PDA

Επιστροφή στο Forum : Αποσυγχρονισμοί ρούτερ χωρίς να επανασυνδέεται μόνο του



ZakkSDMF
09-09-11, 00:58
Καλησπέρα παιδιά. Είμαι συνδρομητής HOL, 24 mbps σύνδεση. Το router μου είναι το netfaster. Πολλές φορές, αποσυγχρονίζεται ή πέφτει το ίντερνετ, και πρέπει να το κλείσω / ανοίξω ξανά για να συνδεθεί. Ειδικά με torrents, μπορεί να αφήσω τον υπολογιστή ανοιχτό να κατεβάζει, αποσυγχρονίζεται και μετά τίποτα. Τι συμβαίνει? Δεν υποτίθεται ότι συγχρονίζεται μόνο του?

DREAMBOX
11-09-11, 12:59
μια απο τα ιδια..!!!!!

dkmaster
11-09-11, 16:19
Μπορείτε να δώσετε παραπάνω πληροφορίες; Σβήνει κάποιο λαμπάκι στο ρουτερ; Είστε ασύρματα συνδεδεμένοι; Είστε με ethernet; Βλέπετε κάποιο μήνυμα στον Η/Υ; Μήπως το έχετε μπουκώσει το ρούτερ στα connections;

makis
11-09-11, 18:25
Καλησπέρα.Εχω το hol NetFastR WLAN3 ένα μικρό μαύρο.Μου είπανε από την hol ότι είναι ο καινούργιος τους εξοπλισμός.Συνδέομαι ασύρματα και ανα 3 4 μέρες το πολύ αποσυνδέετε μόνο το ασύρματο.Δεν ξέρω αν συμβαίνει το ίδιο και στον ZakkSDMF.Από την hol μου είπανε να περάσω στην κάρτα δικτύου καρφωτή ip άλλα πάλι το ίδιο εμφανίζει δηλαδή αποσυνδέετε.

dkmaster
11-09-11, 20:05
Δοκίμασε είτε άλλο κανάλι εκπομπής είτε άλλη κωδικοποίηση.

makis
11-09-11, 22:15
Δοκίμασε είτε άλλο κανάλι εκπομπής είτε άλλη κωδικοποίηση.

Τα κάναμε όλα και συνεχίζει.Μόλις το κλείσω και το ανοίξω είναι όλα μια χαρά.Να φταίει ότι καίει, να φταίει τι δεν ξέρω.
Πάντως κάθε φορά μιλάω με κάποιον τεχνικό μου λέει την επόμενη θα το κάνουμε αντικατάσταση, άλλα δεν βλέπω φως στον ορίζοντα. Κάθε φορά που καλώ μου λένε να κάνω και από μία διαφορετική ενέργεια άντε να δούμε...

dkmaster
12-09-11, 11:01
Κοίταξε εγώ προσωπικά δεν θα στο έκανα αντικατάσταση γιατί δεν θεωρώ πρόβλημα το να αποσυνδέεται μόνο το ασύρματο ανα 3 μέρες. Πάντως εγώ είχα μια tplink usb κάρτα για το ασύρματο και είχα το ίδιο πρόβλημα με το fritz ώσπου άλλα κάρτα δικτύου.

tarif16nikos
15-09-11, 06:48
Εγω ειχα αποσυνδεσεις παρα πολυ καιρο,με βαλανε κι αλλαξα ολα τα καλωδια απο την αρχη αφου μου ειχανε πρωτα αλλαξει το netfaster iad2 με ενα ιδιο.Διαφορα τελικα δεν ειδα και αφου οι αποσυνδεσεις συνεχιστηκαν παλι για καμποσο διαστημα μεχρι που γινανε πιο συχνες,τους εθεσα θεμα,η μου το φτιαχνετε η κοψτετο.εντελει μου αλλαξανε παλι ρουτερ και μου στειλανε ενα alu κατι λευκο και μικρο,και ναι ως διαμαγειας πανε οι αποσυνδεσεις...τοσο απλα,μετα απο ταλαιπωρια 7-8μηνων.

dkmaster
15-09-11, 11:25
Η καλύτερη δουλειά που μπορούμε να κάνουμε όσοι είμαστε σε πακέτα με pots και όχι voip τηλεφωνία είναι να έχουμε δικά μας ρούτερ. Εκεί τουλάχιστον μπορείς να επιλέξεις εσύ κάτι που πιστεύεις καλύτερο γιατί δεν μπορείς να ποντάρεις αν στο αλλάξει ο πάροχος αν σου στείλει άλλο κλπ.

@ ADSLgr.com All rights reserved.