PDA

Επιστροφή στο Forum : Σταθερή τηλεφωνία + DSL χωρίς τον οτε! Αντίο οτε!



Σελίδες : [1] 2 3 4

SDF
17-10-06, 23:26
Μιλαγα με την Tellas σημερα και μου ειπανε οτι στην Ηλιουπολη μπορω να εχω σταθερη τηλεφωνια και DSL μεσω του δικτιου της Tellas καταργοντας τον ΟΤΕ εντελος.
ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!!!!!!!!!!:worthy:

Μηνιαιο παγιω.
512 - 25ευρω + 11 ωρες δωρεαν αστικες/υπεραστικες κλησεις (το 2μηνο)
1024 - 30ευρω + 11 ωρες δωρεαν αστικες/υπεραστικες κλησεις (το 2μηνο)
2048 - 35ευρω + 11 ωρες δωρεαν αστικες/υπεραστικες κλησεις (το 2μηνο)
Οι τιμες ειναι τελικες.

Ti χρειαζετε:
Φ/Τ Ταυτοτητας και Λογαριασμο του ΟΤΕ.
Περιπου 1 με 1μιση μηνα.

Εγω κανονισα ημερομηνια να ερθουνε να κανω τα χαρτια.
BYE BYE :rifle: πΟΤΕ!!!!
πΟΤΕ ξανα!!!!!

Αυτο που ξεχασα ειναι οτι δεν αλλαζεις τηλεφωνικο αριθμο.

sdikr
17-10-06, 23:28
λογαριασμό του ΟΤΕ;

περιέργο :hmm:

jimaniac
17-10-06, 23:42
Παίδες που μπορούμε να δούμε τις περιοχές κάλυψης του δικτύου της Tellas????

SDF
17-10-06, 23:45
Παίδες που μπορούμε να δούμε τις περιοχές κάλυψης του δικτύου της Tellas????
Δεν ξερω στο site δεν λεει τιποτα.Εγω τους πηρα τηλ γιατι το καλοκαιρι με ειχαν παρει τηλ και μου ειχανε πει οτι απο σεπτεβριο θα το κανανε.
Ε και σημερα μου ανεβασε για αλλη μια φορα τι αιμα στο κεφαλι ο οτε και πηρα να δω τι γινετε,αν το κανανε τελικα και μου τα ειπανε τα νεα.



λογαριασμό του ΟΤΕ;
περιέργο

Που το περιεργο?
Αφου εχει επανω το Α.Φ.Μ. και ολα τα σχετικα,και απο την ταυτοτητα δεν ξερουνε που μενεις.
Η δικια μου ταυτοτητα λεει ακομα το πατρικο μου.

sdikr
17-10-06, 23:49
Που το περιεργο?
Αφου εχει επανω το Α.Φ.Μ. και ολα τα σχετικα,και απο την ταυτοτητα δεν ξερουνε που μενεις.
Η δικια μου ταυτοτητα λεει ακομα το πατρικο μου.


Να στο πω αλλιώς, με τον λογαριασμό του ΟΤΕ, μπορούν να κάνουν αιτήση προεπιλογής κλπ, χωρίς να έχουν δικό τους δικτύο, οπότε πρόσεχε τι στέλνεις.

Αν είχαν δικιά τους γραμμη (full llu) ούτε ταυτότητα δεν θα χρείαζοταν

Crosstalk
17-10-06, 23:54
Να μας πεις αναλυτικα οταν θα ερθουν για το ραντεβου τι χαρτια/αιτησεις κλπ σε βαλαν να συμπληρωσεις!

SDF
17-10-06, 23:55
Να στο πω αλλιώς, με τον λογαριασμό του ΟΤΕ, μπορούν να κάνουν αιτήση προεπιλογής κλπ, χωρίς να έχουν δικό τους δικτύο, οπότε πρόσεχε τι στέλνεις.

Αν είχαν δικιά τους γραμμη (full llu) ούτε ταυτότητα δεν θα χρείαζοταν


Ναι αλλα αυτοι κανουνε ολες τις διεργασιες για να κοπει ο οτε.
Γιατι τους ρωτησα αν πρεπει να παρω/παω εγω στον οτε να κανω κατι και μου ειπανε:
Οχι θα κανουμε ολα εμεις.


