PDA

Επιστροφή στο Forum : MSN πρόβλημα



greekzero
19-10-06, 23:45
Aπό τo πρωί δεν βλέπω τo site www.msn.com και δεν μπορώ να μπω στον messenger live.έχετε καμια ιδέα? Έχω δοκιμάσει όλους τους dns και τίποτα.Κάτι άλλο μπορώ να κάνω να διορθωθεί τo πρόβλημα?edit τo hosts μήπως και οδηγίες τι βάζουμε εκεί?
Thanks.

s80johnny
19-10-06, 23:50
Είχα κι εγώ παρόμοια προβλήματα.. Τελικά απεγκατέστησα το msn live messenger και έβαλα για λίγο καιρό το msn messenger 7.5 (μέχρι να λυθεί το πρόβλημα που πρέπει να είναι της microsoft, μιας και το έχουν αρκετοί)

greekzero
19-10-06, 23:58
τo έκανα και αυτό αλλα τίποτα.,.θα ξαναδοκιμάσω.

nnn
20-10-06, 00:15
Υπάρχουν γενικά προβλήματα με την υπηρεσία.
http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=45672

Prezonautis
20-10-06, 00:33
Greekzero Exis tin swsti wra ston H/Y sou? exei simasia auto sto MSN

greekzero
20-10-06, 00:37
ναι φιλε μου όλα ok είναι

Prezonautis
09-11-06, 01:02
Έχεις την σωστή ώρα στον H/Y σου?
εχει σημασία αυτό στο MSN, αν δεν κάνω λάθος. :hmm:

BLuEArMyGR
09-11-06, 03:17
Δεν έχει σχέση η ώρα με το msn!

dimitris233
09-11-06, 14:59
είχα κι εγώ πρόβλημα με το msn (όπως και με πολλά site,δεν μπορούσα και να δημοσιεύσω στο φορουμ),πήρα τελλας και μου είπαν να αλλάξω από PPPoA σε PPPoE...και από τότε λειτουργούν όλα και πάλι ρολόι!

BitOfSalt
09-11-06, 23:01
και εγώ είχα πρόβλημα .Αρχικά έκανα disconnect και μετά δεν έκανε με τίποτα connect.Το διαγνωστικό του router μου έβγαζε atm error.Δηλώσα το πρωί βλάβη και μέχρι το βράδυ καμία ανταπόκριση.Το βράδυ που επικοινώνησα πάλι με το helpdesk μου είπαν ότι με έχουν στα επείγοντα και το πολύ σε :scared:3-4 ημέρες το προβλημά μου θα έχει λυθεί.
Γυρνώντας το router σε ppoe κατάφερα να ξανασυνδεθώ αλλά δεν μου έπαιζε κανένα site. (dns έπαιρνε τα σωστά).Τελικά αυτή την στιγμή το έχω πάλι σε ppoa και χρησιμοποιώ για dns τους servers από opendns.com.
Mε αυτές τις ρυθμίσεις μου ανοίγουν όλα τα site.

Tην επόμενη της βλάβης με πήρε τηλέφωνο τεχνικός από τελλάς (εξυπηρετικότατος ) και μου είπε να γυρίσω σε ppoe.

Έχασα μια ημέρα σύνδεσης ,για κάτι που θα μπορούσε να έχει λυθεί στο λεπτό.

@ ADSLgr.com All rights reserved.