PDA

Επιστροφή στο Forum : Από forthnet σε hol



steve62742
21-09-11, 14:34
παιδια τωρα εχω ιντερνετ φορθνετ και τηλεφωνο οτε .συνολικα έρχετε περίπου 100 ευρω το δύμηνο. με την φορθνετ εχω πολα προβληματα καθως πριν 3 χρονια συγχρονιζα στα 12300 και τωρα με σταδιακες αδικεολογιτες μειωσεις εχω φτασει τα 7100...με πηραν τηλ απο hol και μου ειπαν για προσφωρα με 19 ευρω ιντερνετ 24αρι και 3.5 ωρες τηλεφονο που μου ειναι υπεραρκετο. Σημερα θα με ξανακαλεσουν, αλλά ήθελα να ρωτησω, το τηλεφωνο της hol είναι voip ή κανονικο?Αν ειναι voip, πως θα μπουν τηλεφωνα σε αλα δοματια του σπιτιού?ή πρεπει όλα να ειναι καρφωμενα στο ρουτερ?

Vitruvian78
22-09-11, 03:13
Πήγαινε στην ιστοσελίδα της hol και δες αν καλύπτεται η περιοχή σου απο το ιδιόκτητο δίκτυο της εταρείας. Αν για την περιοχή σου δίνει επιλογή hol telephony όλα τα πακέτα, τότε θα έχεις τηλεφωνία κανονική όπως στον ΟΤΕ. Αλλά και voip να είναι, μια χαρά δουλεύει. Υπάρχει πατέντα μέσα στις οδηγίες με τον εξοπλισμό που σου εξηγεί πώς θα δώσεις σήμα και στις υπόλοιπες πρίζες του σπιτιού απο το ρούτερ.

bang
22-09-11, 10:06
Επίσης να προσέξεις τι σου τάζουν από το τηλέφωνο και να ζητάς κάποιο αποδεικτικό γιατί συνήθως οι πωλητές λένε και μούφες για να κάνεις την αίτηση μέσω αυτών. Αν κάνεις την αίτηση μέσα απο το σαιτ της χολ έχεις τρεις μήνες δώρο.

Vitruvian78
22-09-11, 11:45
+1
Σε ένα γείτονά μου που τους πήρε ο ίδιος στο τηλέφωνο για να ρωτήσει για ένα πακέτο, σε ερώτησή του σε ποιά τιμή περίπου σηκώνει η περιοχή στο δίκτυο της εταιρείας, η υπάλληλος επέμενε οτι οι γειτονικοί αριθμοί βρίσκονται στα 16Mbps, ενώ ο ίδιος ήξερε οτι πάνω απο 5-6Mbps δεν έχει κανείς στη γειτονιά σε οποιαδήποτε εταιρεία κι αν βρίσκεται! Σε ερωτησή του για το αν όντως κοιτάει γειτονικούς αριθμούς και όχι αριθμούς κοντά στο αστικό κέντρο, η υπάλληλος επέμενε οτι μιλούσε για γειτονικούς αριθμούς και οτι "έχουν μπει οπτικές ίνες" και γι αυτό η hol μπορεί!! Οπότε η καραμελίτσα και το παραμυθάκι αυτό δεν περιορίζεται μόνο στους εξωτερικούς συνεργάτες της εταιρείας, αλλά επεκτείνεται και στην Εξυπηρέτηση Πελατών και της ίδιας της εταιρείας!!

@ ADSLgr.com All rights reserved.