Να μας πεις αναλυτικα οταν θα ερθουν για το ραντεβου τι χαρτια/αιτησεις κλπ σε βαλαν να συμπληρωσεις!

Σιγουρα.

sdikr
17-10-06, 23:58
Ναι αλλα αυτοι κανουνε ολες τις διεργασιες για να κοπει ο οτε.
Γιατι τους ρωτησα αν πρεπει να παρω/παω εγω στον οτε να κανω κατι και μου ειπανε:
Οχι θα κανουμε ολα εμεις.


Στο ξαναλεώ φιλίκα, πρόσεχε, λογαριασμός ΟΤΕ σημαίνει, ή προεπιλόγη ή shared llu (οπότε πάλι δεν φέυγεις απο τον ΟΤΕ)

Μην δώσεις λογαριασμό ΟΤΕ

SDF
18-10-06, 00:04
Στο ξαναλεώ φιλίκα, πρόσεχε, λογαριασμός ΟΤΕ σημαίνει, ή προεπιλόγη ή shared llu (οπότε πάλι δεν φέυγεις απο τον ΟΤΕ)

Μην δώσεις λογαριασμό ΟΤΕ

Το καταλαβα.Δεν λεω οτι μου το λες για να το παιξεις καποιος, και σε ευχαρηστω.
Αλλα οπως μου ειπανε πρεπει να περασει και εναμιση μηνας για να κανουνε τα δικα τους και πρεπει σε αυτο το διαστιμα να εχω τηλ(γιατι το ρωτησα και αυτο,αν θα κοπει καθολου η γραμμη) και πρεπει να κλεισει και ο τρεχων λογαρισμος του οτε.

BitOfSalt
18-10-06, 00:05
Ευχάριστα νέα, κολλάω στο ότι είμαι με isdn και έχω 2 γραμμές επάνω, θα πάρω το πρωί να μάθω λεπτομέρειες (για τον τύπο γραμμής PSTN/ISDN και για φορητότητα αριθμών) :oneup:

user1
18-10-06, 00:10
Στο ξαναλεώ φιλίκα, πρόσεχε, λογαριασμός ΟΤΕ σημαίνει, ή προεπιλόγη ή shared llu (οπότε πάλι δεν φέυγεις απο τον ΟΤΕ)

Μην δώσεις λογαριασμό ΟΤΕ

μπορει να κανω και λαθος αλλα οπως και στη vivodi και για full συνδεση μου ζητησαν τον αριθμο του ΟΤΕ.νομιζω πως πανω εκει σου "φτιαχνουν" τη γραμμη ,κατι με ζευγη καλωδιων κλπ τα οποια δεν τα εχω πολυκαταλαβει.
Μετα εκοψα τελειως τον ΟΤΕ, αλλα στην αρχη ζητησαν τον τηλεφωνικο αριθμο

SDF
18-10-06, 00:15
Ειχα Ξεχασει να γραψω κατι τωρα το εφτιαξα.

sdikr
18-10-06, 00:16
μπορει να κανω και λαθος αλλα οπως και στη vivodi και για full συνδεση μου ζητησαν τον αριθμο του ΟΤΕ.νομιζω πως πανω εκει σου "φτιαχνουν" τη γραμμη ,κατι με ζευγη καλωδιων κλπ τα οποια δεν τα εχω πολυκαταλαβει.
Μετα εκοψα τελειως τον ΟΤΕ, αλλα στην αρχη ζητησαν τον τηλεφωνικο αριθμο

Μα για να κάνεις full δεν χρείαζεται να έχεις ΟΤΕ γραμμη ;) , εκτός αν κανω τόσο μεγάλο λάθος, οσον αφορά την Τελλάς ώς τώρα λένε εδω στο φόρουμ οτι δίνει μονο shared και αυτό μονο σε κάποιες περιόχες.

Δυστήχως, χωρίς να φταίει η Τελλας, υπάρχουν πώλητες (εξωτερικοι) που τάζουν λαγους ασχέτα αν δεν μπορούν να δώσουν, οπότε προσοχη.

