PDA

Επιστροφή στο Forum : Απο OTE σε HOL αξιζει το ρισκο?



ttjohn
09-10-11, 14:47
Καλησπερα παιδια.
Ειμαι χρονια στον ΟΤΕ και στην περιοχημου στον σταυρο αγιας παρασκευης με γερακα εχω με τον οτε ταχυτητα 18!!
Επιδη εχω vodafone κινητο απο τα 47 τον μηνα που δινω για τον οτε ιντερνετ/τηλ η HOL to εχει 25 ευρο τον μηνα.Μεγαλη διαφορα.Και σκεφτομαι να παω HOL.Με προβληματιζει ομως αν θα διατηρησω την ταχυτητα των 18 και αν θα εχω προβληματα αφου τοσα χρονια ολο προβληματα διαβαζαμε με τους εναλλακτηκους παροχους.
Εσεις που εχετε HOL εισαστε ευχαρηστημενοι??

Vitruvian78
09-10-11, 15:12
Δεν θα έχεις σημαντικές διαφορές. Αν πιάνεις 18 σημαίνει οτι είσαι πολύ κοντά στο Κέντρο της περιοχής σου. Οπότε λογικά δεν διατρέχεις σοβαρό κίνδυνο!! :) Συνήθως οι εναλλακτικοί έχουν το μηχάνημά τους στο κτήριο του ΟΤΕ κάθε περιοχής, οπότε λογικά, την ίδια ταχύτητα θα έχεις. Αν υπάρχει κάποιος γείτονας με HOL, θα μπορέσει να σου δώσει την καλύτερη εικόνα. Είναι πάντα λαχείο η μετάβαση απο τον ΟΤΕ σε εναλλακτικό. Στην περίπτωσή σου όμως σε συμφέρει απόλυτα η συνδιαστική προσφορά μεταξύ των δύο. Εγώ θα σου έλεγα να το δοκιμάσεις, αν γείτονές σου είναι ευχαριστημένοι.

Didimos_GR
10-10-11, 10:40
Καλησπερα παιδια.
Ειμαι χρονια στον ΟΤΕ και στην περιοχημου στον σταυρο αγιας παρασκευης με γερακα εχω με τον οτε ταχυτητα 18!!
Επιδη εχω vodafone κινητο απο τα 47 τον μηνα που δινω για τον οτε ιντερνετ/τηλ η HOL to εχει 25 ευρο τον μηνα.Μεγαλη διαφορα.Και σκεφτομαι να παω HOL.Με προβληματιζει ομως αν θα διατηρησω την ταχυτητα των 18 και αν θα εχω προβληματα αφου τοσα χρονια ολο προβληματα διαβαζαμε με τους εναλλακτηκους παροχους.
Εσεις που εχετε HOL εισαστε ευχαρηστημενοι??

Από 25 Σεπτεμβρίου είμαι με HOL (Double Play GR) και επωφελούμε μέσω της προσφοράς
της vodafone -5,00 ευρώ .

Πριν πλήρωνα στον ΟΤΕ 93,00 ευρώ το 2μηνο , τώρα θα δίνω 50,00 στη HOL !

Πριν ήμουν στα 8 Mbps , τώρα είμαι σταθερά στα 8,5 Mbps !

Κι εγώ ήμουν πολύ διστακτικός να αλλάξω πάροχο αλλά τελικά δεν το μετάνιωσα καθόλου..... :oneup:

ΥΓ. Εάν κάνεις αίτηση στην HOL κάνε την μέσω του site της (online) για να κερδίσεις 3 μήνες δωρεάν !!! :cool:

Vitruvian78
10-10-11, 13:34
Ναι αυτό ξέχασα να σου το πω! Αίτηση θα κάνεις μέσω της ιστοσελίδας της εταιρείας στο www.hol.gr . Θα εκτυπώσεις την αίτηση αφού την ολοκληρώσεις και θα στείλεις μέσω φαξ ή e-mail αντίγραφο της ταυτότητας του κατόχου της γραμμής και ένα πρόσφατο λογαριασμό του ΟΤΕ με την αίτησή σου υπογεγραμμένη. Θα πάρεις έτσι τους τρείς πρώτους μήνες δωρεάν (βέβαια θα σου χρεωθούν 35€ ενεργοποίηση στον πρώτο λογαριασμό) και μόλις ενεργοποιηθείς παίρνεις τηλέφωνο στο 13844 και μιλάς με το τμήμα συνδιαστικών προσφορών hol-vodafone και παιρνεις την ανάλογη έκπτωση ανάλογα με το πρόγραμμα στο οποίο είσαι.

ttjohn
10-10-11, 18:19
Σας ευχαριστω πολυ παιδια για την βοηθεια σας.

