PDA

Επιστροφή στο Forum : Ηι



fede_gr
12-04-04, 15:09
Παιδιά γεια σας. Είμαι καινούργιος στο site σας και από ότι βλέπω φένεται καλό. Λοιπόν έχω κάνει αίτηση στον οτε και ακόμα δεν μου έχουν πει πότε θα μου την βάλουν αν και εδώ και ένα μήνα που τους πίρνω με λένε "Εχει ερθει το πακέτο σας και θα εποικινωνησουμε σντομα μαζι σας". Εχω κανει αιτηση για 384 και θελων α μαθως αν εκτος απο τα 30-40 ευρώ καθε μήνα και εκτος απο τα 200 περιπου για το modem και τα αλλα θα πληρώνω κάτι αλλο καθε μήνα? Επισης θα ηθελα να μου πειτε ποια ειναι η διαφορα μεταξυ της dsl και της adsl.

HellV1L
12-04-04, 17:25
φιλαρακο τα παγια του οτε μονο ειναι (=~ 41Ε)[pstn+dsl].Δηλαδη μαζι με μια συνδρομη ειναι περιπου στα 55-80 ευρουλακια το μηνα.... :( .
Για το modemακι ειναι οπως το ειπες... για ενα καλο γυρω στα 200Ε :oops:

pipitop@pi
12-04-04, 19:10
φιλε fede_gr μπορεις να παρεις πολυ καλα μοδεμακια με πολυ λιγοτερα λεφτα απο αυτα που αναφερεις!κοιταξε και στο ADSL Modems!

profitis
12-04-04, 19:21
αμα δεν κανω λαθος το adsl ειναι μια απο τις τεχνολογιες dsl που στελνει λιγοτερα απο οσα κατεβαζει.Για αυτο μπαινει αυτο το α μπροστα(αssymetric)

Aμα κανω λαθος ας με διορθωσει καποιος πιο ειδικοσ...

euri
13-04-04, 11:14
Επισης θα ηθελα να μου πειτε ποια ειναι η διαφορα μεταξυ της dsl και της adsl.

Δεν τίθεται θέμα διαφοράς. Με τον όρο DSL εννοούμε μια γενικότερη "ομπρέλλα" τεχνολογίας (τη λεγόμενη Digital Subscriber Line). Από κει και πέρα υπάρχουν διαφορετικές "υλοποιήσεις" αυτής της τεχνολογίας, μια εκ των οποίων είναι και η aDSL, όπου το a σημαίνει asymmetric. Ονομάζεται έτσι επειδή το download και το upload γίνονται με διαφορετικές ταχύτητες. Άλλες "υλοποιήσεις" DSL είναι η sDSL, hDSL, κλπ. Γενικά όλες αυτές οι υλοποιήσεις περιγράφονται ως xDSL (όπου x βάζεις ανάλογα όποιο γράμμα θες).

@ ADSLgr.com All rights reserved.