PDA

Επιστροφή στο Forum : Πως να την αντιμετωπισω (την κοπελα)?



Σελίδες : [1] 2 3

Giannis_1986
24-10-06, 01:28
Γεια σας! Ισως το θεμα μου φανει χαζο, ισως φανει πολυ off topic για ενα τετοιο site, εγω ομως το θετω υποψιν σας και μακαρι να εχω τα φωτα σας (εστω και μαζι με το χλευασμο σας).

Στο ΙΕΚ που παρακολουθω, και στην ειδικοτητα τη συγκεκριμενη που ειμαι, ειναι γεματο κοπελες, οι οποιες πολλες φορες ειναι πραγματικα αφηνιασμενες (σε οτι εχει να κανει με τη συμπεριφορα τους στην ταξη)... Με μια απο αυτες, μια συμμαθητρια μου που φαινεται να μην σεβεται και πολλα, εχει σχηματιστει μια ενταση μεταξυ μας, εξ αιτιας του οτι εχει ενα ιδιαιτερο τροπο να με χλευαζει καθε φορα που κανω καποιο λαθος, ενω αισθανομαι και πολυ υποτιμιτικες ματιες και εχω ακουσει και γελια με φιλες της για μενα... Γελανε δηλαδη με μενα. Η κοπελα ειναι 18-19. Ειχα αρχισει και τα επαιρνα ασχημα οσο και αν προσπαθησουσα να αποφυγω ακομα και το βλεμμα της, μεχρι που σημερα ακουσα οτι ελεγε για μενα στην παρεα της οτι την αγριοκοιταζω και δεν ξερει το γιατι...Μετα εβαλε ενα αγορι να με παρει τηλεφωνο να παω επι τοπου για καφε εκει (που ηταν και αυτη).

Τι πιστευετε καλυτερο/Τι μου λετε να κανω?

1)Αυριο να παω και να της πω "Κοπελια δεν εχω τιποτα μαζι σου, σου ευχομαι οτι καλυτερο" και να μην την ξανακοιταξω ποτε.

2) Να μην την ξανακοιταξω ποτε

3) Οτι αλλο νομιζετε...

Συγνωμη για ολα αυτα, συγνωμη και για το μυνημα. Αισθανομαι πολυ χαλια με ολη αυτη τη φαση, αληθεια λεω. Η κοπελα δεν με ενδιαφερει (σαν κοπελα). Αν ηταν σωστη δεν θα ελεγα οχι σε μια φιλια... Αν θετε βοηθειστε... γιατι το κανει αυτο??

Φχαριστω.

chica_loca
24-10-06, 01:56
Εάν ξεκινουσες εσυ να την προσεγγιζεις δειλα δειλα , ξεκινας από τα τυπικα την χαιρετας, απλα της λες μια καλημερα και τσουκου τσουκου να δεις πως θα παει η κατασταση και εάν αλλαξει η συμπεριφορα της(μιας και από οσο φαινεται η κοπελα προσπαθει να σε προσεγγισει με τον δικο της τροπο) .


Οσο για τον ασχημο τροπο που αντιδρα όταν ΕΣΥ κανεις λαθη , Εσυ το μονο που θα μπορουσες να κανεις , εάν οντος εχεις κανει λαθος και το αναγνωριζεις να την ευχαριστησεις για την αναφορα που εκανε ακομα και αν διαφωνεις μαζι της ,να της πεις « ρε συ Αννα(λεμε τωρα) εχεις εδώ δικιο αλλα σε αυτό και αυτό θα διφωνησω». Κανε διαλογο μαζι της.
Και μην κολλας καλε;) …

Giannis_1986
24-10-06, 02:21
Κοπελια (chica_loca) σε ευχαριστω για την απαντηση. Σεβομαι το οτι μου ριχνεις 3 χρονια κα σιγουρα ξερεις πολλα περισσοτερα.Ομως εδω νομιζω κανεις λαθος. Δεν γινεται να εχω πεσει τοσο εξω. Εγω φταιω βεβαια που δεν εγραψα λεπτομερειες, αλλα σεβομαι αυτο το site και δεν ηθελα να επεκταθω. Πρεπει να αναφερω ομως 2 συμβαντα και μετα πες μου εσυ αν αυτος ειναι τροπος προσεγγισης απο κοπελα 18-19 χρονων...

1) Σε ταξη 26 ατομων, η καθηγητρια με βγαζει στον πινακα και με ρωταει κατι...Απαντω λαθος... Η συγκεκριμενη κοπελα σκαει στα γελια δυνατα δυνατα και παρασυρει και αλλες 2-3... "αστειο σου φαινεται?", της λεω..."ε...για να γελαω...!!", μου λεει...στο διαλλειμα τη βρισκω και της λεω "γιατι το εκανες αυτο?" και μου λεει--->"Δεν μου αρεσε το στυλακι σου...για αυτο"...

2)Ερχεται με μια φιλη της στα εργαστηρια. Στεκεται πισω μου και με σκουνταει ασχημα, παρολιγο να πεσω...Γυρναω και την κοιταω! Λεει= "χα χα χα..κοιτα πως κοιταει!" Η φιλη της απανταει="Ναι! Σαν τον μαλ...κα". Γελανε και οι δυο...

Απο κει και περα ολο ψαχνει το βλεμμα μου για να γελασει με φιλες της...

Εμενα (που το ζω) αυτο μου φαινεται κοροιδια ασχημη... Σαν τσαμπουκας μου φαινεται και δεν μου ειναι περιεργο μιας και τη συγκεκριμενη κοπελα την "απειλουν" ολοι οι καθηγητες να την πεταξουν εξω απο την ταξη μιας και ολο μιλαει και κανει φασαρια.

Τελος εμενα η κοπελα δε μου αρεσει. Σαν κοπελα ειναι ομορφη αλλα μου φαινεται πολυ απωθητικη με ολα αυτα που κανει. Εχει μια μαγκια που δεν μου αρεσει καθολου... Αλλου ειναι η μαγκια. Για αυτο και ρωτησα= 1) Καθαρη εξηγα και αδιαφορια ή 2) απλη αδιαφορια ?

Διαλογο και σχεση με ατομα που μου εχουν φερθει ετσι χωρις να με ξερουν καν δε θελω.
Να εισαι καλα που τετοια ωρα μου απαντησες.
Ευχασριστω πολυ κοπελια!;)

informer
24-10-06, 02:44
Αυτη τη συμπεριφορα την εχει μονο μαζι σου ή και με αλλα ατομα? Χλευαζει και ειρωνευεται και αλλα ατομα ή μονο εσενα ?

Αν το κανει και σε αλλους, τοτε εχει γενικως προβλημα συμπεριφορας (και νοημοσυνης φυσικα).

Αν το κανει μονο σε σενα, τοτε κατι τρεχει στο μυαλο της. Εγω στη θεση σου, θα την επιανα καποια στιγμη που θα την εβρισκα μονη, να μου πει τι συμβαινει και γιατι συμπεριφερεται ετσι μαζι μου. Θα την ζητουσα ευγενικα να σταματησει αυτη τη συμπεριφορα γιατι ειναι κατι που με ενοχλει. Τωρα απο κει και περα, θα εβλεπα τι θα μου ελεγε και αναλογως θα επρατα.

Τι να πω, πολλες φορες σκεφτεσαι πως θα αντιδρασεις ή τι θα πεις αλλα απο την πορεια μιας συζητησης, μπορει να κανεις κατι πολυ διαφορετικο απο αυτο που ειχες σκεφτει.

Παντως μιλα της. Μονο ετσι πιστευω θα λυθει η οποια παρεξηγηση.

chica_loca
24-10-06, 02:47
Ατομα που συμπεριφερονται με τετοιο τροπο ,εχουν αναγκη από σημασία και προσπαθουν στην τελικη, με ασχημο τροπο να ριξουν τα βλεματα και στην απαραιτητη προσοχη από τους αλλους πανω τους ( αυτό είναι στον κλαδο της ψυχολογια αποδεδειγμένο) .

Τετοια ατομα εάν ψαξεις λιγο το ιστορικο τους θα δεις ότι το προβλημα εχει τις ριζες του μεσα από την οικογενεια της συγκεκριμενης κοπελας. Ισως , λεω ισως οι γονεις της σαν παιδι να μην της ειχαν / εχουν δωσει την απαραιτητη προσοχη και φροντιδα και βρισκει ατομα «αδυναμα» να βγαλει τα απωθημένα της .