SDF
18-10-06, 00:17
μπορει να κανω και λαθος αλλα οπως και στη vivodi και για full συνδεση μου ζητησαν τον αριθμο του ΟΤΕ.νομιζω πως πανω εκει σου "φτιαχνουν" τη γραμμη ,κατι με ζευγη καλωδιων κλπ τα οποια δεν τα εχω πολυκαταλαβει.
Μετα εκοψα τελειως τον ΟΤΕ, αλλα στην αρχη ζητησαν τον τηλεφωνικο αριθμο

Τηλεφωνικο αριθμο? ή λογαρισμο του ΟΤΕ?

BitOfSalt
18-10-06, 00:24
SDF με την προσθήκη που έκανες με κάλυψες και για την φορητότητα, τώρα μένει να μάθουμε και τον τύπο της γραμμής που σου παρέχουν.

ariadgr
18-10-06, 00:27
Επειδή γράφονται διάφορα...

Σε Full LLU, όπως πολύ σωστά γράφει ο sdikr, είναι παράλογο να ζητούν λογαριασμό ΟΤΕ. :hmm: Μπορεί κάποιος να μην έχει ΟΤΕ (π.χ. νεο σπίτι) και να θέλει να γίνει πελάτης της Tellas. Θα του πουν να βάλει ΟΤΕ για να πάρει ένα λογαριασμό να τους στείλει και μετά να τον κόψει; :lol:

Η Vivodi αυτό που κάνει από ότι έχω διαβάσει είναι να σου ζητάει έναν αριθμό τηλεφώνου ΟΤΕ (όχι απαραίτητα δικό σου) που να βρίσκεται κοντά σου (π.χ. του γείτονα στο διπλανό διαμέρισμα ή κτήριο), ώστε να μπορεί να επιβεβαιώσει ότι καλύπτεσαι από το δίκτυό της, και να διευκολυνθεί η διαδικασία.

Εαν όντως άρχισε η Tellas να δίνει Full LLU, τότε ενδιαφέρον είναι να δούμε πως δίνουν την τηλεφωνία (VoIP με ΑΤΑ ή γραμμή τηλεφώνου PSTN στο δίκτυο της Tellas -κάτι τέτοιο γραφόταν επίσης-) και τι εξοπλισμός παρέχεται (αν παρέχεται).

@ SDF:

Στις τιμές που αναφέρονται παραπάνω (αν ισχύουν και αφορούν Full LLU) δεν έχει νόημα να γράφεις "μηνιαία χρέωση Χ και τόσες ώρες χρόνος ομιλίας το δίμηνο. Μόνο σύγχηση προκαλεί". Το λογικό είναι "μηνιαία χρέωση Χ που περιλαμβάνει τόσες ώρες χρόνο ομιλίας".

Επίσης, γράφεις:


...αυτοι κανουνε ολες τις διεργασιες για να κοπει ο οτε.
Γιατι τους ρωτησα αν πρεπει να παρω/παω εγω στον οτε να κανω κατι και μου ειπανε:
Οχι θα κανουμε ολα εμεις...
...Αλλα οπως μου ειπανε πρεπει να περασει και εναμιση μηνας για να κανουνε τα δικα τους και πρεπει σε αυτο το διαστιμα να εχω τηλ(γιατι το ρωτησα και αυτο,αν θα κοπει καθολου η γραμμη) και πρεπει να κλεισει και ο τρεχων λογαρισμος του οτε.

Σε FULL LLU δεν έχει λόγο να ανακατευτεί καθόλου η Tellas με τη γραμμή σου, να τη διακόψει κτλ.
Μπορεί να ενεργοποιήσει κανονικά την Full LLU της, και όταν δουλέψει να πας εσύ στον ΟΤΕ και να διακόψεις (αν θέλεις) την PSTN γραμμή σου.
"Να κλείσει ο τρέχων λογαριασμός" πάλι περίεργο ακούγεται.

Στη θέση σου θα ζητούσα περισσότερες πληροφορίες και θα επέλεγα να μην ανακατευτούνε με την τηλεφωνική γραμμή.

