PDA

Επιστροφή στο Forum : Πρόβλημα με Hol My Tv



ximaira
04-10-11, 16:49
Γεια σας.
Χθες μου στείλανε τα πράγματα για να βάλω το my tv της hol(router k motorola αποκωδικοποιητής). Μου είπανε ότι μόλις το συνδέσω να περιμένω περίπου 15 λεπτά για να κατεβάσει ένα update που χρειάζεται.
Το αφήνω λοιπόν, αλλά μετά από 1 λεπτό περίπου κ ενώ δείχνει στην tv ένα γρανάζι με μια μπάρα από κάτω, μου πετάει ένα Χ στην οθόνη και μένει εκεί. Η συνδεσμολογία είναι σωστή( καλώδιο τροφοδοσίας, καλώδιο ethernet hdmi) αλλά στο καλώδιο του δικτύου ανάβει μόνο το πράσινο λαμπάκι κ όχι κ το πορτοκαλί, που θα έπρεπε να αναβοσβήνει εάν είχε παραλαβή δεδομένων. Έχω μιλήσει με την εταιρία που ακόμα με παίρνουν τηλ έχω δοκιμάσει καινούργιο καλώδιο δικτύου...
Τι άλλο να κάνω ξέρει κανείς????

Ευχαριστώ

dkmaster
04-10-11, 17:01
Ποιο ρούτερ έχεις; Έχεις δοκιμάσει να κάνεις RTFD στο ρούτερ;

ximaira
04-10-11, 17:17
Τι είναι το RTFD και πώς γίνετε?? Και ρούτερ έχω το NetFaster IAD2

vanels
04-10-11, 18:31
Πρωτα απο ολα,δεσ το interface,και δεσ εαν εχεισ παρει ip στο vc3, που ειναι το πιο βασικο και εαν δεν υπαρχει τοτε παρε τουσ τηλ. να σου το φτιαξουν.

ximaira
04-10-11, 20:32
Δεν έχει πάρει Ip στο vc3. Δεν γίνετε να το πάρω τηλ κ να το κάνω manual αυτό?

vanels
04-10-11, 22:01
Βεβαιως και μπορεις ανοιγεις απο το wan interface και κανεις enable το vc3 και μετα encapsulation Και 8/37 και βλεπεις εαν θα σου παρει ip εαν οχι μονο με ΤΥ και τους ενημερωνεις οτι δεν εχεις παρει την ip vc3

dkmaster
04-10-11, 22:11
restore to factory defaults. Δοκίμασε να κάνεις reset από την τρυπούλα που έχει πίσω το ρούτερ.

ximaira
04-10-11, 23:00
Δοκίμασα reset στο ρούτερ αλλά κ πάλι τπτ. Δοκίμασα να βάλω manual το vc3 αλλά δεν παίρνει ip.:hmm:
Τι άλλο μπορώ να κάνω??

vanels
04-10-11, 23:08
τπτ τηλ.ΤΥ να σου ενεργοποισουν,την υπηρεσια

sirparis
07-10-11, 11:16
Και εγω σου προτείνω να πάρεις τηλεφωνο την εταιρία

@ ADSLgr.com All rights reserved.