Πιστεψε με πως εάν εσυ σταθεις στο υψος σου και καταφερεις με εξυπνο τροπο να την κανεις να καταλαβει ότι δεν εισαι χαζος , θα αλλαξει η συμπεριφορα της. Θα καταλαβει ότι πρεπει να σε σεβεται.

Ακομα και οι καθηγητες αντι να είναι στη θεση του κριτη συνεχεια και να την αντιμετωπιζουν με ασχημο τροπο να βρουν αλλους τροπους όπως για παραδειγμα να προσπαθουν και να της δινουν ευκαιριες να εκφρασει με καποιον τροπο τις γνωσεις της, ακομα και όταν χλευαζει τους αλλους .

Κανονας της φυσικης ΔΡΑΣΗ = ΑΝΤΙΔΡΑΣΗ !

Αυτά οσα θυμαμαι από την παιδοψυχολογια (αυτή την στιγμη) !

mrsaccess
24-10-06, 02:56
Την επόμενη φορά που θα σου φερθεί άσχημα μπροστά σε όλη τη τάξη πάρ'τα εμφανώς στο κρανίο. Μπροστά σε όλους, μεγαλόφωνα και άγρια πες της με δικά σου λόγια να πάει στο διάολο και να σταματήσει να σε ενοχλεί.

Με αυτό τον τρόπο θα κερδίσεις την αυτοεκτίμησή σου μπροστά στους συμμαθητές σου (σημαντικότατο) και η ίδια θα καταλάβει ότι δεν έχει να κάνει με κάποιον που ανέχεται τα πάντα.

Δες την σαν δημόσια υπηρεσία, αν δεν φωνάξεις δεν γίνεται δουλειά. ;)

Giannis_1986
24-10-06, 03:04
Παιδια! Ευχαριστω ΠΟΛΥ για τις απαντησεις σας, ευχαριστω πολυ ρε παιδια!
Γιατι (ευχαριστω τοσο πολυ) ??
-Επειδη το θεμα ειναι σημαντικο για μενα (διοτι με νευριαζει πολυ!)

Γιατι ειναι σημαντικο για μενα??
-Επειδη προκειται για κοπελα! Διοτι αν ηταν αγορι ή που θα με ειχε πατησει χαμω ή που θα τον ειχα πατησει εγω! Ναι, ναι...θα ειχα ζητησει το λογο σι-γου-ρα! Αλλα εδω τι να κανεις?...

Ας πω 1-2 στοιχεια ακομα (σημαντικα) που απαντανε κιολας σε αυτα που λετε=

1) Ειμαι σε ΙΕΚ. Τα μαθηματα αρχισαν αρχες Οκτωβρη=> δεν την ηξερα/δεν την ειχα ξαναδει την κοπελα ποτε στη ζωη μου!

2) Στο τμημα μου ειναι= 24 κοπελες , 2 αγορια... Αρα με κανεναν αλλο δεν τα κανει αυτα, διοτι με ποιον να τα κανει?? με τις φιλες της? Και το αλλο παλικαρι ακουει ορισμενα πραγματα, αλλα οχι τετοιου ειδους...

Απο κει και περα, σοβαρα ρε παιδια, δε με νοιαζει καθολου, ΚΑΘΟΛΟΥ λεω, ουτε να με καταλαβει αυτο το ατομο, ουτε να δειξω ποσο εξυπνος ειμαι (που δεν ειμαι), ουτε τιποτα αλλο... Η κοπελα με εχει για μαλ...α αλλα δε με νοιαζει κιολας κα-θο-λου... τετοια ατομα απλα προκαλουν για να περασουν την ωρα τους... το πιστευετε??? εμενα με δαιμονιζει αυτο! Δεν ενοχλω! Αλλα τι να κανεις?? Να εξηγω μετα σε πατεραδες, αδερφια-ξαδερφια γιατι επεσε η σφαλιαρα?? τελος παντων...μαλλον δεν ξερω τι λεω...

Νομιζω οτι θα παω μια φορα και θα της πω= δεν εχω με σενα κατι, καλη τυχη... και απο κει και περα ουτε δευτερη ματια... τι να κανω μωρε...

Giannis_1986
24-10-06, 03:12
Ευχαριστω και εσενα mrsaccess... Αυτο που λες ειναι το πιο σωστο αλλα μαλλον δεν θα το κανω... διοτι μετα θα πεσουν γελια και αν τα παρω πραγματικα στο κρανιο μετα θα πεσουν κλαματα και θα εχω να λογοδοτω... Για αυτο δεν πηγα και στην καφετερια (που με καλεσε)... ΑΠΟΡΩ ομως με τοσο θρασσος διοτι μαλλον για να με κοροιδεψει με καλεσε... Τι να πεις?... Γκρουπ ειναι γεματο απο κοπελες... Οτι θελουν λενε, οπως θελουν το λενε...Αυτη ειναι η Ελληνιδα... η ενα ποσοστο της...

Κυριος λοιπον και μακρια...Καλυτερα να ειμαι ο μαλ... μεχρι να βαρεθει η κοτα παρα να μπλεξω...
Δε βαριεσαι... Μια καθαρη εξηγα μονο θα κανω, οπως την ειπα, διοτι ακομα και οι πραγματικοι αλητες εχουν φιλοτιμο... Οι ξετσιπωτες δεν εχουν τιποτα μονο.

Καλο βραδυ παιδια...

WandereR
24-10-06, 03:30
Είτε το έκανε λόγω ανωριμότητας είτε επειδη είχε κάτι(οτιδήποτε) μαζι σου θα έπρεπε να μην της δώσεις καθόλου σημασία. Και στις 2 περιπτώσεις θα δούλευε καλύτερα για σενα. Μπορεί να προλαβαίνεςι ακόμα να το παίξεις υπεράνω

Enstolos
24-10-06, 09:10
Γεια σας! Ισως το θεμα μου φανει χαζο, ισως φανει πολυ off topic για ενα τετοιο site, εγω ομως το θετω υποψιν σας και μακαρι να εχω τα φωτα σας (εστω και μαζι με το χλευασμο σας).

Στο ΙΕΚ που παρακολουθω, και στην ειδικοτητα τη συγκεκριμενη που ειμαι, ειναι γεματο κοπελες, οι οποιες πολλες φορες ειναι πραγματικα αφηνιασμενες (σε οτι εχει να κανει με τη συμπεριφορα τους στην ταξη)... Με μια απο αυτες, μια συμμαθητρια μου που φαινεται να μην σεβεται και πολλα, εχει σχηματιστει μια ενταση μεταξυ μας, εξ αιτιας του οτι εχει ενα ιδιαιτερο τροπο να με χλευαζει καθε φορα που κανω καποιο λαθος, ενω αισθανομαι και πολυ υποτιμιτικες ματιες και εχω ακουσει και γελια με φιλες της για μενα... Γελανε δηλαδη με μενα. Η κοπελα ειναι 18-19. Ειχα αρχισει και τα επαιρνα ασχημα οσο και αν προσπαθησουσα να αποφυγω ακομα και το βλεμμα της, μεχρι που σημερα ακουσα οτι ελεγε για μενα στην παρεα της οτι την αγριοκοιταζω και δεν ξερει το γιατι...Μετα εβαλε ενα αγορι να με παρει τηλεφωνο να παω επι τοπου για καφε εκει (που ηταν και αυτη).

Τι πιστευετε καλυτερο/Τι μου λετε να κανω?

1)Αυριο να παω και να της πω "Κοπελια δεν εχω τιποτα μαζι σου, σου ευχομαι οτι καλυτερο" και να μην την ξανακοιταξω ποτε.

2) Να μην την ξανακοιταξω ποτε

3) Οτι αλλο νομιζετε...

Συγνωμη για ολα αυτα, συγνωμη και για το μυνημα. Αισθανομαι πολυ χαλια με ολη αυτη τη φαση, αληθεια λεω. Η κοπελα δεν με ενδιαφερει (σαν κοπελα). Αν ηταν σωστη δεν θα ελεγα οχι σε μια φιλια... Αν θετε βοηθειστε... γιατι το κανει αυτο??

Φχαριστω.
3)γράφτην στα .. σου. η καλύτερη (Νο1 turbo) τιμωρία για κάθε κοριτσάκι, για κάθε γυναίκα..



2)Στο τμημα μου ειναι= 24 κοπελες , 2 αγορια...
μπορώ να γραφτώ και εγώ ?

papdoux
24-10-06, 09:34
εισαι σιγουρος οτι δε σε ενδιαφερει η συγκεκριμενη; γιατι δινεις μεγαλη εκταση στο ολο θεμα.