Bananas
10-10-11, 19:01
Καλησπερα παιδια.
Ειμαι χρονια στον ΟΤΕ και στην περιοχημου στον σταυρο αγιας παρασκευης με γερακα εχω με τον οτε ταχυτητα 18!!
Επιδη εχω vodafone κινητο απο τα 47 τον μηνα που δινω για τον οτε ιντερνετ/τηλ η HOL to εχει 25 ευρο τον μηνα.Μεγαλη διαφορα.Και σκεφτομαι να παω HOL.Με προβληματιζει ομως αν θα διατηρησω την ταχυτητα των 18 και αν θα εχω προβληματα αφου τοσα χρονια ολο προβληματα διαβαζαμε με τους εναλλακτηκους παροχους.
Εσεις που εχετε HOL εισαστε ευχαρηστημενοι??

Λογικά το κλείδωμα της γραμμης σου σε hol θα παραμεινει στα ίδια επιπεδα. Αντε το πολύ να χάσεις λίγο και αν. Πλεον θα λεγα οτι η hol έχει αφησει στο παρελθον την κακη της εικονα (τουλαχιστον απο προσωπικη πειρα) στο παρελθον ειχα τραβηξει πολλα απο τνη εν λογω εταιρια ..τα τελευταια 2 χρόνια μονο θετικα έχω να πω και για την περιοχη μου η χολ είναι καλύτερη απο τον οτε σε κλειδωμα γραμμης .

giannispass
10-10-11, 19:15
Πάντως ότι και να λέμε, ειναι ρίσκο να φυγεις απο τον ΟΤΕ.
Βεβαια και η διαφορά χρημάτων...

Vitruvian78
10-10-11, 20:35
Λογικά το κλείδωμα της γραμμης σου σε hol θα παραμεινει στα ίδια επιπεδα. Αντε το πολύ να χάσεις λίγο και αν. Πλεον θα λεγα οτι η hol έχει αφησει στο παρελθον την κακη της εικονα (τουλαχιστον απο προσωπικη πειρα) στο παρελθον ειχα τραβηξει πολλα απο τνη εν λογω εταιρια ..τα τελευταια 2 χρόνια μονο θετικα έχω να πω και για την περιοχη μου η χολ είναι καλύτερη απο τον οτε σε κλειδωμα γραμμης .

+1 και απο εμένα :)

Bananas
11-10-11, 19:13
Πάντως ότι και να λέμε, ειναι ρίσκο να φυγεις απο τον ΟΤΕ.
Βεβαια και η διαφορά χρημάτων...

Γιατί ρίσκο? Κάποτε ναι. Εγω πλέον βλέπω μια ομαλοποίηση στην ποιότητα των υπηρεσιών στους 2 μεγάλους εναλλακτικούς παρόχους (hol .forthnet) τωρα αν σκέφτεσαι να πας σε μια νεοιδρηθέντα εταιρεία λογικό είναι .

ttjohn
12-10-11, 15:34
HOL και forthnert ειναι οι μεγαλυτεροι εναλλακτικοι παροχοι??Οπτικη ινα πως μπορω να μαθω που εχει βαλει η ΗΟL?

yiapap
12-10-11, 15:46
Οπτικη ινα πως μπορω να μαθω που εχει βαλει η ΗΟL?Εδώ.
Η απάντηση είναι πουθενά (σε καταναλωτές).

Bananas
12-10-11, 17:27
HOL και forthnert ειναι οι μεγαλυτεροι εναλλακτικοι παροχοι??Οπτικη ινα πως μπορω να μαθω που εχει βαλει η ΗΟL?

Για την ακρίβεια πάει OTE FORTHNET HOL (συμφωνα με το πελατολόγιο τους)

Οπτική ίνα για σένα??Δεν υφίσταται κατι τετοιο στην ελλάδα και γενικά δεν πρέπει να σε απασχολεί που έχουν περαστεί οπτικές στα κεντρικά δίκτυα.

ttjohn
13-10-11, 16:12
Σας ευχαριστω για την βοηθεια.Αυριο θα παω σε μια vodafone να κανω αιτηση

giannispass
13-10-11, 18:08
Γιατι δεν κάνεις απο το internet?
Εχεις και 3 μηνες δώρο

Vitruvian78
13-10-11, 23:13
Είπαμε μέσω ίντερνετ θα την κάνεις για να πάρεις και 3 μήνες δώρο. Αν την κάνεις σε κατάστημα vodafone δεν παίρνεις την προσφορά. Αν θες να συνδιάσεις με το κινητό σου, θα το κάνεις μετά αυτό, ξεχωριστά!

ttjohn
15-10-11, 11:02
Ευχαριστω Παιδια.

@ ADSLgr.com All rights reserved.