SDF
18-10-06, 00:55
Σε FULL LLU δεν έχει λόγο να ανακατευτεί καθόλου η Tellas με τη γραμμή σου, να τη διακόψει κτλ.
Μπορεί να ενεργοποιήσει κανονικά την Full LLU της, και όταν δουλέψει να πας εσύ στον ΟΤΕ και να διακόψεις (αν θέλεις) την PSTN γραμμή σου.
"Να κλείσει ο τρέχων λογαριασμός" πάλι περίεργο ακούγεται.

Στη θέση σου θα ζητούσα περισσότερες πληροφορίες και θα επέλεγα να μην ανακατευτούνε με την τηλεφωνική γραμμή.

Και πως θα το κανει αυτο?
Θα υπαρχει 2 φορες το νουμερο μου?
Μια στην tellas και μια στον ΟΤΕ?
Και οταν καποιος με περνει τηλ πιο απο τα δυο θα βαραει της tellas ή του οτε?:lol:

panajotisp
18-10-06, 00:59
edit: με πρόλαβαν άλλοι....

sdikr
18-10-06, 01:06
Και πως θα το κανει αυτο?
Θα υπαρχει 2 φορες το νουμερο μου?
Μια στην tellas και μια στον ΟΤΕ?
Και οταν καποιος με περνει τηλ πιο απο τα δυο θα βαραει της tellas ή του οτε?:lol:

Αυτό δεν ειναι δυνατόν, αλλά μπορείς πάντα να δοκιμάσεις και να μας πεις και εμάς ;)

SDF
18-10-06, 01:24
Αυτό δεν ειναι δυνατόν, αλλά μπορείς πάντα να δοκιμάσεις και να μας πεις και εμάς ;)

Σε εμενα το λες?Στον αλλο πεστα που τα λεει.
Αφου ο αρθμος παραμενει ο ιδιος πως στο δ.....λο θα μπορω να εχω και απο την tellas τηλεφωνο και απο τον οτε?
Κατι δεν καταλαβε καλα.
Πρεπει να γινει η μεταφορα αριθμου απο τoν οτε στην tellas.

karavagos
18-10-06, 01:39
Υπάρχουν 2 κατηγορίες full llu:

Στην περίπτωση ενεργού τοπικού βρόχου χρειάζεται νούμερο τηλεφώνου.
Στην περίπτωση ανενεργού τοπικού βρόχου χρειάζεται διεύθυνση (ή τηλέφωνο αν υπάρχει στον ίδιο χώρο).

sdikr
18-10-06, 01:43
Υπάρχουν 2 κατηγορίες full llu:

Στην περίπτωση ενεργού τοπικού βρόχου χρειάζεται νούμερο τηλεφώνου.
Στην περίπτωση ανενεργού τοπικού βρόχου χρειάζεται διεύθυνση.

αυτό εχει να κάνει με το shared lliu/full llu ή οχι;

karavagos
18-10-06, 01:46
Και τα 2 αναφέρονται στο full llu, όπως έγραψα...

sdikr
18-10-06, 01:52
Και τα 2 αναφέρονται στο full llu, όπως έγραψα...

μεχρι τώρα ήξερα οτι full llu / θέλει νέα γραμμή, (χωρίς δηλάδη ΟΤΕ) αν αλλάξε τότε ζηταω συγνώμη, αυτά που είπα ήταν λάθος

karavagos
18-10-06, 02:15
μεχρι τώρα ήξερα οτι full llu / θέλει νέα γραμμή, (χωρίς δηλάδη ΟΤΕ) αν αλλάξε τότε ζηταω συγνώμη, αυτά που είπα ήταν λάθος

Περισσότερες λεπτομέρειες...
http://www.eett.gr/export/sites/default/sites/EETT/Electronic_Communications/Telecoms/LocalNetworkAccess/LLU_FullUnbundling_RUO.pdf

Spanos
18-10-06, 02:24
Το γνωστό πακέτο shared LLU είναι με την προεπιλογή αριθμού και μένα τα ίδια μου ζήτησαν για το 2048/512 με Polis 300.

ariadgr
18-10-06, 03:30
Και πως θα το κανει αυτο?
Θα υπαρχει 2 φορες το νουμερο μου?
Μια στην tellas και μια στον ΟΤΕ?
Και οταν καποιος με περνει τηλ πιο απο τα δυο θα βαραει της tellas ή του οτε?:lol:


Σε εμενα το λες?Στον αλλο πεστα που τα λεει.
Αφου ο αρθμος παραμενει ο ιδιος πως στο δ.....λο θα μπορω να εχω και απο την tellas τηλεφωνο και απο τον οτε?
Κατι δεν καταλαβε καλα.
Πρεπει να γινει η μεταφορα αριθμου απο τoν οτε στην tellas.