BlindG
24-10-06, 09:45
Αν και δεν πρέπει, θα συμφωνήσω με την κορτσότρελλην στην αρχή του δεύτερου post.

Η κοπέλα φαίνεται να εμπίπτει στις περιπτώσεις "attention whore" και ίσως να έχει λίγη παραπάνω (?) τεστοστερόνη απ'όσο χρειάζεται.

ΕΠΙΣΗΣ, εξέτασε (δεν μπορώ να σου πω το πως, εσύ είσαι εκεί, εσύ ξέρεις πως) το *ενδεχόμενο* να της αρέσεις. Ξέρω είναι ακραίο αλλά μιλάμε για γυναίκες εδώ.

Σε κάθε περίπτωση, θα συμφωνήσω με τους προλαλλήσαντες, στάσου στο ύψος σου και μη μασάς. Καταλαβαίνω (αν θες, σου λέω σε pm γιατί σε καταλαβαίνω ;) ) οτι βάρεσες μπιέλα μόλις μπήκες σε ένα τέτοιο τμήμα γεμάτο κοπέλες αλλά ΜΗΝ μασάς. Στάσου στο ύψος σου και να μην δίνεις σημασία. Στο κάτω κάτω, την συμπεριφορά αυτή, την ανέχεσαι για μερικές ώρες τη μέρα. Μετά τραβάνε το δρόμο τους και 'συ το δικό σου.

Επίσης, αν δούνε οτι δεν τσιμπάς, σίγουρα θα σταματήσει το φαινόμενο. Να θυμάσαι οτι πειράζουμε κάποιον όταν τσιμπάει και δίνει νόημα στο πείραγμα. Αν ο άλλος δεν τσιμπάει και το παίζει Νορβηγός/Γότθος, τότε δεν έχει πλάκα να τον πειράζεις => συνεπώς δεν τον πειράζεις.

Άσε λύσεις που θα σε ρίξουν στο επίπεδό της, τελευταίες. Κατά τη γνώμη μου, το να πέσεις στο επίπεδό της και να κάνεις αυτά που σου κάνει, έχει δύο άσχημα στην προκειμένη περίπτωση:

α) Γιατί να ρίξεις το επίπεδό σου ρε φίλε?
β) Είσαι μειοψηφία εκεί μέσα οπότε δύσκολα θα σε συμμεριστούν οι υπόλοιπες (για δες ΜΗΠΩΣ μέσα σ'αυτές μπορεί να υπάρχει και καμιά σύμμαχος ;) Δεν μπορεί να είναι ΟΛΕΣ σάπια μήλα ;) )

Αυτά προς το παρόν....

papdoux
24-10-06, 10:13
θα συμφωνησω σε ενα με το BlindG


ΕΠΙΣΗΣ, εξέτασε (δεν μπορώ να σου πω το πως, εσύ είσαι εκεί, εσύ ξέρεις πως) το *ενδεχόμενο* να της αρέσεις. Ξέρω είναι ακραίο αλλά μιλάμε για γυναίκες εδώ.
σκεψου οτι εβαλε φιλος της να πατε για καφε. Σε βαζει σε σκεψεις :hmm:

Απο την αλλη εχω να πω οτι η κοπελα ειναι πολυ καλη. Εχει βαλει ενα forum να ασχοληται μαζι της. Εγω αρχιζω να τη συμπαθω. Εχει το μελλον δικο της. Αμα τη δεις καποια μερα στην τηλεοραση με δικη της εκπομπη, μην απορισεις.

Tormendor
24-10-06, 10:15
Εγώ πάντως στην θέση σου θα το διασκέδαζα... κακώς πολύ κακώς της δίνεις τροφή θυμώνοντας και δείχνοντας το ! Τέτοιοι άνρθωποι όντως θέλουν να τραβούν τη προσοχή , είναι εγωκεντρικοί και κομπλεξικοί! Γαιτί λοιπόν εσύ να είσαι αυτός που θα τους ικανοποιείς την μειονεξία τους για να νιώσουν αυτοί καλύτερα??? Το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να το δεις τόοοοοσο χαλαρά, να απολαύσεις τη στιγμή που σε κοροιδεύει, να βγεις μαζί της για καφέ άνετος χωρίς να δείξεις ότι θίγεσαι. Δεν έχεις να φοβάσαι τίποτε γιατί τέτοιου είδους άτομα είναι θρασύδειλα. Δοκίμασε να την κοριδέψεις κι εσύ και θα καταλάβεις ότι αυτή θίγεται περισσότερο από ό, τι εσύ!!! Με απλά λόγια παίξε μαζί της, κοροίδεψε διασκέδαση χωρίς να δείχνεις ότι σε πειράζει ή ότι το κάνεις επίτηδες επιδή σε προκαλεί... έτσι για να φαίνεται φυσικό!!! Σου εγγυώμαι ότι θα περάσεις υπέροχα.... Α! μη ξεχάσεις να της πεις γελώντας : "Ρε μπας και με γουστάρεις??? Δεν θα σου κάτσω.... " και μη περιμένεις την απάντηση της , φύγε!!!Το μυστικό είναι να επιδιώκεις να βρίσκεσαι στην παρέα της και να την κράζεις για πλάκα πχ "Έλα ρε συ ... Τί μιλάς ? Ούτε το μουστάκι σου δεν έμαθες να αποτριχώνεις !!!Άφησες ολόκληρη τούφα!!!" πάντα γελώντας και διασκεδάζοντας . Έτσι αντιστρέφονται οι ρόλοι και περνάς τόσο καλά, γελάς τόσο πολύ, που δεν σε αγγίζει τίποτε από όσα κι αν πει στο μέλλον.

Άνεση, αυτοσαρκασμός, διασκέδαση, σκωπτικά πειιράγματα, σεξουαλικά χωρατά, κράξιμο και πολύ γελιο... Ε! Το πολύ πολύ να γίνετε ή φίλοι ή να την χμμμμ.... στο τέλος!!! Κακώς αφήνεις να σε επηρρεάζει ... Εγώ σε τέτοιες περιπτώσεις όσα άσχημα λένε για μένα τόσα περισσότερα λέω κι ο ίδιος με απάθεια και φαινομενική ηλιθιότητα, αλλά δεν αφήνω να "πέσει κάτω" τίποτα όταν μου δοθεί η ευκαιρία για τον άλλον. Παιχνίδι είναι και πρωταγωνιστείς . Γιατί να μην ευχαριστηθείς το ρόλο??? Τρέλα και απάθεια. Εσύ ξέρεις ποιός είσαι !!! Δεν χρειάζεται η άλλη να σου δείξει ή οι άλλοι να σου δείξουν για να σε θίξουν... Κάνε μου λοιπόν τη χάρη και διασκέδασέ το όσο δύσκολο κι αν σου φαίνεται, γιατί λογικό είναι να σε θίγουν κάποια πράγματα ή κάπιες κινήσεις της...
Αυτά....

frap
24-10-06, 10:50
Τormendor ++ ...

Η καλύτερη λύση είναι να πάψεις να εκνευρίζεσαι και να το διασκεδάσεις κι εσύ... Είτε αντιστρέφοντας τους ρόλους, είτε (γιατί όχι) αυτοσαρκαζόμενος που και που πιασμένος από τα λόγια της.

Βασικά πάψε να νιώθεις μειονεκτικά απέναντί της (τους) και θα γίνουν όλα καλύτερα.

golity
24-10-06, 11:06
Βάλε λίγο σκέρτσο, λίγο νάζι, ένα φουλάρι στο λαιμό και κάντην φίλη σου :p :p :p

σοβαρά τώρα...

εγώ προτείνω τη λύση της αδιαφορίας, γαυγίζει, κάποια στιγμή θα βαρεθεί και θα σταματήσει, αν δει ότι εσύ δεν ανταποκρίνεσαι και δεν φορτώνεις... άσε που έτσι φορτώνουν οι άλλοι συνήθως! ;)

Νικαετός
24-10-06, 11:07
Χμμμ , tormendor , αρχίζεις να "μαθαίνεις" (σε πειράζω :p ) .

Στο ψητό : Άσχετα από την πρώτη προσέγγιση , την μάλλον "επεισοδιακή" , μην ξεχνάς φίλε
πως θα είσαστε μαζί για 2 χρόνια . Από τώρα είμαι σίγουρος πως στο δεύτερο έτος θα έχετε γίνει φίλοι (αν συνεχίσετε και οι δύο τις σπουδές σας) οπότε καλό είναι να τακτοποιηθεί το ζήτημα νωρίς . Εσύ θα καταλάβεις ποιος από τους προτεινόμενους τρόπους , πετυχαίνει και αυτόν να ακολουθήσεις .

