PDA

Επιστροφή στο Forum : Νεκρο ΤΗΛ & ΝΕΤ Ηλιουπολη



dimitrispgr
21-09-11, 18:09
Απο χτες το απογευμα σε γειτονια (δεν ξερω αν ειναι ακομα πιο γενικο το προβλημα) της Αγιας Μαρινας στην Ηλιουπολη δεν εχουμε τηλεφωνο και ιντερνετ.

Το τηλεφωνο χτες το βραδυ Τριτη 20/9 εκανε μονο παρασιτα και οταν δοκιμαζες να παρεις ηταν νεκρο. Οταν σε παιρνει αλλος λεει οτι δεν λειτουργει προσωρινα για τεχνικους λογους. Σημερα δεν κανει παρασιτα, αλλα παραμενει νεκρο

Το ιντερνετ λειτουργει συνολο περιπου για κανα 2ωρο απο χτες το απογευμα μεχρι τωρα, ολες τις υπολοιπες ωρες μια αποσυγχρονιζει μια ενω συγχρονιζει αναβει το ALM. Γενικα λειτουργει σαν να εχει τρελαθει :)

Να σημειωσω οτι προσφατα εδω στη γειτονια εγιναν καποια εργα απο τον ΟΤΕ δεν ξερω για ποιο λογο. Πληρωνουμε περισσοτερα λεφτα για να εχουμε τη σιγουρια του. Αμα ειναι να αρχισουν τα προβληματα και με τον ΟΤΕ να παμε σε αλλη εταιρεια τουλαχιστον να πληρωνουμε λιγοτερα.

Εχει κανενας αλλος παρομιο προβλημα στην περιοχη;

sdikr
21-09-11, 18:55
Μιλάμε για εχθές με τις βροχές;

dimitrispgr
21-09-11, 19:08
Ναι !

Απλα σιγα τις βροχες. Εχει ριξει πολυ χειροτερες στο παρελθον και δεν υπηρχε τοσο χοντρο προβλημα.

sirparis
21-09-11, 23:37
Έβρεχεεεεε.....!

Όπως λέει και ο Prince Sultan bin Nasser bin Abdul Rahman Al-Saud ο ΘΕΟΣ να μας προστατεύει.:worthy:

maik
22-09-11, 01:41
Πιθανοτατα καλωδικη βλαβη. Δηλαδη σε υπογειο καλωδιο που προφανως επειρεαζει πολλους συνδρομητες.
Δεν ειναι και οι πιο απλες να αρθουν. Ομως για να μην γινονται παρανοησεις ολοι οσοι ειναι μεσα στο καλωδιο εχουν προβλημα ανεξαρτητως παροχου.

dimitrispgr
22-09-11, 14:28
Απο χτες το απογευμα εχω κανονικα ιντερνετ χωρις την παραμικρη αποσυνδεση, αλλα συνεχιζω να μην εχω τηλεφωνο. Εγω και ολη η γειτονια. Καποια ...κια εκαναν προφανως στα σκαψιματα προσφατα, και αντε βγαλε ακρη τωρα.

Οσο για τη βροχη ποτε δεν ειχα προβλημα στα τοσα χρονια.

Lagman
23-09-11, 20:03
Φαντάζομαι έχεις πάρει τηλέφωνο να δηλώσεις βλάβη.Σε ποιο ΑΚ είσαι Δάφνη η Ηλιούπολη;

dimitrispgr
24-09-11, 14:04
ειχα βλαβη στο ιντερνετ (επεφτε καμια 30αρια φορες την ημερα) απο την προηγουμενη παρασκευη οπου και την δηλωσα...απλα απο την τριτη το απογευμα, τελειωσε εντελως το ιντερνετ και επεσε και το τηλεφωνο...απο την τριτη λοιπον τους παιρνω καθε μερα τηλεφωνο...ηρθαν ΠΕΝΤΕ ατομα χτες, και το μονο που εκαναν ηταν να δουλευει μεν το τηλεφωνο, αλλα με τρελα παρασιτα σε σημειο να μην μπορεις να μιλησεις...οι ιδιοι πεντε, εβαψαν με σπρει το σημειο που ειχαν γινει τα σκαψιματα που ανεφερα στο πρωτο ποστ...αρα εκει πρεπει να παιζει το προβλημα...χτες απο τον οτε μου ειπαν οτι το σκαψιμο θα γινει σημερα...προς το παρον τιποτα

το τηλεφωνο συνεχιζει να εχει παρασιτα, και το ιντερνετ εχει κλειδωσει εδω και λιγες ωρες στα 2 mbit (απο 12 που ειχα σταθερα εδω και μηνες) και υπολειτουργει (πχ δε μου ανοιγει βιντεο youtube, dailymotion, gamespot πουθενα)...επισης μαλλον, θα εχει φαει φλασια οπως εφαγε και καποιες ωρες τις προηγουμενες μερες και λειτουργουσε μεχρι να ξαναπεσει και να μην μπορει να συγχρονησει με τιποτα...

Υπενθυμιζω οτι το προβλημα ειναι σε ολη τη γειτονια...

Τι να πω...

Ελπιζω να μην εχει γινει καμια χοντρη ζημια, και απο εκει που πληρωνα 20 και 30 ευρω παραπανω για να εχω αυτα τα 12 mbit απροβληματιστα, να αρχισουν οι γνωστες σε αλλους χοντραδες...

Ευχαριστω για τις απαντησεις...
Φιλε Lagman δεν ειμαι σιγουρος...εχω την εντυπωση Δαφνη

Lagman
24-09-11, 18:34
Αν είσαι Δάφνη όσες φορές έχω χρειαστεί κάτι ήταν άψογοι... Σίγουρα θα λυθεί το πρόβλημα αρκεί να υπάρχει καλή διάθεση και υπομονή.

dimitrispgr
25-09-11, 18:22
μεχρι αυτο το σκηνικο, τις 2-3 φορες που ειχα μικροπροβληματα, οντως ηταν εξυπηρετικοτατοι...αμεσα τεχνικος σπιτι και λυση καθε προβληματος...

απο χτες το βραδυ παλι χωρις ιντερνετ

μπαινω απο κινητο

anyway περιμενουμε αυριο ΛΟΓΙΚΑ θα ερθουν

@ ADSLgr.com All rights reserved.