PDA

Επιστροφή στο Forum : format!



THANASIS_GREVENA
12-10-11, 14:07
θελω να κανω φορματ σε ενα μινι λαπτοπ και δεν φενεται ο κωδικος απο κατω 25ψηφιος και δεν μπορω !ξερετε που αλλου τον βρισκω?

cranky
12-10-11, 14:13
Κατέβασε και τρέξε το SIW (http://www.gtopala.com/siw-download.html).
Πατάς στο "Licenses", και βλέπεις το s/n των Win.

THANASIS_GREVENA
12-10-11, 17:54
1on~!prepei na mpo sto internet apo to sigekrimeno pc?
2on prepei na pliroso?

NoMoreDos
12-10-11, 19:03
1on~!prepei na mpo sto internet apo to sigekrimeno pc?
2on prepei na pliroso?
Σε τη πράγμα αναφέρεσαι;;;;;
Το SIW είναι πρόγραμμα αν μπορείς να το μεταφέρεις με usb flash ή με όποιο άλλο τρόπο τότε δεν χρειάζεσαι ιντερνέτ στο sigekrimeno pc.
2.Ναι στείλε μου 2€ στο paypal μου τώρα. :lol: (Το siw πάντως ελεύθερο είναι)

THANASIS_GREVENA
12-10-11, 22:20
μου λεει μεμορυ και δεν εμφανιζει κατι αλλο πουφ.........δεν μπορω αλλο......μηπως γινεται να βαλω 25ψηφιο κωδικο απο αλλο πσ???

cranky
12-10-11, 22:27
μου λεει μεμορυ και δεν εμφανιζει κατι αλλο .....
Αυτό, δεν γίνεται, Θανάση, κατι κάνεις λάθος.
Στην αριστερή στήλη, στο πάνω μέρος, θα βρείς το "Licenses".
Το κάνεις κλίκ με το ποντίκι, και στην δεξιά στήλη, θα σου βγάλει τον 25ψήφιο κωδικό.

Δές εδώ :

91996


......μηπως γινεται να βαλω 25ψηφιο κωδικο απο αλλο πσ???
Αν δεν είναι απο ίδια έκδοση των Windows, δεν θα το δεχτεί.

THANASIS_GREVENA
12-10-11, 23:03
αφηστε νομιζω το βρηκα αν δεν καταφερω θα σας πω.....ευχαριστω για οσο βοηθησατε...

........Auto merged post: THANASIS_GREVENA πρόσθεσε 33 λεπτά και 2 δευτερόλεπτα αργότερα ........

δηλαδη μπορεις εσυ να μου δωσεις ενα απο ιδια >>ειναι πληρωνεις?τι ακρβως ιδια?

........Auto merged post: THANASIS_GREVENA πρόσθεσε 2 λεπτά και 12 δευτερόλεπτα αργότερα ........

μου ανοιγει μαυρη οθονη και λεει λειπει ενα αρχειο windows system και μετα δεν ανοιγει καν...

biggeo65
12-10-11, 23:25
Μήπως το SIW ζητάει netframwork ,δεν το βρίσκει και γι αυτό βλέπεις μαύρη οθόνη.

Κατέβασε το Belarc Advisor (http://www.belarc.com/free_download.html) γράψτο σε ένα USB και πέρασε το στο Laptop.

Τρέξτο ,θα δημιουργήσει ένα profil, με τα στοιχεία του laptop και θα το ανοίξει σε ένα παράθυρο Browser.

Σε εκείνη την σελίδα κάτω από την επικεφαλίδα Software Licenses
θα βρείς τα κλειδια όλων των προγραμμάτων που έχει το Laptop, μαζί και των Windows.

cranky
12-10-11, 23:27
Όταν λέω "ίδια έκδοση των Windows", εννοώ Vista, ΧΡ, κλπ.

biggeo65
12-10-11, 23:39
Τα Windows που θέλεις να περάσεις τα έχεις σε CD,σε USB σε τι; Πρέπει να είναι τα ίδια Windows με αυτά που είναι περασμένα στο Laptop, αλλοιώς το κλειδί και να το βρείς δεν θα στο δεχτεί.

Αν το laptop έχει recovery partition, κι έχει τα Windows εκεί, εκείνα τα Windows πρέπει να περάσεις.

Προσοχή μην κάνεις format κι εκείνο το partition ,αν υπάρχει, γιατί τότε το κλειδί σου είναι άχρηστο.

Drivers για το Laptop έχεις; Μην ψάχνεις τελευταία στιγμή.

THANASIS_GREVENA
13-10-11, 12:43
το εβαλα τελικα δεν ηθελε κλειδι μπηκε μονο του αλλα μετα βρηκα και ενα cd μαλλον driver ειναι περασα και προγραμματα αλλα οταν αρχιζε η εγκατασταση μου εδειχνει πολλες υποδοχεις με mb και πατησα διαγραφη σε μια γινοταν αν δεν πατουσα να κρατησω τα αρχεια και να περαασω new windows??παντως τα καταφερα ......τωρα θα κανω και τον επιτραπεζιο φορματ αλλα να ρωτησω κατι εχω κατι αρχεια που παω να τα διαγραψω η να μετακινησω και τετοια και δεν γινεται .....ειναι κατι βινετακια......

cranky
13-10-11, 13:04
Δοκίμασε το Unlocker (http://www.softpedia.com/get/System/System-Miscellaneous/Unlocker.shtml).

THANASIS_GREVENA
13-10-11, 13:57
οκ!ευχαριστω!και κατι τελευταιο....αμα βαλω φορματ τον επιτραπεζιο με ιδιο cd δεν γινεται πχ ενα cd me xp δεν γινεται να το βαλεις πολλες φορες?

........Auto merged post: THANASIS_GREVENA πρόσθεσε 34 λεπτά και 23 δευτερόλεπτα αργότερα ........

υπαρχει καποια ιστοσελιδα που μπορω να κατεβσω τα windows 7 δωρεαν??

@ ADSLgr.com All rights reserved.