Όσο για την αυτοπεποίθησή σου μην έχεις κανένα πρόβλημα . Όπως είπες είναι 20+ γυναίκες , ε, δεν είναι δυνατόν να σε συμπαθήσουν ΟΛΕΣ ;)

Προβλήματα παρόμοια με αυτά που αναφέρεις , υπάρχουν σε κάθε τομέα είτε είναι εκπαίδευση , είτε είναι εργασία κλπ.

Giannis_1986
24-10-06, 12:03
Παιδια καλημερα, 11:30 σηκωθηκα σημερα, αργησα λιγο να κοιμηθω χθες... Να απαντησω τωρα σιγα σιγα σε οσα λετε...

Καταρχην, για τον φιλο papdoux που ειπε οτι ισως με ενδιαφερει η κοπελα και οτι δινω μεγαλη εκταση στο θεμα, να πω οτι σε καμμια μα καμμια περιπτωση δεν με ενδιαφερει αυτη η κοπελα! Σε καμμια! Σχεση δεν εχω αυτη την περιοδο, αλλα αυτο το ατομο δεν με νοιαζει καθολου! Διοτι απο την στιγμη που αυτη η κοπελα με λεει εμενα μαλ...α μπροστα μου ενω ειμαστε 2 αγνωστοι, τι θα μου πει αν γνωριστουμε και εχουμε εστω μια σχεση?? Τι θα μου πει σε μια ωρα δυσκολη?... Για αυτο ειλικρινα δεν με ενδιαφερει καθολου και μαλιστα με απωθει παρα πολυ. Οσο για την εκταση, ενταξει, εδω γραφουμε και αυτα φαινονται σελιδες και λεξεις πολλες. Ολα τα γραφομενα μας ομως ειναι-δεν ειναι 1 ωρα συζητησης στην καφετερια... Οποτε δεν δινω εκταση. Εδωσα πρσοχη στο θεμα διοτι δε με λενε και καθε μερα μαλ....α μπορστα μου, αγνωστοι ανθρωποι...

Ιδιαιτερα θα αναφερθω και σε εναν αλλο φιλο, τον Enstolos, επειδη με αυτο που ειπε (=μπορώ να γραφτώ και εγώ ?) χτυπησε χορδη μεσα μου... Α ρε φιλε... Αστο καλυτερα! Διοτι ετσι ελεγα και εγω αφου ειδα το τμημα, ετσι σκεφτηκα... Αλλα... ΑΛΛΑ... μεγαλο ξενερωμα φιλε...ακους?? ΜΕΓΑΛΟ-ΤΕΡΑΣΤΙΟ ξενερωμα... Τα κοριτσακια εκει μεσα ξερεις πως λειτουργουν μεχρι στιγμης? (μεχρι στιγμης λεω)= Τα κανουν γης μαδιαμ στα μαθηματα που δεν τις ενδιαφερουν στην ωρα του μαθηματος =(σκανε τσιχλοφουσκες, παιζουν καψουροτραγουδα στα κινητα, μιλανε ολη την ωρα δυνατα κλπ). Στα διαλλειματα ασχολουνται με το μυνημα του γκομενου ή του κολλητου ή τα λενε μεταξυ τους... Οταν πια βαρεθουν ολα αυτα πετανε και καμμια κοροιδεια στα 2 αγορια του τμηματος... βαρια τα λεω?? ΑΥΤΗ ειναι η ουσια και η κεντρικη ιδεα αυτου που εχω δει εγω μεχρι τωρα... ΛΟΓΩ ΤΙΜΗΣ!
Δεν ξερω γιατι συμβαινει αυτο... Δεν ειναι κακα παιδια αλλα μαλλον οτι επειδη ειμαστε 2-24 συμβαινει... αμα ειμασταν 7 ή 8 - 24 δεν θα συνεβαινε (νομιζω)..

Για αυτο που με απασχολουσε τωρα να πω οτι σας ευχαριστω για τις απαντησεις και τον πολυτιμο χρονο σας... Μου προτεινατε βασικα τα εξης:
1) Αδιαφορησε
2) Απαντησε πισω ειτε με ειρωνια ειτε με τσαμπουκα ειτε και με τα 2...

Η αποψη "Πες μια λεξη ξεκαθαρη και μακρια" που ειχα πει και εγω δεν υποστηριχτηκε... Τελος παντων.. Λοιπον...

Λυπαμαι, αλλα οσο αφορα το 2) εγω τετοιων παιχνιδιων δεν ειμαι... δε μου αρεσει δηλαδη, δεν ειναι το στυλ μου και σε καμμια περιπτωση δεν το θεωρω παιχνιδι να απαντω σε πειραγματα με πειραγμα οταν εχει να κανει με αγνωστους... Ο αλλος θιγεται στα ξαφνικα και τοτε.... αστα να πανε! Το εχω δει και ξερω... Επισης, εχω αλλα τωρα στο κεφαλι μου και δεν ειναι παιχνιδι για μενα να απανταω σε τετοια...
Ισως και για αυτο να αισθανομαι απομωνομενος απο το περιβαλλον, επειδη ειμαι σοβαρος.. και το αλλο παιδι ειναι και ακουει και αυτος... Τελος παντων... Επιλεγω αδιαφορια λοιπον και οσο μπορω μακρια για να μην ακουω-να μην δινω τροφη... Λυπαμαι πολυ που ενα ατομο μπορει με τη συπεροφορα του να με κανει ετσι, αλλα καταλαβαινω οτι οφειλεται στο ειναι ειναι παρα πολλες οποτε δεν εχω προβλημα...

Τελος μακαρι αυτα τα ατομα να καταλαβαιναν αυτο που ανεφερε και ο Nikoseagle= οτι συμμαθητες θα ειμαστε για 2 χρονια... και μετα? συναδελφοι αν συνεχισουμε ολοι βεβαια αυτο που μαθαινουμε... Κριμα δεν ειναι? Χμμ... ναι...βεβαια... κριμα μεγαλο...:hmm: χα χα... βεβαια , βεβαια...:whistle:

Τελος θεματος για μενα παιδια!
Κυκλοφορω κι αδιαφορω...:)
Να ειστε καλα! Καλημερα σας!:oneup:

asph0del
24-10-06, 12:13
[QUOTE=mrsaccess;827156]Την επόμενη φορά που θα σου φερθεί άσχημα μπροστά σε όλη τη τάξη πάρ'τα εμφανώς στο κρανίο. Μπροστά σε όλους, μεγαλόφωνα και άγρια πες της με δικά σου λόγια να πάει στο διάολο και να σταματήσει να σε ενοχλεί.
QUOTE]

Και λιγα λες.. Κανονικα θα επρεπε να την αρπαξει απο το μαλλι και να της πει : ''Ισα μωρη γαλοτσα! Ποια εισαι συ που θα με ειρωνευτεις?" Στα καπακια της τραβαει 2 σφαλιαρες και της λεει " Τα παντελονια που φοραω ειναι τιμημενα παλιο μπουγατσα , καταλαβες?" :cool: Και μετα απο ολη αυτη τη βαρβατηλα που θα εχει ξεχυθει θα κατσει η κυρια σαν κοτιτσα στα αβγα της!!!! Μην μασας ρεεε... :twisted:

Υ.Γ. Ασε που μετα μπορει να βγαλεις και γκομενακι αφου ολες θα σε δειχνουν και θα λενε να ο **βλας!!!!! :rofl: ΒΟΥΡ στο ψητο λοιπον!!

golity
24-10-06, 12:14
Τελος θεματος για μενα παιδια!
Κυκλοφορω κι αδιαφορω...:)
Να ειστε καλα! Καλημερα σας!:oneup:
That's the spirit :oneup:

yiapap
24-10-06, 12:39
Εγώ πάλι είμαι με τον Tormendor.
Ατάκες του τύπου:
"Χαίρομαι που τουλάχιστον ψυχαγωγώ μερικές από την τάξη"
"Λάθη είμαστε ανθρώπους κάνουμε... όχι με σένα βέβαια"
+ οτιδήποτε έχει να κάνει με το στυλάκι και την εμφάνισή της είναι η καλύτερη λύση.

