PDA

Επιστροφή στο Forum : Τρελό test από αναβαθμισμένη 512 Conn-x…



johny69
18-10-06, 14:35
Καλησπέρα (πικραμένοι) συνάδελφοι. Εδώ και ένα μήνα η σύνδεση μου έχει πάει κατά διαόλου (μετά την αναβάθμιση):sorry:. Βέβαια αυτό δεν είναι κάτι καινούργιο όπως έχω διαβάσει στα forums. Το πρόβλημα μου είναι ότι μετά τις 6-7 το απόγευμα κατεβάζω με 4-8 kb/sec και το 30% με 0.5 kb/sec :cry:(ναι καλά διαβάσατε δεν είναι τυπογραφικό λάθος). Ο ξάδερφος μου από την άλλη που είμαστε στο ίδιο DSLAM κατεβάζει μέσω όρο πάνω από 80kb/sec:mad:. Τέλος πάντων για να μην μακρήγορο σήμερα έκανα ένα test στις 14:00 (είναι και ο λόγος που κάνω αυτό το post) και μου έβγαλε τα έξεις κουλά:hmm::
12077
Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει γιατί τα Torrents κατεβαίνουν πιο γρήγορα από το FTP; Δεν είναι λίγο περίεργο;
Επίσης χρησιμοποίησα το DMT και μου έβγαλε τα εξής. Μπορεί κάποιος γνώστης να μου πει αν η γραμμή μου είναι εντάξει ή έχει πολύ θόρυβο;
12078



Τhanks

Υ.Γ.
Στην αρχή νόμιζα πώς έφταιγε το Zyxel 650H γιατί όποτε του έκανα reset μετά βελτιωνόταν λίγο η κατάσταση και για αυτό αγόρασα το USR 9108 αλλά τζίφος :S
Υ.Γ. 2
Η ώρα είναι 14:42 και για να φορτώσει αυτό το post έκανα 5’ συνέχεια refresh:evil:

johny69
18-10-06, 17:52
Ακόμα παράτησα μόλις τώρα ότι όποτε προσπαθώ να κατεβάσω κάτι από firefox η FTP μου σέρνετε 4-15 kb/sec ενώ με uTorrent κατεβάζει από 50 και πάνω:(. Είναι λες και υπάρχει κόφτης για μονές συνδέσεις και για να αξιοποίησης το bandwidth σου πλήρες να χιάζεσαι πολλές ταυτόχρονα. Τι γίνεται ρε παιδιά? Μη πώς τελικά φταίνε τα Windows Xp Pro που έχω:hmm:? Το λέω αυτό γιατί από ότι φαίνεται η γραμμή πιάνει 50< όποτε χρησιμοποιώ Torrents.

@ ADSLgr.com All rights reserved.