PDA

Επιστροφή στο Forum : πως σας φαινεται αυτο?



wannaplay
18-10-06, 09:44
Μετα τον διπλασιασμο ταχυτητων του adsl δε μπορουσα να στειλω καθολου συννημενο αρχειο email ουτε με otenet που ειναι ο provider μου αλλα ουτε μεσω yahoo ¨η gmail.τελικα μετα απο μερικα δεκαδες τηλεφωνηματα και αφου αλλαξα ολο τον εξοπλισμο μου,μου ειπαν πως εχει προβλημα το dslam στην αθηνα και οτι εχουν προβλημα καποιες περιοχες και ειμαστε στο περιμενε μεχρι να γινει καποια αναδιοργανωση του dslam.Εγω τι να κανω που χω μαγαζι και δουλευω πολυ με email διαγωνισμοι,rma και τετοια?

zafx
18-10-06, 14:47
2 πράγματα:

1)Υπομονή
2)Δες αν σε καλύπτει κάποιος άλλος πάροχος με LLU και καν' την ολοταχώς.

ckbond
18-10-06, 14:50
Ή βάλε ένα απλό 56k modem για να κάνεις προσωρινά την δουλειά σου…

wannaplay
19-10-06, 09:16
το θεμα ειναι οτι ουτε με pstn στελνει και ασε που το email ειναι επαγγελματικο,αμα το αλλαξω δε θα με ξερει κανενας μετα.ελλαδα φιλε μου υπομονη και προστιμο.

manoulamou
19-10-06, 09:36
Η ΟΤΕνετ εχει backup dialup.
Αν εχεις ενα απλο αναλογικο μοντεμ μπορεις
αφου απενεργοποιησεις την συνδεση adsl (αφαιρωντας το αντιστοιχο modem/router)
να χρησιμοποιησεις τους ιδιους κωδικους για να διαχειριστεις τα email κλπ

pk33
19-10-06, 09:39
1. Αγόρασε ένα domain...36 ευρώ το χρόνο κάνει!
2. Κάνε hosting το email σου κάπου. Έτσι θα έχεις email της μορφής user@mycompany.gr, άλλα 40 ευρώ το χρόνο περίπου. Με σύνολο 80 περίπου ευρώ το χρόνο είναι πολύ καλύτερο να έχεις δικό σου email απο το να έχεις το email της σύνδεσης
3. Μετά μπορείς να επιλέξεις όποιον provider θέλεις χωρίς να φοβάσαι ότι θα αλλάξεις email.

cozzyz
23-10-06, 06:56
Γιατί βρε παιδιά!
Το gmail ή το yahoo τί έχουν?

pk33
23-10-06, 10:20
Αν είσαι σοβαρή εταιρία, ακόμη και το email είναι διαφήμιση. Δεν είναι σωστό από άποψη marketing να έχεις στην business card σου gmail ή yahoo.
Έτσι δείχνει η εταιρία ότι δεν έχει μεγάλη σχέση με το internet, γιατί διεθνώς τα gmail και yahoo είναι αποδεκτά ώς προσωπικά emails και όχι ώς business emails. Εδώ η ίδια η yahoo έχει ένα σωρό πακέτα για business email hosting (δες στο yahoo small business)

FORIZ
25-10-06, 03:07
1. Αγόρασε ένα domain...36 ευρώ το χρόνο κάνει!
2. Κάνε hosting το email σου κάπου. Έτσι θα έχεις email της μορφής user@mycompany.gr, άλλα 40 ευρώ το χρόνο περίπου. Με σύνολο 80 περίπου ευρώ το χρόνο είναι πολύ καλύτερο να έχεις δικό σου email απο το να έχεις το email της σύνδεσης
3. Μετά μπορείς να επιλέξεις όποιον provider θέλεις χωρίς να φοβάσαι ότι θα αλλάξεις email.

Ενα domain κοστίζει 25 ευρώ για 2 χρόνια! ...36ευρώ για 1 χρόνο???? που το άκουσες???? :scared:

Όποιος επιθυμεί ας με ενημερώσει με pm. (hosting η domain.. η και τα δύο).

@ ADSLgr.com All rights reserved.