Σκέψου το ως πνευματική άσκηση. Αύριο θα πας στρατό και θα βρεις διάφορους τύπου ςπου θα σου τη λένε, μεθαύριο θα βρεις μια δουλειά και θα πετύχεις κι εκεί ανάλογες κοπέλλες κτλ.κτλ.κτλ.
Η αδιαφορία είναι καλή για μια πρώτη προσέγγιση για να δεις που το πάει ο άλλος (η αλλη στην προκειμένη). Από κάποιο σημείο και μετά όμως παύει να αποτελεί λύση. Ειδικά αν σε πειράζει το όλο σκηνικο και δεν μπορείς να το γράψεις... εκεί που δεν πιάνει μελάνι.

Εναλλακτικά θα σου πρότεινα να τη προτείνεις ΕΣΥ να πάτε για καφέ μέσω ενός φίλου σου. Κανόνισε να είναι σε δικό σου, γνώριμο περιβάλλον και να έχεις εσύ το πάνω χέρι.

Τέλος... χαλλαρά! Είσαι 20 ετών, μόλις ξεκίνησες την πιο όμορφη περίοδο της ζωής σου... με 25 συμμαθήτριες! Άλλοι ( :-k ) θα κάνανε φόνο για να είναι στη θέση σου!!!

Xguru
24-10-06, 12:39
Λίγο άσχετο αλλά με αυτά που διάβασα στη θέση σου θα προσπαθούσα να βρώ κάτι εναλλακτικό και με μεγαλύτερη ανταμοιβή από το να αφιερώνων το χρόνο μου σε ένα τελειωμένο ΙΕΚ μαζί με κάποιους τελειωμένους συμφοιτητές.

Tormendor
24-10-06, 13:08
Τέλος... χαλλαρά! Είσαι 20 ετών, μόλις ξεκίνησες την πιο όμορφη περίοδο της ζωής σου... με 25 συμμαθήτριες! Άλλοι ( :-k ) θα κάνανε φόνο για να είναι στη θέση σου!!!
Playground,
Ρε σκέφτομαι ότι άμα ήμουν με 25 συμμαθήτριες και ήμουν ένας εκ των δύο ανδρών ... θα πήγαινα χειμώνα καλοκάιρι με καπαρντίνα και γυμνός από μέσα!!! Σκέψου τί θα πάθαινε η χλεμπονιάρα!!! Επίσης σε κάθε τί που θα με πείραζε θα της έλεγα "Βρε μπουμπού δεν θα σου κάτσω μην επιμένεις"

Giannis_1986
24-10-06, 13:17
Ευχαριστω που συνεχιζετε να απαντατε παιδια...
Ενταξει μωρε, ισως και εγω να το εκανα θεμα... Ομως δεν μπορω να ανταποδωσω τα ισια δηλαδη να παιξω το "παιχνιδι" της κοπελας αυτης, διοτι 1) δεν ειναι του στυλ μου 2) εχω πολλα στο κεφαλι μου... Τα "πολλα" που εχω ειναι αυτο που ειπε ο Xguru... Αμφισβητω δηλαδη αυτο που κανω αυτη την περιοδο... Αξιζει το ΙΕΚ? Αξιζουν ολα αυτα?? Το περιβαλλον καθως και η ποιοτητα διδασκαλιας-υλικου παιζουν μεγαλο ρολο, αλλα μεγαλυτερο (μεγιστο) ρολο παιζει η ειδικοτητα η ιδια...εχω καταλαβει ηδη αλλωστε οτι αν συνεχιστουν ετσι τα πραγματα (ο τροπος που γινεται το μαθημα) εγω για να δω φως πρεπει να γινω pure do-it-yourself-er... Με ολα αυτα λοιπον, πνευματικες ασκησεις του στυλ αυτηνου, να μου λειπουν τωρα... τελος φιλε yiapap, δεν νομιζω να ηθελαν πολλοι να ειναι μεσα σε ενα τετοιο κλιμα. Σοβαρα μιλαω... Εγω πειρα απο κοπελες δεν εχω και μεγαλη αλλα δεν υπαρχει ερωτικο ενδιαφερον φιλε...δεν υπαρχει, πιστεψε με... οποτε ολα τα αλλα ειναι...λαλακιες... Κανεις δεν θα ηθελε να ειναι σε ενα περιβαλλον που να αισθανεται off..

Φιλικα
Γιαννης.

gallahant
24-10-06, 13:21
Φιλε Γιαννη, χωρις να θελω να φανω αδιακριτος (θα φανω ομως:p :whistle: ) τι ακριβως σπουδαζεις?

Giannis_1986
24-10-06, 13:22
Ρε φιλε Tormendor επειδη πολλοι σε παραδεχονται και οντως φαινεσαι να ξερεις πολλα, να σε ρωτησω κατι?

Αν εκανες ολα αυτα που λες (που λεει ο λογος), αν της ελεγες δηλαδη "Οτι και να κανεις δεν θα σου κατσω" και σου απαντουσε σκαζοντας στα γελια=
-Τι ειπες αγορι μου??? χα χα χα χαααα...!! Ποιος σου ειπε οτι σε γουσταρω??? Πολυ αξια σου δωσαμε!! Αντε απο κει !!! ΜΑΛ...ΚΑ!!!

Τι θα εκανες τοτε ρε φιλε? Δε θα σου ανεβαινε το αιμα στο κεφαλι? Ρωταω ειλικρινα, προσπαθω να καταλαβω ειλικρινα...

Επαναλαμβανω= δεν υπαρχει ερωτικο ενδιαφερον...οχι μονο απο την κοπελα αλλα απο καμμια κοπελα απο εκει μεσα για κανεναν απο τους 2 μας...οι κοπελες ειναι στον κοσμο τους... ορσμενες εχουν 1522 γνωστους + 1 γκομενο...καποιες εχουν αποφασισει οτι δεν θενε αγορι κλπ... συγνωμη ρε παιδια για την εκταση που εχει παρει το θεμα, αλλα ετσι ειναι τα πραγματα...

pelasgian
24-10-06, 13:26
Τι πιστευετε καλυτερο/Τι μου λετε να κανω?

1)Αυριο να παω και να της πω "Κοπελια δεν εχω τιποτα μαζι σου, σου ευχομαι οτι καλυτερο" και να μην την ξανακοιταξω ποτε.

2) Να μην την ξανακοιταξω ποτε

3) Οτι αλλο νομιζετε...


Χαλάααααααααααααρωσε αρχηγέ!
Τίποτα δεν θα κάνεις. Όταν θα «σου λέει», θα «της λες» και εσύ. Μόνο που τα δικά σου θα πρέπει να είναι πιο έξυπνα, πιο μάγκικα και πιο μπερμπάτικα και περπατημένα. Επίσης, θα πρέπει να είναι γρήγορα στην απάντηση, σύντομα και ερμηνευόμενα με δύο τρεις (τουλάχιστον) τρόπους.

Και θα τη πειράζεις ΠΟΛΥ. Άμα δεν ξέρεις να πειράζεις, ΜΑΘΕ. Αν δεν πειράζεις τις γυναίκες και δεν τις δουλεύεις ΠΟΛΥ, απλά δεν ... Εντέλει δεν διαλέγουν ούτε το πιο όμορφο, ούτε το πιο δυνατό, ούτε το πιο πλούσιο. Διαλέγουν αυτόν που τις πειράζει περισσότερο. Είναι εξελικτικό πλεονέκτημα βλέπεις. Δείχνει ΜΥΑΛΟ και ενδιαφέρον ταυτοχρόνως δε ΚΑΙ «άποψη».

Δεν σου αρέσει; η καλύτερή σου! όταν δεν σου αρέσουν, τρελαίνονται και κολάν περισσότερο, το οποίο σε κάνει να «φαίνεσαι» σε αυτές που σου αρέσουν. Εξάλλου, καλύτερο εγώμασάζ από το να έχεις δύο τρεις στο κατότι υπάρχει; Πού ξέρεις τι γίνεται κάνα δύσκολο βράδυ.

Θα φαίνεσαι «κουρασμένος» με το «κόλλημα», αλλά παρόλα αυτά θα ρίχνεις τις τάπες. Διότι ο σωστός ο άντρας δεν κουράζεται ποτέ να δουλεύει γκόμενες, ούτε να τους κάνει κόλπα, ακόμα και αν δεν του αρέσουν. Ειδικά αν δεν του αρέσουν.

Σε καμία περίπτωση δεν θα δείχνεις παρεξηγήμενος, ακόμα και αν είσαι (και σιγά μην είσαι, σιγά τι σου έκανε δηλαδή; ) Όλα στη πλάκα, στη τρελίτσα και στη τελική στο /dev/null που έχει ΚΑΘΕ αρσενικό του πλανήτη.