Στο μήνυμα μου περιέγραφα την περίπτωση που ήταν γνωστή μέχρι τώρα (απλά ενεργοποίηση γραμμής Full LLU, χωρίς φορητότητα).
Δεν πρόσεξα ότι είχες γράψει ότι θα κάνεις φορητότητα.
Σε αυτή την περίπτωση μάλλον δίκιο θα έχει η Tellas να ζητήσει το λογαριασμό του ΟΤΕ.
Τώρα αν δεν υπάρχει φορητότητα, ισχύουν αυτά που έγραψα ότι δεν έχει λόγο να ζητάει το λογαριασμό ΟΤΕ.

Σίγουρα όμως μιλάς για Full LLU, έτσι; Γιατί κοίτα τι γράφει και ο Spanos στο παραπάνω μήνυμα...

ariadgr
18-10-06, 03:36
Υπάρχουν 2 κατηγορίες full llu:

Στην περίπτωση ενεργού τοπικού βρόχου χρειάζεται νούμερο τηλεφώνου.
Στην περίπτωση ανενεργού τοπικού βρόχου χρειάζεται διεύθυνση (ή τηλέφωνο αν υπάρχει στον ίδιο χώρο).


αυτό εχει να κάνει με το shared lliu/full llu ή οχι;


Και τα 2 αναφέρονται στο full llu, όπως έγραψα...


μεχρι τώρα ήξερα οτι full llu / θέλει νέα γραμμή, (χωρίς δηλάδη ΟΤΕ) αν αλλάξε τότε ζηταω συγνώμη, αυτά που είπα ήταν λάθος

Η πρώτη περίπτωση (ενεργού τοπικού βρόχου που χρειάζεται νούμερο τηλεφώνου) είναι αυτή που ο πελάτης αποφασίζει να διακόψει από τον ΟΤΕ, και το χάλκινο ζεύγος που μέχρι τώρα χρησιμοποιούσε ο ΟΤΕ, να περάσει με Full LLU στον εναλλακτικό πάροχο. Δηλαδή να μην τραβήξουν καινούργιο καλώδιο.
Αυτή την περίπτωση δεν την έχουμε δει να υλοποιείται μέχρι τώρα.
Η Vivodi που έχει βάλει μάλλον τα περισσότερα Full LLU μέχρι τώρα, τα βάζει με τη δεύτερη περίπτωση (περνάνε επιπλέον καλώδιο και ΔΕΝ χρησιμοποιούν αυτό του ΟΤΕ).
Εγκυκλοπαίδεια στο Full LLU τείνει να γίνει αυτό το thread. :lol:

Spanos
18-10-06, 03:49
Αμα μένεις σε σπίτι χωρίς τηλέφωνο τι γίνετε; Ζητάς γραμμή απο τον ΟΤΕ, σου έρχετε ο πρώτος λογαριασμός και μετά κάνεις αίτηση στην Tellas; Άσε ποθ ποιός μένει 1½ μήνα χωρίς τηλέφνο. Το Full LLU υπάρχει για να σε γλυτώσει απο τέτοιες ταλαιπωρίες. :p

ermis333
18-10-06, 07:04
Toν τηλεφωνικό λογαριασμό ΟΤΕ το ζητάει για να γίνει η φορητότητα φαντάζομαι.

ΥΓ. Αυτό που ρώτησα στο 13800 και με απογοήτευσε είναι πως το Full LLU θα δίνεται πάνω από PSTN μόνο, οπότε παέι τσάμπα όλος ο εξοπλισμός μου, από την άλλη όμως δεν τους πολυεμπιστεύομαι αυτούς στο 13800 οπότε περιμένω απάντηση από crosstalk αν γνωρίζει κάτι παραπάνω.

union1
18-10-06, 09:51
Toν τηλεφωνικό λογαριασμό ΟΤΕ το ζητάει για να γίνει η φορητότητα φαντάζομαι.

