PDA

Επιστροφή στο Forum : Λέω να το γυρίσω στη Wind (από ΟΤΕ).

alexis2044
08-09-11, 16:28
Είμαι στον ΟΤΕ εδώ και χρόνια, με πακέτο απεριόριστων αστικών υπεραστικών και μαζί 24αρα adsl που κλειδώνει στα 14 με πολύ καλό ping.

Για αυτό πληρώνω 52Ε/μήνα με το πάγιο και τα έξτρα τέλη ISDN.( σήμερα κάλεσα και λένε με το νέο πακέτο που βγήκε μπορεί να γίνει 48 για 6 μήνες).

Μένω στο Ωραιόκαστρο Θεσσαλονίκης.

Σήμερα μου κάνανε μια προσφορά για αλλαγή στην Wind, με πακέτο απεριορίστων αστικών/υπεραστικών στην Ελλάδα, 24άρα adsl και κάποιες ψηφιακές υπηρεσίες μέσα, δώρο ασύρματο ρουτερ, και 10,33Ε/μήνα έκπτωση στα κινητά wind που έχω, όλα στα 26,90Ε/μήνα με δέσμευση ενός χρόνου.

Μιλάμε περί μισής τιμής σε σχέση με τον ΟΤΕ.

Μου είπανε επίσης ότι στην περιοχή μου έχουνε περάσει δίκτυο οπτικών ινών καινούριο ( πράγμα που έχω διασταυρώσει με γνωστό μου που δουλεύει στο τοπικό κατάστημα Wind).

Να κάνω την αλλαγή λέτε; Διαβάζω όχι και πολύ καλά λόγια για την εξυπηρέτηση της Wind αλλά το μόνο που με ενδιαφέρει είναι να έχω καλή ταχύτητα στο internet, μιας και είναι σημαντικό κομμάτι της δουλειάς μου.

Αυτό που μου είπε επίσης η κοπέλα ήτανε ότι ανά πάσα στιγμή μπορώ λέει να διακόψω το συμβόλαιο χωρίς χρέωση και να πάω σε άλλο πάροχο εάν οι υπηρεσίες που μου προσφέρουν δεν είναι ικανοποιητικές. (ψιλο-αμφιβάλλω για αυτό όμως)

Γνώμες; :hmm:

sdikr
08-09-11, 16:33
Είμαι στον ΟΤΕ εδώ και χρόνια, με πακέτο απεριόριστων αστικών υπεραστικών και μαζί 24αρα adsl που κλειδώνει στα 14 με πολύ καλό ping.

Για αυτό πληρώνω 52Ε/μήνα με το πάγιο και τα έξτρα τέλη ISDN.( σήμερα κάλεσα και λένε με το νέο πακέτο που βγήκε μπορεί να γίνει 48 για 6 μήνες).

Μένω στο Ωραιόκαστρο Θεσσαλονίκης.

Σήμερα μου κάνανε μια προσφορά για αλλαγή στην Wind, με πακέτο απεριορίστων αστικών/υπεραστικών στην Ελλάδα, 24άρα adsl και κάποιες ψηφιακές υπηρεσίες μέσα, δώρο ασύρματο ρουτερ, και 10,33Ε/μήνα έκπτωση στα κινητά wind που έχω, όλα στα 26,90Ε/μήνα με δέσμευση ενός χρόνου.

Μιλάμε περί μισής τιμής σε σχέση με τον ΟΤΕ.

Μου είπανε επίσης ότι στην περιοχή μου έχουνε περάσει δίκτυο οπτικών ινών καινούριο ( πράγμα που έχω διασταυρώσει με γνωστό μου που δουλεύει στο τοπικό κατάστημα Wind).

Να κάνω την αλλαγή λέτε; Διαβάζω όχι και πολύ καλά λόγια για την εξυπηρέτηση της Wind αλλά το μόνο που με ενδιαφέρει είναι να έχω καλή ταχύτητα στο internet, μιας και είναι σημαντικό κομμάτι της δουλειάς μου.

Αυτό που μου είπε επίσης η κοπέλα ήτανε ότι ανά πάσα στιγμή μπορώ λέει να διακόψω το συμβόλαιο χωρίς χρέωση και να πάω σε άλλο πάροχο εάν οι υπηρεσίες που μου προσφέρουν δεν είναι ικανοποιητικές. (ψιλο-αμφιβάλλω για αυτό όμως)

Γνώμες; :hmm:

Σου έχουν δώσει και λινκ απο την σελίδα της wind για τις τιμές, ή σου λένε ότι είναι ειδική προσφορά;

Για να διακόψεις χωρίς χρέωση δύσκολο

alexis2044
08-09-11, 16:44
Σου έχουν δώσει και λινκ απο την σελίδα της wind για τις τιμές, ή σου λένε ότι είναι ειδική προσφορά;

Για να διακόψεις χωρίς χρέωση δύσκολο

Λέει είναι ειδική προσφορά που τρέχει για όσους μένουνε Θεσσαλονίκη μόνο και ισχύει για σύντομο διάστημα.

xmperop1
08-09-11, 20:26
Λέει είναι ειδική προσφορά που τρέχει για όσους μένουνε Θεσσαλονίκη μόνο και ισχύει για σύντομο διάστημα.

Ζήτα το γραπτώς γιατί ψιλοπαίζει απάτη το "ειδική προσφορά που τρέχει για όσους μένουνε Θεσσαλονίκη μόνο και ισχύει για σύντομο διάστημα".
Ακόμα και στο κατάστημα να κάνεις την αίτηση ψάχτο πολύ.

chaos38
08-09-11, 20:27
Προσοχη στους τηλεπωλητες....πολλοι την εχουν πατησει.
Γνωμη μου αφου εχεις γνωστο σε καταστημα Wind πηγαινε εκει.
Αλλιως μεσω site wind.....

alexis2044
09-09-11, 15:12
Διασταύρωσα τη προσφορά και επίσημα με το κατάστημα της wind.