Τώρα για τη συγκεκριμένη, δοκίμασε δύο πράγματα:
1ον σε κάποια διακριτική στιγμή, απλά πιάστης την ουρά.
2ον πάτα της μία σφαλιάρα στην ουρά σε κάποια φάση που δεν προσέχει.

Είναι ψυχογράφημα αυτό!

Άμα μαλακώσει και είναι όλο γλύκες, θα πρέπει να το προσέξεις το κορίτσι, γιατί ξέρεις, στη κόλαση πας για το τι δεν έκανες στις γυναίκες. Και φονιάς να είσαι, άμα είσαι καλός με τις γυναίκες, όλα συγχωρούνται.

Ο Θεός είναι άντρας ;)

Tormendor
24-10-06, 13:29
Βρε Γιάννη ξεχώριζε τα πράγματα μέσα στο μυαλό σου και θα δεις ότι η κοπέλα κακώς σε επηρρεάζει... Το ότι το συνεχίζουμε το θέμα και σου προτείνουμε διάφορα δεν σημαίνει τίποτα για σένα γιατί τα βιώματά μας είναι διαφορετικά .... απλώς σε συμβουλεύω να αναισθητοποιηθείς απέναντι στην επίθεση που δέχεσαι από τη κοπέλα που δεν είναι απαραίτητα κακός άνθρωπος. Άσε που έεεεεεχεις ακόμα να ακούσεις από γυναίκες ... Όταν συνηθίσεις να τα "ακούς" μετά θα βρεις και ερωτικό ενδιαφέρον στο παιχνίδι (παιχνίδι είναι η ζωή και εμείς περιστασιακοί πρωταγωνιστές της), γιατί απλά όταν συνηθίσεις δεν τα δίνεις σημασία τα υπόλοιπα και ωσαν γνήσιος άνδρας επικεντρώνεσαι στο δια ταύτα, στο στόχο... Χαλάρα και απλά είναι τα πράγματα στις σχέσεις των ανθρώπων. Το μυαλό μας τα περιπλέκει...

joseph
24-10-06, 13:34
Ειναι απλή και εύκολη η λύση, πες της γεια σου , με ενοχλεί η συμπεριφορά σου , αν θες να κάνεις παιχνίδια , υπάρχουν και αλλού κορόιδα , και αμα σου κάνει σκηνή , δεν σε νοιάζει , διότι δεν σε απασχολεί όπως λες καμία εκεί μέσα ... Το καλύτερο είναι να της το πεις μπρόστα σε όλους , και όταν θα κάνει την σκηνή , θα πεις το εξής , εσύ έκανες την γκάφα , όχι εγώ ...

Tormendor
24-10-06, 13:36
Ρε φιλε Tormendor επειδη πολλοι σε παραδεχονται και οντως φαινεσαι να ξερεις πολλα, να σε ρωτησω κατι?

Αν εκανες ολα αυτα που λες (που λεει ο λογος), αν της ελεγες δηλαδη "Οτι και να κανεις δεν θα σου κατσω" και σου απαντουσε σκαζοντας στα γελια=
-Τι ειπες αγορι μου??? χα χα χα χαααα...!! Ποιος σου ειπε οτι σε γουσταρω??? Πολυ αξια σου δωσαμε!! Αντε απο κει !!! ΜΑΛ...ΚΑ!!!

Τι θα εκανες τοτε ρε φιλε? Δε θα σου ανεβαινε το αιμα στο κεφαλι? Ρωταω ειλικρινα, προσπαθω να καταλαβω ειλικρινα...

Επαναλαμβανω= δεν υπαρχει ερωτικο ενδιαφερον...οχι μονο απο την κοπελα αλλα απο καμμια κοπελα απο εκει μεσα για κανεναν απο τους 2 μας...οι κοπελες ειναι στον κοσμο τους... ορσμενες εχουν 1522 γνωστους + 1 γκομενο...καποιες εχουν αποφασισει οτι δεν θενε αγορι κλπ... συγνωμη ρε παιδια για την εκταση που εχει παρει το θεμα, αλλα ετσι ειναι τα πραγματα...
Θα της έλεγα απλά, κλείνοντας τα μάτια, δαγκώνοντας τα χείλια , μυρίζοντας νοερά λουλούδια : "ΚΙ ΕΓΩ Σ' ΑΓΑΠΩ"... Αυτή θα συνέχιζε απλώς να επαναλαμβάνει τη λέξη μαλάκας... So what? Εγώ θα είμαι στη τρέλα μου και χαρούμενος κι αυτή στη θέση στην οποιά ήμουν εγώ πριν...

Giannis_1986
24-10-06, 13:42
Φιλε pelasgian το μυνημα σου μου εκανε μεγαλη εντυπωση...πολυ μεγαλη...αληθεια... δεν το καταλαβαινω βασικα, για αυτο... κατι μου λεει οτι εχεις δικιο αλλα δεν το καταλαβαινω... ισως σε κανα δυο χρονια το καταλαβω... Τελος παντων, ηθελα να το πω αυτο. Οσο για αυτο που προτεινεις, δυστυχως ετοιμολογος δεν ειμαι... τι να κανουμε? δεν ειμαι... Εγω ενεργω ως εξης= εισαι φιλε/φιλη σωστος/σωστη? ειμαι ΟΚ μαζι σου... δηλαδη= με σεβεσαι (καταρχην), εκτιμας 5 πραγματα σε μενα? ΟΚ, ειμαι ενταξει μαζι σου... δεν εισαι σωστος? φευγω οσο μακρυτερα μπορω...

Καλα εχει δουλεψει αυτο μεχρι τωρα, αλλα θα μου πειτε = και που εχεις βρεθει μεχρι τωρα αγορι μου?? σε τι περιβαλλοντα? εργασιακο? (οχι)...καμμια σωστη και σοβαρη σχεση? (οχι)... σε παρεες καλες μονο.

Τελος παντων... Δε με νοιαζει τιποτα για το θεμα αυτο.. Ισως (ΙΣΩΣ) καποια στιγμη αν (ΑΝ) χειροτερεψουν τα πραγματα να της πω = ελα να σου πω, δεν εχω τιποτα με σενα, γεια...

Αυτα...
Κυριος θελω να ειμαι και να προσπαθησω να ειμαι πρωτος ή δευτερος σε αυτο που σπουδαζω... Ετσι λεω εγω... βεβαια ο pelasgian λεει κατι αλλο...:hmm: :hmm:

Δε βαριεσαι... Η ζωη η ιδια θα μου το αποδειξει...
γεια χαρα μαγκες...:oneup: :oneup: :clap:

babality
24-10-06, 13:47
1ον δεν ξερω τι θα κανεις αλλα στανταρ θα παρεις οσα περισσοτερα τηλ. μπορεις. Χειμωνας ερχεται:p

Σοβαρα τωρα.
Το οτι αυτη ξεκιναει το ολο νταβαντουρι σημαινει οτι μαλλον ειναι και το πιο κουτσαβακι της παρεας. Μου φερνει σε γυναικα που εχασε το τοπικ στη πορεια ή που ειναι κακο.......νη. Μη σου φαινεται αστειο...Γυναικα που δεν...ειναι ολο νευρα και μαγκια κι εγω δε μασαω μια και τετοια. Σιλανς λοιπον και δειξ'της (οχι πες της), δειξ'της σε 1η φαση οτι οτι και να κανει και να λεει, γραμμενη στα ετσι σου την εχεις. Ποναειιιιι αυτοοοο δεν μπορεις να φανταστεις ποσο. Αν λοιπον πονεσει και τσουξει στανταρ ειναι ψευτομαγκας με μορφη γυναικας.
Επισης τσεκαρε το ενδεχομενο να σε γουστερνει και να εχει λαθος τροπο για να ξεκινησει κατι.

yiapap
24-10-06, 13:50
Playground,
Ρε σκέφτομαι ότι άμα ήμουν με 25 συμμαθήτριες και ήμουν ένας εκ των δύο ανδρών ... θα πήγαινα χειμώνα καλοκάιρι με καπαρντίνα και γυμνός από μέσα!!! Σκέψου τί θα πάθαινε η χλεμπονιάρα!!! Επίσης σε κάθε τί που θα με πείραζε θα της έλεγα "Βρε μπουμπού δεν θα σου κάτσω μην επιμένεις"Kαι φυσικά στο τέλος... θα της κάτσεις :lol:


Αν εκανες ολα αυτα που λες (που λεει ο λογος), αν της ελεγες δηλαδη "Οτι και να κανεις δεν θα σου κατσω" και σου απαντουσε σκαζοντας στα γελια=
-Τι ειπες αγορι μου??? χα χα χα χαααα...!! Ποιος σου ειπε οτι σε γουσταρω??? Πολυ αξια σου δωσαμε!! Αντε απο κει !!! ΜΑΛ...ΚΑ!!!
"Ποιος μου το είπε;<απορημένα> Εσύ με τη συμπεριφορά σου, ίσως; <ειρωνικά> Συνέχεια γελάκια, συνέχεια πειράγματα... Εντάξει, καταλαβαίνω ότι είναι δύσκολο να κρύψεις τα συναισθήματά σου <σοβαρά> αλλά πρέπει να προσπαθήσεις <χαμογελο>."
Πας να φύγεις και επιστρέφεις... "το μαλ.κας δεν το σχολιάζω προφανώς<κλείνεις το μάτι>
<edit>Και τώρα που είδα την απάντηση του Tormendor μάλλον είναι καλύτερη... "όσο για το μαλ.κας... κι εγώ σ' αγαπώ... κατά βάθος" :)

Επαναλαμβανω= δεν υπαρχει ερωτικο ενδιαφερον...οχι μονο απο την κοπελα αλλα απο καμμια κοπελα απο εκει μεσα για κανεναν απο τους 2 μας...οι κοπελες ειναι στον κοσμο τους... ορσμενες εχουν 1522 γνωστους + 1 γκομενο...καποιες εχουν αποφασισει οτι δεν θενε αγορι κλπ... συγνωμη ρε παιδια για την εκταση που εχει παρει το θεμα, αλλα ετσι ειναι τα πραγματα...Συνονώματε, θα σε επιπλήξω! Χάνεις τη μπάλλα! Τι σχέση έχει το πόσους γνωστούς ή γκόμενους έχουν; Δηλαδή εσένα σε ενδιαφέρουν μόνο οι κοπέλλες που έχουν από 1521 γνωστούς και κάτω; Ή μήπως θέλεις υπεύθυνη δήλωση ότι δεν έχουν γκόμενο; Όσο γι αυτές που δε θέλουν αγόρι στα 20 (προφανώς γιατί έχουν δοκιμάσει χιλιάδες και δε γουστάρουν πλέον).... ρε μην τρως πρόλογο!


Χαλάααααααααααααρωσε αρχηγέ!
Τίποτα δεν θα κάνεις. Όταν θα «σου λέει», θα «της λες» και εσύ. Μόνο που τα δικά σου θα πρέπει να είναι πιο έξυπνα, πιο μάγκικα και πιο μπερμπάτικα και περπατημένα. Επίσης, θα πρέπει να είναι γρήγορα στην απάντηση, σύντομα και ερμηνευόμενα με δύο τρεις (τουλάχιστον) τρόπους.

Και θα τη πειράζεις ΠΟΛΥ. Άμα δεν ξέρεις να πειράζεις, ΜΑΘΕ. Αν δεν πειράζεις τις γυναίκες και δεν τις δουλεύεις ΠΟΛΥ, απλά δεν ... Εντέλει δεν διαλέγουν ούτε το πιο όμορφο, ούτε το πιο δυνατό, ούτε το πιο πλούσιο. Διαλέγουν αυτόν που τις πειράζει περισσότερο. Είναι εξελικτικό πλεονέκτημα βλέπεις. Δείχνει ΜΥΑΛΟ και ενδιαφέρον ταυτοχρόνως δε ΚΑΙ «άποψη».

Δεν σου αρέσει; η καλύτερή σου! όταν δεν σου αρέσουν, τρελαίνονται και κολάν περισσότερο, το οποίο σε κάνει να «φαίνεσαι» σε αυτές που σου αρέσουν. Εξάλλου, καλύτερο εγώμασάζ από το να έχεις δύο τρεις στο κατότι υπάρχει; Πού ξέρεις τι γίνεται κάνα δύσκολο βράδυ.

Θα φαίνεσαι «κουρασμένος» με το «κόλλημα», αλλά παρόλα αυτά θα ρίχνεις τις τάπες. Διότι ο σωστός ο άντρας δεν κουράζεται ποτέ να δουλεύει γκόμενες, ούτε να τους κάνει κόλπα, ακόμα και αν δεν του αρέσουν. Ειδικά αν δεν του αρέσουν.
4 παράγραφοι όλο το ζουμί.
Διάβασέ τες προσεκτικά.
Προσωπικά στην τελευταία θα πρόσθετα...
Ειδικά αν δεν του αρέσουν... αλλά του αρέσουν οι φίλες τους ;)

Τέλος... δεν ασχολούμαστε τόσο επειδή ζήτησες βοήθεια... Ασχολούμαστε... επειδή είμαστε κουτσομπόληδες και κουτσομπόλες, γουστάρουμε να κάνουμε χαβαλέ και φυσικά να αλληλοπειραζόμαστε! Που να μας δεις και live :drunk:

RogerMcClintock
24-10-06, 13:51
Φιλε Giannis_1986.
Το θεμα της σοβαροτητας του ΙΕΚ και αν αξιζει να παραμεινεις για 2 ολοκληρα χρονια χωρις κερδος σε ενα τμημα ασοβαρων μαθητων-καθηγητων να ειναι το πρωτο σου μελημα.Δες πως θα προχωρησει το εξαμηνο σου και αποφασισε με ψυχραιμια τι συμφερει εσενα τον ιδιο.

Οπως αναφερθηκε ηδη, τετοια ατομα θα αναγκαστεις να αντιμετωπισεις και αργοτερα στη ζωη σου.Απο τις περιγραφες και τα λογια σου, φαινεσαι σοβαρο παιδι και νομιζω οτι θα παρεις τη σωστη αποφαση.Συμφωνω με την I'm-not-gonna-take-any-shit-from-you-anymore αντιμετωπιση αλλα σε φιλικους και κυριως ξεκαθαρους τονους.Απλα.Μην πουλας τον εαυτο σου και μην χαριζεσαι σε κανενα που δεν το αξιζει.
Τυχαινει να εχω περασει κι εγω απο τμηματα οπου το 99% ηταν γυναικες.Αυτος ο χρονος μου εμαθε πολλα.Ειναι ευκαιρια να παρατηρησεις και να μαθεις.
Ελπιζω να εξελιχθουν ολα οπως τα θες και να λυθουν πολιτισμενα οι παρεξηγησεις.

yiapap
24-10-06, 13:57
Που τα βρίσκετε ρε αυτά τα τμήματα... την τύχη μου... :angryr:
200 χρόνια στα θρανία, στις τάξεις που βρισκόμουν η καλύτερη ήταν εγγονή της Γερασιμίδου...
Τα κουμπιουτερ μου και τα πολυτεχνεία μου... :angryr:

Giannis_1986
24-10-06, 14:08
Φιλε RogerMcClintock με καταλαβαινεις ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ!!! Αληθεια! Μπραβο ρε φιλε!! και ΦΥΣΙΚΑ αυτο το θεμα του ΙΕΚ ειναι το Α και το Ω για μενα τωρα! εχεις περασει και εσυ απο τμηματα γεματα με κοπελες ε? εμενα ειναι η πρωτη μου φορα...ειναι ολες απο 18-20... μα πως κανουν ετσι ρε φιλε?? σαν χαζα...σα θεοχαζες ειναι...ολο φασαρια, βλακεια, να αντιμιλανε στους καθηγητες (και πρωτη αυτη που λεω)... τι ειναι αυτα τα πραγματα?? καμμια φορα παει να μου φυγει το κεφαλι απο τις φωνες... και λενε οτι τα κοριτσια ωριμαζουν γρηγοροτερα...βεβαια τωρα θυμαμαι παλι το μυνημα του pelasgian (σοβαρα το λεω)... λες να ειναι ετσι η ωριμοτητα?..μπα, δεν νομιζω μωρε...

παρατηρω που λες φιλε αλλα ολο βλακεια βλεπω... ισως να ειμαι βλακας εγω...πχ. για το επαγγελμα τους δε λενε και πολλα...

