PDA

Επιστροφή στο Forum : Τι χρειάζεται για να πάρει και το πάγιο;



papresa
07-10-11, 23:46
Μια γειτόνισσα έχει forthnet αλλά μόνο για τις κλήσεις και το πάγιο στον κλεφτΟΤΕ, όταν της είπα ότι πλέον η εταιρία έχει ιδιόκτητο δίκτυο στην Σαμοθράκη και πως μπορεί να έχει όλο τον λογαριασμό σ΄αυτήν μου είπε να το ψάξω. Ξέτετε τι χρειάζεται να κάνει; Πρέπει να πάει σε κάποιο κατάστημα (στην Αλεξανδρούπολη) ή μπορεί να το κάνει και με ένα απλό τηλέφωνο στο 13831;

Κι εγώ σκέφτομαι να γυρίσω σε forthnet μόνο και μόνο λόγω κόστους.

makfil
08-10-11, 06:57
Πρέπει να πάει σε ένα κατάστημα της 4νετ με την ταυτότητα και τον τελευταίο λογαριασμό του ΟΤΕ γιατί υπογράφει δήλωση διακοπής με τον ΟΤΕ.
Η διαδικασία αυτή δεν μπορεί να γίνει τηλεφωνικά.

psyxakias
08-10-11, 07:11
Λογικά πρέπει να δέχονται ταχυδρομικά την αίτηση + δικαιολογητικά, ας ρωτήσει στην τηλεφωνική υποστήριξη την διαδικασία.

billstamaniac
08-10-11, 17:56
παει σε ενα καταστημα forthnet με ταυτοτητα κατοχου γραμμης κ λογαριασμο η κανει μια κληση στο 13831 κ της στελνουν courier στο χωρο της

psyxakias
08-10-11, 19:36
Ναι αλλά είναι στη Σαμοθράκη, που δεν έχει κατάστημα Forthnet, και πρέπει να πάρει καράβι για να πάει. Θα πρέπει να λύνονται και εξ'αποστάσεως τέτοια θέματα, για να μη χρειάζεται να πας σε κατάστημα για ψύλλου πήδημα. Εγώ πάντως είχα κάνει την αίτηση ταχυδρομικά, μαζί με φωτοτυπία λογαριασμού/ταυτότητας αλλά ήταν για Forthnet shared LLU, ας ρωτήσει καλού κακού στην τηλεφωνική υποστήριξη.

@ ADSLgr.com All rights reserved.