PDA

Επιστροφή στο Forum : D-Link D-Link Dsl-584T problem



Sarouman
20-10-06, 03:10
Βασικα καλησπερα σε ολους

Ας πω το βασανο μου οπως ολους εδω :respekt:

Πειρα αυτο το Modem εχθες απο το e-shop μιας και το προηγουμενο μου router LevelOne μας εγραψε χρονους :P

Οποτε κατεβαζω Torrents -.- ενω εχει ξεκινηση να κατεβαζει μια στιγμη πεφτει η ταχυτιτα και το νετ γενικως - αλλα μολις κλεινο τον client το Internet επαναφερεται και κατεβαζω απο direct της κανονικες ταχυτιτες

επισης καθε που αφηνω το mIRC λιγο idle μου κανει disconnects με αυτο το μηνυμα

* [10053] Software caused connection abort


δοκιμασα και κατεβασα κατι videακια με direct 200-300mb και τα κατεβασα με 150-160kbs χωρις να χασω τιν γραμμη

Κοιταξα γενικα το φορουμ και βρικα διαφορες λυσεις με Firmware updates αλλα δεν βρικα τπτ για το δικο μου router :sorry:

Υπαρχει κανεις που να μπορεσει να μου δωσει καποια μικρη λυση ? :/

Sarouman
30-10-06, 19:54
καμιά λύση ρε παιδιά έχω καινούργιο router και αναγκάζομαι να χρησιμοποιώ ένα δανεικό.

η γραμμή πέφτει γενικά και συχνά και δεν μπορώ να κανο την δουλειά μου :/

costis
31-10-06, 20:37
λύση να σου πω δεν έχω, αλλά σκεφτόμουν να το πάρω το ίδιο μέχρι που είδα το μήνυμά σου.
Το ότι λειτουργείς κανονικά με το δανεικό μόντεμ είναι καλό, και ενοχοποιεί περισσότερο το μόντεμ σου ή της λανθασμένες ενδεχομένως ρυθμίσεις του. Το πρόβλημο που λες με το mIRC εμφανίζεται και όταν σου κάνον *nuke* τα script kiddies, αλλά για να συμβαίνει μόνο όταν μπαίνεις με το άλλο, μάλλον κάτι τέτοιο δε συμβαίνει. Εκτός αν το άλλο είναι σωστά ρυθμισμένο να λειτουργεί και σαν firewall (πιθανώς και NAT), ενώ το d-link το 'χεις εντελώς ανοιχτό.

Sarouman
31-10-06, 21:41
παίζει να φταίει το firewall? στο D-Link δεν έχω κάνει κάποια ρύθμιση παντος

@ ADSLgr.com All rights reserved.