7
Χ1 8 3 5
Χ2 0 9 -9 ΕΤΟΙΜΟΣ ΓΙΑ ΑΝΑΧΩΡΗΣΗ....

PASCHAL
19-01-12, 21:11
POINTS SYSTEM
ΚΑΘΕ ΠΑΡΑΛΑΒΗ ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ ΠΟΥ ΘΑ ΔΗΛΩΝΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΑΡΑΛΗΠΤΗ ΔΙΝΕΙ 1 ΠΟΝΤΟ. ΚΑΘΕ ΜΗ ΠΑΡΑΛΑΒΗ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΠΑΡΕΛΕΥΣΗ 20 ΕΡΓΑΣΙΜΩΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΠΟΥ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕ Ο ΑΠΟΣΤΟΛΕΑΣ ΟΤΙ ΤΑ ΕΣΤΕΙΛΕ ΑΦΑΙΡΟΥΝΤΑΙ 3 ΠΟΝΤΟΙ. ΔΗΜΟΣΙΑ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΟΣΩΝ ΑΡΧΙΖΟΥΝ ΤΙΣ ΑΤΑΣΘΑΛΕΙΕΣ....
το points system θα ενημερωνετε καθε βδομαδα. θα αναγραφουν ολοι δημοσια τι εχουν παραλαβει (ή σε πμ σε μενα για μεγαλυτερη διακρητικοτητα) και τοτε μονο θα κατοχυρωνονται οι ποντοι για τον αποστολεα.
Πχ. εγω κλεινω συμφωνια με τον GB33 να του στειλω 10χαρτακια και να μου στειλει 15. οταν παραλαβω και παραλαβει κερδιζουμε απο 3 ποντους, ενημερωνουμε το συστημα σε ενα αρχειο XL και δημοσιευεται η βαθμολογια.
Ο καθενας ξερει τι συμφωνια εχει κανει, ξερει ποτε εστειλε και ποτε του ειπε ο αλλος οτι τα εστειλε, μετραει χρονο αναμονης 15 ή 20 εργασιμες maximum και ενημερωνει.
καθε αποστολη που δεν φθανει αφαιρουνται 3 ποντοι και αναγραφεται δημοσια o μη αποστελων! χρονος αναμονης 15 ή 20 εργασιμες (περιπου 3 βδομαδες και οχι ενας μηνας γιατι θα καουν πολλοι περισσοτεροι....)ετσι για να 'χουμε το νου μας και στα ..ελτα
Δεν συμπεριλαμβανονται οι κατ' ιδιαν συναντησεις και ανταλλαγες!
Οτι αλλο νομιζετε και σκεφτεστε οτι χρειαζεται για να τελειοποιηθει το points system ας προστεθει και να το βαλουμε στους κανονες.
Πανω απο 10 ποντους αποκλειεται απο τις συναλλαγες και αναφορα στους admin (μια του π...,δυο του π... 3 του π... ε, 4 οξω π...ΑΠ' ΤΗΝ ΠΑΡΑΓΚΑ!!!!!! βλεπετε εχουμε και τα κ...ελτα και πρεπει να δειξουμε ανεκτικοτητα)
Τις βασικες ιδιοτητες του καθε συμφορουμιτη τις ξερετε...(ειλικρινεια, αληθεια, εμπιστοσυνη, υπευθυνοτητα κλπ)
π.χ.
ΜΕΛΟΣ ΑΠΟΣΤΟΛΕΣ penalty points
gportho66 10 3 7
Χ1 8 3 5
Χ2 0 9 -9 ΕΤΟΙΜΟΣ ΓΙΑ ΑΝΑΧΩΡΗΣΗ....


Γιαννη, λιγο υπερβολικο σε βλεπω. Ποιος θα κραταει ολο αυτο το αρχειο? Εξαλλου καποιος θα μπορει να πει ψεμματα για μια εικονικη ανταλλαγη κ ετσι να παρει παλι με ''απατη'' καποιους ποντους στο points systems σου. Εγω πιστευω οτι τις 2-3 πρωτες φορες ο ''νεος'' συλλεκτης θα στελνει αυτος πρωτος τον φακελο του κ μετα θα δημοσιευουμε εμεις οι πιο παλιοι την φερεγυοτητα του.