Τελος φιλε yiapap επαναλαμβανω= δεν νομιζω να ηθελες να εισαι σε ενα περιβαλλον οπου 24 συνομηλικες σου θα σε ειχαν out... εκτος και αν εισαι τοσο μαγκας που θεωρεις οτι θα ανετρεπες τα δεδομενα οποτε θελω ...φροντιστηριο...:p :p

(πω πω... 2 η ωρα πηγε! την κανω...καλο απογευμα παιδια! να χαιρεστε τις γυναικες σας...)

mrsaccess
24-10-06, 14:14
Τελικά μήπως να μας δώσεις την διεύθυνση να κάνει ένα ντου όλο το φόρουμ (24 επιλεγμένοι χρήστες) στο τμήμα σου;;; :p :p :p

yiapap
24-10-06, 14:17
Τελος φιλε yiapap επαναλαμβανω= δεν νομιζω να ηθελες να εισαι σε ενα περιβαλλον οπου 24 συνομηλικες σου θα σε ειχαν out... εκτος και αν εισαι τοσο μαγκας που θεωρεις οτι θα ανετρεπες τα δεδομενα οποτε θελω ...φροντιστηριο...:p :p Βρε πέτα με εσύ εκεί στα βαθιά και τα λέμε...
Α.. Θα ήθελα και τον Tormendor μαζί μου αν σου είναι εύκολο :lol:

Αν είσαι εδώ στα βόρεια παραδίδουμε και ιδιαίτερα μαθήματα κατά τις συγκεντρώσεις μας με αντάλλαγμα Γεωργιαδή, ημίγλυκο, μπύρες ή ουίσκυ. Είμαστε εύκολοι :p

Κατ'εξαίρεσιν κάποιοι από μας (γκχ) παραδίδουνε ("-δουνε είπα αγάπη μου" :vava: ) και επί τόπου.

<edit>Δεν πρόλαβα να γράψω... και νάτος ό ένας "επιτόπου" :mrgreen:

golity
24-10-06, 14:21
Που τα βρίσκετε ρε αυτά τα τμήματα... την τύχη μου... :angryr:
200 χρόνια στα θρανία, στις τάξεις που βρισκόμουν η καλύτερη ήταν εγγονή της Γερασιμίδου...
Τα κουμπιουτερ μου και τα πολυτεχνεία μου... :angryr:
Ααααα, άλλες εποχές τότε, πλέον και το κάστρο των σχολών πληροφορικής έπεσε ;)

Tormendor
24-10-06, 14:21
Δώσε "βατήρα" κι εγώ πέφτω !!!! Α! Με ωτοασπίδες!!!! Να μη με πειράξει το "βάθος" !!!!

manoulamou
24-10-06, 14:25
Πολυ αξια της δινεις/δινουμε της κυριας.
Ξεκκαθαρισε τη θεση σου με μια ευθεια και κατ ιδιαν man to woman συζητηση!
Αν αποδοσει εχει καλως, αλλιως σε καθε ευκαιρια να της την λες δημοσιως στα ισια,
τι θα πει ειναι γυναικα???

Tormendor
24-10-06, 14:29
Πολυ αξια της δινεις/δινουμε της κυριας.
Ξεκκαθαρισε τη θεση σου με μια ευθεια και κατ ιδιαν man to woman συζητηση!
Αν αποδοσει εχει καλως, αλλιως σε καθε ευκαιρια να της την λες δημοσιως στα ισια,
τι θα πει ειναι γυναικα???
Έλα βρε manoulamou (+μου) πιστιρίκα 18-19 ετών είναι .... Ένα εγωκεντρικό πλασματάκι είναι που προφανώς νομίζει ότι μπορεί να προσβάλλει όποιον θέλει χωρίς να της το ανταποδίδει κανείς... Δεν είναι για ίσιες κουβέντες αυτά!! Έτσι τουλάχιστον πιστεύω εγώ!

yiapap
24-10-06, 14:29
Ααααα, άλλες εποχές τότε, πλέον και το κάστρο των σχολών πληροφορικής έπεσε ;)Τώρα άμα βρίσω εγώ θα φταίω, ε;
Μαμώ τα γεράματά μου, μαμώ :lol:
Τελικά πρέπει η χειρότερη εποχή για να είσαι πιτσιρικάς να ήταν η δεκαετία του 80 αρχές 90!
Από τη μια πουριτανισμός με ολίγον AIDS για το άγχος, από την άλλη ανδροκρατούμενες σχολές... Ας ήταν καλά η Χαλκιδκή :lol:

Tormendor
24-10-06, 14:37
... Ας ήταν καλά η Χαλκιδκή :lol:

Γυμνισμός στις καβουρότρυπες???? Όχι ρε γμτ πού το θυμήθηκες???....:hmm: :hmm: :hmm: Ρε συ εκεί μόν ο άντρες δεν είχε??? :whistle: :whistle: :whistle:
Ωραίες εποχές!!!!

RogerMcClintock
24-10-06, 14:39
Έλα βρε manoulamou (+μου) πιστιρίκα 18-19 ετών είναι .... Ένα εγωκεντρικό πλασματάκι είναι που προφανώς νομίζει ότι μπορεί να προσβάλλει όποιον θέλει χωρίς να της το ανταποδίδει κανείς... Δεν είναι για ίσιες κουβέντες αυτά!! Έτσι τουλάχιστον πιστεύω εγώ!

Συμφωνω εν μερει με την εκτιμηση σου Tormendor αλλα πιστευω οτι καθενας αντιδρα συμφωνα με τη δικη του νοοτροπια και προσωπικοτητα.

Προηγουμενως απαντησα συμφωνα με αυτο που νομιζω οτι ταιριαζει στη νοοτροπια του Γιαννη.
Προσωπικα αν ημουν στη θεση του θα ακολουθουσα αλλη οδο...:twisted:

Tormendor
24-10-06, 14:45
@RogerMcClintock
Το ανέφερα πιο πάνω ότι ο καθένας αντιδρά σύμφωνα με τα δικά του βιώματα (στο σοβαρό ποστ μου!!!)
Εμένα πάντως με κάνουν ευτυχισμένο αυτές οι καταστάσεις .... και φυσικά δεν παραλείπω να μην τις ζω!!!!:twisted:

RogerMcClintock
24-10-06, 14:56
@RogerMcClintock
Εμένα πάντως με κάνουν ευτυχισμένο αυτές οι καταστάσεις .... και φυσικά δεν παραλείπω να μην τις ζω!!!!:twisted:

Σε μικροτερες ηλικιες ομως, ο λοφος φαινεται βουνο...
Ω, ναι θα ηταν θεοσταλτη μια τετοια εμπειρια.Εχω μερικα διαφορετικα σεναρια στο μυαλο μου κιολας...και κανενα δεν θα τελειωνε με happy end για την εν λογω δεσποινιδα.....:whistle:

RogerMcClintock
24-10-06, 15:04
Νομιζω οτι το νημα αυτο ανοιγει το δρομο για ενα αλλο θεμα:

Τσακωνεστε συχνα/Με ποιον θα θελατε να τσακωθειτε και γιατι;

Xguru
24-10-06, 15:12
Εμένα πάλι δε θα με έκανε ευτυχισμένο ένα τέτοιου είδους φλερτ ή τελοσπάντων πείραγμα χαμηλού επιπέδου. Ωραία όλα αυτά αλλά όταν ξεφεύγει από κάποια όρια και μπαίνει σε βρίσιμο/ευθεία προσβολή κατά την άποψη μου χάνει την πλάκα του...ιδιαίτερα όταν δεν πρόκειται για γεγονός μιας φοράς (που όντως μπορεί να έχει πλάκα και να αξίζει να γίνεις μαλαγάνας) αλλά για καθημερινή κατάσταση

asikamin
24-10-06, 16:13
@Giannis_1986 Ρε μπας και προκαλείς και 'συ με τη συμπεριφορά σου?
Εννοώ μήπως σ'εχει πάρει στο ψιλό με αφορμή την εμφάνιση , τη φωνή σου , το είναι σου βρε αδερφέ!!!

Κόψ΄της τον αέρα της φώκιας όσο είναι νωρίς, μη μασάς, αν μασήσεις τώρα στο στρατό ή στη δουλειά και γενικά στην κενωνοία τι θα κάνεις αργότερα?

Οι γυναίκες , σαν και του λόγου της, νομίζουν ότι είναι στο απυρόβλητο.Είναι μέχρι να πέσει φάπα και καταλάβουν ότι και η γυναίκα χρήζει καρπαζιάς όπως και ο άντρας (ισότης)...όταν παραφέρεται!!!

Στην τελική δες το κι'αλλιώς -μήπως έχει δίκιο που σε κράζει? (κατ'εμέ αυτό πρέπει να σε τρομάζει περισσότερο)

Φιλικά , Άκης

@ ADSLgr.com All rights reserved.