ΥΓ. Αυτό που ρώτησα στο 13800 και με απογοήτευσε είναι πως το Full LLU θα δίνεται πάνω από PSTN μόνο, οπότε παέι τσάμπα όλος ο εξοπλισμός μου, από την άλλη όμως δεν τους πολυεμπιστεύομαι αυτούς στο 13800 οπότε περιμένω απάντηση από crosstalk αν γνωρίζει κάτι παραπάνω.

Full LLU θα δίνεται πάνω από PSTN μόνο αυτο ειναι το μονο σιγουρο και δεδομενο ετσι οπως ειναι φτιαγμενο το δικτυο..σας το λεω γιατι εχω ανθρωπο εκ των εσω..της Τελλας!

Crosstalk
18-10-06, 10:14
Εχει προβλεφθει και για ISDN, οχι στο αμεσο μελλον ομως!

union1
18-10-06, 10:41
Παίδες που μπορούμε να δούμε τις περιοχές κάλυψης του δικτύου της Tellas????

http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=52810

Επισης διαθεσιμότητα της υπηρεσίας LLU στις περιοχές Πατήσια, Ιλισσό και Χαλάνδρι.Απο σημερα 18/10/06.

karavagos
18-10-06, 11:04
Εχει προβλεφθει και για ISDN, οχι στο αμεσο μελλον ομως!

Πρόβλημα με το εξοπλισμό?

RyDeR
18-10-06, 12:28
Κανονικά έπρεπε να σε αφήνουν να επιλέξεις τύπο Annex [A ή B] ανάλογα τον εξοπλισμό σου, βέβαια σου λέει άν βάλεις full llu θα σε δώσουν modem/router/ata και θα χρησιμοποιείς αυτό, τώρα τι παίζει...
Πάντως για να ζητάν λογαριασμό στον φίλο για shared πρόκειται, ελπίζω να βγώ ψεύτης.

BitOfSalt
18-10-06, 12:54
Πήρα στο 13800 για να μάθω λεπτομέρειες, και μου είπαν ότι μπαίνει πιλοτικά σε λίγους, και ότι θα είναι διαθέσιμο από τέλος Νοεμβρίου.
Αυτό το 13800 ξυστό έχει καταντήσει.....

Dimitris
18-10-06, 14:57
Από τη στιγμή που θέλει φορητότητα αριθμού είναι φυσικό να θέλουν λογαριασμό του ΟΤΕ για επιβεβαίωση. Πάντως κι εγώ που πήρα σήμερα για να μάθω για τη γραμμή μου και ρώτησα και για το full llu μου είπαν ότι από τον επόμενο μήνα θα βγει ανακοίνωση και διαφημίσεις.

giwrgosp1
18-10-06, 19:53
το προθεμα του τηλεφωνικου αριθμου θα αλλαξει και θα μεινει ιδιο το υπολοιπο νουμερο, ? η μενει ιδιο ολο το νουμερο με το προθεμα?

No-Name
18-10-06, 20:01
Eφοσον μιλάμε για φορητότητα το τηλέφωνο μένει το ίδιο ακόμα και το πρόθεμα 210 αν πάρεις νέα γραμμή απο τελλάς θα δώσουν αριθμό με πρόθεμα 21x

SDF
18-10-06, 20:28
Καλησπερα και παλι.
Τωρα το εκλεισα με την Τellas και τα τελυεταια νεα ειναι.
1ο - Κραταω το νουμερο μου.
2ο - Ολα τα κανει η Tellas διακοπη/μεταφορα κ.τ.λ. δεν κανω τιποτα εγω.
3ο - Δινει εξοπλισμο δεν ξερω τι (επρεπε να με συνδεσει με αλλον και βαριομουνα)
4ο - Τον λογαρισμο τον θελει για 2 λογους.
1ος Μεχρι να κανουνε την γραμμη Full llu πρεπει καπως να εχω DSL.(Εγω που ειμαι στην vivo τωρα θα μεινω περιπου 20 μερες χωρις DSL ....γ...τα)
2oς Για να μεταφερουνε/κοψουνε το νουμερο απο τον οτε για να παει στην Τellas.
5ο - Δεν σταματας να εχεις γραμμη/τηλεφωνο.
6ο - Τον ξαναρωτησα τι χαρτια χρειαζετε και μου ειπε παλι μονο λογαρισμο του οτε και ταυτοτητα.

