PDA

Επιστροφή στο Forum : Πρόβλημα σε Piaggio Beverly 250



sharkys
09-09-11, 11:44
Αγαπητοί φίλοι γειά σας.

Κατέχω ένα Piaggio Beverly 250 από το οποίο γενικά είμαι ευχαριστημένος.Εδώ και αρκετό καιρό παρουσιάζει ένα έντονο θόρυβο στην περιοχή του κινητήρα και η μοτοσυκλέτα συμπεριφέρεται σαν να πατινάρει.Ο θόρυβος είναι ιδιαίτερα αισθητός στις χαμηλές στροφές και όταν ο κινητήρας έχει ζεσταθεί αρκετά.
Στον εξουσιοδοτημένο συνεργείο που γίνεται το service μου ανέφεραν ότι αυτός ο θόρυβος προέρχεται από ένα υλικό ( στον κινητήρα ή στα φρένα δεν θυμάμαι καλά και δεν είμαι και ιδιαίτερος γνώστης μηχανολογικών για να το περιγράψω καλύτερα ) το οποίο πρέπει να αντικατασταθεί από αλλο με αμίαντο το οποίο δεν προτείνεται για τους γνωστούς λόγους υγείας κτλ.
Επίσης με διαβεβαίωσαν ότι επί της ουσίας δεν έχω πρόβλημα στη μοτοσυκλέτα.
Από την άλλη δεν μπορώ να διανοηθώ ότι τα χιλιάδες beverly που κυκλοφορούν έχουν το ίδιο θέμα.
Επειδή όπως ανέφερα και παραπάνω δεν είμαι γνώστης μηχανολογικών,οποιαδήποτε γνώμη ή συμβουλή θα εκτιμηθεί ιδιαίτερα.

Ευχαριστώ πολύ.

Ingenius
10-09-11, 00:17
Καμπάνα και σιαγόνες μάλλον!

http://forum.scooterclubhellas.gr/

Δεν περνάς μια βόλτα και από εκεί; Κάτι θα ξέρουν να σου πουν :hello

sharkys
10-09-11, 09:36
Ευχαριστώ πολύ θα δοκιμάσω κι εκεί.

skoupas
10-09-11, 10:20
Το κάνει οταν ζεσταίνεται και στο ξεκίνημα. Όταν ανεβάσει στροφές δεν ακούγεται τίποτα. Το έχω κι εγώ το beverly 250 και μου το κάνει εδώ και 4 χρόνια. Τα ίδια μου έχουν πει και μένα. Δεν έχω κάνει τίποτα όμως μιας και δεν έχει κάποιο ουσιώδες πρόβλημα εκτός από το ακουστικό.

sharkys
10-09-11, 12:33
Επί της ουσίας μπορεί να μην υπάρχει πρόβλημα αλλά εκτός του ότι ο θόρυβος είναι σπαστικός και έχεις το ίδιο πρόβλημα άρα κάτι είναι ελλατωματικό εδώ πέρα.

gosgot
10-09-11, 21:22
ειμαστε πολλοι τελικα... πολυ μουγκρισμα ρε παιδια ....

sharkys
11-09-11, 00:20
Νά κάναμε κάτι σαν ομαδική επιστολή διαμαρτυρίας στην επίσησμη αντιπροσωπεία???

alexasso
11-09-11, 00:45
δεν ειναι καποιο ιδαιτερ προβλημα , το κανει ανα καποια χιλιομετρα , και μονο οταν ειναι ζεστο , με τις αλλαγες που σου εγραψε ο φιλος πιο κατω λυνεται , οχι για παντα , απλα επανερχετε καποια στιγμη , αλλα πολυ πιο μετα.

@ ADSLgr.com All rights reserved.