SKYCAPTAIN
19-01-12, 21:48
ΑΚΟΥΣΑΤΕ ΑΚΟΥΣΑΤΕ!
Αύριο οριστικά και αμετάκλητα, έρχεται η Superleague!
H διανομή λογικά ξεκινάει από εβδομάδα οπότε όσοι πιστοί προσέλθετε!

imperium
20-01-12, 20:02
το πρωι πηγα με τον grSotos και πηραμε απο μια κουτα
δεν ειμαι ικανοποιημενος απο το αλμπουμ

ξεκινα με αφιερωμα χαρτακια απο Εθνικη Ελλαδος για την πορεια για το Euro 2012
εχει περισσοτερους παιχτες στις ομαδες απο περσυ
δεν γραφει τα στοιχεια των παιχτων στα κενα αρα δεν ξερεις ποιοι παιχτες σου λειπουν
δεν εχει σαν το περσινο τα γηπεδα με τους οπαδους
και εχει και τα Highlights στην αρχη και τα αστερια στο τελος
συνολικα 420 χαρτακια

το χαρτι του αλμπουμ ειναι φτηνιαρικο
πολυ λεπτο και στη μεση τσαλακωνεται και δυσκολα τα κολλας τα χαρτακια καλα

GB33
20-01-12, 23:32
ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ ΤΟΥ ΣΠΥΡΟΥ ΚΑΤΑΛΑΒΑ.......ΠΡΟΧΕΙΡΟΔΟΥΛΕΙΑ ΕΧΟΥΝ ΚΑΝΕΙ!ΕΕ ΤΕΤΟΙΑ ΒΛΕΠΩ ΚΑΙ ΑΚΟΥΩ ΚΑΙ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΑΞΙΖΕΙ ΝΑ ΑΣΧΟΛΗΘΩ ΜΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΣΥΛΛΟΓΗ....:hmm:

SKYCAPTAIN
21-01-12, 16:29
Παιδιά, προσωπικά θ'ασχοληθώ με τη φετινή συλλογή, μόνο και μόνο λόγω σπανιότητας σημάτων και ομάδων, όπως του Παναιτωλικού του φίλου Μπάμπη (δε θυμάμαι nickname) και της Δόξας Δράμας του φίλου pavlex.
Από του χρόνου όμως πολύ δύσκολα θα ξανασχοληθώ με Superleague (ποτέ μη λες ποτέ βέβαια)....

PASCHAL
21-01-12, 18:18
Για σοβαρευτητε κυριοι...:mad::rtfm::nono:

SKYCAPTAIN
22-01-12, 14:22
Καλημέρα παιδιά,
Λοιπόν άνοιξα 1 κούτα και το αποτέλεσμα: 240 μονά και 10 διπλά.
Σχετικά με αυτά που λέει ο φίλος imperium παραπάνω, να παρατηρήσω ότι αυτή η πατέντα με το να μην υπάρχουν
τα ονόματα των παικτών στο άλμπουμ, ξεκίνησε από το καλοκαίρι με το Copa America, συνεχίστηκε
με το άλμπουμ του Ch.League κι ελπίζω να ολοκληρωθεί τώρα με τη Superleague.
Συμφωνώ απόλυτα ότι θα πρέπει για να μην μπερδεύεσαι να υπάρχουν τα ονόματα των παικτών στο άλμπουμ, όχι μόνο για να ξέρεις που κολλάς τι αλλά και για να γνωρίζεις ποιούς παίκτες έχουν συμπεριλάβει στην
σχετική 20άδα αυτοκόλλητων κάθε ομάδας.
Ωστόσο το αυτοκόλλητο μπορεί όντως να είναι λεπτό αλλά από την άλλη είναι σε μεγάλο μέγεθος και το κυριότερο είναι, όπως είναι και το λογικό, σε κάθετη διάταξη, όχι όπως αυτό το απαράδεκτο του CH.League που είναι και μικρογραφία αυτοκόλλητου.
Υπάρχει παλι το λευκό φόντο στους παίκτες αλλά από την άλλη το μέγεθος της φωτογραφίας των παικτών είναι στη σωστή διάσταση, δεν υπάρχουν πχ. μεγάλα κεφάλια κλπ.
Ωραία κι αυτή η ενότητα των αυτοκόλλητων από 3 ως 13 για τα προκριματική φάση των αγώνων της Εθνική μας ως γέφυρα για την επικείμενη συλλογή του Euro 2012.
Προσωπικά είμαι περισσότερο ικανοποιημένος από πέρσυ κι ας λείπει, όπως σωστά παρατηρεί ο imperium,
η ενότητα της εξέδρας της κάθε ομάδας.
Ίσως κι επειδή στην αριστερή σελίδα κάθε ομάδας με τα 10 αυτοκόλλητα υπάρχει ένα κενό, θα μπορούσε να προστεθεί ένα αυτοκόλλητο με τον προπονητή της κάθε ομάδας.
Αυτά προς το παρόν, λίστες είναι πολύ νωρίς να αναρτήσω ακόμα, αφενός μεν επειδή το χαρτοκόλλημα συνεχίζεται αφετέρου δε γιατί πέρα από 3-4 φίλους δεν έχει αρχίσει κανείς τη συλλογή, οπότε δεν έχει νόημα.
Από εβδομάδα θα ποστάρω.
Καλή αρχή σε όλους παιδιά!

