PDA

Επιστροφή στο Forum : πρόβλημα επικοινωνίας με Forthnet



tasvo
26-09-11, 15:23
Θα ήθελα να επισημάνω ως καινούργιος συνδρομητής fortnet απο HOL ότι όσες φορές χρειάστηκα βοήθεια ή και κάποια πληροφορία από το κέντρο εξυπηρέτησης πελατών συναντάω μια μόνιμη αναμονή με μια μόνιμη παραμορφωμένη μουσική να παίζει και μετά από λίγο να κλείνει η γραμμή, έτσι λοιπόν για κάθε πληροφορία αναγκάζομαι και επικοινωνώ με τα καταστήματα της όπου από εκεί μέχρι τώρα έχω κατατοπιστεί.
Έτσι θα ήθελα να πληροφορηθώ από παλιότερους συνδρομητές εάν αυτή η εικόνα είναι κάποια μόνιμη κατάσταση ή εάν έχω πέσει σε καμιά περίπτωση τύπου περίοδο αιχμής -κίνησης λόγω κάποιων προσφορών …έτσι για να ξέρω τι με περιμένει.

chralexo
26-09-11, 16:00
Εγώ για 3 χρόνια ήμουν στην Forthnet και τις 2 φορές που προέκυψε πρόβλημα μέχρι να βγάλω άκρη ξόδεψα ένα σωρό λεφτά στα κινητά. Την τρίτη φορά που προέκυψε πρόβλημα γύρισα στον ΟΤΕ.

030366
26-09-11, 16:19
Μπορείς να στέλνεις κι e-mail εναλλακτικά. Προσωπικά γενικότερα με αυτόν τον τρόπο επικοινωνώ με τα εκάστοτε support. Όπου κι αν καλέσεις πολύ δύσκολα να μην έχει ένα πεντάλεπτο τουλάχιστον αναμονή.

tasvo
26-09-11, 16:40
Εγώ για 3 χρόνια ήμουν στην Forthnet και τις 2 φορές που προέκυψε πρόβλημα μέχρι να βγάλω άκρη ξόδεψα ένα σωρό λεφτά στα κινητά. Την τρίτη φορά που προέκυψε πρόβλημα γύρισα στον ΟΤΕ.

Εγώ στη HOL που ήμουν 2 χρόνια οτιδήποτε χρειάστηκε να τους ρωτήσω - ζητήσω ήταν άμεσοι, με τη πρώτη επικοινωνούσα μετέφερα το πρόβλημά μου στην τηλεφωνήτρια και κατόπιν με έπαιρνε τεχνικός από το service για να το ελέγξει , μάλιστα τον πρώτο καιρό με έπαιρναν να με ρωτήσουν εάν έχω κάποια παράπονα από την εταιρία, πράγμα που ούτε στον ΟΤΕ προσωπικά το είχα δει, ο λόγος που έφυγα από τη hol ήταν η προσφορά της forthnet με τα πακέτα της NOVA.

Andreaslar
26-09-11, 17:07
3 φορές που αντιμετώπισα πρόβλημα, έστειλα και τις 3 email από την φόρμα από το site τους. Τις 2 φορές λύθηκε "ύσηχα" (δλδ μου ήρθε sms ότι καταχωρήθηκε η βλάβη και πάλι με sms για το ότι διορθώθηκε. Μια φορά μόνο μίλησα με την ΤΥ αλλά και πάλι εγώ τους μιλούσα μέσω email και αυτοί με έπαιρναν τηλέφωνο.

@ ADSLgr.com All rights reserved.