Οταν τον ρωτησα πως γινετε(παλι επρεπε να με συνδεσει με αλλον) ε και το αφησα.
Εχω κλεισει για 3 νοεμβριου να ερθουνε,γιατι τωρα δεν παιζει να μηνω χωρις DSL μεχρι τοτε θα μαθουμε.

Avvocato
19-10-06, 17:28
διαβαζοντας μονο την πρωτη σελιδα θα ελεγα πως αμα μπορουν να σου δωσουν full llu για πιο λογο πρεπει καποιος να εχει ειδη τηλεφωνικη γραμμη απο οτε?

δεν θα μπορουσα πχ εγω να πω ελατε στο σπιτι μου (εφοσον μενω σε μια περιοχη που παρεχουν full llu)και δωστε μου παροχη γραμμης???

Για ποιον λογο να πρεπει να εχω ειδη τηλεφωνο απο ΟΤΕ ?????

katdoc
19-10-06, 17:40
Μιλαγα με την Tellas σημερα και μου ειπανε οτι στην Ηλιουπολη μπορω να εχω σταθερη τηλεφωνια και DSL μεσω του δικτιου της Tellas καταργοντας τον ΟΤΕ εντελος.
ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!!!!!!!!!!:worthy:

Μηνιαιο παγιω.
512 - 25ευρω + 11 ωρες δωρεαν αστικες/υπεραστικες κλησεις (το 2μηνο)
1024 - 30ευρω + 11 ωρες δωρεαν αστικες/υπεραστικες κλησεις (το 2μηνο)
2048 - 35ευρω + 11 ωρες δωρεαν αστικες/υπεραστικες κλησεις (το 2μηνο)
Οι τιμες ειναι τελικες.

Ti χρειαζετε:
Φ/Τ Ταυτοτητας και Λογαριασμο του ΟΤΕ.
Περιπου 1 με 1μιση μηνα.

Εγω κανονισα ημερομηνια να ερθουνε να κανω τα χαρτια.
BYE BYE :rifle: πΟΤΕ!!!!
πΟΤΕ ξανα!!!!!

Αυτο που ξεχασα ειναι οτι δεν αλλαζεις τηλεφωνικο αριθμο.

αναμενουμε εντυπωσεις και λεπτομερειες.

SDF
19-10-06, 20:51
διαβαζοντας μονο την πρωτη σελιδα θα ελεγα πως αμα μπορουν να σου δωσουν full llu για πιο λογο πρεπει καποιος να εχει ειδη τηλεφωνικη γραμμη απο οτε?

δεν θα μπορουσα πχ εγω να πω ελατε στο σπιτι μου (εφοσον μενω σε μια περιοχη που παρεχουν full llu)και δωστε μου παροχη γραμμης???

Για ποιον λογο να πρεπει να εχω ειδη τηλεφωνο απο ΟΤΕ ?????

Δεν ειπε κανεις τιποτα τετοιο.

Spanos
19-10-06, 21:26
Μιλαγα με την Tellas σημερα και μου ειπανε οτι στην Ηλιουπολη μπορω να εχω σταθερη τηλεφωνια και DSL μεσω του δικτιου της Tellas καταργοντας τον ΟΤΕ εντελος.
ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!!!!!!!!!!:worthy:

Μηνιαιο παγιω.
512 - 25ευρω + 11 ωρες δωρεαν αστικες/υπεραστικες κλησεις (το 2μηνο)
1024 - 30ευρω + 11 ωρες δωρεαν αστικες/υπεραστικες κλησεις (το 2μηνο)
2048 - 35ευρω + 11 ωρες δωρεαν αστικες/υπεραστικες κλησεις (το 2μηνο)
Οι τιμες ειναι τελικες.

