PDA

Επιστροφή στο Forum : DSL Αγια Παρασκευή - Πόρτες & Vivodi



fotis84
04-04-04, 17:10
Παιδια καλησπερα

εκανα πριν 20 μερες περιπου αιτηση για dsl
ειμαι κατοικος αγιας παρασκευης και μου ειπαν επειδη δεν εχουν πορτες θα πρεπει να περιμενω το λιγοτερο 2 μηνες!!!

Κανεις αλλος εχει αντιμετωπισει αυτο το προβλημα?

H vivodi λεει οτι ειναι δια8εσιμο το dsl μεσω κυκλωματος του οτε το οποιο αφου δεν υπαρχει λογικα δεν θα μπορω να βαλω και dsl απο vivodi.Ισχυει κατι τετοιο?Aν μπορω να βαλω απο την vivodi αξιζει η να περιμενω ποτε θα θυμηθει ο οτε να βαλει κυκλωμα?

αν καποιος εχει αντιμετωπισει το ιδιο προβλημα με την δηθεν διαθεσιμοτητα του dsl και βρηκε λυση ας μου πει και εμενα

psyxakias
04-04-04, 18:17
fotis84,

Δυστυχώς δεν μπορεί να γίνει κάτι. Πλησιάζουμε τον 1 χρόνο ADSL και ήδη έχουν ξεμείνει από θύρες πολλά DSLAMs. Έτσι όσοι δεν σκέφτηκαν να βάλουν ADSL νωρίτερα, πρέπει να κάνουν υπομονή για όταν προσθέσει θύρες ο ΟΤΕ.

Αν είσαι ISDN, ρώτα τους αν υπάρχει διαθεσιμότητα με PSTN μήπως και μετατρέψεις την γραμμή σου σε PSTN. Κάτι τέτοιο έχει μια μικρή διαδικασία και συνήθως χρειάζεται γύρω στις 3-4 εβδομάδες (μετατροπή + αίτηση ADSL).

Από εκεί και πέρα, να είσαι ευχαριστημένος αν βάλεις σε 2 μήνες γιατί αρκετά άτομα περίμεναν ή περιμένουν ακόμα μετά από 4-5 ή και περισσότερους μήνες.

Αν θέλεις, δώσε μας τα 4 πρώτα ψηφία του τηλεφώνου σου... να δούμε για την διαθεσιμότητα.

profitis
05-04-04, 22:35
fotis84, η κατασταση ειναι δραμα.Αυτο που μπορεις να κανεις και να μην περιμενεις αναβαθμισεις και λαλακιες ειναι αυτο που λεει ο psyxakias αρκει να υπαρχει διαθεσιμοτητα στην περιοχη σου...Αντε...και καλο κουραγιο

@ ADSLgr.com All rights reserved.