PDA

Επιστροφή στο Forum : Passwords στις voip της HOL



adrae
12-09-11, 23:47
Μήπως γνωρίζει κάποιος τα passwords στις δύο γραμμές voip του 2play της HOL;
Ευχαριστώ.

saponas
13-09-11, 12:38
Ψάξε λίγο παραπάνω στο forum.. Έχει απαντηθεί πάαααρα πολλές φορές το θέμα με τις ρυθμίσεις του voip της HOL

ngoundras
13-09-11, 18:46
Αν το βρείς κάνε και μενα ποστ το νημα.

saponas
14-09-11, 17:21
http://www.adslgr.com/forum/showpost.php?p=3888829&postcount=77

Και σε αρκετά ακόμα post υπάρχει

jkoukos
14-09-11, 18:14
Και τι θα το κάνετε, βρε παιδιά;

saponas
15-09-11, 16:50
Μπορείς να αλλάξεις το router και να ρυθμίσεις ένα δικό να δουλεύει με το voip τους κανονικά. Αφού περάσουν οι 12 ώρες..

jkoukos
15-09-11, 17:39
Ξέρεις καμία περίπτωση, εκτός των Fritz (τα οποία σύντομα [;] δεν θα δουλεύουν) και Netfaster, που έχει καταφέρει να δουλέψει η voip τηλεφωνία της HOL;

saponas
16-09-11, 17:22
Ξέρεις καμία περίπτωση, εκτός των Fritz (τα οποία σύντομα [;] δεν θα δουλεύουν) και Netfaster, που έχει καταφέρει να δουλέψει η voip τηλεφωνία της HOL;

Τα Vigor (2700)δεν δουλεύουν που δοκίμασα. Τα pirelli πιθανότατα και οποιοδήποτε άλλο fritz. Και υποθέτω και τα thomson αν φτιάξεις τις ρυθμίσεις για το 2o ATM και routing αυτού μέσο telnet. Ίσως και με Asterisk και κανένα cisco, για να κάνεις mac spoofing και bridge του 2ου ΑΤΜ. Μην είσαι απόλυτος, πάντα υπάρχουν τρόποι, αρκεί να έχεις το τεχνολογικό υπόβαθρο, το hardware και πολύ υπομονή ;)

jkoukos
16-09-11, 17:44
Απόλυτος δεν είμαι, αλλά εδώ στο site υπάρχουν δεκάδες ερωτήματα μελών για το πως γίνεται να περαστούν οι κωδικοί (όχι μόνο της HOL αλλά και άλλων παρόχων) σε άλλο hardware (router, ATA, Asterisk κλπ) χωρίς καμία επιτυχία μέχρι σήμερα.

Oldboy
16-09-11, 17:50
Όταν πάντως ρώτησα επανειλημμένως αν υπάρχει κάποιο άλλο ρούτερ το οποίο μπορώ να αγοράσω και να μου δουλέψει στη VoIP τηλεφωνία τους ,μου το απέκλεισαν κατηγορηματικά.

saponas
16-09-11, 22:40
Απόλυτος δεν είμαι, αλλά εδώ στο site υπάρχουν δεκάδες ερωτήματα μελών για το πως γίνεται να περαστούν οι κωδικοί (όχι μόνο της HOL αλλά και άλλων παρόχων) σε άλλο hardware (router, ATA, Asterisk κλπ) χωρίς καμία επιτυχία μέχρι σήμερα.
Στην ΟΝ πάντως το είχα καταφέρει με asterisk+cisco για μερικά test. Δεν το ξαναδοκίμασα πάντως από τότε


Όταν πάντως ρώτησα επανειλημμένως αν υπάρχει κάποιο άλλο ρούτερ το οποίο μπορώ να αγοράσω και να μου δουλέψει στη VoIP τηλεφωνία τους ,μου το απέκλεισαν κατηγορηματικά.

Σιγά μη σου πουν και ότι γίνεται.. Θα πρέπει μετά να σου πουν οδηγίες για το πώς να το κάνεις και πως να διορθώνεις τα προβλήματα που θα έχει μετά. Άσε που έχουν και πολιτική να μη βγάζουν τις ρυθμίσεις τους στη φόρα

bang
17-09-11, 14:33
http://www.adslgr.com/forum/showpost.php?p=3888829&postcount=77

Και σε αρκετά ακόμα post υπάρχει

το πεδίο proxy server το αφήνετε κενό;

saponas
17-09-11, 22:03
Αυτές είναι οι ρυθμίσεις μου και δουλεύουν κανονικά

@ ADSLgr.com All rights reserved.