Ti χρειαζετε:
Φ/Τ Ταυτοτητας και Λογαριασμο του ΟΤΕ.
Περιπου 1 με 1μιση μηνα.

Εγω κανονισα ημερομηνια να ερθουνε να κανω τα χαρτια.
BYE BYE :rifle: πΟΤΕ!!!!
πΟΤΕ ξανα!!!!!

Αυτο που ξεχασα ειναι οτι δεν αλλαζεις τηλεφωνικο αριθμο.


Δεν υπάρχουν 11 ώρες υπεραστικά το δίμηνο, υπάρχουν οι συγκεκριμένες ταχύτητες που αναφέρεις με Polis 300 (5 ώρες αστικα το μήνα) ή με GR 540 (9 ώρες αστικά/υπεραστικά το μήνα) και με το GR540 βγαίνει πιο ακριβά.

Δεν έχει η Tellas πρόγραμμα τηλεφωνίας με 11 ώρες το δίμηνο. Με 10 ώρες (Polis 300 X2) έχει και με 18 (GR540 X2).

Προφανώς το πρόγραμμα που είσαι είναι με Polis 300 αρα μιλάμε για 5 ώρες αστικά το μήνα.

ermis333
19-10-06, 23:00
Άμα έδινε όλα τα αστικά και υπεραστικά δωρεάν με το Full LLU θα σας άρεσε;;;:whistle:

sdikr
19-10-06, 23:03
Άμα έδινε όλα τα αστικά και υπεραστικά δωρεάν με το Full LLU θα σας άρεσε;;;:whistle:

Εξαρτάτε το κόστος αυτή την στιγμή μπορείς να τα έχεις με 25+12 ευρώ τον μήνα (δηλάδη 35, για 1024-2048

No-Name
19-10-06, 23:04
ermis όποτε μιλάς στο thread της Τελλάς με βάζεις πάντα σε σκέψεις....:p

Spanos
19-10-06, 23:14
Άμα έδινε όλα τα αστικά και υπεραστικά δωρεάν με το Full LLU θα σας άρεσε;;;:whistle:

Kοίτα αυτή τη στιγμή δίνω 22€ για 1024/256 και με ένα 10€ ακόμα έχω VoIP. H Tellas θέλει 30€ για 1024+Polis 300, δηλαδή 5 ώρες αστικά. Δεν είναι και κάτι το φοβερό η προσφορά της αν υπολογίσεις και την ταλαιπωρία που θα υποστείς αν θες να αλλάξεις απο ΟΤΕ σε Tellas.

ermis333
20-10-06, 07:18
Kοίτα αυτή τη στιγμή δίνω 22€ για 1024/256 και με ένα 10€ ακόμα έχω VoIP. H Tellas θέλει 30€ για 1024+Polis 300, δηλαδή 5 ώρες αστικά. Δεν είναι και κάτι το φοβερό η προσφορά της αν υπολογίσεις και την ταλαιπωρία που θα υποστείς αν θες να αλλάξεις απο ΟΤΕ σε Tellas.

Μιλάμε για Full LLU εκεί δεν υπάρχει ταλαιπωρία, κρατάς τη γραμμή σου μέχρι να σου περάσει ο ΟΤΕ τη δεύτερη γραμμή, και μετά κόβεις τον ΟΤΕ χωρίς να έχεις μείνει χωρίς ίντερνετ ούτε στιγμή.

Σήμερα πληρώνεις 14.8Ε ΟΤΕ + 22Ε 1024, + 10Ε Voip σύνολο 46,8Ε το μήνα έτσι;


Πως θα σου φαινόταν τώρα Full LLU, δωρεάν όλα τα τηλέφωνα αστικά/υπεραστικά (κανονική τηλεφωνιά όχι Voip) και μεγαλύτερη ταχύτητα;;;:whistle: :whistle:

Λέμε τώρα:whistle:

Tem
20-10-06, 09:54
βέβαια στην τελευταία αυτή περίπτωση κόβοντας τον ΟΤΕ χάνεις τον αριθμό σου

@ ADSLgr.com All rights reserved.