PDA

Επιστροφή στο Forum : Ερωτηση για αλλαγη ρουτερ



vlad
11-09-11, 13:27
Εχω το εξης προβλημα προσπαθω να βαλω επανω στον οτε το μοντεμ της hol netfaster iad2 λογο του usb.Παω στις ρυθμισεις βαζω του κωδικους αλλα δεν κανει τιποτα,ενω ολα τα λαμπακια ειναι αναμενα εγω δεν εχω ιντερνετ.Πρεπει να αλλαξω καποια ρυθμιση μεσα στο netfaster

maik
11-09-11, 13:30
VP 8

VC 35

vlad
11-09-11, 14:20
ναι τα εχω βαλει αυτα

........Auto merged post: vlad πρόσθεσε 47 λεπτά και 37 δευτερόλεπτα αργότερα ........

τους dns εβαλα του οτε και κατι αλλο 192.168.2.1 την διευθυνση για να μπαινω στο ρουτερ πρεπει να την αλλαξω

Vtester
11-09-11, 14:48
δοκίμασε απο pppoe/llc να το κάνεις Pppoa/vc . Στο iad2 μπορείς να πειράξεις το mtu ;

vlad
11-09-11, 16:26
ναι μπορεις να το πειραξεις το mtu

Vtester
11-09-11, 16:51
τί τιμή έχει στο mtu τώρα ; με το Pppoa/vc δεν έγινε τπτ ;

vlad
11-09-11, 17:13
το mtu εχει 1492,οχι με το Pppoa/vc δεν εγινε κατι απλα σταματησε να αναβει και το online.τωρα ειναι σε μια κατασταση ολα αναμενα και το ονλινε κοκκινο

Vtester
11-09-11, 18:05
γύρνα το pppoe/llc τότε. σε DSL Modulation Mode τι σου έχει ; δοκίμασε με το mtu 1365 ή auto . πάντα το οτι δεν έχεις internet το βλέπεις απο το router σωστά ; μην είναι θέμα windows και κάνουμε αλλαγές χωρίς λογο , πχ κλείσιμο ipv6 στα windows , network troubleshoot problems.

........Auto merged post: Vtester πρόσθεσε 13 λεπτά και 0 δευτερόλεπτα αργότερα ........

κάποιες χαζές ερωτήσεις: δοκίμασες firmware update μπας και στρώσει καθώς βλέπω οτι έχει τα θεματάκια του ;
στο user και το pass που πέρασες στο router έχει μπει σωστά το user με τα @otenet κλπ ; το λέω καθώς προσπαθώ να σε βοηθήσω στα τυφλά καθώς δεν το χρησιμοποιώ εγώ αυτό το router, εντάξει το εχω σετάρει για εναν φίλο που έχει hol αλλά δεν το ξέρω καλά. μπορεί δλδ το κόκκινο φωτάκι στο online που σου έβγαλε να είναι λόγω μη authentication με τον isp σου.

vlad
11-09-11, 22:31
φιλε μου σε ευχαριστω πολυ και το usb ok και συνχρωνιζει πιο ψηλα

παρακαλω να κλεισει

@ ADSLgr.com All rights reserved.