PDA

Επιστροφή στο Forum : Βοήθεια! Πρόβλημα με hol.



thnpatisa
26-09-11, 19:20
Από την 1/9/2011 είμαι συνδρομητής της hol με double play lite.
Από τις 22/9 δεν έχω τηλέφωνο και τους έχω ενημερώσει (στο 13844) ότι έχω μόνο ίντερνετ.

Στις 25/9 με πήραν τηλέφωνο στο κινητό από την hol και μου είπαν ότι από τον ΟΤΕ είναι εντάξει ο βρόγχος και ίσως χρειαστεί να φέρω ηλεκτρολόγο για να δω τα δικά μου καλώδια. Πριν προβώ σε αυτήν την ενέργεια, θα έρθει λέει ένας τεχνικός της hol για να ελέγξει αν όντως είναι όλα οκ από την δική τους πλευρά. Ακόμα περιμένω τηλέφωνο από το τεχνικό τους για να κλείσουμε ραντεβού…(Υποτίθεται ότι θα με έπαιρνε τηλέφωνο σήμερα).

Τι κάνω σε αυτή την περίπτωση; Mήπως μου λεν μπαρούφες,δεν μπορούν να το φτιάξουν και παν να τα φορτώσουν σε εμένα; :mad:

valen_gr
26-09-11, 19:40
ξαναγράψε εδω οταν εχει ολοκληρωθει ο ελεγχος απο τον τεχνικο που θα σου στειλουν.
Σου ειπαν οτι ισως χρειαστει να φερεις ηλεκτρολογο εαν εχεις εσυ προβλημα, αλλα θα σου στειλουν και τεχνικο πρωτα για ελεγχο. Οποτε αναμενεις.

VASI
26-09-11, 22:03
Από την 1/9/2011 είμαι συνδρομητής της hol με double play lite.
Από τις 22/9 δεν έχω τηλέφωνο και τους έχω ενημερώσει (στο 13844) ότι έχω μόνο ίντερνετ.

Στις 25/9 με πήραν τηλέφωνο στο κινητό από την hol και μου είπαν ότι από τον ΟΤΕ είναι εντάξει ο βρόγχος και ίσως χρειαστεί να φέρω ηλεκτρολόγο για να δω τα δικά μου καλώδια. Πριν προβώ σε αυτήν την ενέργεια, θα έρθει λέει ένας τεχνικός της hol για να ελέγξει αν όντως είναι όλα οκ από την δική τους πλευρά. Ακόμα περιμένω τηλέφωνο από το τεχνικό τους για να κλείσουμε ραντεβού…(Υποτίθεται ότι θα με έπαιρνε τηλέφωνο σήμερα).

Τι κάνω σε αυτή την περίπτωση; Mήπως μου λεν μπαρούφες,δεν μπορούν να το φτιάξουν και παν να τα φορτώσουν σε εμένα; :mad:
Απο τις 1/9/2011 που είσαι συνδρομητής της hol είχες τηλέφωνο, τα έχεις συνδέσει σωστά ? δοκιμασες να συνδέσεις μονάχα το τηλέφωνο ????

thnpatisa
30-09-11, 13:10
Η ταλαιπωρία μου έλαβε τέλος και όλα καλά. Ευχαριστώ για την βοήθεια.

Τελικά έφταιγε η εσωτερική μου καλωδίωση και την άλλαξα με ηλεκτρολόγο. Από την Ηοl ήταν πολύ εξυπηρετικοί και στο τηλέφωνο αλλά και στις 2 φορές που χρειάστηκε να στείλουν τεχνικό (για τις οποίες δεν χρεώθηκα τίποτα)

@ ADSLgr.com All rights reserved.