SKYCAPTAIN
23-01-12, 14:32
Καλημέρα και καλή εβδομάδα!
Είμαι στην ευχάριστη θέση ν'ανακοινώσω ότι το 1ο από τα 2 άλμπουμς της φετινής Superleague που μαζεύω μετά την αγορά 4 πακέτων συμπληρώθηκε!:oneup::yahoo::up::paint::dance:
Η χαρά μου όμως είναι μετριασμένη αφού ουσιαστικά στο 2ο θα εκφραστεί απεριόριστα μέσω των ανταλλαγών και της καθημερινής επικοινωνίας με όλους εσάς τους φίλους.
Η αναμονή του ταχυδρόμου, η επικοινωνία, η προσφορά και η δοτικότητα και πανω απ'όλα η τίμια και ειλικρινής συνεργασία και αλληλεγγύη είναι που μετράνε πάνω απ΄όλα και αυτό επιτυγχάνεται μόνω μέσω των ανταλλαγών.
Έτσι μόλις γίνει η ταξινόμηση του 2ου άλμπουμ, θα είμαι σε θέση να αναρτήσω διπλά κι ελλείψεις.
Άντε παιδιά σας περιμένω, μπείτε σιγά σιγά κι εσείς στο κόλπο να μαζευόμαστε, χε χε χε!

gportho66
23-01-12, 15:41
point system

απαντω στο σκεπτικο του να υπαρχει το συστημα.
Οποιος παραλαμβανει φακελο απο καποιον ενημερωνει οτι παρελαβε απο τον ταδε.
παιρναω τους ποντους στον αποστολεα.
Επαναλαμβανω! γιατι να πει ψεματα ο παραληπτης? για να μην παρει ποντους ο αποστολεας? δεν το βρισκω λογικο, αφου τον εχει ενημερωσει ποτε τα εστειλε, ο μελλοντικος παραληπτης μετραει μερες και ενημερωνει οτι παρελαβε ή οχι. ο καθενας ξερει τι deal εχει κλεισει.
Ειπαμε! το φορουμ αυτο υπαρχει γιατι υπαρχει σεβασμος και ειλικρινεια μεταξυ μας! ποσο μαλλον για ενα συστηματακι ετσι για να εχουμε και λιγο suspens!
γιατι ειναι υπερβολικο? μπορουμε να βαλουμε οτι οριο θελετε. δεν τιθεται θεμα για τους εγκυρους και παλιους, αλλα για τους καινουργιους και για οσους θελουν να συμμετεχουν. οσοι δε θελουν το δηλωνουν. προσωπικα δεν εχω προβλημα να παρω 10-20 π.μ. και να περασω τους ποντους μια φορα την βδομαδα!
οτι αλλο θελετε προσθεστε το! καλημερα!

