PDA

Επιστροφή στο Forum : Τηλεφωνία μέσω internet στην on telecoms



tekton
23-09-11, 11:57
Καλημέρα
Πριν λίγες μέρες ενεργοποιήθηκα στην on telecoms προερχόμενος από την hol.
Χρησιμοποιούσα το Linksys PAP2 NA συνδεδεμένο σε μια ethernet θύρα του ρούτερ Netfaster της hol με πάροχο την justvoip για να κάνω τηλέφωνα μέσω internet.
Αντικαθιστώντας τώρα το ρούτερ της hol με αυτό της on telecoms που είναι το ZXV10 W300, η τηλεφωνία μέσω internet με πάροχο την justvoip δεν μου δουλεύει παρά τις προσπάθειες που έχω κάνει.
Θα είμουν υπόχρεως αν κάποιος φίλος γνωρίζει τι θα μπορούσα να κάνω για να λύσω αυτό το πρόβλημα.

to Pontiki
23-09-11, 12:03
Καλημέρα
Πριν λίγες μέρες ενεργοποιήθηκα στην on telecoms προερχόμενος από την hol.
Χρησιμοποιούσα το Linksys PAP2 NA συνδεδεμένο σε μια ethernet θύρα του ρούτερ Netfaster της hol με πάροχο την justvoip για να κάνω τηλέφωνα μέσω internet.
Αντικαθιστώντας τώρα το ρούτερ της hol με αυτό της on telecoms που είναι το ZXV10 W300, η τηλεφωνία μέσω internet με πάροχο την justvoip δεν μου δουλεύει παρά τις προσπάθειες που έχω κάνει.
Θα είμουν υπόχρεως αν κάποιος φίλος γνωρίζει τι θα μπορούσα να κάνω για να λύσω αυτό το πρόβλημα.

Μπορείς απλώς να συνεχίσεις να χρησιμοποιείς το παλιό ρούτερ (εκτός αν σου το ζήτησε πίσω η hol)!

tekton
23-09-11, 12:13
Μπορείς απλώς να συνεχίσεις να χρησιμοποιείς το παλιό ρούτερ (εκτός αν σου το ζήτησε πίσω η hol)!

Δυστυχώς ούτε με το παλιό ρούτερ δουλεύει πιά η τηλεφωνία μέσω internet.
Πιθανώς κάποια ρύθμιση πρέπει να αλλάξω γιατί τηλεφωνικά από την on μου είπαν ότι το linksys pap2 na είναι συμβατό με το ρούτερ τους.

........Auto merged post: tekton πρόσθεσε 2 λεπτά και 17 δευτερόλεπτα αργότερα ........

Να επισημάνω οτι η line 2 που εχω ρύθμιση για viva δουλεύει κανονικά.

tekton
23-09-11, 18:18
Αφού έφαγα όλη την ημέρα από το πρωί μέχρι τώρα, βρήκα τη λύση.
Για να λειτουργήσει το justvoip στο ρούτερ ΖΤΕ ZXV10 W300 πρέπει να βάλουμε SIP Port 11074 αντί την 5060 που προτείνεται.:twisted:

vanels
26-09-11, 15:29
:oneup:Ωραίος ο φίλος

@ ADSLgr.com All rights reserved.