PDA

Επιστροφή στο Forum : Δέν μπορώ να μπώ στο Web Interface του IAD2



jami
07-10-11, 16:09
Παιδιά μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει για ποιό λόγω ακόμα και μετά απο reset στο Netfaster IAD2 (το μαύρο δηλαδή), δεν μπορώ να μπώ στο web interface του modem;Βάζω UN:admin PW:admin και τίποτα..τζίφος "incorrect password" η απάντηση του modem.Μήπως το έχει παρατηρήσει και κανένας άλλος;Δεν είναι η πρώτη φορά που μπαίνω, αλλα είναι η πρώτη φορά που δεν μπορώ να μπώ!:(

MarkoDiMarko
07-10-11, 16:46
Παιδιά μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει για ποιό λόγω ακόμα και μετά απο reset στο Netfaster IAD2 (το μαύρο δηλαδή), δεν μπορώ να μπώ στο web interface του modem;Βάζω UN:admin PW:admin και τίποτα..τζίφος "incorrect password" η απάντηση του modem.Μήπως το έχει παρατηρήσει και κανένας άλλος;Δεν είναι η πρώτη φορά που μπαίνω, αλλα είναι η πρώτη φορά που δεν μπορώ να μπώ!:(

Δεν ξέρω αν είναι αυτή η περίπτωση αλλά θα σου πω αυτό που παρατήρησα στην 1 ολόκληρη μέρα που το δούλεψα :)
Άλλαξα το password σε ένα μεγαλύτερο με 13 χαρακτήρες και μετά δεν μπορούσα να κάνω login. Τελικά ανακάλυψα ότι το Netfaster2 αποθηκεύει σαν password μέχρι 12 χαρακτήρες MAX.
Ελπίζω να είναι αυτή και η δικιά σου περίπτωση.

Seitman
07-10-11, 17:35
Όταν το χρησιμοποιούσα και εγώ μου έκανε τέτοια κουλά. Με firefox δεν "έμπαινε" με τίποτα στο interface. Μόλις δοκίμασα με ΙΕ, κανένα πρόβλημα. Ε τότε το ξήλωσα και το έβαλα ξανά στο κουτί του :crazy:

jami
07-10-11, 17:42
Όταν το χρησιμοποιούσα και εγώ μου έκανε τέτοια κουλά. Με firefox δεν "έμπαινε" με τίποτα στο interface. Μόλις δοκίμασα με ΙΕ, κανένα πρόβλημα. Ε τότε το ξήλωσα και το έβαλα ξανά στο κουτί του :crazy:

Έχεις απόλυτο δίκιο!Με ΙΕ μπήκε με τη μία!!!!άλλο πάλι και τούτο.....:rtfm::rtfm::rtfm:

dikal
07-10-11, 18:30
Μιλάμε για κορυφαία κατασκευή :worthy:

cosmo_vicius
07-10-11, 21:39
Να ρωτήσω και γω με τη σειρά μου?? Εγώ έχω ένα Mac με Bootcamp.
Όταν μπαίνω στο netfaster από windows είτε από firefox είτε από iexplorer όλα κανονικά.
Όταν μπαίνω από OSX δεν μπαίνει ούτε από firefox, ούτε από safari, ούτε από chrome.
Μπορεί κάποιος να βοηθήσει, γιατί η υποστήριξη της HOL δεν μπορεί...

jami
07-10-11, 22:15
Μιλάμε για κορυφαία κατασκευή :worthy:
Μάλλον είναι η πολύ καλή κατασκευή όπως αναφέρει και ο dikal!!!!:oneup:

MarkoDiMarko
08-10-11, 01:44
Νομίζω πως έχω την λύση.
Fritz!box :D

@ ADSLgr.com All rights reserved.