george_R
24-01-12, 10:53
Γιάννη,

Πιστεύω πως αυτό το σύστημα δεν έχει κανένα νόημα. Στο προηγούμενο άλμπουμ, έστειλα κάποιους φακέλους. Από αυτούς, 2 δεν έφτασαν στον προορισμό τους. Δεν καταλαβαίνω γιατί θα πρέπει να χρεωθώ την ανικανότητα κάποιων ανθρώπων που ενώ τους πλήρωσα για τις υπηρεσίες τους αυτοί δεν ανταποκρίθηκαν στις υποχρεώσεις τους.

Από την άλλη, έλαβα κάποιους φακέλους, όμως δεν παρέλαβα (επίσης) 2. Είμαι σίγουρος πως οι αποστολές έγιναν.

Στην Εταιρεία που εργάζομαι, στέλνουμε καθημερινά δεκάδες φακέλους μέσω ΕΛΤΑ. Θέλεις να ξέρεις πόσα τηλέφωνα έχουμε την ημέρα με παράπονα γιατί το τάδε τιμολόγιο δεν έφτασε στον προορισμό του? Μιλάμε για τιμολόγια και όχι για χαρτάκια.
Αυτό που μου κάνει μεγαλύτερη εντύπωση είναι το ότι δεν υπάρχουν επιστροφές φακέλων. Τα γράμματα πέφτουν σε μαύρη τρύπα και χάνονται.

Προσωπικά, στη συλλογή αυτή θα επιχειρήσω να ανταλλάξω χαρτάκια μόνο χέρι με χέρι χωρίς να ανακατέψω τα ΕΛΤΑ.

paiksman
24-01-12, 15:11
Καλησπέρα σε όλη την παρέα!

Θα ήθελα να εκθέσω κι εγώ την γνώμη μου για το θέμα των ανταλλαγών. Επειδή το κόστος αποστολής φακέλων (0,60€ έως 0,97€ ανάλογα με το βάρος του φακέλου) είναι ασήμαντο όταν στέλνεις 1 φάκελο, αλλά αρκετά σημαντικό όταν στέλνεις πάνω από 20 φακέλους ανά συλλογή, σκέφτηκα το εξής: προσωπικά θα προτιμούσα να κρατάω σε μια άκρη όλα τα χαρτάκια που συμφωνώ να παραδώσω σε κάποιο φίλο και να του τα δώσο όλα χέρι με χέρι ή να κάνω 1 αποστολή.Αντιστοίχως βέβαια θα μου παρέδιδε μια και καλή ο φίλος αυτά τα οποία θα είχε φυλάξει για εμένα.

Προσωπικά δε μου κάνει περισσότερο κόπο να κρατάω αρχείο ανταλλαγών ανά φίλο-συλλέκτη που επικοινωννώ. Σκεφτόμενος βέβαια και τους φίλους που μένουν μακρυά από εμένα, θα έκανα μία αποστολή ανά φίλο, άντε 2, ανάλογα με τα μηνύματα που θα ανταλλάσαμε μέχρι την στιγμή της αποστολής.Με οσους φίλους βέβαια μένουν Αθήνα, θα κανόνιζα ανταλλαγή χέρι με χέρι.

Αν κάποιος δεν βολέυεται με αυτό το σύστημα, από το να μην ανταλλάξω καθόλου μαζί του, θα έκανα παραχώρηση και θα αντάλλασα με τον παλιό τρόπο μέσω ΕΛΤΑ.

Σκεφτείτε το σαν μία ακόμα λύση, ίσως βολέψει κι άλλους. Εγώ χρησιμοποιώ 1 αρχείο excel στο οποίο σημειώνω ανά όνομα-κωδικό φίλου ποιο χαρτάκια περιμένω και ποια πρέπει να του στείλω εγώ.

Φυσικά είμαι ανοιχτός σε οποιαδήποτε πρόταση η οποία ίσως να βελτιώσει και τις ανταλλαγές μεταξύ μας.

Σας χαιρετώ!
Παναγιώτης

@ ADSLgr.com All rights reserved.