PDA

Επιστροφή στο Forum : HOL μένω ή φεύγω



shadesofgrey
08-09-11, 20:43
Έκλεισα 1 χρόνο . Και απο εδω και περα θα πληρώνω στα 24-25 ευρω. Κατι π δεν με ευκολύνει για να λέμε την αλήθεια. Κοίταξα καποια πακέτα σε αλλες εταιρείες η μόνη π με συμφέρει είναι της WIND . Με συμφέρει να φύγω και να παω εκει με 20 ευρω τον μηνα ? Και με αυτο εννοώ είναι σταθερή ή θα αρχίσουν τα προβλήματα?Θα πέφτει συνεχεία θα πηγαινει αργα κτλπ. Μου προτείνετε κατι διαφορετικό? Ξέχασα να αναφέρω οτι δεν χρησιμοποιώ το σταθερο τηλέφωνο αν και ειμαι σε double play.Μεχρι στιγμης δεν ειχα μεγάλο πρόβλημα με τις υπηρεσίες της HOL.

Ευχαριστώ.

vasileios13
09-09-11, 01:24
Έκλεισα 1 χρόνο . Και απο εδω και περα θα πληρώνω στα 24-25 ευρω. Κατι π δεν με ευκολύνει για να λέμε την αλήθεια. Κοίταξα καποια πακέτα σε αλλες εταιρείες η μόνη π με συμφέρει είναι της WIND . Με συμφέρει να φύγω και να παω εκει με 20 ευρω τον μηνα ? Και με αυτο εννοώ είναι σταθερή ή θα αρχίσουν τα προβλήματα?Θα πέφτει συνεχεία θα πηγαινει αργα κτλπ. Μου προτείνετε κατι διαφορετικό? Ξέχασα να αναφέρω οτι δεν χρησιμοποιώ το σταθερο τηλέφωνο αν και ειμαι σε double play.Μεχρι στιγμης δεν ειχα μεγάλο πρόβλημα με τις υπηρεσίες της HOL.

Ευχαριστώ.

Πάρε ένα τηλ,να δεις αν σου κάνουν προσφορά για να μείνεις...πρώτα!

senkradvii
09-09-11, 01:57
Έκλεισα 1 χρόνο . Και απο εδω και περα θα πληρώνω στα 24-25 ευρω. Κατι π δεν με ευκολύνει για να λέμε την αλήθεια. Κοίταξα καποια πακέτα σε αλλες εταιρείες η μόνη π με συμφέρει είναι της WIND . Με συμφέρει να φύγω και να παω εκει με 20 ευρω τον μηνα ? Και με αυτο εννοώ είναι σταθερή ή θα αρχίσουν τα προβλήματα?Θα πέφτει συνεχεία θα πηγαινει αργα κτλπ. Μου προτείνετε κατι διαφορετικό? Ξέχασα να αναφέρω οτι δεν χρησιμοποιώ το σταθερο τηλέφωνο αν και ειμαι σε double play.Μεχρι στιγμης δεν ειχα μεγάλο πρόβλημα με τις υπηρεσίες της HOL.

Ευχαριστώ.

Eπίσης έχει σημασία και σε πια περιοχή μένεις, που δεν μας έχεις πει. ;)

Vitruvian78
09-09-11, 22:55
Εγώ δεν θα έφευγα απο τη hol για να πάω στη Wind!

Z€r0
09-09-11, 23:19
Δηλαδή γλιτώνεις 4,5x12=54€ περίπου - όμως την ενεργοποίηση κάνε τους υπολογισμούς σου και δες εάν σε συμφέρει μήπως ταλαιπωρηθείς μόνο για λίγα ευρώ.Ψαξε όλα τα προγράμματα μήπως σε συμφέρει κανένα καλύτερα ή περίμενε καμιά προσφορά(εάν δεν υπάρχει ήδη).

beez
12-09-11, 23:16
αν πας να φυγεις θα σε παρουν απο το σουπερ τμημα διατήρησης πελατών και θα σου προτείνουν παγιο 21 ευρώ δηλαδη 15% εκπτωση.

δεν ειναι κακο. αλλα οταν ειχαν πρωτολανσαρει το hol adsl και το δείνανε στα 15 ευρώ μπαίνανε μεσα η τωρα συμφωνήσανε ολοι μαζι τις τιμές και ο μόνος που χάνει ειναι ο καταναλωτή...

saponas
15-09-11, 12:36
Εγώ δεν θα έφευγα απο τη hol για να πάω στη Wind!
+1


αν πας να φυγεις θα σε παρουν απο το σουπερ τμημα διατήρησης πελατών και θα σου προτείνουν παγιο 21 ευρώ δηλαδη 15% εκπτωση.

δεν ειναι κακο. αλλα οταν ειχαν πρωτολανσαρει το hol adsl και το δείνανε στα 15 ευρώ μπαίνανε μεσα η τωρα συμφωνήσανε ολοι μαζι τις τιμές και ο μόνος που χάνει ειναι ο καταναλωτή...

Δεν χρειάζεται να κάνει αίτηση. Πάρε τηλέφωνο και πες τους ότι θέλεις να φύγεις λόγο του οικονομικού και αν μπορούν να σου κάνουν κάποια έκπτωση.. Νομίζω κάνουν περισσότερο από 15% (20% νομίζω που είναι πάρα πολύ καλή τιμή), απλά σου ζητάνε να ανανεώσεις τη σύμβαση για ένα χρόνο. Αν δεν έχεις προβλήματα δεν είναι καθόλου άσχημο..

@ ADSLgr.com All rights reserved.