26.90E το μηνα για απεριοριστα αστικα/υπεραστικά, εως 24mbps internet και το ρούτερ zte. Ουσιαστικά επρόκειτο περί του πακέτου Double play M που είναι επιδοτούμενο για κατοίκους Θεσσαλονίκης και από 34 πέφτει στα 26.90 με δεσμευση 1 χρονου. Η προσφορά ισχύει μέχρι 10 του μήνα, δηλαδή αύριο ( αυτά μου είπανε από το κατάστημα Wind).

Νομίζω ότι οικονομικά τουλάχιστον πρόκειται για πολύ καλη προσφορά.

Έκανα την αλλαγή σημερα και ο Θεος βοηθός :p

atrias
09-09-11, 16:35
οι γνωστές πιπίλες των πόρτα-πόρτα πωλητών
- νέα οπτική ίνα μέχρι δίπλα σου
- ειδική προσφορά που δεν την γράφει πουθενά
- για σύντομο χρονικό διάστημα τρεχάτε να προλάβετε
- μπορείς να φύγεις όποτε θέλεις χωρίς κόστος
- αυτά που συμπληρώνετε στην αίτηση μπορεί να φαίνονται λίγο διαφορετικά από αυτά που σας λέω αλλά αυτό συμβαίνει γιατί είναι ειδική η προσφορά και ισχύουν αυτά που λέω

(το τελευταίο φυσικά ΑΝ κάτσει κανείς να διαβάσει τι χαρτί υπογράφει)

αν τους ζητήσεις την προσφορά γραπτά προφανώς θα αρνηθούν

(είχαμε την HOl μέχρι τώρα, προέκυψε και η wind)

alexis2044
09-09-11, 20:56
οι γνωστές πιπίλες των πόρτα-πόρτα πωλητών
- νέα οπτική ίνα μέχρι δίπλα σου
- ειδική προσφορά που δεν την γράφει πουθενά
- για σύντομο χρονικό διάστημα τρεχάτε να προλάβετε
- μπορείς να φύγεις όποτε θέλεις χωρίς κόστος
- αυτά που συμπληρώνετε στην αίτηση μπορεί να φαίνονται λίγο διαφορετικά από αυτά που σας λέω αλλά αυτό συμβαίνει γιατί είναι ειδική η προσφορά και ισχύουν αυτά που λέω

(το τελευταίο φυσικά ΑΝ κάτσει κανείς να διαβάσει τι χαρτί υπογράφει)

αν τους ζητήσεις την προσφορά γραπτά προφανώς θα αρνηθούν

(είχαμε την HOl μέχρι τώρα, προέκυψε και η wind)

Την εχω την προσφορά σε χαρτί.

Πριν 2 μήνες ειχε εργασίες εξω από το σπίτι και που είχα ρωτήσει τους εργατες μου χανε πει ότι είναι για τη wind.

Δε πιστεύω εννοείται ότι μου λεει ο υπαλληλος του τηλεμαρκετινγκ.

Τελικά αποφάσισα να παω να κανω τη δουλειά αυριο τελευταία μέρα στο κατάστημα, μιας και δεν ηθελα να δωσω ταυτοτητες κλπ μεσω τηλεφωνου/φαξ...

saponas
12-09-11, 12:21
Την εχω την προσφορά σε χαρτί.

Πριν 2 μήνες ειχε εργασίες εξω από το σπίτι και που είχα ρωτήσει τους εργατες μου χανε πει ότι είναι για τη wind.

Δε πιστεύω εννοείται ότι μου λεει ο υπαλληλος του τηλεμαρκετινγκ.

Τελικά αποφάσισα να παω να κανω τη δουλειά αυριο τελευταία μέρα στο κατάστημα, μιας και δεν ηθελα να δωσω ταυτοτητες κλπ μεσω τηλεφωνου/φαξ...

Από ΟΤΕ σε Wind;;! Καλό κουράγιο… Πάρε και κανένα κουτάκι lexotanil, θα σου χρειαστούν ;) Ειδικά τους πρώτους μήνες

........Auto merged post: saponas πρόσθεσε 1 λεπτά και 24 δευτερόλεπτα αργότερα ........

Α και όσο για τις οπτικές ίνες… δεν θα το συζητήσω

RASTAVIPER
12-09-11, 13:51
Από ΟΤΕ σε Wind;;! Καλό κουράγιο… Πάρε και κανένα κουτάκι lexotanil, θα σου χρειαστούν ;) Ειδικά τους πρώτους μήνες

........Auto merged post: saponas πρόσθεσε 1 λεπτά και 24 δευτερόλεπτα αργότερα ........

Α και όσο για τις οπτικές ίνες… δεν θα το συζητήσω
Αυτό που στάνταρ θα χρειαστεί είναι κάπου να βάζει τα χρήματα που θα του περισσεύουν, αφού θα έχει αντίστοιχες υπηρεσίες, σε πολύ καλύτερες τιμές. ;)

Zinc
03-10-11, 01:24
Κάνε την κίνηση μόνο και μόνο για τα χρήματα που θα εξοικονομήσεις. Φιλική συμβουλή: μην ακούς κανένα για την ποιότητα της σύνδεσης, αν εσύ ο ίδιος πρώτα δεν τα διασταυρώσεις...

Copyright © Keen Notion Co (2002-2017) Copyright Keen Notion Co.