PDA

Επιστροφή στο Forum : Δεν ξέρω τι λέτε εσείς αλλά...



alextz
04-04-04, 08:03
Βλέπω κάθε μέρα θέματα με παράπονα και κατηγορίες για τον οτενετ. Προσωπικά πιστεύω πως αν εξαιρέσουμε το θέμα της τιμής που είναι πονεμένη ιστορία (στην Ολλανδία βάζεις αδσλ8000 και πληρώνεις 65€ κάθε μήνα) κατά τα άλλα η υπηρεσία είναι πολύ καλή, τουλάχιστον για μένα.

Έχω αδσλ512 οτενετ και μένω στη Βούλα, από τότε που έβαλα αυτήν την σύνδεση κατεβάζω σταθερά με ταχύτητες από 45 εώς 60 και δεν έχω συναντήσει κανένα πρόβλημα.

Το μήνυμα αυτό το άφησα όχι γιατί τα παίρνω από τον οτενετ η κάτι τέτοιο που πολλοί μπορεί να σκεφτήκατε αλλά γιατί πιστεύω πως αξίζουν και λίγα καλά σχόλια.

Αυτά ;)

kadronarxis
04-04-04, 12:34
Για 35 ευρώ το μήνα,
έπρεπε να μην υπάρχει κανένα παράπονο ή τουλάχιστον πολύ λίγα.

άντε γερά.

Evris
05-04-04, 17:30
Πολύ σωστά. Για το δίκτυο που έχει η ΟΤΕnet και τα 35 ευρώ για 384Κ δεν θα έπρεπε να υπήρχε ούτε ένα παράπονο.

leventopaido
08-04-04, 21:11
Πάντως πολλοί κλέγονται για ΟΤΕ και όλες του τις θυγατρικές και ταυτόχρονα οι επιχειρήσεις αυτές είναι ηγετικές σε όλους τους τομείς που παρατηρείται έντονος ανταγωνισμός. Σε σχέση με το εξωτερικό σαν Ελλάδα είμαστε πίσω στις τιμές αλλά το ADSL δεν έχει κλείσει ούτε χρόνο ακόμα και η δυείσδυση του Internet είναι κάπου στο 22% και πληρώνει μόνο το 15% όταν στη Σουηδία το ADSL παίζει εδώ και αρκετά χρόνια και χρησιμοποιούν το Internet πάνω από το 80% του πληθυσμού.

WAntilles
08-04-04, 23:32
Δεν είναι ηγετικές.

Είναι μονοπωλιακές.

Κάτσε να μπουν και άλλοι σιγά-σιγά και θα δεις μπάτσα που έχει να φάει ο πΟΤΕ με την δημοσιοϋπαλληλική νοοτροπία που διακατέχει τους πάντες εκεί μέσα.

kadronarxis
09-04-04, 00:30
Ηγετική θέση παίζει ο οτε στην Ελλάδα επειδή ο μονόφθαλμος στους τυφλούς βασιλεύει...
Δεν παύει βέβαια να είναι μονόφθαλμος...

PReD
09-04-04, 03:04
Όχι ρε c τυφλοί είμαστε και αυτός είναι όχι μόνο τυφλός αλλα και κουτσός και οτι άλλο θες...

Απλώς μας παραμυθιάζει και πέραν τούτου δεν μπορούμε να κάνουμε και τίποτα...

redlemon.gr
09-04-04, 05:04
ναι ο ΚΟΤΕ τον παίρνει.. χοχοχο.... πάει το thread πάλι... αντί να αρχίσουμε το γλύψιματάκι στον Κοκαλοτε αρχίσαμε το αγαπημένο μας σπόρ του χωσίματος.... THAT'S WHY I LOVE ADSLGR</p>

leventopaido
09-04-04, 16:18
Σωστά τα λέτε για τον ΟΤΕ. Μέχρι και πριν κανά δυό χρόνια μονωπώλιο ήταν. Όμως κανένας ISP ποτέ δεν ήταν μονωπόλιο. Για απαντήστε μου ρε λεβέντες; Γιατί οι τιμές των ISP στην Ελλάδα δεν έχουν καμία σχέση με αυτές των ISP σε Σκανδιναυεία, Αγγλία, Γερμανία κλπ και έχουν σχέση με αυτές στην Πορτογαλία; Γιατί δεν προσφέρουν και οι άλλες εταιρίες σταθερής τηλεφωνίας ADSL σε τιμές που προσφέρουν οι πάροχοι του εξωτερικού;

@ ADSLgr.com All rights reserved.